تعبیر خواب آب: 39 تعبیر دیدن آب در خواب از نظر معبران مشهور

خواب‌های مربوط به آب چندان خواب‌های عجیب و غیر معمولی نیستند. آب نماد زندگی و زایایی است و بدون آن نمی‌توانیم زنده بمانیم. معنی نمادین آب بسیار قدرتمند و مهم است پس خواب‌هایی که به نوعی آب در آن‌ها وجود دارد یا دخیل است از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار هستند. در ادامه‌ی این نوشتار با ما همراه باشید تا شما را با ۳۹ تعبیر خواب آب آشنا سازیم.

۱. خواب غرق شدن در آب عمیق

خواب‌های مربوط به آب های عمیق نشانگر مشکلاتی است که در دوره‌ی پیش رو با آن‌ها مواجه خواهید شد. این مشکلات چندان بزرگ نخواهند بود اما شما مجبور خواهید شد برای بر طرف کردن آن‌ها کمی وقت بگذارید. بر طرف کردن این مشکلات نشانه‌ی خوبی خواهد بود از توانایی‌ها و ظرفیت‌های شما و حتی ممکن است برای‌تان در نهایت مفید واقع شود.

تعبیر خواب غرق شدن: ۳۸ تعبیر دیدن غرق شدن در خواب

۲. خواب قایقرانی در آب‌های تیره

اگر خواب دیدید که بر روی آب‌های تیره قایقرانی می‌کنید، پس قرار است با مشکلات بزرگی در زندگی روبرو شوید. این مشکلات شما را ملزم می‌کنند که نهایت توجه و دقت‌تان را به کار ببندید و کمی در پیدا کردن راه حل مشکلات با دشواری مواجه خواهید شد. این مشکلات می‌توانند شخصی یا به کارتان مربوط باشند اما در هر دو صورت باید هر چه سریعتر به آن‌ها بپردازید.

تعبیر خواب قایق: ۸ تعبیر دیدن قایق در خواب

۳. خواب قایقی در آب ‌های کم عمق

اگر خواب قایقی را در آب های کم عمق دیدید پس این خواب نشان دهنده‌ی دردسرهایی است که در زندگی با آن‌ها مواجه هستید. اگر قایق‌تان زمین زیر آب را بخراشد، در آن صورت این نشانه‌ی خوبی است از احساسی که اکنون دارید. اوضاع به آرامی پیش می‌رود و شما بیش‌تر و بیش‌تر در مورد آن احساس نا امیدی خواهید کرد. شما باید تمرکزتان را بر روی این دردسرها و مشکلات بگذارید و از سرزنش کردن خود دست بردارید.

۴. خواب قایقی پر از آب

اگر خواب قایقی پر از آب دیدید، این خواب نشانگر چیز مثبتی است که قرار است برای‌تان اتفاق بیفتد. آب نماد پول است و ممکن است حتی یک معامله‌ی مالی سودآور و خوب در آینده‌ای نزدیک نصیب‌تان بشود. امور مالی برای شما دغدغه‌ای نخواهد داشت و شما قادر خواهید بود بر روی سرمایه‌گذاری‌ها تمرکز کنید.

۵. خواب ورزش کردن درون آب

اگر خواب دیدید در داخل آب مشغول ورزش کردن هستید، در آن صورت این خواب نشان دهنده‌ی پیشرفت در زندگی عشقی‌تان است.

اوضاع شروع به بهتر شدن خواهد کرد، و اگر مشکلاتی جدی پیش نیاید به علایق مشترکی با شریک عشقی خود دست پیدا خواهید کرد. اگر شریک عشقی ندارید پس این خواب نشانه‌ی بارقه‌ی امید و موفقیتی است که در آینده مشاهده خواهید کرد.

۶. خواب آب ریختن روی کسی

اگر در خواب روی کسی آب می‌ریختید، این نشانه‌ی اتفاقی خجالت آور خواهد بود که برای‌تان اتفاق می‌افتد. جلوی این اتفاق را نمی‌توانید بگیرید و مجبور خواهید بود با آن مواجه شوید – هر چه باشد! اما خیلی نگران نباشید، چون هر اتفاقی بیفتد، اثر طولانی مدتی بر زندگی‌تان نخواهد گذاشت.

۷. خواب نوشیدن آب

خواب نوشیدن آب – بسته به این که چه نوع آب می‌نوشید – می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد. اگر در حال نوشیدن آبی کثیف و آلوده بودید این خواب نماد و نشانه‌ی احساسی است که نسبت به خودتان دارید.

شاید کاری انجام داده‌اید که به انجام دادن آن افتخار نمی‌کنید و حالا به خاطر آن احساس گناه می‌کنید. اگر آبی که می‌نوشیدید تمیز و پاکیزه بود یعنی احساس خوبی درباره‌ی خودتان یا شخص دیگری در زندگی تان دارید.

۸. خواب آب سرد

اگر درباره‌ی آب سرد خواب دیدید، این خواب می‌تواند نشانه‌ی لذت باشد. ممکن است در دوره‌ی زمانی پیش رو اتفاقات خوبی برای‌تان رقم بخورد و به خاطر همین خوشحال خواهید شد. شاید نهایتا مشکلی را حل کنید که مدت‌ّها شما را آزار می‌داده است و به خاطر این احساس راحتی و شادمانی داشته باشید.

۹. خواب آب داغ

اگر خواب آب داغ دیده‌اید، این خواب به شما درباره‌ی بیماری هشدار می‌دهد. احساس بیماری خواهید کرد و مجبور می‌شوید به پزشک مراجعه کنید. حتی اگر به درمان عادت ندارید، برای آن که احساس بهتری پیدا کنید این کاری است که باید انجام بدهید.

۱۰. خواب آب دادن به کسی

وقتی در خواب به کسی آب می‌دهید، این خواب نشانگر وفادار بودن شما است. شما شخصی هستید که برای دوستان‌تان هر کاری انجام می‌دهید و هرگز درباره‌ی نزدیکان‌تان حرف بدی نمی‌زنید. شما حتی می‌دانید که این دوستان ممکن است نواقصی نیز داشته باشند، اما همیشه وقتی از آن‌ها انقاد می‌شود شما به دفاع از دوستان‌تان بر خواهید خاست.

۱۱. خواب آب تیره و کدر

اگر خواب آب تیره و کدر دیدید، نشانه‌ی آزار دیدن شما خواهد بود. شاید فرصت کاری که مدتی طولانی قصد انجام آن را داشته‌اید از دست بدهید و پیوسته با موانعی روبرو شوید که شما را به نقطه‌ی اول باز می‌گرداند. احساس می‌کنید هرگز کاری را که شروع کرده‌اید نمی‌توانید به پایان برسانید و همین باعث رنج و آزار بیشتر شما خواهد شد.

۱۲. خواب آب زلال

اگر خواب آب زلال دیدید به معنی آن است که کمی سود خواهید کرد. احتمال دارد در آزمونی شرکت کنید یا در لاتاری وارد شوید که نهایتا با موفقیت توام باشد. شما از بخت و اقبال برخوردار خواهید بود و خیلی راحت پول به دست خواهید آورد.

۱۳. خواب آب عمیق

وقتی در خواب‌تان آب عمیقی می‌بینید، به شما درباره‌ی خطری هشدار داده می‌شود. این امکان وجود دارد که کسی بخواهد از شما سرقت کند، یا شخص دیگری از نزدیکان‌تان شما را گول یا به شما آسیب بزند. تجربه‌ی دردناکی را پشت سر خواهید گذاشت که پس از آن دیگر محتاط‌تر عمل و کم‌تر به دیگران اعتماد خواهید کرد.

۱۴. خواب راه رفتن درون آب

اگر در خواب درون آب راه می‌رفتید، حاکی از آن است که هیچ کس نمی‌تواند جلوی راه شما را بگیرد. شما تزلزل ناپذیر هستید و وقتی حرفی می‌زنید یا قولی می‌دهید، هر کاری می‌کنید تا به آن پایبند بمانید. شما برای داشته‌های دیگران نیز ارزش و احترام قائل هستید و سعی می‌کنید از کسانی که به راحتی تغییر عقیده می‌دهند دوری کنید.

۱۵. خواب راه رفتن روی آب

اگر در خواب بر روی سطح آب راه می‌رفتید، به معنی آن است که از چیزی نمی‌ترسید. از وجدان و خلوص نیت برخوردار هستید و می‌توانید صادقانه با هر کسی چشم در چشم شوید. شما صادق هستید و به آنچه می‌گویید پایبند می‌مانید و هیچ کس نمی‌تواند باعث شود ریاکارانه عمل کنید. به همین خاطر است که شما دوست خوبی محسوب می‌شوید و شریکی صادق هستید که همیشه‌ رک و رو راست باقی خواهید ماند.

۱۶. خواب آبی که از لوله بیرون می‌ریزد

وقتی در خوابی، جاری شدن آب از لوله را ببینید نماد زندگی عاطفی پربار و شلوغ خواهد بود. احتمالا خاطرخواهان فراوانی خواهید داشت که نمی‌دانید کدامیک را از بین آن‌ها انتخاب کنید. از اشتباه کردن نترسید، وگرنه ممکن است مدتی احساس تنهایی کنید. در بین تمام کسانی که به عنوان کاندید و گزینه‌ی انتخابی وجود دارند چندتایی هستند که ارزش امتحان کردن را دارند!

۱۷. خواب آب دریاچه

این به معنی آن است که شما بر مشکلات بزرگی در زندگی‌تان غلبه خواهید کرد، حتی اگر در نظر دیگران کوچک باشند. این باعث می‌شود احساس راحتی بسیار زیادی به شما دست بدهد و نهایتا قادر خواهید بود یک بار دیگر از زندگی لذت ببرید. از این دوره برای ارتقاء و بهبود سایر حوزه‌های زندگی‌تان که به کار بیشتری نیاز دارد و مشکلات اجازه‌ی پرداختن به آن‌ها را نمی‌داده‌ است استفاده کنید.

۱۸. خواب جریان آب

اگر خواب دیده‌اید که جریان آبی به سمت پایین سرازیر می‌شود، این خواب نشانه‌ی مشکل کوچکی است که در زندگی دارید. این مشکل کوچک باعث وقفه در هیچ جنبه‌ای از زندگی شما نخواهد شد اما اگر به فکر آن نباشید و به موقع عمل نکنید ممکن است بزرگتر شود و به تمام جوانب زندگی‌تان سرایت کند.

۱۹. خواب شنا کردن درون آب

رپورتاژ

این خواب یعنی این که شما قادر خواهید بود از بعضی مشکلات خاص به صورت بسیار ماهرانه گذر کنید، و بعضی از اطرافیان‌تان تحت تاثیر توانایی‌های شما قرار خواهند گرفت. این وضعیت حتی ممکن است برای شما مفید هم باشد، چون مافوق‌های شما ممکن است بعد از دست به کار دیدن شما و تلاش‌های‌تان نگرش متفاوت و مثبتی نسبت به شما پیدا کنند.

تعبیر خواب شنا کردن: ۳۰ تعبیر دیدن شنا در دریا،رودخانه و استخر

۲۰. خواب حمام کردن در آب

اگر خواب دیدید در آب حمام می‌کنید، این خواب نشانگر موفقیت در امور طاقت‌فرسای طولانی مدت در زندگی‌تان است. قادر خواهید بود از آسیب دیدن توسط کسی که برای به دردسر انداختن شما نقشه کشیده است جلوگیری کنید.

۲۱. خواب حمل کردن آب

اگر در خواب آب حمل می‌کردید، در آنصورت این خواب نشانگر پیروزی شما بر مشکلات شخصی است. آب آوردن هم همین نمادگرایی را دارد. شما قادر خواهید بود مشکلات شخصی را شکست بدهید و در اوضاعی که مدتی شما را تحت فشار قرار داده بوده است سربلند و موفق بشوید.

۲۲. خواب شستن خودتان در آب

اگر خواب دیدید خودتان را در آب می‌شویید، این خواب نشانه‌ی تقصیر و گناهی است که به خاطر انجام کاری احساس می‌کنید. این احساس مقصر بودن از اعمال یا حرف‌هایی که علیه یکی از نزدیکان‌تان انجام داده‌اید و بیان کرده‌اید نشات می‌گیرند و حالا شما نمی‌توانید این احساسات را از خودتان دور کنید. سعی کنید با این شخص حرف بزنید و قصد و نیت‌تانرا با او در میان بگذارید چون این کار ممکن است به شما کمک کند احساس بهتری پیدا کنید.

۲۳. خواب شنا کردن در آب سرد

اگر خواب دیدید در آب سرد شنا می‌کنید، این خواب نشان دهنده‌ی یک رویداد محوری و اصلی است که در زندگی شما اتفاق خواهد افتاد. این رویداد به شما کمک خواهد کرد از وضعیتی خطرناک جلوگیری کنید و به چیزی پی ببرید که قبلا متوجه آن نبوده‌اید.

۲۴. خواب خاموش کردن آتش با آب

اگر خواب دیدید با ریختن آب آتشی را خاموش کردید، در آن صورت این خواب شما نشان‌ دهنده‌ی مشکلاتی است که مجبور خواهید شد در زندگی با آن‌ها بجنگید. این مشکلات جدی خواهند بود و باید در اسرع وقت به آن‌ها بپردازید.

۲۵. خواب ریختن آب روی گل و گیاه

اگر خواب دیدید به گل و گیاه آب می‌دهید، در آن صورت این خواب نماد و نشانه‌ی ماهیت اجتماعی شما است. شما دوست دارید دور و برتان پر از آدم باشد و اجتماعی بودن انرژی مضاعفی به شما می‌بخشد. اگر گل‌ یا گیاه پژمرده شد شاید قرار باشد بیرون بروید و با افراد جدیدی آشنا شوید. چیزی در زندگی‌تان اتفاق افتاده که شما را از لذت بردن از زندگی مثل سابق محروم کرده است.

۲۶. خواب شنا کردن زیر آب

اگر خواب شنا کردن زیر آب را دیدید، در آن صورت این خواب نشانه‌ی عدم قطعیت خواهد بود. شاید درباره‌ی چیزی یا کسی در زندگی‌تان شک دارید. قبل از آنکه کاری غیر منطقی انجام بدهید، وضعیت را با دقت بررسی و سپس اقدام کنید. شاید مشکل این باشد که کمی بیش از فعال هستید.

۲۷. خواب کوسه در آب

اگر خواب کوسه‌هایی را در آب دیدید، در آن صورت این خواب به شما درباره‌ی چیزهایی هشدار می‌دهد که در اطراف شما می‌گذرد و شما و از آن‌ها بی خبر هستید. مراقب آدم‌های اطرافتان باشید چون ممکن است آن‌ها برای کاری علیه شما برنامه‌ریزی کرده باشند. همچنین باید درباره‌ی اوضاعی که خیلی از آن اطلاعی ندارید نیز مواظب و مراقب باشید چون ممکن است برای‌تان بد تمام بشود.

۲۸. خواب تمساح در آب

اگر در خواب تمساحی را درون آب دیدید، در آن صورت این خواب نشانه‌ی شخصیتی نا مطمئن است. زمان زیادی طول می‌کشد که تصمیمی بگیرید و نمی‌توانید تصمیم بگیرید چه کاری انجام بدهید به خصوص هنگامی که تحت فشار هستید.  شما باید دست از وسواس فکری بر دارید و روی غریزه‌ی شهودی خود تمرکز کنید.

۲۹. خواب ریختن آب از سقف

اگر خواب دیدید که از سقف خانه تان آب  فرو می‌ریزد، این خواب نشانه‌ی دخالت کسی در زندگی شما است که اصلا از او انتظار نداشته‌اید. این شخص قرار است کاری انجام دهد که زندگی‌تان را به  طور کلی تغییر دهد. این کار ، چیز چندان بزرگی نخواهد بود اما اگر از تغییر در زندگی خوشتان نیاید این مسئله می‌تواند برای‌تان مشکل ساز شود.

۳۰. خواب ماهی مرده در آب

اگر خواب دیدید درون آب ماهی‌های مرده وجود دارد، این خواب نشانه‌ی نا امیدی شدیدی است که در دوره‌ی پیش رو تجربه خواهید کرد. این نا امیدی به زندگی شخصی شما مربوط خواهد بود. شاید یکی از نزدیکان شما قرار است کاری انجام دهد که شما چندان از آن خوشحال نشوید. هر اتفاقی که افتاد، سرتان را بالا بگیرید و نگذارید کسی باعث شود درباره‌ی خودتان و زندگی‌تان احساس بدی به شما دست بدهد.

۳۱. خواب درباره‌ی آب جاری

اگر خواب آب جاری دیدید یا اگر درباره‌ی آب روان خواب دیدید، این خواب نشانه‌ی موفقیتی است که قرار است خیلی زود برای‌تان اتفاق بیفتد. این پیشرفت مربوط به زندگی شخصی یا کار شما خواهد بود. تمام کارهای سختی که انجام داده‌اید قرار است جبران شود و شما قرار است ثمره‌ی سخت کوشی‌تان را ببینید.

۳۲. خواب ترسیدن از آب

اگر خواب دیدید که از آب می‌ترسید، در آن صورت این خواب نشانه‌ی گناه و تقصیری است که درباره‌ی کاری که انجام داده‌اید احساس می‌کنید. شما فکر می‌کردید که آن کار مثبت از آب در خواهد آمد اما نهایتا باعث صدمه به کسی یا باعث آسیب شده است و حالا شما احساس تقصیر می‌کنید.

۳۳. خواب پرواز از روی آب

اگر در خواب بر روی آب پرواز می‌کردید، در آن صورت این خواب نشانه‌ی ظرفیت‌های شما در مدیریت مشکلات است. شما همیشه می‌دانید چه کاری انجام بدهید و چه چیزی را به کسی بگوید تا اوضاع را به شرایطی بهتر تغییر بدهید. به خاطر این، موفقیت در زندگی شما حتمی و اجتناب ناپذیر است.

۳۴. خواب آب خون آلود

اگر خواب دیدید آب پر از خون شده است، این خواب نشانه‌ی توانایی تمرکز و تکمیل کارهایی است که پیش روی شما قرار گرفته‌اند. شما قادر هستید حتی با سخت‌ترین مشکلات نیز مقابله کنید و این چیزی است که قرار است در دراز مدت به موفقیت شما کمک کند.

۳۵. خواب ریختن آب

اگر در خواب ظرف آبی را ریختید، این خواب نشانه‌ی راه درست در زندگی‌تان است. هر کاری که در حال حاضر انجام می‌دهید برای‌تان کارساز است و نباید روشی را که اتخاذ کرده‌اید تغییر دهید. این راه قرار است شما را به سمت موفقیتی بزرگ رهنمون سازد پس شکیبا و سخت کوش باشید.

۳۶. خواب آب داغ

اگر خواب آب داغ دیدید در آن صورت به زودی با زیان‌های مالی و مشکلات مالی مواجه خواهید شد. این زیان‌ها و مشکلات به خاطر رفتار بی ملاحظه‌ی شما و عدم توانایی‌تان در مدیریت مسئولانه‌ی خرج کردن پول اتفاق خواهند افتاد. شما باید از سرمایه‌گذاری‌ها در دوره‌ی پیش رو اجتناب کنید و بیشتر بر روی پس انداز تمرکز کنید.

۳۷. خواب صدای جاری شدن آب

اگر خواب دیدید آبی از جایی جاری شده است و شما صدای آن را می‌شنوید، در آن صورت این خواب می‌تواند نشان دهنده‌ی نحوه‌ی رفتار مردم با شما باشد. این رفتار درستی نیست و شما باید قاطعانه به آن‌ها بگویید که راضی نیستید. این خواب می‌تواند به شریک عشقی شما یا خانواده‌تان مربوط باشد.

۳۸. خواب فرو رفتن در آب

اگر خواب دیدید در جایی پوشیده از آب دست و پا می‌زنید یا خیس شده‌اید، این خواب در رابطه با زندگی عشقی شما خبرهای خوشی برای‌تان به همراه خواهد داشت. شما قرار است فرد بسیار خاصی را ملاقات کنید که زندگی‌تان را تغییر دهد. این شخص ممکت است «خودش» باشد! (همان که منتظرش بودید) پس دقت کنید و این شخص را در زندگی خود نگهدارید.

۳۹. خواب این که کسی در آب ایستاده است

اگر خواب دیدید شخص دیگری در آب ایستاده است، این خواب نشانگر ترسی است که درباره‌ی زندگی این شخص دارید. شاید او به دردسری افتاده است و شما احساس می‌کنید برای آن که دوباره روی پای خودش بایستد به کمک شما نیاز دارد اما نمی‌دانید چگونه باید به او کمک کنید. با این شخص صحبت کنید و به او بگویید چه احساسی دارید و از او بپرسید که آیا به کمک و حمایت شما نیاز دارد؟

منبع dreamingandsleeping
نوشته‌های مرتبط