تعبیر خواب آتش: 45 تعبیر دیدن آتش در خواب

همه ما می دانیم که آتش در زندگی واقعی نمادی از جنگ و ستیز و همچنین نیرو و قدرت است. آتش می تواند نمادی از تحول و پالایش درونی نیز باشد. اما مفهوم و تعبیر خواب آتش چیست؟ دیدن آتش در خواب تجربه ای رایج است و تعابیر متعددی برای آن وجود دارد. در این مقاله شما با انواع گوناگون خواب آتش و تعبیر خواب آتش آشنا می شوید. در اینجا به شما روش تعبیر آتش در خواب و دریافت معنای آن را نشان می دهیم.

همانطور که پیش از این نیز گفته شد، خواب آتش دارای تعابیری گوناگون است. آتش در خواب می تواند نمادی از پالایش درون و خلوص، خشم، آرزو، جنگ و ستیز و تحولات باشد. مفهوم آتش در خواب به عوامل متعددی از جمله فضایی که در خواب دیده شده است و جزئیات بسیار زیادی که در خواب پدیدار می شود وابسته است.

آیا شما نیز تا کنون خواب آتش دیده اید که ترس و وحشتی را در شما به وجود آورده است یا دیدن خواب آتش موجب آرامش و راحتی تان شده است؟ سعی کنید تا تمام جزئیاتی که در خواب دیده اید را به یاد بیاورید زیرا تنها به این روش می توانید تعبیری درست از خواب خود ارائه بدهید. همچنین به یاد بیاورید که آیا بر آتشی که در خواب دیده اید کنترل داشته اید یا خیر و اینکه به هنگام تجربه این خواب چه احساسی را تجربه می کردید.

تعبیر خواب آتش و کنترل بر آن

در برخی از خواب ها می بینیم که قادر هستیم آتش را کنترل کنیم و در برخی دیگر آتشی غیر قابل کنترل را در خواب خود می بینیم. برخی اوقات آتش در خدمت نیازهای ما است و نمادی از تحولاتی است که خواستار وقوع آن ها هستیم. با این وجود، در برخی موارد دیگر دیدن آتش در خواب نشانه ای شوم و ناخوشایند است.

 تعبیر خواب طلاق: ۸ تعبیر دیدن طلاق گرفتن و جدایی در خواب

۱. تعبیر خواب آتشی که در خانه شما روشن می شود

اگر در خواب ببینید که هوای بیرون از خانه سرد است و شما آتشی را درون خانه خود برپا می کنید، این خواب تعبیری مثبت دارد و نشان می دهد که دوستان نزدیک شما به زودی به دیدار شما خواهند آمد و اوقات خوشی را با آن ها خواهید گذراند. همچنین این خواب گویای آن است که شما یا یکی از نزدیکانتان به زودی باردار می شوید.

۲. تعبیر خواب روشن کردن آتش برای فردی دیگر

اگر در خواب ببینید که آتشی را برای دیگری روشن می کنید، تعبیر آن است که دوستان زیادی اطراف شما وجود دارند و شما معمولا به آن ها کمک می کنید. شما از وقت گذراندن با دوستان خود لذت می برید و به پیدا کردن دوستان جدید نیز علاقمند هستید.

۳. تعبیر خواب آتشی که در اجاقی در حال سوختن است

اگر در خواب ببینید که آتشی در امنیت کامل در اجاقی در حال سوختن است، تعبیر آن است که شما در زندگی خود راضی و خوشنود هستید و به دنبال روشنایی و نوری دیگر در زندگی می گردید.

۴. تعبیر خواب آتشی که باران آن را خاموش می کند

اگر در خواب ببینید که باران آتش را خاموش می کند، نشانه ای شوم است و به این مفهوم است که شما در آینده ای نزدیک شغل و پول بسیار زیادی را از دست می دهید.

۵. تعبیر خواب روشن کردن آتش برای نابود کردن دیگری

اگر در خواب ببینید که برای نابود کردن کسی یا چیزی آتشی روشن می کنید، این خواب نمادی از تنفر و حسادتی است که شما در قلب خود احساس می کنید. ممکن است این احساس تنفر با یکی از دوستان یا همکاران شما در ارتباط باشد.

۶. تعبیر خواب شغل آتش نشانی

اگر در خواب ببینید که شما آتش نشان هستید، تعبیر آن است که احتمالا مشکلات بسیار زیادی در زندگی دارید. شما دائما تحت فشار استرس هستید و این خواب به شما هشدار می دهد تا با مشکلات خود روبرو شوید و هرچه زودتر راه حلی برای آن ها پیدا کنید.

تعبیر دیگری برای این خواب وجود دارد. خاموش کردن آتش در خواب می تواند نشان دهنده آن باشد که شما در روزهای پیش روی پول بسیار زیادی از دست خواهید داد. توصیه می کنیم که مراقب پول های خودتان باشید و آن ها را با احتیاط خرج کنید. اگر می خواهید در این دوران از هرگونه خسارت مالی جلوگیری کنید، از دیگران پول قرض نگیرید و به دیگران پول قرض ندهید.

۷. تعبیر خواب آتشخوار

اگر در خواب ببینید که شما شعبده بازی آتشخوار هستید، نشان دهنده آن است که شما از توانایی کنترل کردن خشم خود برخوردار هستید.

۸. تعبیر خواب دیدن چیزی در حال سوختن

اگر در خواب چیزی را در حال سوختن ببینید، تعبیر آن است که شما در احساسات خود غرق شده اید. این خواب می تواند نمادی از احساسات جنسی شما نیز باشد.

۹. تعبیر خواب سوختن با آتش

اگر در خواب ببینید که آتش شما را می سوزاند، تعبیر آن است که به زودی کنترل اعصاب خود را از دست می دهید. شما مشکلی دارید که شما را از درون می سوزاند. اگر در خواب ببینید که آتش تا حد مرگ شما را می سوزاند، نشان دهنده آن است که شما مانع از وقوع هر تغییری در زندگی خود می شوید. در واقع، شما از قرار گرفتن در موقعیت های جدید و روابط جدید هراس دارید.

۱۰. تعبیر خواب فرار کردن از آتش

اگر در خواب ببینید که از آتش فرار می کنید، این خواب نشانه ای مثبت است. در دوران پیش روی موفقیت های زیادی خواهید داشت و بر تمام مشکلات و دشواری های مسیر زندگی خود پیروز خواهید شد.

۱۱. تعبیر خواب نجات دادن کسی از آتش

اگر در خواب ببینید که شما کسی را از آتش نجات می دهید، تعبیر آن است که شما دوستانی واقعی در زندگی خود دارید و به همین دلیل فردی شاد و خوشحال هستید. این دوستان به شما در غلبه بر مشکلات و دشواری های زندگی کمک می کنند و مانع از زمین خوردن شما می شوند.

۱۲. تعبیر خواب نگاه کردن به آتش از دور

اگر در خواب ببینید که از دور به آتش نگاه می کنید، تعبیر آن است که ممکن است در آینده مرتکب اشتباهاتی شوید. همچنین ممکن است قرار ملاقات مهمی را از دست بدهید. بنابراین مراقب باشید و از این پیشامد جلوگیری کنید.

۱۳. تعبیر خواب روشن کردن آتش با دستان خودتان

اگر در خواب ببینید که می توانید آتشی را با دستان خودتان راه بیندازید، تعبیر آن است که خشمی درون شما وجود دارد و شما تلاش می کنید تا آن را سرکوب کنید. همچنین ابراز کردن خودتان برای شما کاری بسیار مشکل و سخت است.

۱۴. تعبیر خواب دیدن آتشی نامرئی

دیدن آتشی نامرئی در خواب نمادی از پالایش و تصفیه درونی خودتان است. این خواب به شما هشدار می دهد که اکنون زمان پرداختن به شروعی جدید و پشت سر گذاشتن گذشته فرا رسیده است.

۱۵. تعبیر خواب آب و آتش

دیدن آب و آتش در کنار هم در خواب نشان دهنده آن است که شما در زندگی واقعی خود گرفتار مساله ای بزرگ و اساسی هستید. درواقع چالشی عاطفی درون خودتان وجود دارد و شما در هر دو جهت کشیده می شوید.

۱۶. تعبیر خواب آتش بازی

دیدن آتش بازی در خواب نشان دهنده آن است که به زودی احساسات سرکوب شده خود را بیرون می ریزید و استعداد و خلاقیت خود را به دیگران نشان می دهید.

دیدن آتش در خواب و تعبیر احساسات انسان

به یاد آوردن احساسی که با دیدن آتش در خواب تجربه کرده ایم بسیار مهم است. تعبیر خواب آتش با توجه به احساسات شخصی تعبیری متفاوت خواهد بود.

۱۷. احساس خوشایند

اگر در خواب ببینید که آتشی قلب شما را تسخیر کرده است و شما احساسی خوشایند یا احساس هیجان را تجربه می کنید، تعبیر آن است که شما از زندگی عاشقانه خود بسیار راضی هستید. درواقع شما احساساتی بسیار قوی نسبت به شریک عاطفی خود دارید و هیچ چیزی وجود ندارد که خواستار تغییر آن باشید.

۱۸. احساس امنیت

اگر در خواب آتشی ببینید و احساس امنیت را تجربه کنید، این خواب نشانه ای خوشایند است و تعبیر آن است که شما نیز در زندگی واقعی خود احساس امنیت را تجربه می کنید. شما دوستان بسیار زیادی دارید که در هر لحظه ای در دسترس شما هستند. بعلاوه، شریک عاطفی شما فردی بسیار قابل اعتماد است و به همین دلیل شما نیز در زندگی عاشقانه خود احساس امنیت و حمایت را تجربه می کنید.

۱۹. احساس درد

درد یکی از رایج ترین احساساتی است که در خواب آتش تجربه می شود. اگر در خواب ببینید که با آتش می سوزید و احساس درد را تجربه می کنید، تعبیر آن است که در حال حاضر کاملا احساس بدی دارید. زندگی واقعی شما لبریز از مشکلات، ناامیدی، خشم و رنج است. بعلاوه، این خواب به این معناست که کسی در زندگی واقعی تان به شما حسادت می کند.

۲۰. احساس ترس

تجربه احساس ترس به هنگام دیدن آتش در خواب نیز تجربه ای متداول است. این خواب به این معناست که شما از شغل خود ناراضی هستید. احتمالا کسی در محیط کار به شما حسادت می کند و مشکلات زیادی با همکاران خود دارید. همچنین این خواب می تواند به این معنا باشد که شما در معرض خطری قرار خواهید گرفت.

۲۱. احساس دوست داشتن آتش

اگر در خواب ببینید که آتش را دوست دارید، تعبیر آن است که چالش های زندگی واقعی برای شما خوشایند و دوست داشتنی هستند. همچنین این خواب به این معناست که شما می خواهید ویژگی های مردانه تری داشته باشید یا همسری پیدا کنید که رفتاری مردانه تر داشته باشد.

۲۲. احساس خنثی

اگر خواب آتش ببینید و هیچ احساسی نسبت به آن نداشته باشید، تعبیر آن است که شما در زندگی واقعی خود هیچ انگیزه ای ندارید. هیچ چیزی در زندگی واقعی شما وجود ندارد که شما را به حرکت وادار کند و شما را به فردی مفید و سازنده تبدیل کند.

سایر جزئیات خواب آتش ۲۳. خانه

رپورتاژ

خانه رایج ترین چیزی است که ممکن است در خواب آتش دیده شود. اگر در خواب خانه خود را در آتش ببینید، تعبیر آن است که در دوران پیش روی تغییرات بسیار زیادی در خانواده شما رخ می دهد.

علاوه بر این، دیدن خانه ای که در آتش در خواب می سوزد، نشان دهنده آن است که برخی تغییرات برای شما موثر و سازنده خواهد بود. اما اگر مکررا خانه خود را در خواب درون آتش ببینید، تعبیر آن است که شاید شما هنوز برای تغییرات آمادگی لازم را ندارید. درواقع شاید در برابر تغییرات می جنگید.

به هر حال، اگر در خواب ببینید که آتش خانه شما را کاملا ویران کرده است، این خواب نشانه ای بسیار شوم و نامبارک است. این خواب نمادی از ناراحتی هایی است که به زودی در انتظار شما خواهند بود. احتمالا کسی یا چیزی که برایتان بسیار عزیز است را از دست خواهید داد.

۲۴. افراد

اگر در خواب ببینید که فرد دیگری در آتش می سوزد، به این معناست که شما داری احساساتی بسیار قوی نسبت به این فرد هستید. این احساسات می توانند با توجه به احساسی که در خواب تجربه می کنیم احساساتی خوشایند یا ناخوشایند باشند.

۲۵. کپسول آتش نشانی

اگر در خواب ببینید که با استفاده از یک کپسول آتش نشانی آتشی را خاموش می کنید، تعبیر آن است که شما مانع از وقوع تغییرات در زندگی خود می شوید. همچنین این خواب به این معناست که شما تمایلات و احساسات شدیدی را سرکوب می کنید که ممکن است شما را در خود غرق کنند.

آنچه خواندیم رایج ترین نمونه های تجربه آتش در خواب بود. همانطور که مشاهده کردید، شما می توانید احساسات گوناگونی را در هنگام دیدن آتش در خواب تجربه کنید. بعلاوه در این مقاله با چگونگی تعبیر کردن این احساسات آشنا شدید. اما نکته دیگری نیز وجود دارد که بهتر است به آن اشاره شود. اگر مردی آتش را در خواب ببیند، تعبیر آن است که خواب بیننده بیش از اندازه خود را وقف کارش کرده است و اعتماد به نفس بسیار زیادی دارد.

از طرف دیگر، اگر زنی آتش را در خواب ببیند، تعبیر آن است که خواب بیننده خود را کاملا وقف عشق کرده است و عشق به اصلی ترین جنبه در زندگی او تبدیل شده است.

۲۶. خواب ببینید درون آتش هستید

اگر خواب دیدید درون آتش هستید، چنین خوابی احتمالا به شما ارزیابی مجدد نگرش‌تان را به زندگی پیشنهاد می‌دهد. شاید شما زندگی را پر از خطر می‌بینید و بیش از حد محتاط هستید. این خواب شما را تشویق می‌کند چنین طرز تفکری را تغییر دهید و شجاعانه به دنبال اهداف‌تان پیش بروید.

۲۷. خواب ببینید در آتش هستید اما احساس درد نمی‌کنید

اگر خواب ببینید در دستان‌تان آتش گرفته‌اید، اما هیچ دردی احساس نمی‌کنید، چنین خوابی نشانه‌ی چندان خوبی نیست، و نشان از آن دارد که در آینده‌ای نزدیک خبری بد دریافت خواهید کرد.

۲۸. تعبیر خواب خاموش کردن آتش

اگر در خواب مشغول خاموش کردن آتش باشید، چنین خوابی نشانه‌ی بسیار خوبی است و نشان از پیروزی مهمی دارد. احتمالا با موفقیت هر مانعی یا مسئله‌ای  که سر راه‌ رسیدن به موفقیت‌تان باشد به خوبی مدیریت می‌کنید.

۲۹. خواب آب ریختن روی آتش

اگر در خواب ببیند آب روی آتش می‌ریزید، چنین خوابی نشانه‌ی دشواری‌های احتمالی است که به زودی وارد زندگی‌تان می‌شود. این دشواری‌ها ممکن است شامل زیان‌های مالی و مشکلات مالی کلی باشد.

۳۰. خواب توانایی کنترل آتش

اگر خواب دیدید توانایی کنترل بر آتش را دارید، چنین خوابی نشانه‌ی بسیار خوبی است که به توانایی شما در کنترل خشم و غضب‌تان دلالت دارد.

۳۱. خواب محاصره شدن در آتش به همراه شخصی دیگر

اگر خواب ببینید آتش گرداگرد شما و کس دیگری را فرا گرفته است، چنین خوابی نشانه‌ی پیوند قوی موجود بین شما و آن شخص است.

۳۲. خواب بازسازی یک خانه بعد سوختن در آتش

اگر خواب دید خانه‌ای را پس از سوختن در آتش بازسازی می‌کنید، چنین خوابی نشانه‌ی خوبی است و نشان از احیاء پس از یک بحران بزرگ یا مشکل جدی در زندگی دارد.

۳۳. خواب ببینید چیزهایی را در آتش می‌اندازید

اگر خواب دیدید چیزهایی را درون آتش می‌اندازید، چنین خوابی ممکن است نشانه‌ی اشتیاق شما به نابود کردن چیزی به طور کامل در زندگی‌تان باشد.

این خواب همچنین ممکن است به سعی شما برای مشکل سازی تعمدی دلالت داشته باشد. گاهی این خواب فقط نشانه‌ای از اشتیاق و میل شدید شما برای شروع تازه‌ی چیزی در زندگی است.

 

۳۴. خواب شهری که در آتش می‌سوزد

اگر خواب ببینید شهری در شعله‌های آتش گیر افتاده و می‌سوزد، چنین خوابی ممکن است نشان از نابود شدن رابطه‌هایی با عواطف و احساسات قوی یا شرایطی باشد که نمی‌توانید کنترل کنید.

این خواب همچنین ممکن است دلالت بر تعاملات اجتماعی از بین رفته داشته باشد.

۳۵. خواب آتشی با ظاهری شرربار

اگر در خواب آتشی شرربار ببینید، چنین خوابی ممکن است نماد احساساتی درباره‌ی وضعیت زندگی واقعی‌تان باشد که از سوی آن احساس تهدید می‌کنید.

۳۶. خواب آتشی عظیم

اگر در خواب آتشی عظیم ببینید، چنین خوابی ممکن است به موفقیتی عظیم در پروژه‌های فعلی‌تان اشاره داشته باشد.

۳۷. خواب تماشای سوختن آتش بدون آنکه کاری انجام دهید

اگر خواب دیدید به تماشای سوختن آتشی نشسته‌اید و کاری برای خاموش کردنش انجام نمی‌دهید، چنین خوابی ممکن است نماد آن باشد که شما برنامه‌ها و خواسته‌های غیر واقع‌بینانه‌‌ای برای آینده داشته‌اید.

آن برنامه‌ها برای شما درماندگی و ناامیدی شدیدی به بار می‌آورند، به ویژه اگر به زندگی خصوصی‌تان مربوط باشند.

۳۸. خواب گیر افتادن یک آشنا در آتش

اگر خواب دیدید کسی که می‌شناسیدش در آتش گیر افتاده است، چنین خوابی نشانه‌ی بسیار بدی است. و ممکن است نشان از وفات آن شخص در آینده‌ای نزدیک داشته باشد.

۳۹. خواب ببنید خودتان را با آتش گرم می‌کنید

اگر در خواب دیدید خودتان را کنار آتش گرم می‌کنید، چنین خوابی نشانه‌ی بسیار خوبی است و دلالت بر خوش اقبالی در آینده‌ای نزدیک دارد.

۴۰. خواب ببینید چیزهایی که متعق به شما است در آتش می‌سوزد

اگر خواب ببینید چیزهایی که متعلق به شما است و برای‌تان اهمیت دارند آتش گرفته‌اند، چنین خوابی ممکن است نشان از وسواس شما نسبت به آن متعلقات در زندگی واقعی باشد.

۴۱. خواب آتش گرفتن یک جنگل

اگر خواب ببینید جنگی در آتش می‌سوزد، چنین خوابی احتمالا بد یمن است، و به سفری برنامه ریزی شده یا تعطیلاتی اشاره دارد که طبق انتظار پیش نمی‌رود. شاید متوجه شوید این سفر فقط هدر دادن پول بوده است.

۴۲. خواب ببینید آدم‌های بسیاری دور تا دور آتش جمع شده‌اند

اگر چنین خوابی ببینید، نشانه‌ی بسیار خوبی است که از ثبات و هارمونی در زندگی شخصی‌تان خبر می‌دهد.

۴۳. خواب آتشی که به آرامی خاموش می‌شود

اگر شاهد آرام آرام خاموش شدن آتشی در خواب باشید، چنین خوابی نشانه‌ی خوبی نیست و ممکن است حاکی از مشکلات مالی باشد که به زودی تجربه خواهید کرد، مانند کمبود پول، زیان در کسب و کار، از دست دادن خانه، یا بدتر از این‌ّها، بیماری.

۴۴. خواب گرفتن آتش در دست‌ها

اگر خواب دیدید با دستان‌تان آتش حمل می‌کنید، مثلا شمع یا مشعلی را در دست گرفته‌اید، چنین خوابی نشانه‌ی خوبی است و ممکن است نشان از ارتقاء شغلی یا تغییر خوب در حرفه‌تان به زودی داشته باشد.

۴۵. اگر خواب ببینید دفتر کارتان در آتش می‌سوزد

اگر خواب دیدید دفتر کسب و کارتان در آتش می‌سوزد، چنین خوابی نشانه‌ی خوبی است و به موفق بودن برنامه‌ها یا پروژه‌هایی اشاره دارد که در حال حاضر بر روی آن‌ها کار می‌کنید که سود قابل توجهی در آینده‌ی نزدیک برای شما به بار خواهد آورد.

شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد

نوشته‌های مرتبط