کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

خواص خرما و عسل: ۱۲ فایده حیرت آور ترکیب خرما و عسل برای سلامتی

ممکن است شما بسیاری از خوراکی ها را با هم ترکیب کنید و بخورید اما به شما اطمینان می دهیم ترکیب عسل و خرما چیزی است که فواید حیرت آوری برای سلامتی شما دارد. پس در این نوشتار با ما همراه باشید تا از خواص خرما و عسل برای سلامتی تان باخبر شوید.

خواص خرما و عسل

خرما میوه‌ای منحصر به فرد است که از خاور میانه به سایر نقاط جهان گسترش یافت. خرما یکی از گونه‌های خانواده‌ی نخل است که امروزه، طعم شیرین میوه‌ی آن به طور گسترده در سراسر جهان محبوبیت دارد. این میوه فواید زیادی برای بدن‌مان دارد؛ طعم شیرین خرما کمک‌مان می‌کند قدرت و انرژی از دست رفته‌ی‌مان را بازیابی کنیم.

ولی آیا تاکنون شنیده بودید که با ترکیب این میوه‌ی شگفت‌انگیز با یکی دیگر از قدیمی‌ترین خوراکی‌های روی زمین، چه معجون حیرت‌آوری ساخته خواهد شد؟ بله، خرما و عسل، در ترکیب با یکدیگر، ماده‌ی تقویت کننده‌ی فوق‌العاده‌ای تولید می‌کنند که با طعم شیرین و دلپذیرش می‌تواند روزتان را بسازد! ولی قبل از مطالعه‌ی فواید حیرت آور ترکیب خرما و عسل، بهتر است به تفکیک، فواید عسل و فواید خرما را برای سلامتی توضیح دهیم. سپس به فواید شگفت‌انگیز ترکیب خرما و عسل اشاره خواهیم کرد.

مطلب مرتبط: ۲۶ فایده ترکیب عسل و دارچین که شگفت انگیز هستند

معرفی خرما و عسل

خرما یکی از گونه‌های متعلق به خانواده‌ی نخل، و خاستگاه آن کشور عراق است. ولی امروزه، این درخت را می‌توانید تقریبا در تمام نقاط خاورمیانه، حتی در برخی مناطق داغ و مرطوب آسیا، مشاهده کنید. کهن‌ترین درخت خرمایی که تاکنون پیدا شده، متعلق به حدود ۵۰ میلیون سال پیش است؛ بنابراین، می‌توان نتیجه گرفت این میوه از دوره‌ی دایناسورها تاکنون روی زمین وجود داشته است.

خرما توسط دانشمندان و متخصصان مواد غذایی تجزیه و تحلیل شده است؛ طبق یافته‌های این پژوهش‌ها، این میوه‌ی شیرین یکی از سالم‌ترین مواد غذایی موجود در جهان به شمار می‌رود. برای آگاهی بیش‌تر از فواید خرما برای سلامتی، توصیه می‌کنیم ۱۰ خاصیت خرما : از سلامت استخوان ها تا زیبایی پوست را حتما مطالعه کنید.

در همین حال، عسل به عنوان یکی از قدیمی‌ترین مواد غذایی موجود در جهان، فواید بی‌شماری برای سلامتی انسان به همراه دارد.

با نگاهی به مواد غذایی روزانه‌مان،‌ می‌توانیم خوراکی‌های بسیاری را مشاهده کنیم که از عسل ساخته می‌شوند. عسل توسط گونه‌های مختلفی از کلونی‌های زنبور تولید می‌شود، ولی مرغوب‌ترین نوع عسل توسط گونه‌ای خاص از زنبورها تولید می‌شود که آن‌ها را به نام زنبور عسل می‌شناسیم. یکی از جالب‌ترین حقایق درباره‌ی عسل این است که این ماده تا وقتی که در یک ظرف در بسته نگهداری شود، هرگز خراب نخواهد شد؛ حتی بعد از هزاران سال! برای آن‌که به طور کامل، از تمام فواید بی‌نظیر عسل برای سلامتی آگاه شوید،‌ حتما ۶۱ خواص عسل برای سلامتی که حتما باید بدانید را مطالعه کنید.

اکنون، شاید کاملا کنجکاو شده‌اید که بدانید با مصرف ترکیب این میوه و این ماده‌ی شگفت‌انگیز چه اتفاقی خواهد افتاد. در ادامه، به فواید ترکیب این دو خوراکی جادویی اشاره می‌کنیم. هم‌چنین،‌ بهتر است بدانید ترکیب عسل با سرکه سیب، ترکیب عسل با دارچین، و ترکیب عسل با سیر نیز فواید بی‌نظیری برای سلامتی به همراه دارد.

مطلب مرتبط:۱۶ فایده ترکیب سرکه سیب و عسل برای سلامتی

خواص خرما و عسل برای سلامتی را بدانید

طبق یافته‌های دانشمندان، ترکیب خرما و عسل فواید شگفت‌انگیزی برای سلامتی‌مان خواهد داشت؛ این فواید عبارت هستند از:

۱. پیشگیری از آسیب‌های سلولی

خرما و عسل در ترکیب با یکدیگر می‌توانند مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان تولید کنند؛ این آنتی‌اکسیدان‌ها در پیشگیری از آسیب‌های سلولی به بدن‌مان کمک می‌‌کنند. با کمک آنتی‌اکسیدان‌ها، احساس شادابی خواهید کرد و پوست‌تان درخشندگی و زیبایی خواهد یافت!

خواص خرما و عسل ۲: کاهش فشار خون

ترکیب خرما و عسل برای آن‌ دسته افرادی که با بیماری فشار خون بالا دست و پنجه نرم می‌کنند، یک داروی کامل و عالی به شمار می‌رود. خرما و عسل با همکاری یکدیگر فشار خون را پایین می‌آورند، و هم‌چنین خطر سکته‌ی مغزی را نیز کاهش می‌دهند. این ترکیب دارای مزیت حیرت‌آور دیگری نیز هست؛ ترکیب عسل و خرما می‌تواند سلامت مغزتان را نیز بهبود ببخشد.

۳. درمان آلرژی‌ها (حساسیت‌ها)

یکی از عناصر منحصر به فردی که در ترکیب خرما و عسل وجود دارد، گوگرد ارگانیک است که در مواد غذایی رایج به عنوان عنصر کمیابی به شمار می‌رود. گوگرد ارگانیک به درمان هر گونه آلرژی موجود در بدن‌مان کمک می‌کند.

مطلب مرتبط: معجون سیر و لیمو برای قلب

۴. افزایش طبیعی وزن

خبر خوب برای آن دسته افرادی که به مقداری افزایش وزن نیاز دارند؛ مصرف مرتب ترکیب خرما و عسل می‌تواند به طور قابل توجه، و به شیوه‌ا‌ی سالم، وزن‌تان را افزایش دهد.

خواص خرما و عسل ۵: افزایش انرژی

همان‌طور که پیش‌تر به طور خلاصه توضیح دادیم، ترکیب خرما و عسل حاوی مقدار زیادی گلوکز است که می‌تواند فورا انرژی‌تان را بالا ببرد. این ترکیب، برای ورزشکاران، به عنوان ماده‌ی تقویت کننده‌ی بسیار خوبی عمل می‌کند که می‌توانند آن را در حین فعالیت ورزشی یا انجام مسابقات مصرف کنند.

۶. پیشگیری از شب کوری

پژوهشگران کشف کردند با مصرف مرتب ترکیب خرما و عسل می‌توان از ابتلا به شب کوری پیشگیری کرد. قبل از این نیز برای پیشگیری از شب کوری از این ترکیب استفاده می‌شد، ولی پژوهشگران با این کشف توانستند از لحاظ علمی نیز خاصیت ترکیب خرما و عسل را در پیشگیری از شب کوری اثبات کنند.

۷. پیشگیری از سرطان‌های ناحیه‌ی شکم

ترکیب خرما و عسل برای آن دسته افرادی که از لحاظ ژنتیکی در معرض سرطان‌های ناحیه‌ی شکم قرار دارند، یا هم اکنون با این بیماری‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند، می‌تواند یک گزینه‌ی بسیار عالی باشد. توانایی این ترکیب در کاهش خطر ابتلا یا تاثیر سرطان‌های ناحیه‌ی شکم مورد آزمایش قرار گرفته، و تاثیر آن برای همه‌ی افراد، کودکان و بزرگسالان، ثابت شده است.

خواص خرما و عسل ۸: کاهش عوارض جانبی شیمی درمانی

هم‌چنین، ترکیب خرما و عسل برای آن دسته افرادی که در حال شیمی درمانی هستند یا به هر شکل، با اشعه در تماس هستند، بسیار مفید است. ولی توصیه می‌شود، پیش از مصرف این ترکیب برای کاهش عوارض جانبی شیمی درمانی با پزشک خود مشورت کنید.

۹. استحکام استخوان‌ها

از آن جا که خرما به خودی خود حاوی مقدار زیادی مواد معدنی است، ترکیب این میوه با عسل می‌تواند به استحکام استخوان‌های‌تان کمک کند. هم‌چنین، ترکیب خرما و عسل برای آن دسته افرادی که با پوکی استخوان مبارزه می‌کنند، یک گزینه‌ی عالی محسوب می‌شود.

خواص خرما و عسل ۱۰: تسکین یبوست

خرما حاوی مقدار زیادی فیبر است، و مصرف آن به همراه عسل می‌تواند به طور طبیعی مشکل یبوست‌تان را حل کنید. با مصرف مرتب ترکیب خرما و عسل فورا و برای همیشه از شر یبوست خلاص شوید.

۱۱. درمان اختلالات روده

این ترکیب به همان ترتیب که در مورد سرطان‌های ناحیه‌ی شکم کمک‌تان خواهد کرد، برای درمان اختلالات روده نیز بسیار مفید است. ترکیب خرما و عسل به بدن کمک می‌کند تا باکتری‌های مفید و مورد نیازش را درون روده‌ها تولید کند، و هم‌چنین به روده‌ها کمک می‌کند غذاها را بهتر گوارش کنند.

خواص خرما و عسل ۱۲: حفظ سلامت دستگاه عصبی

میزان پتاسیم موجود در ترکیب خرما و عسل به بدن‌تان در حفظ سلامت دستگاه عصبی کمک می‌کند. ویتامین‌های موجود در این ترکیب نیز به سرعتِ پردازش و هوشیاری مغز کمک می‌کنند، و هم‌چنین توانایی حافظه‌مان را نیز بهبود می‌بخشند.

تا این‌جا به خواص خرما و عسل پرداختیم. اکنون مطالبی را درباره‌ی عوارض احتمالی و میزان مصرف توصیه شده‌ی این ترکیب بیان می‌کنیم.

عوارض منفی ترکیب خرما و عسل

تاکنون هیچ عارضه‌ی جانبی منفی درباره‌ی ترکیب خرما و عسل به اثبات نرسیده است. با وجود این، مصرف این ترکیب برای افراد مبتلا به دیابت توصیه نمی‌شود. از آن‌جا که این ترکیب حاوی مقدار زیادی گلوکز است، می‌تواند وضعیت این بیماران را وخیم کند. هم‌چنین، ترکیب خرما و عسل برای افرادی که فشار خون پایین دارند نیز توصیه نمی‌شود، زیرا این ترکیب می‌تواند فشار خون‌تان را حتی پایین‌تر هم ببرد.

میزان مصرف توصیه شده‌ی ترکیب خرما و عسل

حداکثر مصرف توصیه شده‌ی ترکیب خرما و عسل برای کودکان، روزانه ۲ قاشق غذاخوری است. میزان بالای گلوکز در این ترکیب، در صورت مصرف بیش از اندازه، ممکن است برای کودکان خطرناک باشد. برای بزرگسالان نیز مصرف روزانه ۳ قاشق غذاخوری کافی است. روزانه ۲ الی ۳ قاشق غذاخوری از این ترکیب به عنوان میزان مصرف معمول به شمار می‌آید، ولی برای رسیدن به بهترین نتایج حاصل از مصرف این ترکیب، بهتر است در مورد میزان مصرف با یک پزشک مشورت کنید.

آن‌چه در این مقاله گفته شد، ۱۲ فایده‌ی‌ حیرت آور ترکیب خرما و عسل برای سلامتی، و هم‌چنین برخی عوارض جانبی مصرف آن بود؛ لطفا در مورد عوارض منفی مصرف ترکیب خرما و عسل کمی احتیاط بیش‌تر به خرج دهید، زیرا میزان بالای گلوکز این ترکیب، به خصوص برای افراد بیمار، می‌تواند خطراتی همراه داشته باشد. امیدوار هستیم اطلاعات ارائه شده برای‌تان مفید و جالب بوده باشند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیررضا مصطفایی

منبع: drhealthbenefits

خواص خرما و عسل: ۱۲ فایده حیرت آور ترکیب خرما و عسل برای سلامتی


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی