تعبیر خواب پول: ۴۸ تعبیر دیدن پول و ثروت در خواب از نظر معبران مشهور

پول نشان دهنده ارزش واقعی هر چیز است و دیدن پول در خواب معمولا نمادی از تغذیه یا انرژی روانی و ذهنی است.بسیاری از ما در طول زندگی خود خوابهای مختلفی در ارتباط با پول دیده ایم و صبح فردا که از خواب بیدار شده ایم در وضعیتی از بیم و امید بوده ایم که این خواب ما چه معنی و مفهومی داشته است. در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید تا نکات بسیار جالب و مهمی درباره تعبیر خواب پول بدانید و از ۴۸ تعبیر و نشانه شناسی دیدن پول و ثروت در خواب باخبر شوید.

نشانه شناسی و تعبیر خواب پول

۱. پول نماد جایگاه روانی ارزشمند چیزی در ذهن خواب بیننده

اگر در خواب ببینید که ناگهان پول بسیار زیادی را پیدا کرده اید یا خود را درون غاری مخفی یا اتاقی در خانه یا آپارتمان خود ببینید که تا کنون آنجا نبوده اید و گنج بزرگی را در این مکان پیدا کنید، در این صورت پول نمادی از چیزی بسیار ارزشمند در خودتان است که تا کنون از آن آگاه نبوده اید. این چیز می تواند یک استعداد یا یک توانایی( برای مثال توانایی نوشتن، نقاشی کردن، آواز خواندن، تحلیل کردن یا هر چیز دیگری) باشد که تا کنون بطور کامل از آن استفاده نشده است. وقتی در خواب چنین گنجی را پیدا می کنید، تعبیر آن است که ذهن ناخودآگاه تان از شما می خواهد تا هر چه بیشتر در جهت شکوفایی این استعداد گام بردارید. درست مثل یکی از داستان های کتاب مقدس که به شما پیامی اخلاقی می دهد و از شما می خواهد که از استعدادهای خودتان استفاده کنید و آن ها را پنهان یا دفن نکنید. اگر در خواب ببینید که الماس یا مرواریدی پیدا کرده اید، این خواب هم تصویری از همان گنج درونی نهفته در شما است.

۲. پول در خواب به عنوان یک مقوله مادی

همه ما خوب می دانیم که خواب می تواند زبانی کاملا مستقیم داشته باشد و از رابطه شما با پول و ارزش های مادی در دنیای واقعی صحبت کند. آیا شما تفکری کاملا مادی گرایانه دارید؟ آیا وابستگی زیادی به پول و جایگاه اجتماعی بالا دارید؟ شاید شما از آن دسته افرادی هستید که نیاز به چیزی خارج از دنیای درون خودتان دارید تا به شما بگوید که شایسته و سزاوار چه چیزی هستید. به این ترتیب پیام این خواب برای شما این است که باید چیزی را درون خودتان پیدا کنید که شما را خوشحال و راضی نگه می دارد و باید بدانید که عزت نفس شما از درون تان سرچشمه می گیرد نه از چیزی بیرون از شما.

۳. خرید کردن یا پول خرج کردن در خواب

شاید در خواب خود را در حال خرج کردن پول دیده اید. برای مثال خودتان را می بینید که در یک مرکز خرید بزرگ هستید و دنبال چیز خاصی می گردید. این خواب نشان دهنده آن است که شما به شکلی دیوانه وار در جستجوی راضی کردن و پاسخ دادن به یک نیاز ناخودآگاه و ناشناخته درونی خودتان هستید. شاید در خواب ببینید که پولی تقلبی به کسی می دهید. تعبیر این خواب آن است که شما روابطی ریاکارانه با برخی افراد در زندگی واقعی دارید و چهره واقعی خود را به آن ها نشان نداده اید.

۹ راه پول درآوردن عجیب و غریب

تعبیر خواب پیدا کردن پول

۴. خواب به دست آوردن یا به ارث بردن پول

اگر در خواب ببینید پولی به شما داده می‌شود، این خواب می‌تواند شما را برای تغییری در زندگی آماده کند، که احتمالا برای‌تان مثبت خواهد بود. شخص اعطا کننده‌ی پول می‌خواهد فرد خواب بیننده را برای چالش‌های آتی آماده کند و به او انرژی و سر زندگی لازم را ببخشد.

۵. خواب به دست آوردن پول دزدی

اگر کسی خواب بییند پول دزدی نصیبش می‌شود، این یک تذکر احتیاطی برای او است یعنی آن فرد بهتر است مواظب کلاهبرداری‌هایی باشد که ممکن است در آن‌ها وعده‌ی سود فراوانی داده شده باشد. در نهایت، این خواب نه تنها می‌تواند نماد تهی دستی باشد بلکه ممکن است نشان از زیان‌های مالی قابل توجه نیز داشته باشد. بهتر است آن فرد تلاش بیشتری بکند تا بتواند صادقانه درآمد بیشتری کسب کند.

۶. برنده شدن پول در خواب

تعبیر نماد سود پولی در خواب، به عنوان مثال از طریق لاتاری، خوابی نماد بخش است که احتمالا خبر از موفقیتی بزرگ و دستاوردی بیشتر در آینده می‌دهد. در صورت هدف گذاری، انتظار موفقیت فرد می‌رود. اما تعبیر این خواب لزوما به وضعیت مالی خواب بیننده مربوط نمی‌شود، اما ممکن است بر سایر حوزه‌های زندگی نیز تاثیر بگذارد، من جمله خانواده و چرخه‌ی دوستان. اما، اگر طرف خواب ببیند در قمار پول به دست می‌آورد، به عنوان مثال در یک کازینو، احتمال فراوان باید انتظار زیان‌های مالی را داشته باشد. خواب ببیننده نباید در کسب و کارها و سفته بازی‌های خطرناک وارد شود.

۱۹ جمله طلایی درباره پول و ثروت از افراد مشهور جهان

۷. خواب قرض گرفتن پول از کسی

اگر خواب ببینید از کسی پول قرض می‌کنید، این خواب به شما می‌گوید که در عالم بیداری ممکن است پول کافی نداشته باشید اما مسئولیت قبول می‌کنید و به کمک دیگران وابسته خواهید بود. با وجود این، چنین خوابی می‌تواند روزنه‌ی امیدی باشد که قرض گرفتن پول را در عالم بیداری به مستقل‌تر شدن در زندگی آتی تعبیر کند.

۸. خواب دزدیدن پول

کسی که خواب دزدیدن پول می‌بیند ممکن است نگران باشد چیزی که استحقاقش را دارد به دست نیاورد. اگر خواب ببینده خودش دزدی کند، ممکن است به سختی بتواند جلوی زیان یا خسارتی مهم را بگیرد. خواب ببیننده باید درک کند که از طرق غیر قانونی در دراز مدت وضعیت زندگی‌اش تغییری نخواهد کرد.

تعبیر خواب دزدیدن کیف و پول: ۵ تعبیر دیدن دزدی کیف و پول

۹. خواب پول دادن به سایرین

کسی که خواب ببیند به سایرین پول می‌دهد، پولش را با آن‌ها سهیم می‌شود یا به آن‌ها می‌بخشد، بدیهی است که شخصی بسیار کمک کننده و سخاوتمند است که می‌تواند در شریاط دشواری هم نوعانش با آن‌ها همدردی کند. به همین صورت، خواب بیننده می‌تواند به دوستان و نزدیکانش اعتماد کند، کسانی که در صورت اضطرار و نیاز بلافاصله به او کمک خواهند کرد.

۱۰. خواب گم کردن یا از دست دادن پول

وقتی کسی خواب می‌بیند دزد کیف پولش‌ را می‌زند یا آن را گم می‌کند، در عالم بیداری آن فرد از چنین اتفاقی بسیار واهمه دارد. شاید فکر می‌کند پول نقد کافی برایش باقی نمانده است. خواب دزیده شدن کارت اعتباری نیز ممکن است به آن اشاره داشته باشد که شخص خواب بیننده ویژگی‌های خاصی را به پول انتساب می‌دهد که خودش فاقد آن‌ها است.

تعبیر خواب دزدی کردن: ۴۸ تعبیر دیدن دزد و سرقت در خواب از نظر معبران مشهور جهان

۱۱. خواب یک چمدان پر از پول

یک چمدان پر از پول در خواب نماد کسب و کاری پر رونق است، اما همچنین نشانگر مسئولیت نیز هست، که به معنی دقیق کلمه خواب را پیش می‌برد. به نحو مشابه، کسی که در خواب کیسه ای پول در دست دارد و پیش می‌رود، ممکن است نگران از دست دادن آن باشد و فکر کند که اگر آن را درون کیسه حمل کند امن‌تر است. خواب ببیننده نباید به این موضوع تکیه کند و کمتر تفکر مادیگرایانه داشته باشد.

۱۲. خواب پول درون یک پاکت نامه

خواب پول درون یک پاکت نامه معمولا به آن اشاره دارد که کسی می‌خواهد در زمینه‌ی چیزی ارزشمند به شما اعتماد کند. شما احتمالا رابطه‌ای مبتنی بر اعاماد در عالم بیداری ایجاد خواهید کرد، پس قدر این «موهبت» را بدانید.

۱۳. خواب پول درون آب

نماد دیدن خواب پول در آب نشانگر آن است که خواب بیننده اخیرا با شخصیت‌اش به شدت درگیر بوده و دریافته است که در کدام حوزه‌ها باید تغییر ایجاد کند. اکنون خواب بیننده از روحیات و ویژگی‌های منفی رهایی  یافته است و می‌توانند با اعتماد به نفس به آینده نگاه کند.

تعبیر خواب آب: ۳۹ تعبیر دیدن آب در خواب از نظر معبران مشهور

۱۴. خواب پول نقد یا سکه

شکل پول در خواب، عموما نشانگر موفقیت، قدرت و شناخت در عالم بیداری است. هر کسی که سکه‌های زیادی در خواب می‌بیند باید چنین نمادی را در خواب به عنوان یادآوری در نظر بگیرد و در پیگیری امور مالی و ثروت اغراق و زیاده روی نکند، چون این می‌تواند برای دیگران هزینه داشته باشد. سکه‌های خرد نمایانگر نماد خوش اقبالی است که از آن حکایت دارد که ببننده‌ی خواب می‌تواند در حوزه‌های شخصی و حرفه‌ای انتظار موفقیت داشته باشد.

۱۵. تعبیر خواب صندوق امانات بانک

عموما مکانی که با پول سر و کار داریم بانک است. به عنوان نماد خواب، این مورد به ببیننده هشدار می‌دهد که در کسب و کار دقت ویژه‌ای به خرج بدهد، چون ممکن است درگیر دسیسه‌های کلاهبردارانه بشوید. تعبیر این خواب به ویژه وقتی باید به کار بسته شود که خواب بیننده بخواهد به عنوان مثال با کارت اعتباری از بانک پول بردارد.

۱۶. پیدا کردن پول در خواب

اگر کسی خواب ببیند پول پیدا می‌کند، باید به این واقعیت اذعان کند که به سختی می‌تواند جلوی آسیب یا سانحه‌ای محتمل را در آینده بگیرد. پول خواب دیده شده به شخص خواب بیننده قدرت و انرژی کافی می‌دهد تا با چالش‌های زندگی دست و پنجه نرم کند.

۱۷. خواب پیدا کردن پول روی زمین یا کف اتاق

چنین خوابی به شخص بیننده‌ی خواب القا می‌کند که زندگی آینده به خوبی مدیریت خواهد شد. اگر او پول نقد را در آب پیدا کند، از بارهای احتمالی زندگی گذشته رها خواهد شد و می‌تواند با انگیزه و اشتیاق تمام برای اقدام کردن از پس پروژه‌های جدید بر بیاید.

۱۸. پیدا کردن پول در خواب و پس دادن آن به صاحبش

اگر در خواب ببینید پول پیدا می‌کنید و آن را به صاحب واقعی‌اش پس می‌دهید، یعنی شخص صادق و روراستی هستید. به علاوه، به نظر می‌رسد احساس پاک و سالمی نسبت به خودتان داشته باشید، چون شجاعت آن را دارید که با منابع تحت اختیارتان به اهداف زندگی دست پیدا کنید.

تعبیر خواب دزدیدن پول

۱۹. تعبیر خواب دزدیدن کیف پول

کیف پول ما با شخصیت ما در ارتباط است. همه مدارک ما اعم از کارت‌های اعتباری، گواهینامه رانندگی و کارت شناسایی ما در کیف پولمان قرار گرفته است. پس وقتی در خواب می‌بینیم که کیف پول ما به سرقت رفته است، تعبیر آن چیست؟ این خواب نشان می‌دهد که شما درحال‌حاضر به هویت خود آگاهی ندارید و دیگران بدون رای و نظر خودتان شما را به پیش می‌رانند. شاید همکاران شما بر ترفیع رتبه متمرکز شده‌اند یا زندگی خانوادگی شما پیچیده تر شده است.

۲۰. تعبیر معنوی خواب کیف دزدیدن

کیف در خواب نمادی از مسئولیت هایی است که در بیداری بر عهده شما است. اگر کیفی پاره در خواب ببینید، این خواب نمادی از انرژی منفی است که با خودتان حمل می‌کنید و این انرژی در حال نابود کردن شما است. اگر در خواب ببینید که کیفی پر از طلا را می‌دزدید، تعبیر آن است که زمانی می‌رسد که در نگرانی‌های بی‌مورد و غیرضروری غرق می‌شوید. شما نگران چیزهایی می‌شوید که شاید هرگز اتفاق نیفتند. تنها راه برای تجربه احساس رهایی این است که از شر بار عاطفی که با خود حمل می‌کنید رها شوید.

شاید در ابتدا دشوار به نظر برسد اما وقتی نخستین گام را برمی دارید همه چیز آسان تر به نظر خواهد رسید. از گذشته و احساسات منفی و ناخوشایند آن بگذرید تا فضا برای ورود چیزهای بهتر فراهم شود. اگر کیفی که در خواب دیده‌اید از برندی گرانقیمت باشد، تعبیر آن سود مالی و پیشرفت شغلی است.

۲۱. تعبیر معنوی دزدیدن پول یا طلا

طلا در خواب نمادی از معنویت، دانش و شناختی عمیق تر از روح است. طلا فلزی باارزش است. بنابراین، از نظر معنوی با خودارزشی و قدر خود را دانستن در ارتباط است. آیا شما به اندازه کافی قدر خودتان را می‌دانید؟ رنگ‌های زرد و طلایی نماد بخشش، سخاوت، مهربانی، عشق و ثروت هستند. بعلاوه طلا در خواب نشان می‌دهد که شما در مسیر معنوی درستی قرار دارید. به حرکت در این مسیر ادامه دهید.

تعبیر خواب طلا: ۵۰ تعبیر دیدن طلا در خواب که واقعی است

تعبیر خواب پول به طور کلی

۲۲. تعبیر خواب پول کاغذی

رپورتاژ

اگر خواب پول کاغذی ببینید، چنین خوابی ممکن است صورتحساب‌ها یا بدهی‌هایی را به شما یادآوری کند که باید به زودی آن‌ها را پرداخت کنید.

۲۳. خواب انبوهی از پول

اگر انبوهی از پول در خواب‌تان ببینید، یا حتی آن‌ها را بشمارید، چنین خوابی نشانه‌ی بسیار خوبی است. این خواب ممکن است از ثروت و فراوانی در آینده خبر بدهد. همچنین نماد تجمل و آسودگی خیال در آینده است.

۲۴. خواب پیدا کردن پولی که مخفی بوده است

اگر خواب ببینید به صورت غیر منتظره‌ای پولی را که جایی در خانه، یا محل دیگری، مخفی کرده‌اید  پیدا می‌کنید چنین خوابی احتمالا حاکی از مسائل و نگرانی‌های جزئی در روزهای پیش رو است. این خواب ممکن است معنی متضادی هم داشته باشد، که به رویدادهای مسرت بخش و تغییرات خوش یمن در زندگی‌تان اشاره دارد.

۲۵. خواب پیدا کردن پول پاره شده

اگر خواب دیدید پول پاره شده‌ای را پیدا می‌کنید، چنین خوابی نشانه‌ی خوبی نیست، و ممکن است حاکی از اعتقادات غلطی داشته باشد مبنی بر اینکه همه چیز در زندگی‌تان خوب پیش می‌رود. ممکن است در واقعیت پی ببرید آدم‌هایی که نزدیکترین دوستان‌تان هستند پشت سر شما چیزهایی می‌گویند که هرگز نمی‌توانستید تصورش رابکنید.

۲۶. خواب پیدا کردن یک بسته پول

اگر در خواب یک بسته پول پیدا کنید، چنین خوابی نشانه‌ی خوبی است، و حکایت از آن دارد که همه چیز در آینده‌ای نزدیک در زندگی بر وفق مرادتان خواهد شد. شاید کسی حتی به شما کمک کند بر مشکلات غلبه کنید و راه برای ادامه‌ی مسیر هموار شود. تمام موانع و مشکلات‌تان به راحتی از سر راه برداشته خواهند شد.

۲۷. خواب پیدا کردن پول در لباس‌های کهنه

اگر خواب ببینید در یکی از لباس‌های قدیمی‌تان پول پیدا می‌کنید، چنین خوابی نشانه‌ی خوبی نیست. این خواب ممکن است حاکی از مشکلات مالی یا زیان درآمدی در آینده باشد.

شاید این خواب بازتابی از اشتباهات گذشته باشد، که برای شما بینشی فراهم می‌آورد تا از آن درس بیاموزید. چنین چیزی حتی ممکن است برای مدیریت کسب و کار آتی‌تان خوب باشد.

۲۸. خواب پیدا کردن کیف جیبی پر از پول

اگر در خواب کیفی پر از پول پیدا کنید، چنین خوابی نشانه‌ی خوبی است. این خواب ممکن است به موفقیت در مخاطرات یا پروژه‌های کسب و کاری برنامه ریزی شده اشاره داشته باشد. شاید به صورت ناگهانی ایده‌ای بگیرید که برای‌تان بسیار سودآور از آب در بیاید.

۲۹. خواب پول به کسی قرض دادن

اگر خواب دیدید به کسی پول قرض می‌دهید، چنین خوابی ممکن است نیاز به سرمایه‌گذاری پول بیشتر در پروژه‌ی فعلی‌تان هستید.

۳۰. خواب پول در آوردن

اگر در خواب ببینید که کسب پول و درآمد می‌کنید این خواب ممکن است نشانه‌ی خوبی نباشد، و حکایت از آن داشته باشد که در عالم واقعیت به زودی مجبور به خرج کردن پول زیادی بشوید. شاید چیز بزرگی مثل خانه یا خودرو بخرید.

۳۱. خواب هدیه دادن پول

اگر خواب دیدید مبلغی پول هدیه می‌کنید، چنین خوابی نشانه‌ی خوبی است، و به دوره‌ای از آرامش در زندگی‌تان اشاره دارد. شاید به مسافرتی به مقصدی بیگانه بروید که همیشه آرزویش را داشته‌اید اما هرگز پول و زمان کافی برای پرداختن به آن را نداشته‌اید.

۳۲. خواب پول پرداختن بابت چیزی

اگر خواب دیدید بابت چیزی پول می‌پردازید و به فروشنده‌ای پول می‌دهید، چنین خوابی نشانه‌ی خوبی نیست، و حکایت از مشکلات و روزگاری سخت دارد. شاید وضعیت‌های ناخوشایندی را تجربه کنید که بر زندگی‌ شخصی یا کارتان تاثیر بگذارد.

۳۳. خواب نگه داشتن پول در دست‌تان

اگر درباره‌ی نگه داشتن پول در دست‌تان خواب ببینید، چنین خوابی نشانه‌ی بسیار خوش یمن و نمایانگر موفقیت است. این خواب حاکی از آن است که تا دستیابی به مهمترین اهداف زندگی‌تان فاصله‌ای ندارید. در روزها و ماه‌های پیش رو تمام شرایط به نفع شما رقم خواهد خورد.

۳۴. خواب قرض دادن پول با احتساب بهره

اگر خواب دیدید به کسی پول قرض می‌دهید، و انتظار بازپرداخت آن همراه با بهره را دارید، چنین خوابی نشانه‌ی بدی است و از ناامیدی‌های بزرگ پیش رو، معمولا در حوزه‌ی امور مالی حکایت دارد.

۳۵. خواب پول در قالب سکه‌های طلا

پول به شکل سکه‌های طلا در خواب نمایانگر آینده‌ی درخشانی است که پیش رو دارید. به زودی زندگی سعادتمندی را به خاطر سخت‌کوشی که بابتش وقت صرف کرده‌اید تجربه خواهید کرد. زمان آن رسیده است که ثمره‌ی کارهای‌تان را ببینید.

۳۶. خواب در دست داشتن پول

اینکه در خواب ببینید در یکی از دست‌های‌تان پول هست نماد موفقیت است. این خواب یعنی هدف‌ها و رویاهای‌تان به شما نزدیک هستند. حتی ممکن است بیش از آنچه فکر می‌کنید به آن‌ها نزدیک شده باشید. شما از استعداد، حمایت و شرایط درستی برخوردارید پس برای پی بردن به پتانسیل‌هایی که دارید کار راحتی پیش رو خواهید داشت. دستان شما نمایانگر مهارت و قابلیت‌های‌تان هستند، پس شاید قوی‌ترین عامل یا مزیت اصلی که به شما کمک می کند موفق شوید عالی بودن‌تان در زمینه‌ی فعالیتی است که انجام می‌دهید.

۳۷. خواب پول روی میز

دیدن پول روی میز در خواب نشانه‌ی مثبتی است . این خواب یعنی توانایی غلبه بر چالش‌ها یا مشکلاتی  را که در حال حاضر تجربه می‌کنید دارید. نه تنها می‌توانید مشکلات خودتان را حل کنید، بلکه تحت شرایط جدید می‌توانید به موفقیت و رشد و شکوفایی نیز برسید.

۳۸. خواب پول در دست راست

تصویر پول در دست راست داشتن نماد نوید بخشی است که بر موفقیت شما در آینده‌آی بسیار نزدیک دلالت دارد. این نوع خواب نشان می‌دهد اهداف و آرزوهای‌تان در شرف به حقیقت پیوستن هستند.

۳۹. خواب اینکه اسکناس‌ها را باد می‌برد و از دیدرس ناپدید می‌شوند

این خواب می‌تواند نشسانگر نفوذ همیشگی، مداوم و تکراری بر شما در عالم بیداری باشد، که می‌تواند شما را به وضعیت خطرناکی سوق بدهد یا حتی اگر شدتش با زمان افزایش پیدا کند و مواظب نباشید به یک فاجعه منجر شود. این نفوذ می‌تواند چیزی باشد که خیلی از آن آگاهی ندارید، اما در ذهن ناخودآگاه شما شروع به نشان دادن خودش کرده است. منظره‌ی ناپدید شدن پول در باد و بعد فروکش کردن باد می‌تواند نماد آن باشد که نفوذ بر شما تحت چنین شرایط منفی می‌تواند مکررا تکرار شود و در گذشته هم تحت تاثیر رویداد مشابهی بوده‌اید.

۴۰. خواب قرار دادن پول درون کیف

این خواب درباره‌ی پول گرفتن از عابربانک نماد مهربانی و طرز فکر بخشندگی شما در قبال دیگران در عالم بیداری است. و هرچند شما همیشه اولین نفری هستید که به آدمی نیازمند دست یاری می‌دهید، احتمالا از اینکه تعریف و تمجیدتان کنند فراری هستید و این با نماد کیفی که پول را درون آن قرار می‌دهید تعبیر می‌شود.

۴۱. خواب گذاشتن پول درون گاو صندوق

اینکه در خواب ببینید پول را درون گاو صندوق می‌گذارید به کمبود پشتکار اشاره دارد. این خواب نمادی از بی‌دقتی و سبک‌سری شما است. شاید درباره‌ی زندگی‌تان نگرانی دارید چون احساس می‌کنید ممکن است شخصی مراقبتان باشد . شاید حالا زمان آن رسیده است که مسئولیت‌پذیرتر باشید و هر جا لازم بود از قبل برنامه ریزی کنید.

تعبیر خواب انگشتر: ۷۰ مفهوم و تعبیر دیدن انگشتر طلا و نقره در خواب

۴۲. خواب رد و بدل کردن پول با یک روحانی

دریافت پول از کسی و همین طور رد و بدل کردن آن با روحانی‌ها در این خواب نماد ماهیت مهربان و خالصانه‌ی شما است. شما همیشه هر وقت کسی در شرایط سخت گرفتار شده باشد دوست دارید که کمکش کنید، و مشتاق هستید داشته‌های‌تان را با کسانی که وضع مالی ضعیف‌تری دارند قسمت کنید. این شخصیت برجسته و عالی به احتمال فراوان نتیجه‌ی دنبال کردن دقیق باورها و ایمان و اعتقادات مذهبی و پیروی کردن از دستورات عالمان دین‌تان است.

۴۳. خواب پول باریدن از آسمان

درحالی که ظاهر این خواب ساده به نظر می‌رسد اما زیر و بم‌ها و پیچیدگی‌های آن را باید به صورت عمیق توسط تمام طرف‌های درگیر بررسی و بحث کرد. باریدن حجم زیادی از سکه و اسکناس از آسمان عموما نماد مثبتی در رابطه با دستاوردهای مالی در عالم بیداری تعبیر می‌شود. طبق این خواب منبع پول ناشناخته است یعنی می‌تواند از منابع قانونی باشد مثل سرمایه گذاری‌ها یا منابع غیر قانونی مثل پول قاچاق مواد مخدر.

تعبیر خواب روح و ارواح: ۳۰ تعبیر دیدن روح در خواب که حتما باید بدانید

۴۴. خواب پول داخل کمد لباس

کمد لباس در خواب نشانه‌ و نماد رمز و راز، احساسات سرکوب شده و حتی پتانسیل‌های شناخته نشده است. آخرین مورد از همه به خواب شما نزدیک‌تر است چون پول در قالب اسکناس‌های مختلف نشان از ثروت نهفته و پنهان دارد. ناخودآگاه شما می‌گوید که به غیر از دارایی‌های حقیقی و مادی، چیزهای بسیار بیشتری برای عرضه به دنیا دارید. فقط اگر یاد بگیرید چطور ماگزیمم پتانسیل‌تان را مهار کنید قادر خواهید بود ثروتمند و مرفه شوید. آن وقت در عوض، می‌توانید از نعمت‌ّهایی که نصیب‌تان شده است به کسانی از بین عزیزان‌تان ببخشید که توان مالی کمتری دارند.

۴۵. خواب پیدا کردن پول پشت یک رستوران

بودن پشت یک رستوران در خواب یعنی اینکه درباره‌ی یک تصمیم جدی احساس اضطراب و منکوب بودن می‌کنید، اما پیدا کردن پول ناخودآگاهتان است که می‌گوید نباید نگران چیزی باشید. هر تصمیمی که بگیریید در انتها به داشتن زندگی شادتر و بهتر منجر خواهد شد.

۴۶. خواب نهال پول (گلدان پول)

این مفهوم که با یک نهال پول ور می‌روید یا از آن مراقبت می‌کنید و باز هم فقط به روییدن میوه بر روی آن تمرکز دارید می‌تواند نماد آن باشد که در فرایند تنظیم اولویت‌بندی‌های‌تان هستید. شاید بیش از حد روی رشد حرفه‌ای و موضوعات مالی تمرکز می‌کنید، اما به تازگی در یافته‌اید که چیزهای مهم موارد بسیار محسوس تری هستند که هیچ ربط مستقیمی هم به مسئله‌ی پول ندارند. از آنجا که کسی را داشته‌اید کمک‌تان کند، این می‌تواند به معنی آن نیز باشد که نهایتا متوجه اهمیت وجود سایر افراد در کنارتان برای کمک و تشویق شما به ادامه دادن به مسیر پیش روی‌تان خواهید شد.

۴۷. خواب سوختن اسکناس در شومینه

سوختن پول در شومینه نماد نسبتا بدیمنی است که نشان دهنده‌ی زیان است به ویژه زیان مالی. اگر اسکناس های دیده شده در این خواب به شکل دسته اسکناس‌هایی باشد که از بانک می‌گیریم، احتمالا سودی که انتظارش را داشتید از یک سرمایه‌گذاری نصیب‌تان بشود ظاهرا به نتیجه و بازده مطلوب و مورد نظر شما نخواهد رسید. و در این بین شما تلاش می‌کنید تا آنجا که ممکن است جلوی ضرور و زیان مالی را بگیرید. اما،‌ در نهایت امر احتمال آنکه پول زیادی برای‌تان بماند کم است.

۴۸. خواب ببینید یکی از دشمنان زمین را جارو و پولی را که بستانکار است طلب می‌کند

خوابی که در آن ببینید دشمن حیاط را جارو می‌کند نشانه‌ی دوری کردن و اجتناب است. شاید کسی درباره‌ی مسئله‌ای با شما ارتباط برقرار نمی‌کند یا رازی را از شما مخفی نگه می‌دارد. در حال که شما در جبهه‌ی تهاجم هستید، ممکن است دشمن در حالت تدافعی باشد که همین باعث می‌شود احساس نا امیدی بکنید. برای رسیدن به توافقی دو طرفه و حل کردن مسائل، هر دو طرف باید به سازش تمایل داشته باشند.

نوشته‌های مرتبط