کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ دستور تهیه غذا با پنیر پیتزا که خیلی لذیذ و هیجان انگیز است

پنیر، حاوی مقدار مناسبی پروتئین، ویتامین A، ریبوفلاوین، کلسیم، فسفر، روی و ویتامین B۱۲ است. فواید متنوع پنیر فقط برای سلامتی شما نیستند بلکه پنیر برای پوست و مو هم مفید است. از این رو علاوه بر خوشمزگی بسیار زیاد انواع پنیر از فواید آن نیز نمی توان صرف نظر کرد. به همین دلیل در این نوشتار چند دستور تهیه غذا با پنیر پیتزا که خیلی لذیذ و هیجان انگیز است را برایتان آماده کرده ایم. لذت ببرید.

دستور تهیه غذا با پنیر پیتزا

۱. املت اسفناج و پنیر و سیب زمینی

طرز تهیه املت اسفناج و پنیر و سیب زمینی برای صبحانه دستور تهیه غذا با پنیر پیتزا

مواد مورد نیاز

الف. ۱ عدد سیب زمینی کوچک (حدود ۲۵۰ گرم)، کاملا تمیز شده (با پوست)
ب. ۱ برش از بیکن
پ. ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون فرا بکر
ت. ۳ فنجان اسفناج تازه
ث. یک‌هشتم قاشق چای خوری نمک
ج. ۲ عدد تخم مرغ بزرگ
چ. دوسوم فنجان پنیر چدار رنده شده (حدود ۴۰ گرم)
ح. فلفل تازه‌ی آسیاب شده

دستور تهیه غذا با پنیر پیتزا: املت اسفناج و پنیر

الف. با استفاده از چنگال، داخل سیب زمینی سوراخ‌های زیادی ایجاد کنید؛ آن را به مدت ۴ دقیقه داخل مایکروویو (با قدرت بالا) قرار دهید. سپس اجازه دهید سیب زمینی به مدت ۵ دقیقه خنک شود؛ و در نهایت، آن را به مکعب‌های ۲ سانتی‌متری خرد کنید.
ب. در این میان، بیکن را داخل یک ماهیتابه‌ی چدنی، بر روی شعله‌ی زیاد حرارت دهید تا ترد شود. بیکن را از ماهیتابه در بیاورید، ولی اجازه دهید مایعاتی که از حرارت دادن آن داخل ماهیتابه ایجاد شده‌اند، باقی بمانند. روغن و سیب زمینی‌های خرد شده را اضافه کنید؛ آن‌ها را مرتبا به هم بزنید تا سیب زمینی‌ها قهوه‌ای شوند – حدود ۵ دقیقه. اکنون اسفناج را نیز اضافه کنید؛ سپس، مواد را بار دیگر به هم بزنید تا اسفناج‌ها نرم شوند – حدود ۱ دقیقه. در نهایت، نمک را نیز اضافه کنید.
پ. بین مواد داخل ماهیتابه، دو حفره ایجاد کنید و تخم مرغ‌ها را داخل آن‌ها بشکنید. شعله را کم کنید، تا تخم مرغ‌ها تا حدودی بپزند – حدود ۲ الی ۳ دقیقه. اکنون، پنیر را روی مواد بریزید؛ درب ظرف را بگذارید تا پنیر آب شود و سفیده‌ی تخم مرغ کاملا سفت شود – ۱ الی ۲ دقیقه.
ت. بیکن را خرد کنید و روی مواد بریزید. در آخر، غذا را با مقدار مناسبی از فلفل تزیین کنید.

۲. رول مرغ و اسفناج و پنیر

طرز تهیه رول مرغ و اسفناج و پنیر

مواد مورد نیاز

الف. ۲۸۰ گرم برگ تازه‌ی اسفناج
ب. نصف فنجان خامه‌ی ترش
پ. نصف فنجان پنیر جک فلفلی
ت. ۴ حبه سیر، خرد شده
ث. ۴ عدد سینه‌ی مرغ بدون استخوان – آن‌ها را نصف کنید و سپس ساتوری کنید تا ضخامت‌شان به حدود ۱.۵ سانتی‌متر برسد
ج. مقداری فلفل سیاه آسیاب شده
چ. ۸ برش بیکن

دستورالعمل

الف. دمای فر را به ۱۹۰ درجه‌ی سانتی‌گراد برسانید.
ب. اسفناج را داخل یک کاسه‌ی بزرگ شیشه‌ای بگذارید و به مدت ۳ دقیقه داخل مایکروویو قرار دهید؛ هر یک دقیقه، آن را به هم بزنید تا تمام بخش‌های اسفناج نرم شوند. سپس، خامه ترش، پنیر، و سیر را اضافه کنید.
پ. سینه‌های مرغ را روی سطح صاف و تمیز قرار دهید. مقداری از ترکیب اسفناج را به وسیله‌ی قاشق روی هر یک از آن‌ها بریزید. سینه‌های مرغ را بپیچید – به گونه‌ای که ترکیب اسفناج داخل آن‌ها قرار بگیرد؛ سپس، دور هر یک از سینه‌های مرغ را نیز با دو برش از بیکن بپوشانید. آن‌ها را به وسیله‌ی خلال دندان محکم کنید و داخل یک سینی فر بچینید.
ت. مواد را به مدت ۳۵ دقیقه داخل فر بپزید، سپس دمای فر را تا ۲۶۰ درجه‌ی سانتی‌گراد افزایش دهید، یا با استفاده از گریل دستگاه فر، به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه‌ی دیگر، به مواد حرارت دهید تا بیکن‌ها قهوه‌ای شوند.

مطلب مرتبط: طرز تهیه سوپ اسفناج با خامه که بسیار لذیذ و مقوی است

۳. کاسرول سبزیجات با اسفناج و قارچ و پنیر

طرز تهیه کاسرول سبزیجات با اسفناج و قارچ و پنیر

مواد مورد نیاز

الف. ۴ قاشق غذاخوری روغن زیتون فرا بکر، به علاوه‌ی مقداری بیش‌تری برای چرب کردن ظرف
ب. ۸ فنجان نان ایتالیایی (روستایی)، قسمت‌های ترد جدا شود و به مکعب‌های ۲ سانتی‌متری تقسیم شود
پ. نمک کوشر و فلفل سیاه تازه‌ی آسیاب شده
ت. ۲۸۰ گرم قارچ، خرد شده (حدود ۴ فنجان)
ث. ۲ حبه سیر، خرد شده
ج. ۱۴۰ گرم اسفناج تازه (حدود ۵ فنجان)
چ. ۱۱۰ گرم پنیر گرویر، رنده شده به صورت درشت (حدود یک و نیم فنجان)
ح. یک‌سوم فنجان پارمسان رنده شده
خ. ۸ عدد تخم مرغ بزرگ
د. دو و نیم فنجان ترکیب شیر و خامه
ذ. ۱ قاشق چای خوری برگ آویشن تازه، به صورت درشت خرد شده

دستور تهیه غذا با پنیر پیتزا

الف. ظرف مخصوص کاسرول را با روغن چرب کنید.

ب. نان‌های مکعبی، ۲ قاشق چای خوری روغن، یک‌چهارم قاشق چای خوری نمک، و مقداری فلفل آسیاب شده را داخل یک کاسه‌ی بزرگ با هم ترکیب کنید. یک ماهیتابه‌ی بزرگ را روی شعله حرارت دهید؛ ترکیب نان را داخل ماهیتابه بریزید و هر از گاهی آن را هم بزنید تا مواد به رنگ قهوه‌ی طلایی در بیایند – حدود ۸ دقیقه. مواد را به کاسه برگردانید تا خنک شوند.

پ. ماهیتابه را تمیز کنید. ۲ قاشق غذاخوری روغن باقی مانده را داخل آن بریزید و ظرف را روی شعله قرار دهید تا روغن داغ شود. قارچ را به صورت یک لایه داخل ظرف بریزید و حدود ۳ دقیقه صبر کنید تا کم‌کم قهوه‌ای رنگ شوند؛ اکنون قارچ‌ها را هم بزنید و اجازه دهید ۲ دقیقه‌ی دیگر روی حرارت بمانند؛ سپس، سیر، آویشن، یک‌چهارم قاشق چای خوری نمک و مقداری فلفل را به قارچ اضافه کنید و به مدت ۱ دقیقه دائما مواد را به هم بزنید؛ اکنون، اسفناج و مابقی یک‌چهارم قاشق چای خوری نمک را نیز اضافه کنید. اجازه دهید مواد بپزند و هر از گاهی آن را به هم بزنید تا اسفناج‌ها نرم شوند – حدود ۱ الی ۲ دقیقه. شعله را خاموش کنید.

ت. نیمی از نان‌های مکعبی را داخل ظرف کاسرول منتقل کنید، و روی آن‌ها به مقدار مساوی پنیر گرویر و پارمسان بریزید. ترکیب قارچ و اسفناج را نیز به صورت یک لایه‌ی صاف داخل ظرف کاسرول پخش کنید. در نهایت، مابقی نان‌های مکعبی را نیز به همراه پنیر گرویر و پارمسان روی مواد بریزید.

ث. تخم مرغ‌ها، ترکیب خامه و شیر، نیم قاشق چای خوری نمک، و مقدار مناسبی فلفل را داخل یک کاسه‌ی بزرگ با یکدیگر ترکیب کنید. این ترکیب را نیز به مواد داخل ظرف کاسرول اضافه کنید. درب ظرف را بپوشانید و آن را دست‌کم به مدت ۶ ساعت، یا یک شب، داخل یخچال قرار دهید. نیم ساعت پیش از اقدام برای پختن مواد، ظرف را از یخچال خارج کنید.

ج. دمای فر را به ۱۷۵ درجه‌ی سانتی‌گراد برسانید. کاسرول را داخل فر بگذارید و حدود ۵۰ الی ۵۵ صبر کنید تا کاستارد به خوبی شکل بگیرد و روی آن به رنگ قهوه‌ای طلایی در آید. سپس، ظرف را از فر خارج کنید و ۱۵ دقیقه دست نگه دارید تا کمی خنک شود؛ نوش جان!

۴. ماکارونی پنیری

طرز تهیه ماکارونی پنیری

مواد لازم

۴۵۰ گرم ماکارونی حلزونی

۴/۱ فنجان کره

۴/۱ فنجان آرد چند منظوره

۲/۱ قاشق چایخوری نمک

کمی فلفل سیاه

۲ فنجان شیر گرم

۲ فنجان پنیر چدار خرد شده

طرز تهیه ماکارونی با پنیر بسیار خوشمزه و لذیذ

طرز تهیه

ماکارونی را طبق دستور پخت مندرج روی بسته آن بپزید. کره را در تابه سایز متوسط روی شعله متوسط ذوب کنید، آرد را به آن اضافه کنید و به مدت ۳ تا ۵ دقیقه هم بزنید تا حالت خمیری پیدا کند. نمک و فلفل را اضافه کنید و سپس شیر را به‌تدریج اضافه کنید. با هر بار اضافه کردن شیر مواد را خوب هم بزنید. مواد را آنقدر بپزید که حباب‌هایی در آن تشکیل شود. پنیر را کم کم اضافه کنید تا بطور کامل ذوب شود. ماکارونی را آبکش کنید، سس پنیر را به آن اضافه کنید و مواد خوب هم بزنید تا کاملا یکدست شود.

مطلب مرتبط: ۱۶ دستور پخت غذاهای پاییزی که لذیذ و هیجان‌انگیزند

۵. سیب زمینی شکم پر پنیری

طرز تهیه سیب زمینی شکم پر پنیری فوق العاده خوشمزه

– ۴ عدد سیب زمینی متوسط

– ۲۳۰ گرم گوشت چرخ کرده‌ی ۹۰٪

– یک پیمانه گل کلم بروکلی

– ۱ پیمانه آب

– ۱ پیمانه پنیر چدار کم چربی رنده شده

– یک دوم پیمانه خامه ترش کم چربی

– یک دوم قاشق چایخوری نمک

– یک چهارم قاشق چایخوری فلفل تازه آسیاب شده

– ۳ عدد پیازچه‌ی خرد شده

دستور تهیه غذا با پنیر پیتزا: سیب زمینی شکم پر پنیری

۱. با یک چنگال تمام قسمت‌های سیب زمینی‌ها را سوراخ کنید. آن‌ها را درون مایکروفر بگذارید و با شعله متوسط بپزید، یک یا دو بار آن‌ها را بچرخانید، تا سیب‌زمینی ها نرم شوند – حدود ۲۰ دقیقه.

۲. در این حین، گوشت را در یک تابه‌ی بزرگ روی حرارت متوسط به بالا قهوه‌ای کنید، گاهی هم بزنید حدود ۳ دقیقه. آن را به یک کاسه بزرگ منتقل کنید. حرارت را افزایش دهید، بروکلی و آب را به تابه اضافه کنید، روی آن را بپوشانید و بپزید تا نرم شود. بروکلی را صاف کنید وبه گوشت اضافه نمایید.

۳. با دقت یک سوم بالایی سیب زمینی های پخته را ببرید؛ سره‌ها را برای استفاده‌ی دیگری نگه دارید. داخل آن‌ها را با قاشق بتراشید و درون یک پیاله متوسط بریزید. پوسته‌ی سیب زمینی ها را در یک ظرف آشپزی کوچک قرار دهید. یک دوم پیمانه چدار، خامه ترش، نمک و فلفل داخل سیب زمینی‌ّها بریزید و با چنگال آن‌ها را له کنید. پیازچه‌ها و مخلوط سیب زمینی را به بروکلی و گوشت اضافه کنید؛ مخلوط کنید تا ترکیب شوند.

۴. به صورت یک دست مخلوط سیب زمینی را بین پوسته‌های سیب زمینی تقسیم کنید و روی آن‌ها یک دوم پیمانه چدار باقیمانده را بریزید. تا زمانی که مخلفات داغ می‌شوند و پنیز ذوب می‌شود – ۲ تا ۴ دقیقه – حرارت مایکروفر را زیاد کنید .

۶. کاسرول سیب زمینی و سوسیس و پنیر

کاسرول سیب زمینی

مواد لازم برای ۴ تا ۶ نفر:

۳ فنجان سیب‌زمینی پخته و مکعبی خرد شده( خنک)

۴ قاشق غذاخوری کره

۴ قاشق غذاخوری آرد

۲ فنجان شیر

۲/۱ قاشق چایخوری نمک

۴/۱ قاشق چایخوری فلفل

۲۲۰ گرم پنیر ولویتا مکعبی خرد شده

۲/۱ فنجان پنیر چدار تند و خرد شده

۴۵۰ گرم سوسیس دودی

۸/۱ قاشق چایخوری پاپریکا

دستور تهیه غذا با پنیر پیتزا

سوسیس‌های دودی را در ظرفی از درازا به دو نیم تقسیم کنید و آنها را برش هلالی بدهید. آنها را به مدت ۱۵ دقیقه در تابه‌ای سرخ کنید تا رنگ قهوه‌ای روشن به خود بگیرد.

بطور همزمان سیب‌زمینی‌های پخته و مکعبی خرد شده را در دو ظرف کسرول جداگانه بریزید. گوشت پخته شده را به آن اضافه کنید و آنها را به آرامی با هم مخلوط کنید.

سایر مواد به جز پنیر چدار خرد شده و پاپریکا را در تابه‌ای با هم ترکیب کنید و روی شعله متوسط قرار بدهید تا گرم شده، ذوب و نرم شود. برای این کار از یک همزن استفاده کنید و مواد را دائم هم بزنید.

سس سفید یا سس پنیر را روی سیب‌زمینی و سوسیس بریزید. پنیر چدار و سپس پاپریکا را در مرحله بعد به مواد اضافه کنید.

فر را از قبل گرم کنید و سپس غذا را به مدت ۳۵ تا ۴۵ دقیقه با دمای ۱۹۰ درجه سانتیگراد بپزید.

می توانید نیمی از سوسیس را با هات داگ یا همبرگر جایگزین کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر رضا مصطفایی

منبع:lifehack

۶ دستور تهیه غذا با پنیر پیتزا که خیلی لذیذ و هیجان انگیز است


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی