۹ دستور تهیه غذا با قارچ که واقعا محشر و خوشمزه است

قارچ، به‌دلیل فواید زیادی که برای سلامتی دارد، درحال محبوب‌شدن است. قارچ، سرشار از مواد مغذی است. خواص قارچ برای پوست، مو و سلامتی بسیار زیاد است. و همانطور که قارچ معجزه ای در زندگی ماریو قارچ خور در بازی های معروف و قدیمی برادران ماریو بود در زندگی واقعی هم، قارچ نوعی ابر غذا است. در این نوشتار چند دستور عالی و طرز تهیه غذا با قارچ را برایتان آماده کرده ایم.

۱. لازانیا گوشت و قارچ

لازانیا گوشت و قارچ

مواد لازم:

– ۱ بسته پاستای لازانیا

– ۵۰ گرم پارمسان

– روغن

سس راگو:

– ۲ عدد پیاز حسابی ریز شده

– ۷۰ گرم گوشت چرخ کرده

– ۶ ورقه‌ی نازک گوشت (بیکن)

– ۳ عدد گوجه فرنگی کوچک ریز شده

– ۱ عدد برگ بو

– ۲۵۰ میلی لیتر نوشیدنی قرمز!

بشامل قارچ:

– ۷۰ گرم کره

– ۵۰ گرم آرد ساده

– ۵۰۰ میلی لیتر شیر

– 1۰۰ گرم قارچ دکمه‌ای خرد شده

– 2۰۰ گرم قارچ شاه صدف خرد شده

– ۱۰۰ گرم girolles خرد شده

– ۱ مشت قارچ تیره‌سر

– ۶ برگ مریم گلی

طرز تهیه غذا با قارچ

۱. در یک قابلمه‌ی بزرگ، گوشت چرخ کرده و ورقه‌های گوشت (بیکن) را تا زمانی که گوشت چرخ کرده قهوه‌ای می‌شود بپزید. آن را از روی اجاق بردارید و کنار بگذارید.

۲. ۲ قاشق غذاخوری روغن را درون تابه گرم کنید و پیازها را تا زمانی که نرم می‌شوند بپزید اما نگذارید رنگ بگیرند. گوشت را دوباره اضافه کنید، سپس نوشیدنی قرمز روی آن بپاشید و به مدت ۱۰ دوازده دقیقه‌ی دیگر بپزید، گاهگاهی هم بزنید. گوجه‌ها را اضافه کنید، برگ بو و همین طور نمک و فلفل را بیفزایید.

۳. درپوشی روی تابه بگذارید و اجازه دهید مواد بپزد ، گاهگاهی آن را هم بزنید، حدودا یک ساعت. بعد از این، درپوش را بردارید و اجازه دهید نیم ساعت دیگر هم بپزد تا زمانی که راگو غلیظ شود.

۴. آب جوش را روی قارچ تیره سر خشک شده بریزید و اجازه بدهید به مدت ۲۰ دقیقه خیس بخورد. ۲ قاشق غذاخوری روغن را در یک تابه گرم کنید و girolles را بپزید، قارچ‌های دیگر را تا نرم می‌شوند در بسته درون ظرف نگه دارید. مریم گلی را اضافه کنید و چند دقیقه دیگر بپزید سپس آن را کنار بگذارید.

۵. قارچ تیره‌سر را آبکشی کنید، آب آن را نگه دارید. آب را به سس آرگو اضافه کنید، تیره‌سر را ریز و آن را به سایر قارچ‌ها اضافه کنید.

۶. برای درست کردن بشامل، کره را آب و به آن آرد اضافه کنید. بپزید، تمام مدت هم بزنید، تا مخلوط آرد به رنگ طلایی در بیاید.

۷. در قابلمه‌ای جدا، شیر را تا حد جوشیدن گرم کنید. هر بار کمی از آن را درون مخلوط آرد و کره اضافه کنید، تا زمانی که با هر اضافه کردن نرم می‌شود بزنید. این کار را تا زمانی که کل شیر اضافه می‌شود ادامه دهید، بعد سس را بجوشانید و به مدت حدودا پنج شش دقیقه بپزید تا سس غلیظ شود. روی آن نمک و فلفل بپاشید، بعد قارچ‌ها را اضافه کنید و آن را کنار بگذارید.

۸. فر را روی ۱۸۰ درجه‌ی سانتیگراد قرار دهید.

۹. برای درست کردن لازانیا، یک لایه آرگو اضافه کنید، بعد یک لایه ورقه‌ی پاستا. روی آن یک لایه‌ی بسیار نازک بشامل قارچ بمالید، بعد یک لایه‌ی دیگر ورقه‌ی پاستا، سپس یک لایه آرگو.

۱۰. یک لایه‌ی نازک دیگر بشامل اضافه کنید، بعد ورقه‌های پاستا، بعد همین مراحل را تا انتها ادامه دهید. در لایه‌ی آخر ورقه‌های پاستا، باقی بشامل را اضافه کنید تا اینکه یک لایه‌ی ضخیم و خوب به دست بیاید. پنیر پارمزان را روی آن رنده کنید و به مدت ۳۰-۴۰ دقیقه بپزید تا طلایی و حباب دار بشود.

۱۱. با سالاد دارای سرکه‌ی تند سرو نمایید.

۲. پاستا مرغ و قارچ با خامه

پاستا مرغ و قارچ با خامه

مواد لازم

۴ تا ۶ عدد سینه مرغ بدون استخوان و بدون پوست

۴/۱ فنجان کره

۸۵ گرم سس سالاد ترکیبی ایتالیایی

۲/۱ فنجان آب

۱ قوطی سوپ قارچ غلیظ

۱۱۳ گرم پنیر خامه‌ای با پیازچه

پاستا رشته‌ای

طرز تهیه غذا با قارچ

فر را از قبل با دمای ۱۶۲ درجه سانتیگراد گرم کنید.

کره را در تابه بزرگی ذوب کنید.

سس سالاد، آب و سوپ قارچ یکدست و خامه‌ای را به آن اضافه کنید.

پنیر خامه‌ای را به ترکیب بالا اضافه کنید و هم بزنید تا نرم شود.

مرغ را در ظرف مخصوص پخت قرار بدهید و سس را روی آن بریزید.

اجازه دهید این ترکیب به مدت ۶۰ دقیقه بپزد.

۱۰ دقیقه قبل از پایان زمان پخت مرغ پاستا را طبق دستور روی پاکت آن بپزید و آبکش کنید.

پاستا را در ظرف مورد نظر کشیده و با سس مرغ را روی آن بریزید.

غذای شما آماده است. نوش جان!

۳. کاسرول سبزیجات با اسفناج و قارچ و پنیر

کاسرول سبزیجات با اسفناج و قارچ و پنیر

مواد مورد نیاز

الف. ۴ قاشق غذاخوری روغن زیتون فرا بکر، به علاوه‌ی مقداری بیش‌تری برای چرب کردن ظرف
ب. ۸ فنجان نان ایتالیایی (روستایی)، قسمت‌های ترد جدا شود و به مکعب‌های ۲ سانتی‌متری تقسیم شود
پ. نمک کوشر و فلفل سیاه تازه‌ی آسیاب شده
ت. ۲۸۰ گرم قارچ، خرد شده (حدود ۴ فنجان)
ث. ۲ حبه سیر، خرد شده
ج. ۱۴۰ گرم اسفناج تازه (حدود ۵ فنجان)
چ. ۱۱۰ گرم پنیر گرویر، رنده شده به صورت درشت (حدود یک و نیم فنجان)
ح. یک‌سوم فنجان پارمسان رنده شده
خ. ۸ عدد تخم مرغ بزرگ
د. دو و نیم فنجان ترکیب شیر و خامه
ذ. ۱ قاشق چای خوری برگ آویشن تازه، به صورت درشت خرد شده

طرز تهیه غذا با قارچ

الف. ظرف مخصوص کاسرول را با روغن چرب کنید.

ب. نان‌های مکعبی، ۲ قاشق چای خوری روغن، یک‌چهارم قاشق چای خوری نمک، و مقداری فلفل آسیاب شده را داخل یک کاسه‌ی بزرگ با هم ترکیب کنید. یک ماهیتابه‌ی بزرگ را روی شعله حرارت دهید؛ ترکیب نان را داخل ماهیتابه بریزید و هر از گاهی آن را هم بزنید تا مواد به رنگ قهوه‌ی طلایی در بیایند – حدود ۸ دقیقه. مواد را به کاسه برگردانید تا خنک شوند.

پ. ماهیتابه را تمیز کنید. ۲ قاشق غذاخوری روغن باقی مانده را داخل آن بریزید و ظرف را روی شعله قرار دهید تا روغن داغ شود. قارچ را به صورت یک لایه داخل ظرف بریزید و حدود ۳ دقیقه صبر کنید تا کم‌کم قهوه‌ای رنگ شوند؛ اکنون قارچ‌ها را هم بزنید و اجازه دهید ۲ دقیقه‌ی دیگر روی حرارت بمانند؛ سپس، سیر، آویشن، یک‌چهارم قاشق چای خوری نمک و مقداری فلفل را به قارچ اضافه کنید و به مدت ۱ دقیقه دائما مواد را به هم بزنید؛ اکنون، اسفناج و مابقی یک‌چهارم قاشق چای خوری نمک را نیز اضافه کنید. اجازه دهید مواد بپزند و هر از گاهی آن را به هم بزنید تا اسفناج‌ها نرم شوند – حدود ۱ الی ۲ دقیقه. شعله را خاموش کنید.

ت. نیمی از نان‌های مکعبی را داخل ظرف کاسرول منتقل کنید، و روی آن‌ها به مقدار مساوی پنیر گرویر و پارمسان بریزید. ترکیب قارچ و اسفناج را نیز به صورت یک لایه‌ی صاف داخل ظرف کاسرول پخش کنید. در نهایت، مابقی نان‌های مکعبی را نیز به همراه پنیر گرویر و پارمسان روی مواد بریزید.

ث. تخم مرغ‌ها، ترکیب خامه و شیر، نیم قاشق چای خوری نمک، و مقدار مناسبی فلفل را داخل یک کاسه‌ی بزرگ با یکدیگر ترکیب کنید. این ترکیب را نیز به مواد داخل ظرف کاسرول اضافه کنید. درب ظرف را بپوشانید و آن را دست‌کم به مدت ۶ ساعت، یا یک شب، داخل یخچال قرار دهید. نیم ساعت پیش از اقدام برای پختن مواد، ظرف را از یخچال خارج کنید.

ج. دمای فر را به ۱۷۵ درجه‌ی سانتی‌گراد برسانید. کاسرول را داخل فر بگذارید و حدود ۵۰ الی ۵۵ صبر کنید تا کاستارد به خوبی شکل بگیرد و روی آن به رنگ قهوه‌ای طلایی در آید. سپس، ظرف را از فر خارج کنید و ۱۵ دقیقه دست نگه دارید تا کمی خنک شود؛ نوش جان!

۴. فتوچینی با قارچ و کلم بروکسل

فتوچینی با قارچ و کلم بروکسل

مواد لازم:

– ۳۴۰ گرم فتوچینی

– ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون

– ۴ پیمانه کلم بروکسل به دقت بریده شده

– ۲ پیمانه قارچ

– ۱ قاشق غذاخوری سیر ریز شده

– ۲ فنجان شیر کم چرب

– ۲ قاشق غذاخوری آرد همه منظوره

– یک دوم قاشق چایخوری نمک

– یک قاشق چایخوری سرکه

– یک دوم قاشق چایخوری فلفل تازه آسیاب شده

– ۱ پیمانه پنیر پارمزان رنده شده برای تزئین‌

طرز تهیه غذا با قارچ

۱. پاستا را در یک ظرف بزرگ آب جوش تا زمانی که نرم شود بپزید – ۸ تا ۱۰ دقیقه. آبکشی کنید، و به ظرف برگردانید و بگذارید بماند.

۲. در این حین، روغن را در یک تابه‌ی بزرگ روی حرارت متوسط گرم کنید. قارچ‌ها و بروکسل را اضافه کنید و بپزید، تا قارچ‌ها آب پس بدهند، حدود ۸ تا ۱۰ دقیقه. سیر را اضافه کنید و بپزید، هم بزنید تا رایحه‌ی آن پس از یک دقیقه منتشر شود.  سرکه را اضافه کنید و بگذارید بجوش بیاید و پخته شود؛ هم بزنید تا زمانی که تقریبا تبخیر شود (۱۰ ثانیه) یا حدود ۱ دقیقه.

۳. شیر و آرد را در یک کاسه بزنید؛ آن را درون تابه با نمک و فلفل اضافه کنید. بپزید، هم بزنید، تا زمانی که سس حباب کند و غلیظ شود – حدود ۲ دقیقه. آنقدر هم بزنید تا آسیاگو ذوب شود. سس را به پاستا اضافه کنید و به آرامی مخلوط نمایید. در صورت تمایل با پنیر بیشتر سرو نمایید.

۵. کوفته عدس با قارچ

کوفته عدس با قارچ

طرز تهیه  سس کوفته

۱. روغن و سیر را درون یک تابه روی حرارت متوسط قرار دهید. تا زمانی که سیر به رنگ قهوه‌ای روشن در می‌آید و معطر می‌شود – یعنی حدودا ۴ دقیقه – آن را تفت بدهید. گوجه فرنگی‌ها و یک دوم فنجان آب را اضافه کنید. حسابی آن را بجوشانید و سپس شعله را روی حرارت متوسط قرار دهید. برگ‌های تکه شده‌ی ریحان و دو قاشق چایخوری نمک را اضافه کنید و در حالی که درب ظرف باز است به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه و تا زمانی که غلیظ شود آن را بجوشانید.

طرز تهیه غذا با قارچ

۱. در همین اثنا، از قبل حرارت گاز را روی ۱۹۰ درجه‌ی سانتیگراد تنظیم کنید. سینی آشپزی را با کاغذهای پوستی بپوشانید و با روغن برس بکشید.

۲. یک قابلمه‌ی متوسط را از آب پر کنید و بگذارید به جوش بیاید، سپس دانه‌های گندم را اضافه کنید و تا زمانی که نرم و ترد شود یعنی حدودا ۳۰ دقیقه بجوشانید. سپس آب آن را بگیرید و آن را کنار بگذارید.

۳. عدس‌ها را درون یک قابلمه‌ی متوسط با ۲ و نیم فنجان آب بریزید. آن را بجوشانید و سپس حرارت را کم کنید و در حالی که درب ظرف باز است به مدت حدودا ۱۵ دقیقه و تا زمانی که آب تقریبا بخار می‌شود و عدس‌ها نرم می‌شوند بجوشانید. آن را از روی حرارت بردارید، صاف کنید و بگذارید کم کم خنک شود.

۴. در این حین، روغن را درون یک تابه‌ی تفلون روی حرارت متوسط داغ کنید. پیاز، قارچ، سیر، ۱ قاشق چایخوری نمک و کمی پودر فلفل اضافه کنید و بپزید و تا زمانی که – به مدت حدودا ۶ دقیقه – نرم و نسبتا قهوه‌ای رنگ شود ادامه دهید. پوره گوجه فرنگی و سرکه را اضافه کنید و بپزید، و به مدت ۲ دقیقه‌ی دیگر و تا زمانی که تقریبا خشک و مایع آن بخار شود ادامه دهید. بگذارید به آرامی خنک شود. تابه را پاک کنید.

۵. مخلوط پیاز-قارچ را داخل یک غذاپز بریزید. عدس‌های پخته شده، گندم و برگ‌های جعفری را اضافه کنید. تا زمانی که مخلوط ترکیب شود و نرم (نه له!) شود به هم زدن آن بپردازید.

۶. نان تکه شده را درون یک کاسه‌ی بزرگ قرار دهید و روی آن را با یک چهارم فنجان آب بپوشانید. بگذارید به مدت دست کم ۵ دقیقه بماند تا نرم شود. با استفاده از یک چنگال، نان خیس شده را به خمیر تبدیل کنید. مخلوط عدس را به کاسه‌ی نان له شده اضافه و با دست مخلوط کنید تا کاملا با هم ترکیب شوند. در حین اینکه آن را آرام می‌فشارید مخلوط باید شکل خود را حفظ کند.

۷. با دست مخلوط را به شکل ۱۸ گلوله‌ی کوچک کوفته در بیاورید. آن ها را به فاصله‌ی حدودا ۲ سانتی متری هم روی سینی فر قرار دهید. تا زمانی که کوفته ها به رنگ طلایی روشن در می‌آیند – یعنی حدودا ۲۵ تا ۳۰ دقیقه – به پختن ادامه دهید.

۸. برای میل کردن، سس را درون یک کاسه‌ی خالی بریزید. کوفته‌های داغ را درون سس بزنید و روی آن‌ها را با جعفری تزئین کنید.

۶. قارچ شکم پر لذیذ

قارچ شکم پر لذیذ

مواد لازم:

۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون

۱۱۳ گرم قارچ سفید، که به خوبی خرد شده باشد

۲ قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز

۱ فنجان عدس پخته، آبکشی و شسته شده

۱ فنجان گوجه‌ی ریز

نمک دریایی

فلفل سیاه

جعفری

طرز تهیه غذا با قارچ

۱. روغن را درون یک تابه‌ی بزرگ روی حرارت متوسط به بالا گرم کنید.

۲. قارچ‌ها را اضافه کنید و به مدت حدودا ۵ دقیقه بپزید تا شروع به آب دادن کند.

۳. پودر چیلی را اضافه کنید و هم بزنید تا به طور کامل آن را بپوشاند.

۴. عدس و گوجه فرنگی را اضافه کنید و برای ترکیب شدن خوب هم بزنید.

۵. چهار پنج دقیقه‌ی دیگر به پختن ادامه دهید تا مخلوط کاملا گرم شود. آن را کنار بگذارید تا به آرامی خنک شود.

۶. اجاق گاز را از قبل روی حرارت ۲۰۴ درجه‌ی سانتیگراد قرار دهید و سینی فر را با کاغذ پوستی بپوشانید. کلاهک‌های قارچی را روی کاغذ پوستی قرار دهید.

۷. برای هر کلاهک قارچی از یک چهارم تا یک سوم فنجان مخلوط استفاده کنید، که به اندازه‌ی آن‌ها بستگی دارد.

۸. به مدت ۵ تا ۷ دقیقه آن را بپزید.

۹. اجازه دهید کلاهک‌های قارچی به آرامی خنک شوند و سپس آن ها را با کفگیر از روی سینی فر بردارید.

۱۰. با جعفری خرد شده‌ی تازه آن را میل کنید.

۷. ریزوتو مرغ و قارچ

ریزوتو مرغ و قارچ

مواد مورد نیاز 

الف. یک قاشق غذاخوری روغن گیاهی
ب. حدود نیم کیلوگرم فیله‌ی مرغ بدون پوست و استخوان، خرد شده به قطعات کوچک
پ. حدود ۳۰۰ گرم کرم غلیظ سوپ قارچ (در ادامه، طرز تهیه‌ی آن شرح داده می‌شود)
ت. حدود ۳۰۰ گرم قارچ
ث. سه چهارم فنجان آب
ج. یک عدد هویج کوچک، رنده شده با رنده‌ی بزرگ (حدود یک چهارم فنجان)
چ. ۲ عدد پیازچه، خرد شده (حدود یک چهارم فنجان)
ح. یک قاشق غذاخوری پنیر پارمسان رنده شده
خ. یک فنجان برنج سفید پخته نشده

طرز تهیه کرم غلیظ سوپ قارچ

مواد مورد نیاز

الف. ۲ قاشق غذاخوری کره
ب. ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون
پ. حدود ۱۱۰ گرم قارچ خرد شده
ت. نصف پیاز رنده شده
ث. ۲ حبه سیر خرد شده
ج. یک چهارم فنجان آرد
چ. نصف فنجان خامه‌ی نیمه چرب
ح. نصف فنجان آب مرغ
خ. نمک کوشر، به میزان دلخواه
د. فلفل سیاه

دستورالعمل

الف. در یک ماهیتابه‌ی بزرگ، روغن زیتون و کره را حرارت دهید. سپس قارچ، پیاز، و سیر را اضافه کنید، و به مدت ۵ دقیقه مواد را به هم بزنید تا قارچ‌ها نرم شوند.
ب. آرد را روی مواد بریزید و ۲ دقیقه‌ی دیگر صبر کنید. آب مرغ و خامه را نیز اضافه کنید. اجازه دهید مواد ۳ دقیقه‌ی دیگر نیز روی حرارت ملایم بمانند. نمک و فلفل را نیز اضافه کنید. این مواد باید آن‌قدر حرارت ببینند تا غلیظ شوند.

طرز تهیه غذا با قارچ

الف. روغن را در یک ماهیتابه‌ی بزرگ روی شعله‌ی ملایم حرارت دهید.
ب. مرغ را اضافه کنید و هر از گاهی به هم بزنید تا قهوه‌ای شود.
پ. قارچ خرد شده، آب مرغ، آب، هویج، پیازچه، و پنیر را داخل ماهیتابه بریزید و حرارت دهید تا به جوش بیایند.
ت. برنج را نیز اضافه کنید و به هم بزنید. شعله را کم کنید.
ث. درب ظرف را بگذارید و ۲۵ دقیقه صبر کنید تا مرغ کاملا پخته، و برنج نیز نرم شود.

۸. پیتزا مرغ و قارچ خانگی

پیتزا مرغ و قارچ خانگی

مواد لازم برای تهیه پیتزا

۴۵۰ گرم خمیر پیتزای تازه یا منجمد یا خمیر نان

– ۲۰۰ گرم پنیر موزارلای رنده شده

– ۲ قاشق چایخوری سیر خرد شده

– ۲ عدد سینه مرغ پخته شده و خرد شده

– ۱۵۰ گرم قارچ ورقه‌ای

– ۱ عدد پیاز کوچک

– ۱ عدد فلفل دلمه ای

– ۱ قاشق چایخوری آویشن

-دو قاشق سس گوجه فرنگی

مواد لازم برای تهیه سالاد گوجه گیلاسی

– ۲۵۰ گرم گوجه گیلاسی قرمز

– ۲۵۰ گرم گوجه گیلاسی زرد

– ۳۰ گرم برگ ریحان تازه خرد شده

– ۲ قاشق غذاخوری سرکه قرمز

– ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون

– ۱ قاشق غذاخوری خردل

– نمک و فلفل سیاه دانه درشت

طرز تهیه پیتزا مرغ و قارچ

فر را از قبل تا ۲۳۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. خمیر را به صورت یک مربع بزرگ پهن کرده و آن را در سینی فر بگذارید. روی آن پنیر موزارلا ریخته و حدود ۱ سانتیمتر لبه خمیر را خالی بگذارید. سیر را روی پنیر بپاشید. حالا تکه های مرغ ریز شده، قارچ، فلفل دلمه ای و پیاز را مرتب روی آن بریزید و یک لایه دیگر از پینر موزارلا را روی آن بیرزید. حالا آویشن را روی آن بپاشید. ۱۰ تا ۱۲ دقیقه بپزید تا جایی که خمیر طلایی شده و پنیر آب شود.

طرز تهیه سالاد گوجه گیلاسی

– در یک کاسه متوسط، گوجه و ریحان را ترکیب کنید. در یک کاسه کوچک، سرکه، خردل و روغن را ترکیب کنید. ترکیب را به گوجه‌ها اضافه کرده و مخلوط کنید. با نمک و فلفل طعم‌دار کنید.

حالا که پیتزا آماده شد آن را از فر یا مایکروویو خارج کنید و با سلاد خوشمزه و سرخ رنگتان میل کنید.

۹. سوپ قارچ و گندم

سوپ قارچ و گندم

مواد لازم:

– آب گرم 1 فنجان

– ۱ عدد پیاز (خرد شده)

– قارچ خشک – نصف فنجان

– روغن زیتون – 2 قاشق غذاخوری (جدا از هم)

– پاپریکا – 1 قاشق غذاخوری

– کرفس 2 ساقه (خرد شده)

– فلفل کاین –  ۱/۴ قاشق چایخوری

– قارچ دکمه‌ای سفید (تازه) – یک و نیم فنجان

– ۱ برگ بو

– نمک – 1 قاشق چایخوری

– رب گوجه‌فرنگی – یک قاشق غذاخوری

– آب گوشت – 4 فنجان

– گندم سیاه – نصف فنجان

– سرکه سفید – 1 قاشق غذاخوری

– فلفل سیاه تازه آسیاب‌شده – مقداری

– جعفری یا شوید – ۱/۴فنجان (خرد شده)

طرز تهیه غذا با قارچ

قارچ‌ها را در آب گرم خیس کنید. در عین حال، یک قاشق غذاخوری روغن را در یک قابلمه روی شعله‌ی متوسط ​​گرم کنید. کرفس و پیاز را اضافه کنید و به مدت پنج دقیقه آن‌ها را طبخ کنید. مواد را هم بزنید تا زمانی که نرم شوند. روغن باقی مانده را اضافه کنید و حالا شعله را بالا بکشید. قارچ تازه و نمک را به سوپ اضافه کنید. حدود 10 دقیقه صبر کنید تا قارچ‌ها کم کم قهوه‌ای شوند. هر از گاهی مواد را هم بزنید. قارچ خیس خورده را صاف کنید و یک و نیم فنجان از آبی را که قارچ در آن خیس خورده بود، نگه دارید. قارچ را خرد کنید و آن‌ها را به قابلمه اضافه کنید.

مخلوط پاپریکا، برگ بو، گندم سیاه، کاین و رب گوجه‌فرنگی را به مواد اضافه کنید. مواد را هم بزنید تا زمانی که گندم سیاه شود و قارچ تغییر رنگ بدهد. حالا، آب گوشت و آب قارچ را اضافه کنید. شعله را بالا بکشید تا سوپ بجوشد. وقتی که جوشید شعله را پایین بکشید و در حالی که در قابلمه نیمه بسته است، ‌۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید تا گندم سیاه بپزد. ادویه و سرکه را داخل قابلمه بریزید. حالا نمک و فلفل سیاه را به میل خودتان اضافه کنید.

برای اطلاع از دستور غذاهای مختلف و طرز تهیه انواع غذا، شیرینی و دسر و … اینجا کلیک کنید.

منبع food