کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

انواع هلو: ۶ نوع مختلف هلو و شلیل که در تابستان باید بشناسید

برای انتخاب و دستچین کردن هلو، راهی بهتر از مزه کردن آن در میوه‌فروشی محل یا بازار تره‌بار نیست. در سراسر جهان بیش از ۳۰۰ نوع هلو وجود دارد. اما خوشبختانه تمام آنچه شما لازم است درباره انواع هلو بدانید به دو دسته تقسیم می‌شود اول اینکه آیا گوشت هلو زرد است یا سفید؟ و دوم اینکه آیا هسته هلو چسبیده به گوشت است یا هسته جدا، یا نیمه هسته جدا است؟ حال با ما همراه باشید تا شما را با انواع هلو و ۶ نوع مختلف هلو و شلیل آشنا کنیم.

انواع هلو

۱. هلو زرد

اکثر هلوهایی که در ایالات متحده می‌رویند دارای گوشتی زرد رنگ هستند. این نوع هلو نسبت به همتای سفید گوشت خود مزه‌ی اسیدی تندتری دارد. درست مثل همه‌ی هلوها، احتمالا چشمتان دنبال هلوهای زردی می‌شود که نسبت به اندازه‌ی‌شان وزن سنگینی داشته باشند، و وقتی آنها را کف دست‌تان سبک و سنگین می‌کنید پر ملات به نظر برسند، و از همه مهم‌تر وقتی آن را بو می‌کنید رایحه‌ای شبیه هلو داشته باشد. این‌ها همه نشانه‌های یک هلوی رسیده هستند.

مطلب مرتبط: ۱۰ شگفت‌انگیزترین خواص آب هلو برای سلامتی

۲. هلو سفید

هلوی گوشت سفید، که در آسیا بسیار محبوب است و عرضه‌ی آن در ایالات متحده نیز رو به افزایش است، تا حدودی به خاطر اسیدیته‌ی پایین‌اش، نسبت به هلوی زرد مزه‌ی شیرین‌تری دارد. این نوع هلو نرم‌تر نیز هست، و نسبت به هلوهای گوشت زرد لذیذتر است. از نظر ظاهر چندان تفاوت محسوسی با هم ندارند مگر آن که آنها را ببرید یا پوست بکنید. چون آنها نسبتا کم یا و با ارزش هستند، در بازار از اعتبار بیشتری برخوردارند و احتمالا گران‌ قیمت‌تر نیز هستند.

هلو سفید

مطلب مرتبط: خواص هلو: ۲۹ خاصیت هلو که شگفت‌زده‌تان می‌کند

۳. هلوی هسته جدا

گوشت هلوی هسته جدا به هسته نمی‌چسبد، به همین خاطر همه بی‌درنگ این نوع را برای خوردن ترجیح می‌دهند. این نوع هلو نسبت به هلو هسته‌چسب بزرگ‌تر و کم آب‌تر است. آنها خوب پخته و نگهداری می‌شوند، و برای تهیه‌ی کنسرو یا سایر محصولات و خوراکی‌ها آماده‌ کردنشان راحت‌تر است چون گوشت هلو به راحتی از هسته‌ی آن جدا می‌شود. هلوی هسته جدا نیز تنوع بسیاری دارد، و در فصول بهار و تابستان در کشور موجود و قابل تهیه است.

۴. هلوی هسته چسب

هلوهای هسته‌چسب گوشتی دارند که به هسته‌ی آنها چسبیده است. این‌ها نسبت به هلوی هسته جدا نرم‌تر، شیرین‌تر، و آبدارتر هستند. به خاطر همین ویژگی‌ها، بیشتر آدم‌ها برای کنسرو کردن و پختن بیشتر دنبال این نوع میوه هستند. کنسروهای هلوی موجود در بازار همه هسته‌چسب هستند. یکی از مزایای خرید کردن از تره‌بار این است که می‌توانید گاهی هلوی هسته‌چسب پیدا کنید؛ بیشتر میوه فروشی‌ّها و سوپرمارکت‌ها فقط هلوی هسته جدا دارند.

همچنین ممکن است هلوهای نیمه هسته جدا نیز گیر بیاورید، که در واقع ترکیبی از هسته چسب و هسته جدا است و راحتی خوردن و جدا شدن هسته‌ی هلوهای هسته جدا را با شیرینی و آبداری هلوی هسته چسب در هم می‌آمیزد. فصل هلوی هسته‌چسب بسته به منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید از اردیبهشت تا شهریور متفاوت است.

۵. هلو انجیری

خواص هلو انجیری

هلو انجیری گونه‌ای با ظاهری متفاوت است که احتمالا به خاطر شکل قابل توجه‌اش، بر شهرت و محبوبیت آن افزوده شده است. این میوه تخت، دارای گوشت سفید و میزان اسید پایین است. این نوع هلو عموما در تره‌بار و بخصوص در بازارهای بهاره و تابستانی یافت می‌شود.

مطلب مرتبط: ۲۰ مهمترین خواص هلو انجیری برای سلامتی

۶. شلیل

به لحاظ گیاه‌شناسی، شلیل یکی از انواع هلو است. در واقع، این دو آنقدر به هم نزدیک هستند که اگر تعدادی هسته‌ی هلو و شلیل را با هم بکارید چند عدد از هر کدام به شکل آن یکی خواهد رویید.

بعضی‌ها ادعا می‌کنند که شلیل طعمی نسبتا کمتر یا رقیق‌تر دارد، و طعم هلو مقداری غلیظ‌تر است. فقط بر اساس ظاهر، تنها تفاوت نام آنها است و این که پوست صاف شلیل فاقد کرک‌های موجود روی پوست هلو است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده-کامروا ابراهیمی

منبع: thespruceeats

انواع هلو: ۶ نوع مختلف هلو و شلیل که در تابستان باید بشناسید


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی