طرز تهیه چیکن برگر لقمه ای با پنیر پارمسان خوشمزه

این چیکن برگر لقمه ای با پنیر پارمسان خوشمزه یا همان اسلایدرها جزء خوراکی‌های محبوب و پرطرفدار برای همه‌ی دورهمی‌ها هستند؛ و ترکیب طعم مرغ و پارمسان هرگز ناامیدتان نخواهد کرد. پس این شما و این طرز تهیه چیکن برگر لقمه ای با پنیر پارمسان خوشمزه!

چیکن برگر لقمه ای با پنیر پارمسان

زمان مورد نیاز و مقدار تهیه

زمان آماده‌سازی: ۲۰ دقیقه
زمان پخت: ۲۵ دقیقه
مواد مورد نیاز متناسب با ۱۲ همبرگر لقمه‌ای

مواد مورد نیاز

الف. ۶۸۰ گرم ناگت مرغ آماده و منجمد
ب. ۳۴۰ گرم نان همبرگر لقمه‌ای
پ. ۲۰۰ گرم ترکیب پنیر موزارلا و پنیر پروولون (چنان‌چه به این پنیر دسترسی داشته باشید)
ت. ۶۸۰ گرم سس مارینارا

برای روی چیکن‌برگرها

ث. نصف فنجان کره
ج. ۱ قاشق چای خوری پودر سیر
چ. ‍۱ قاشق چای خوری پوست خرد شده‌ی فلفل قرمز
ح. یک‌چهارم فنجان پنیر پارمسان رنده شده
خ. ۱ قاشق غذاخوری ریحان تازه‌ی خرد شده

دستورالعمل

الف. دمای فر را به ۱۹۰ درجه‌ی سانتی‌گراد برسانید. ناگت مرغ را طبق دستورالعمل مندرج روی بسته‌بندی آن آماده کنید. در این میان، نان‌های همبرگر لقمه‌ای از عرض به دو قسمت تقسیم کنید؛ همه‌ی آن‌ها را روی سینی فر بچینید – سطح سینی فر را باید از قبل به روغن آغشته کرده باشید. نصف برش پنیر را روی بخش زیرین نان بگذارید. سپس سینی را به مدت ۳ الی ۵ دقیقه داخل فر قرار دهید، تا پنیرها به خوبی آب شوند.

ب. سپس، ابتدا مقداری سس، بعد از آن، تکه‌های مرغ، بار دیگر باقی‌مانده‌ی سس، و در آخر، باقی‌مانده‌ی برش‌های پنیر را روی بخش زیرین نان قرار دهید. در نهایت، بخش بالایی نان را نیز روی مواد بگذارید.

پ. برای تهیه‌ی سسی که قرار است روی چیکن‌برگرها بریزید، ابتدا کره، پودر سیر، و فلفل قرمز خرد شده را داخل ظرف بریزید؛ درب آن را بپوشانید و داخل مایکروویو با درجه‌ی بالا قرار دهید؛ هر از گاهی آن را به هم بزنید تا کره کاملا آب شود. سپس، این مواد را روی نان بریزید، و در آخر نیز روی آن‌ها پنیر پارمسان بپاشید. سینی فر را بدون پوشش اضافه به مدت ۲۰ الی ۲۵ دقیقه داخل فر قرار دهید تا نان‌ها کاملا قهوه‌ای و طلایی شوند. پیش از مصرف نیز، مقداری ریحان خرد شده نیز روی آن‌ها بپاشید.

چند نکته‌ی تجربی

الف. به جای نان همبرگر لقمه‌ای می‌توانید از نان‌های دیگر نیز استفاده کنید.
ب. داخل هر یک از این نان‌ها می‌توانید پپرونی یا سالامی نیز قرار دهید.
پ. به جای ناگت می‌توانید از تکه‌های کوچک مرغ سوخاری نیز استفاده کنید.

ارزش غذایی

هر کدام از این چیکن‌برگرها حاوی ۴۰۲ کالری، ۲۳ گرم چربی (۱۱ گرم چربی اشباع شده)، ۶۲ میلی‌گرم کلسترول، ۷۸۰ میلی‌گرم سدیم، ۳۴ گرم کربوهیدرات (۱۰ گرم قند، ۴ گرم فیبر)، و ۱۷ گرم پروتئین است.