تعبیر خواب قبر و گور: 44 تعبیر دیدن قبر و قبرستان در خواب

بدون تردید دیدن قبرستان در خواب ترس و وحشت بسیار زیادی را برای شما به همراه دارد. قبرستان اگرچه برای بعضی از افراد مکانی وحشتناک به شمار می رود اما دیدن قبر و قبرستان در خواب خبرهای خوبی را به همراه می آورد. دیدن قبرستان در خواب به این مفهوم است که خواب بیننده عمری طولانی خواهد داشت، شاد و سالم خواهد بود و در کسب و کارش به موفقیت خواهد رسید. با ما همراه باشید تا رایج ترین نمونه های تعبیر خواب قبر و گور را با هم بخوانیم.

۱.تعبیر خواب قدم زدن با آرامش و خیال راحت در قبرستان

اگر در خواب ببینید که با خیالی راحت و در آرامش در قبرستان راه می روید، این خواب نمادی از تغییرات مثبت در آینده است. این تغییرات سریع تر از آنچه فکرش را می کنید به سراغ شما می آیند. جابجایی خانه یا حتی مهاجرت از کشوری به کشور دیگر نمونه هایی از این تغییرات هستند. برخی اوقات هم این تحولات شامل تغییر شغل یا ترفیع درجه و ارتقاء شغلی می شود. با تغییرات نجنگید. شما در این نقطه و زمان از زندگی خود به آن ها نیاز دارید. باید به خودتان زمان بدهید و به آن ها خوب فکر کنید. به سرعت از کنار آن ها رد نشوید و آن ها را نادیده نگیرید.

۲. اگر مادری در خواب ببیند که گل های تازه به قبرستان می برد

اگر مادری در خواب ببیند که گل های تازه به قبرستان می برد، تعبیر آن است که خانواده او از سلامت خوبی برخوردار هستند.

اگر زن بیوه جوانی در خواب خود را در قبرستان ببیند، این خواب نمادی از یک ازدواج نزدیک و قریب الوقوع است.

۳. تعبیر خواب کودکانی که در قبرستان از روی قبر گل بر می دارند

اگر در خواب ببینید که کودکان از روی قبرها یا زمین قبرستان گل بر می دارند، این خواب نمادی از سلامت، رفاه، دوستی صادقانه و یک زندگی خانوادگی شاد است.

۴. تعبیر خواب خواندن نوشته های سنگ قبر

اگر در خواب ببینید که در حال خواندن نوشته های روی سنگ قبرها هستید، تعبیر آن است که در طول عمر خود مجموعه گسترده ای از دوستان و اطرافیان را دور خودتان دارید.

۵. تعبیر خواب قدم زدن در میان قبرها

اگر شما فردی جوان هستید و در خواب می بینید که از باریکه های میان قبرها عبور می کنید، این خواب نشان دهنده نگرش دوستان شما است و به این معناست که دوستانتان شما را بسیار دوست دارند و بهترین چیزها را برای شما می خواهند. آن ها هرگز حسادت نمی کنند و از اینکه در زمان لازم به شما کمکی برسانند خوشحال می شوند.

با این وجود، این خواب می تواند به این مفهوم هم باشد که ناراحتی و سوگواری به دلیل مشخصی وارد زندگی تان می شود. حتی ممکن است شما افسرده شوید. دوستان شما هرچقدر هم که سخت تلاش کنند باز هم نمی توانند در این شرایط به شما کمکی کنند. شما باید به تنهایی از این مرحله عبور کنید.

متاسفانه باید بدانید که دیدن قبرستان در خواب مثل هر پدیده یا هر چیز دیگری تعابیری وحشتناک هم به همراه دارد.

۶. تعبیر خواب با ناراحتی و ناامیدی در قبرستان راه رفتن

اگر در خواب ببینید که در قبرستان راه می روید و اندوه و ناامیدی بسیار زیادی را در خود احساس می کنید، تعبیر آن است که شاید در زندگی خود انتخاب نادرستی کرده اید. باید موضع خود در برابر برخی افراد و وقایع را بار دیگر مورد بررسی قرار بدهید. این کار به شما کمک می کند تا هر مشکلی که با آن سر و کار دارید را برطرف کنید. اگر هیچ کاری انجام ندهید، عواقب خطرناکی در انتظارتان خواهد بود.

۷. تعبیر خواب ازدواج کردن در قبرستان

اگر شما زنی هستید و در خواب می بینید که در قبرستان ازدواج می کنید، این خواب نشانه های بسیار بدی به همراه دارد و تعبیر آن است که همسر شما در اثر تصادف از دنیا خواهد رفت. اگر فرد جوانی محبوب یا معشوق خود را در خواب در قبرستان ببیند، تعبیر آن است که این دو نفر به عنوان یک زوج با سختی ها و دشواری هایی روبرو می شوند. ازدواجی برای این دو نفر دیده نمی شود. بعلاوه این دو نفر محکوم هستند که شاهد ازدواج یکدیگر باشند.

۸. تعبیر خواب راه رفتن در قبرستان در فصل زمستان

اگر در خواب ببینید که در فصل زمستان در قبرستان راه می روید، تعبیر آن است که شما فقیر می شوید و از فلاکت و بیچارگی رنج می برید. شما باید هر کاری که می توانید انجام بدهید تا خودتان را در حرکت نگاه دارید. دوران سختی را پیش روی خواهید داشت اما همیشه در هر چیز یا ماجرای تلخ و ناخوشایند خیری پنهان است. سختی های شما درس های لازم و ضروری را برای شما در خود دارند که در آینده برای شما مفید واقع می شوند.

۹. تعبیر خواب تابوت داخل قبری در قبرستان

اگر در خواب ببینید که تابوتی درون قبری در قبرستان است، تعبیر آن است که شما از احساسات واقعی خودتان فرار می کنید. احتمالا، این احساسات غم و پشیمانی هستند. با احساسات واقعی خودتان روبرو شوید و اجازه دهید که این احساسات ذوب شده و از شما خارج شوند.

۱۰. تعبیر خواب شرکت در مراسم حمل تابوت از مسجد تا قبرستان

اگر در خواب ببینید که همراه دیگران تابوت را از مسجد به قبرستان می برید، این خواب تعبیری خوشایند دارد و به این مفهوم است که شما رابطه ای محکم با خانواده تان دارید و آن ها شما را در زندگی بسیار حمایت می کنند.

۱۱. تعبیر خواب  قبر

تصویر قبر در خواب معمولا نشان دهنده خبرهایی ناخوشایند است. بطور کلی، قبر نمادی از مشکلات جسمی یا بیماری هایی است که به سراغ شما می آید. به سلامت و وضعیت جسمانی خود خوب دقت کنید تا به این ترتیب از بیماری های دردسرساز احتمالی پیشگیری کنید.

بعلاوه، این خواب می تواند نمادی از مشکلات و چالش هایی باشد که پیش روی شما است. شاید به زودی روند آرام زندگی شما دستخوش ماجراها و گرفتاری هایی شده و اوضاع زندگی تان متلاطم شود.

۱۲. تعبیر خواب قبری که تازه کنده شده است

دیدن قبری که به تازگی کنده شده است در خواب پیام های شوم و بدیمنی را به همراه دارد. این خواب معمولا از مشکلات و رنج های قریب الوقوعی خبر می دهد که در نتیجه منافع شخصی و فریبکاری به وجود می آید. فردی که به او اعتماد داشته اید به شما خیانتی می کند یا هنگامی که به کمک او نیاز دارید پشتش را به شما می کند. بعلاوه این خواب می تواند نشان دهنده تصادف ها یا تهدیدهایی برای سلامتی تان باشد پس مراقب خودتان باشید.

۱۳. تعبیر خواب راه رفتن در میان قبرها

اگر در خواب ببینید که در میان قبرها راه می روید یا در حیاط قبرستان پرسه می زنید، تعبیر آن است که احتمالا به زودی چیزی شما را ناراحت و دلسرد می کند. شاید تلاش های شما برای ابراز عشق و علاقه به فردی با شکست روبرو می شود یا ترفیع رتبه ای که مدت ها چشم شما دنبالش بوده است به فرد دیگری  داده می شود. این ماجراهای تلخ و ناکام کننده احساس ناامیدی و بدبینی نسبت به زندگی را در شما به وجود می آورند.

۱۴. تعبیر خواب قبری خالی

دیدن قبر خالی یا نگاه کردن به درون قبر خالی در خواب پیامی شوم و ناخوشایند به همراه دارد. شاید یکی از دوستان نزدیک یا خویشاوندان شما در اثر مرگ ناگهانی از دنیا برود. از طرف دیگر، شاید قبر خالی در خواب نشان دهنده از بین رفتن یک رابطه دوستی یا شکست عشقی باشد. یک اختلاف نظر اساسی در نهایت به شکستی قریب الوقوع منتهی خواهد شد.

۱۵. تعبیر خواب یک نفر داخل قبر

اگر در خواب یکی از آشنایان خود را داخل قبر ببینید، این خواب می تواند هشداری برای شما باشد. شاید این فرد در معرض خطر روبرو شدن با تهدیدی قرار دارد یا ممکن است در موقعیت خطرناکی قرار بگیرد. شاید احساس کرده باشید که این فرد در واقعیت با سختی هایی روبرو شده است و به همین دلیل ذهن شما از این طریق به شما هشدار می دهد که حساس تر و دقیق تر باشید. شاید بهتر است شما به این فرد هشدار بدهید و از او بخواهید که محتاط تر از قبل باشد یا حتی در مواقع نیاز دست یاری به سمت او دراز کنید.

۱۶. تعبیر خواب قبر خودتان

دیدن قبر خودتان در خواب به این مفهوم است که دشمنان شما نقشه ای جدی و شوم علیه شما می کشند. شاید هدف آن ها تضعیف توانایی ها و مهارت هایتان یا لکه دار کردن شهرت و آوازه شما است تا به این ترتیب فرصت هایی که در دسترس شما قرار دارد را از شما بربایند.

اگر در خواب خود را در حال کندن قبرتان ببینید، تعبیر آن است که به زودی کسی به شما حمله می کند و ضربه ای از جانب کسی می خورید پس مراقب باشید. از طرف دیگر، اگر در خواب ببینید که قبرتان را کنده اید و کارتان تمام شده است، تعبیر آن است که به احتمال بسیار زیاد می توانید از خودتان در برابر معترضان و کسانی که به شما حمله کرده اند دفاع کنید.

۱۷. تعبیر خواب قبری بدون جنازه

اگر در خواب قبری بدون جنازه ببینید یا در خواب جنازه ای گمشده را ببینید، این خواب نشانه ای شوم است. جنازه گمشده در خواب از وقوع اتفاقی ناخوشایند خبر می دهد. احتمالا خبرهایی تکان دهنده و مصیبت بار در رابطه با یکی از نزدیکان و عزیزان شما به گوشتان می رسد و پذیرش این خبر تاسف بار برای شما بسیار سخت خواهد بود. این حقیقت که جسد هیچ جایی نیست که بتوانید آن را پیدا کنید استعاره ای از احساس فقدان و اندوهی است که ممکن است در نتیجه شنیدن خبرهای ناخوشایند در دنیای واقعی آن را تجربه خواهید کرد.

۱۸. تعبیر خواب خوابیدن در قبری سرگشوده

اگر در خواب ببینید که داخل قبری باز و سرگشوده خوابیده اید، این خواب خبرهای خوبی برای روابط و تعاملات اجتماعی شما ندارد. شاید با یکی از دوستان نزدیک یا محرمان خود  اختلاف نظر یا مشکلاتی دارید. این درگیری و اختلاف نظر- در صورتیکه به درستی مدیریت نشود- می تواند به مشکلی جدی تبدیل شود. اگر مراقب نباشید، حتی اگر رابطه و دوستی شما قطع نشود خسارتی جبران ناپذیر به آن وارد خواهد شد. از طرف دیگر، این خواب می تواند نشان دهنده مسائل و مشکلاتی باشد که در محیط کار یا در ارتباط با مشتریان خود با آن ها روبرو می شوید. مراقب باشید وقتی حال و احوال خوبی ندارید با دیگران مخالفت یا دشمنی نکنید.

۱۹. تعبیر خواب قبر قدیمی و ویران

اگر در خواب ببینید که با قبری قدیمی و مخروبه روبرو می شوید یا بالای چنین قبری ایستاده اید، این خواب نمادی از بیماری است. نشانه های ویرانی و خرابی در این خواب به شما هشدار می دهد که سلامتی یک نفر در معرض خطر قرار دارد. به یاد داشته باشید که قبر چه کسی را در خواب دیده بودید تا به این ترتیب بتوانید در خصوص عادت های غیر سالم آن فرد به او هشدار بدهید. بعلاوه این هشدار می تواند با اوضاع مالی و آشفتگی ها و نابسامانی های فردی در ارتباط باشد. به هر صورت، ذهن ناخودآگاه شما از طریق این خواب به شما اعلام می کند که به نیازهای دیگران حساس تر باشید تا در زمان لازم کمک و حمایت خود را در اختیار آن ها قرار بدهید.

۲۰. تعبیر خواب وارسی کردن سنگ قبر

اگر در خواب خود را ببینید که سنگ قبرها را با دقت وارسی می کنید، این خواب نمادی از مسئولیت هایی است که در آینده بر عهده می گیرید. فرقی نمی کند که  نام کسانی که روی سنگ قبرها نوشته شده است را می خوانید یا تاریخ فوت آن ها را؛ این خواب بیانگر آن است کاری که در واقعیت مجبور به انجام آن می شوید هم به گونه ای مشابه ماهیتی خسته کننده و طاقت فرسا خواهد داشت. شاید مجبور می شوید که برای جلوگیری از اشتباهات غیرضروری محتاط تر و متمرکزتر از قبل باشید. برای مثال، شاید وظیفه انجام تحقیقات گسترده روی پروژه ای، درگیر شدن در فرآیند پیچیده دادگاهی یا مراقبت از سلامت بیماران به شما داده می شود.

۲۱. تعبیر خواب چندین قبر

اگر در خواب با چند قبر یا بیش از یک قبر روبرو شوید، این خواب دربردارنده پیامی بدیمن است و تعبیر آن است که در دنیای واقعی مجبور می شوید با مجموعه ای از بدشانسی ها یا شرایط نامساعد روبرو شوید و آن ها را مدیریت کنید. این گروه از حوادث ناخوشایند به سرعت یکی پس از دیگری ظاهر می شوند. بنابراین مراقب باشید تا زیر فشار استرس ناشی از این حوادث از سلامت خود غافل نشوید. شاید متوسل شدن به دعا و نیایش و بهره مند شدن از حمایت و حضور دوستان و عزیزان در این شرایط به شما کمک می کند تا انگیزه و قدرت کافی برای مقابله با این دوران سخت را در خود حفظ کنید.

۲۲. تعبیر خواب قبری متروکه و بی نام

دیدن یک قبر متروکه و بی نام در خواب نشان دهنده خسارت ها، از دست دادن ها و شکست هایی است که با آن ها روبرو می شوید. علی رغم تمام تلاش هایی که برای داشتن بهترین برنامه ریزی و تعیین مسیر می کنید، این احتمال وجود دارد که ناتوانی شما در رسیدن به اهداف و آرزوهایتان ناامیدی و دلسردی بسیار زیادی را در شما موجب شود. خوشبختانه، روی دیگر سکه چندان هم ناراحت کننده نیست. دیدار با فردی عاقل و سخاوتمند می تواند اوضاع را به نفع شما برگرداند. به این ترتیب، مثبت نگری و نیروی عزم و اراده خود را باز خواهید یافت و بار دیگر توان لازم برای دنبال کردن اهداف و آرزوهای خود را به دست می آورید. این بار، شما خرد و تجربه کافی دارید و اشتباهات مشابه قبل را مرتکب نمی شوید.

رپورتاژ

۲۳. تعبیر خواب قبر کسی را کندن

اگر در خواب خود را در حال کندن قبر برای کسی ببینید، این خواب نشان دهنده از دست دادن مال یا چیزی است که برای شما ارزش عاطفی قابل توجهی دارد. اگر در خواب ببینید که در حال کندن قبر یکی از آشنایان خود هستید، تعبیر آن است که احتمالا این فرد را در معرض خطر قرار می دهید. اما اگر خود را در حال کندن قبر یک غریبه ببینید، این خواب به شما یادآوری می کند و هشدار می دهد که شما نسبت به احساسات و سلامت دیگران بی توجه و غافل هستید. بهتر است کمی ملاحظه کار تر رفتار کنید.

۲۴. تعبیر خواب قبر پوشیده نشده

قبر پوشیده نشده در خواب نمادی شوم و بدیمن است. فرقی نمی کند که جنازه در قبر وجود داشته باشد یا این قبر کاملا خالی باشد؛ این قطعه زمین خالی یا همان قبر پوشیده نشده در خواب استعاره ای از خبرهای ناخوشایند و غیرمنتظره است. شاید به زودی خبرهایی تکان دهنده و شگفت انگیز در مورد یکی از نزدیکان خود در بیداری به گوش شما برسد. بعلاوه، قبر پوشیده نشده در خواب می تواند به برملا شدن یک راز یا  اطلاعاتی پریشان کننده اشاره کند.

۲۵. تعبیر خواب زنده ای که در قبر دفن شده است

اگر در خواب ببینید که در قبر دفن شده اید در حالیکه زنده هستید، این خواب در بردارنده پیامی خوشایند است. این خواب به ویژه برای افرادی که با ورشکستگی مالی روبرو شده اند خبرهای بسیار خوشی دارد و نشان دهنده دورانی از زندگی است که موفقیت های مالی و حرفه ای بسیار زیادی در آن به چشم می خورد. هرچه لایه ضخیم تری از خاک روی شما را گرفته باشد، پیشرفت مالی بزرگ تری را در این دوره تجربه خواهید کرد. بعلاوه ممکن است ارثی بعید و غیرمحتمل به شما برسد. شاید یکی از اقوام یا یک فرد خیرخواه و ثروتمند بخشی از دارایی های خودش را در وصیت نامه ای که از او به جای مانده به شما بخشیده است.

۲۶. تعبیر خواب خاک ریختن روی قبر

اگر در خواب ببینید که شما یا فرد دیگری روی قبری که تازه کنده شده است خاک می ریزید، این خواب دربردارنده تعبیری مثبت است. در صورتیکه پیش از این به دلیل برخی مسائل مالی گوناگون در زندگی واقعی خود نگران، آشفته و پریشان شده اید، این خواب به این معناست که همه آن سختی ها و مشکلات را پشت سر می گذارید. در چنین خواب مبارکی آنچه که زیر این قبر دفن شده است همه احساسات ناخوشایند و مشکلاتی است که اخیرا شما را از پای در آورده بوده است.

۲۷. تعبیر خواب هتک حرمت به قبر

اگر در خواب ببینید که ناگهان با قبری که به آن هتک حرمت شده یا تخریب شده است روبرو می شوید، این خواب نشان دهنده تواضع و فروتنی خواب بیینده در برابر یک گناه یا تقصیر است. سادگی و بی آلایش بودن شما در برابر تقریبا هر چیزی موجب برانگیختن عشق و احترام دیگران نسبت به شما می شود. با این وجود، شخصیت متواضع شما نقاط ضعفی هم در خود دارد. عده ای از افراد بی پروا و بی خرد هستند که از این ویژگی اخلاقی شما سوءاستفاده می کنند. شاید در اثر همین ویژگی اخلاقی نه تنها در موقعیت های اجتماعی مورد بی احترامی یا غفلت دیگران قرار می گیرید بلکه در نهایت مشاهده می کنید که در دایره روابط اجتماعی تان هیچ فردی وجود ندارد که محرم برخی اسرار شما باشد.

۲۸. تعبیر خواب قبری پوشیده شده با گیاهان

اگر در خواب قبری را ببینید که با علف ها و گیاهان پوشیده شده است و گیاهان روی آن رشد و نمو کرده اند، تعبیر آن است که در یکی از روابط اجتماعی خود چیزی برای شما واضح و شفاف خواهد شد. شاید برایتان آشکار می شود کسی که فکر می کردید ممکن است با شما قدری دشمنی داشته باشد درواقع یکی از دشمنان یا رقیبان اصلی شما است. هرچه گیاهانی که در خواب دیده اید شاداب تر و پرپشت تر باشند، احتمال احساسی که به این فرد دارید در عالم واقعیت دورتر و بعیدتر خواهد بود. درحقیقت، تصویر ذهنی شما از اینکه این فرد با شما خصومت یا دشمنی دارد مخالف با احساس واقعی آن فرد نسبت به شما خواهد بود.

۲۹. تعبیر خواب قبر دسته جمعی

دیدن یک خاکسپاری دسته جمعی یا قبر دسته جمعی در خواب نمادی از طبیعت زودباور و ساده لوح شما است. شاید بخاطر آنکه اوضاع به نفع خودتان باشد بیش از اندازه به دیگران اعتماد می کنید. بعلاوه، ممکن است فردی چندان سخت کوش نباشید، از بررسی کردن حقایق و تحقیق کردن در مورد اطلاعات مورد نیاز شانه خالی می کنید و به همین دلیل بیشتر تمایل دارید که شایعات واخبار غیرموثق را باور کنید. اما باید بدانید که اگر بدون استفاده از هوش و فراست خود نقشی موثر در شایعه پراکنی و گسترش اطلاعات غلط داشته باشید، اعتبار شما زیر سوال خواهد رفت و فاجعه ای غیرقابل جبران به بار خواهد آمد.

۳۰. تعبیر خواب انتخاب کردن سنگ قبر برای قبر خودتان

اگر در خواب ببینید که سنگ قبری برای قبر خودتان انتخاب می کنید، این خواب تعبیری مثبت دارد و به پیشرفت های احتمالی در وضعیت فعلی شما اشاره می کند. این خواب به این مفهوم است که شما انتخاب ها و تصمیم های خودتان را عمیقا بررسی می کنید و می خواهید که پیشرفت کنید و گامی رو به جلو بردارید.

همچنین اگر در خواب ببینید که در میان سنگ قبرها راه می روید یا در قبرستان به سنگ قبری بر می خورید که به شما احساس آرامش و اطمینان می دهد، این خواب هم تعبیری مشابه با آنچه که در بالا گفته شد دارد.

۳۱. تعبیر خواب سنگ قبر شکسته

دیدن سنگ قبر ترک خورده یا شکسته در خواب نشان دهنده پیامی ناخوشایند است و تعبیر آن است که مسیر سختی  در انتظارتان است. مشکلات و دشواری هایی که در آینده نزدیک تجربه می کنید می تواند نتیجه مستقیم اشتباهاتی باشد که در گذشته مرتکب شده اید یا به دلیل ناتوانی شما در دنبال کردن اهداف و برنامه های خودتان در مسیر زندگی شما قرار می گیرند. این دوران سخت و طاقت فرسا اعتماد به نفس شما را تحلیل می برد و شما را به فردی بدبین تر تبدیل می کند.

۳۲. تعبیر خواب قبری که مقبره دارد

اگر در خواب قبری را ببینید که مقبره یا مجسمه ای روی آن قرار گرفته است، تعبیر آن است که شما با فردی هم مسیر می شوید که شخصیتی سودمند و اثرگذار در زندگی شما خواهد بود. این فرد می تواند همان کسی باشد که با او رابطه ای عاشقانه برقرار می کنید یا هر فرد دیگری که می توانید به او اعتماد کنید. اگرچه در ابتدای رابطه اینگونه به نظر نمی رسد اما با گذشت زمان خواهید دید که او فردی باملاحظه، سخاوتمند و حمایتگر است.

۳۳. تعبیر خواب دیدن قبر یکی از اقوام و بستگان

دیدن قبر یکی از اقوام و بستگان در خواب نشانه ای بدیمن است. اگر این فرد همچنان در قید حیات است و در صحت و سلامت به سر می برد، تعبیر آن است که احتمالا شما به بیماری خاصی مبتلا می شوید یا یک بیماری جدی شما را از پای در می آورد. اگر فردی که قبر او را در خواب دیده اید از بیماری رنج می برد، این خواب نشان دهنده آن است که اوضاع بیماری او وخیم تر می شود و حتی ممکن است منجر به فوت او شود. بهترین کار این است که در کنار این فرد باشید و در صورت وخیم تر شدن اوضاع از او مراقبت کنید. همچنین مراقب وضعیت سلامتی خودتان هم باشید- بخصوص اگر با یک بیماری ژنتیکی یا واگیردار دست و پنجه نرم می کنید.

۳۴. تعبیر خواب سر قبر کسی رفتن

اگر در خواب ببینید که سر قبر کسی می روید، این خواب نشان دهنده موقعیتی قابل توجه و ارزشمند است- بویژه اگر آن فرد در عالم واقع یکی از دوستان یا عزیزان شما به شمار می رود. شاید فردی که در خواب در قبر دیده اید خبرهایی را در مورد مرحله مهمی در زندگی فردی به شما می دهد یا شما را به رویداد مهمی مثل جشن عروسی یا جشن موفقیت های حرفه ای و کاری دعوت می کند.

۳۵. تعبیر خواب پریدن داخل قبر

اگر در خواب ببینید که داخل قبری می پرید، این خواب نشانه ای شوم است. احتمالا وارد فعالیت های غیرمشروع می شوید و به دنبال آن دستگیر و زندانی می شوید. ذهن ناخودآگاه شما در برابر این کارها که ریشه در بی فکری و بی پروایی شما دارند به شما هشدار می دهد زیرا این گونه اقدامات عواقبی شوم و ترسناک به دنبال دارند. بعلاوه، اگر در خواب ببینید که در اثر پریدن به درون قبری مصدوم می شوید یا جان خود را از دست می دهید، تعبیر آن است که احتمالا تاوان سنگینی در ازای اشتباهات خود پرداخت خواهید کرد. حتی ممکن است سال های باقی مانده از عمر خود را در زندان سپری کنید.

۳۶. تعبیر خواب دری به درون قبر

اگر در خواب دری را ببینید که به قبری منتهی می شود یا به قبری باز می شود، این خواب نشانه ای مبارک است و اغلب نمادی از فرصت های جدید و نعمت هایی است که سر راه شما قرار خواهد گرفت. باید بدانید که پس از روبرو شدن با ناکامی ها و شکست ها، بخت مساعد شما از راه می رسد. در هفته ها و ماه های آینده منتظر معاملات و پروژه های سودآور باشید. این معاملات اوضاع مالی فعلی شما را بهبود می بخشند.

۳۷. تعبیر خواب قبر و نور

مقدار نوری که داخل و اطراف قبری که در خواب دیده اید مشاهده می شود تاثیر قابل توجهی بر تعبیر این خواب دارد. برای مثال اگر در خواب ببینید که نوری از قبر بیرون می آید، این خواب نشانه خوشبختی و بخت و اقبال مساعد است. تعبیر این خواب آن است که  در انتهای این راه تاریک نور و روشنی در انتظار شما ایستاده است و به این ترتیب پس از پشت سر گذاشتن دوران سختی نعمت ها و موهبت های بسیار زیادی دریافت خواهید کرد.

از طرف دیگر، قبری که غرق در تاریکی و تیرگی است نمادی از سختی ها و موانعی است که سر راه خواب بیننده قرار خواهد گرفت.

۳۸. تعبیر خواب درختی روی یک قبر

اگر در خواب درختی را ببینید که روی قبری یا نزدیک آن روییده است، این خواب نمادی از پیدا کردن شادی، رضایت و خوشحالی در زندگی خواب بیننده است. شما از تجربه ها و روابط گذشته خود خرد و روشنی را کسب می کنید. از طرف دیگر، اگر درختی که کنار یا روی قبر دیده اید شکسته یا از هم گسیخته باشد، این خواب نمادی از سختی ها و دوران طاقت فرسایی است که در انتظارتان است. شاید شما همچنان اشتباهات و الگوهای ذهنی قدیمی را تکرار می کنید و این وضعیت منجر به مشکلات بیشتری در زمان حال و آینده می شود.

۳۹. تعبیر خواب گل هایی که روی قبر شکوفه داده اند

دیدن گل ها و شکوفه های آن ها که روی قبری جوانه زده اند در خواب دربردارنده پیامی بسیار مبارک است. این خواب  به این مفهوم است که شما به رضایت و خوشحالی در زندگی خود دست خواهید یافت. شما احتمالا با گروهی از افراد حمایتگر، خوش بین و مثبت اندیش به معاشرت خواهید پرداخت. این افراد با عشق و علاقه در مواقع ضروری دست یاری خود را به سوی شما دراز می کنند و شما نیز در مقابل این لطف آن ها را جبران خواهید کرد. این اعتماد و احترام متقابل از سمت شما و دایره دوستان نزدیک و عزیزانتان آرامش، رضایت و مهربانی بیشتری را وارد زندگی شما می کند.

۴۰. تعبیر خواب بیرون آمدن تابوت از قبر

اگر در خواب تابوتی را ببینید که از قبر بیرون می آید- صحنه ای که معمولا در فیلم های ترسناک دیده می شود- این خواب نشانه ای مثبت برای خواب بیننده به شمار می رود و تعبیر آن است که خواب بیننده در آستانه تجربه کردن دورانی شاد و رضایتبخش قرار گرفته است. فرقی نمی کند که تا این لحظه چه سختی هایی کشیده اید و چه مصیبت هایی را پشت سر گذاشته اید. اکنون زمان خارج شدن ابرهای تیره و تار از آسمان زندگی شما فرا رسیده است. شما در میان گروهی از معاشرین عالی، دوستانی بی نظیر و عزیزانی دوست داشتنی قرار می گیرید که شما را در جهت ساختن آینده ای نویدبخش و خوشایند هدایت و همراهی می کنند.

۴۱. تعبیر خواب قبری که از آن دود بیرون می آید

اگر در خواب ببینید که دود از قبری بلند می شود، این خواب نشان دهنده دریافت خبرهایی ناخوشایند و ناامیدکننده است که به شدت شما را نگران و ناراحت می کنند. علت این درد و رنج با دودی که در خواب دیده اید در ارتباط است. دود نشان دهنده ناراحتی و اندوهی است که از سمت عزیزانتان به شما می رسد. شاید به زودی خود را در موقعیتی بیابید که در آن یکی از دوستان شما به شما خیانت کرده و از اعتماد یا ارزش های اخلاقی شما سوءاستفاده می کند. به این ترتیب شما در وضعیتی قرار می گیرید که باید دوباره این رابطه را مورد بررسی قرار دهید و این وضعیت منجر به درگیری های عاطفی برای شما خواهد شد.

۴۲. تعبیر خواب قبرکندن خانوادگی

اگر در خواب خانواده تان را ببینید که مشغول کندن قبر برای شما هستند، این خواب نشان دهنده رنجش و خشم شما از عزیزانتان است. شما می خواهید که راه خودتان را در زندگی جدا کنید و با این وجود احساس می کنید که خانواده در این مسیر از شما حمایت نمی کند و همین مساله عزت نفس شما را تحت تاثیر قرار می دهد. آشنایانی که در مراسم خاکسپاری خودتان در خواب می بینید نمادی از انتظارات بالا و استانداردهای سفت و سختی هستند که برای رسیدن به آن ها می جنگید. اگر سخت تلاش می کنید تا خانواده را از خودتان راضی نگه دارید، کاری می کنید که آن ها به شما افتخار کنند و به جای انجام دادن کاری که خودتان دوست دارید کاری را انجام می دهید تا تایید یا احترام آن ها را به دست آورید، باید بدانید که در نهایت چیزی جز احساس بدبختی و ندامت برای شما باقی نمی ماند.

۴۳. تعبیر خواب قبر پدرتان که با آب پر شده است

قبر کسی را کندن در خواب معمولا نشان دهنده از دست دادن پول یا چیزی است که از نظر عاطفی برای خواب بیننده از ارزش بالایی برخوردار است. اگر در خواب ببینید که قبر پدرتان را می کنید، این خواب نمادی از احساس گناه یا پشیمانی درونی شما است. شما به تدریج ارتباط خود را با پدرتان از دست می دهید و این وضعیت احساس ناخوشایندی را در شما به وجود می آورد. در صورتیکه پدرتان در بیداری از دنیا رفته است، بخشی از وجود شما خودش را مسئول مرگ او می داند. بعلاوه شاید شما در حال کند و کاو کردن و شیرجه زدن در مسائل و موضوعات گذشته خود هستید و رو به جلو حرکت کردن برای شما کاری سخت و دشوار است.

اگر در خواب ببینید که داخل قبری با آب پر شده است، تعبیر آن است که شاید همچنان در گذشته زندگی می کنید و در غم و اندوه آن دوران غرق شده اید. شما باید خطاها و اشتباهات گذشته خود را بپذیرید و آرامش خود را بازیابید زیرا همین خطاها و اشتباهات است که مانع از ساختن آینده ای بهتر و روشن تر می شود.

۴۴. تعبیر خواب قبر ویرانه و مخروبه یک کودک

قبر مخروبه و ویرانه در خواب نمادی از تواضع و فروتنی است. اگرچه تواضع و فروتنی یک ویژگی اخلاقی مثبت به شمار می رود اما معایب و اشکالاتی هم در خود دارد. برای مثال، اگر شما فردی متواضع باشید، افراد دغل باز و متقلب از اعتبار کاری شما سوءاستفاده می کنند یا شما را به گونه ای تضعیف می کنند تا به این ترتیب بتوانند تصویری قدرتمند از خودشان ارائه بدهند.

دیدن قبر متروکه و ویرانه در خواب که به کودکی تعلق دارد نشان دهنده آن است که شما خودتان ذاتا تمایل دارید که فردی ساده لوح، زودباور و معصوم باشید. این معصومیت و بی گناهی در کنار تواضع و فروتنی تان شما را به هدفی سهل الوصول تبدیل می کند. در نهایت باید بدانید که دیدن چنین خوابی در واقع به مثابه نوعی هشدار برای شما به شمار می رود: مصمم تر باشید و اعتماد به نفس بیشتری از خودتان نشان  دهید. شما می توانید تواضع و فروتنی خود را حفظ کنید و در عین حال به کسی اجازه ندهید که بر شما مسلط شده یا شما را تحت کنترل و اختیار خودش در آورد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- فاطمه یحیی

منبع: dreamlandia

تعبیر خواب قبر و گور: ۴۴ تعبیر دیدن قبر و قبرستان در خواب


 

نوشته‌های مرتبط