تجسم خلاق: 10 دلیل که چرا تصورات ذهنی تان واقعیت پیدا می کند

آیا تجسم خلاق واقعیت دارد؟ آیا می‌تواند نتیجه‌بخش باشد؟ اگر تاکنون درباره‌ی تجسم خلاق چیزهایی شنیده یا خوانده باشید، احتمالا این سوال‌ها را از خودتان پرسیده‌اید.

برای آن‌هایی که پیش‌تر هرگز چیزی درباره‌ی این مفهوم نشنیده‌اند، یک تعریف مختصر ارائه می‌دهیم: “‌تکنیک استفاده از قدرت تخیل برای تغییر واقعیت.‌”‌ به زبان ساده، آن‌چه به آن فکر می‌کنید یا در ذهن‌تان تصور می‌کنید می‌تواند در زندگی به واقعیت تبدیل شود.

البته، این طور نیست که هر آن‌چه در ذهن‌تان تصور کردید، به واقعیت بدل شود. برای نتیجه‌بخش بودن این تکنیک ذهنی، لازم است بدانید چگونه به طور موثر از آن استفاده کنید.

خرید کتاب

تجسم خلاق، تکنیک ذهنی که خیال‌ها را به واقعیت تبدیل می‌کند، بر اساس برخی قوانین طبیعی عمل می‌کند. درک این قوانین، و یادگیری نحوه‌ی استفاده از آن‌ها می‌توانند در رسیدن به نتیجه‌ی واقعی به شما کمک کنند.

آدم‌هایی که از این تکنیک ذهنی استفاده کرده‌اند، متوجه‌ی اثربخشی تجسم خلاق، و ایجاد شرایط و وقوع اتفاقاتی مرتبط با افکارشان شده‌اند.

اگر به هر موقعیت یا رویدادهای گذشته‌ی زندگی‌تان فکر کنید، متوجه خواهید شد پیش از ایجاد چنین موقعیت‌ها یا وقوع چنین رویدادهایی، افکار خاصی در ذهن‌تان حضور داشته‌اند؛ متوجه خواهید شد در بسیاری از موارد یک رویداد خاص پس از ورود افکار خاص در ذهن‌تان رخ داده‌ است.

افکاری که غالبا در ذهن‌تان تکرارشان می‌کنید، بر واقعیت زندگی‌تان تاثیر می‌گذارند.

چرا تجسم نتیجه‌بخش است

آیا تجسم خلاق واقعا کارساز است؟ در این صورت، چرا می‌تواند نتیجه‌بخش باشد؟

دلایل فراوانی وجود دارند که نشان می‌دهند تصور و تخیل در ذهن‌تان می‌تواند به واقعیت تبدیل شود. در این مقاله، به بیان برخی از آن‌ها می‌پردازیم:

۱. تکرار افکار مشابه در هر روز از زندگی‌تان بر ذهن ناخودآگاه، رفتار، و عادات شما تاثیر می‌گذارد. تکرار این افکار مانند پیشنهاد خودکار عمل می‌کنند. بر همین اساس، عادات جدیدی در شما شکل می‌گیرند.

۲. افکاری که در ذهن ناخودآگاه‌تان شناور هستند، شما را به انجام کارهایی تحریک و ترغیب می‌کنند که منطبق بر همین افکار هستند.

۳. هر فکری که ذهن‌تان را مشغول می‌کند، هیجان مرتبط با آن را در وجودتان تحریک می‌کند. اگر این هیجان به اندازه‌ی کافی قوی باشد، تبدیل به عمل می‌شود. افکاری که از هیجان‌ها انرژی گرفته‌اند، باعث روشن شدن موتور حرکتی‌تان می‌شوند، به شما انرژی عمل می‌دهند، و مجبورتان می‌کنند عمل خاصی را انجام دهید.

۴. یک تصویر ذهنی شفاف در ذهن فردی که به آن فکر می‌کند، منتشر، و به ذهن سایر آدم‌ها نیز منتقل می‌شود. هر فرد پذیرنده‌ی این نوع فکر ممکن است آن را درک، و بر اساس آن، عمل کند؛ از این رو، این فرد به نماینده‌ای برای تحقق هدف شما تبدیل می‌شود.

۵. افکار مانند آهن‌ربا عمل می‌کنند؛ با این تفاوت که آن‌ها سایر افکار و موقعیت‌های مشابه را به سمت خود جذب می‌کنند. فکر کردن به یک موضوع خاص در ذهن‌تان باعث می‌شود افکار و ایده‌های مشابه‌ای نیز به ذهن‌تان وارد شوند. این افکار معمولا موقعیت و شرایط‌تان را بر اساس خودشان (همین افکار) برای شما فراهم می‌کنند.

۶. افکار و تصاویر ذهنی نوعی انرژی هستند که تحت تاثیر ضمیر ناخودآگاه و ذهن کیهانی قرار می‌گیرند، و به همراه یکدیگر، واقعیت زندگی‌تان را می‌سازند.

۷. ما بخشی جدایی‌ناپذیر از ذهن کیهانی خلاق هستیم. افکارمان با این قدرت مطلق منطبق می‌شوند، و این مسئله باعث می‌شود این قدرت عظیم از جانب ما عمل کند. ذهن کیهانی با مشارکت با ما زندگی‌مان را می‌سازد.

۸. هر چیزی در کیهان به یکدیگر متصل است. تمام افکار، اعمال، و رویدادها در این جهان به یکدیگر متصل هستند و بر هم تاثیر می‌گذارند.

۹. هر چیزی در این کیهان از انرژی درست شده است. ما به این دلیل شاهد تفاوت‌ها هستیم که هر موجودی از طول موج و تراکم متفاوتی دارد. ما در اقیانوسی از انرژی زندگی می‌کنیم. هر موج در این اقیانوس بر سایر امواج تاثیر می‌گذارد. افکار، به عنوان بخشی از این انرژی، با انرژی خلاق کیهانی همکاری می‌کنند.

۱۰. آدم‌هایی با افکار مشابه معمولا به سمت یکدیگر کشیده می‌شوند. وقتی یک فرد به یک چیز نیازمند است، فرد دیگری می‌تواند نیاز وی را برآورده کند؛ افکار آن دو به طرز شگفت‌انگیزی آن‌ها را سر راه هم قرار می‌دهند. این همان چیزی است که تصادف یا اتفاق می‌نامیم.

آیا تمام این مسائل شما را به یاد قانون جذب می‌اندازند؟ آری، تجسم خلاق و قانون جذب هر دو به یک مفهوم اشاره می‌کنند.

آیا از طریق این تکنیک می‌توانید به هدف‌تان برسید؟ آری، شما می‌توانید تغییرات بزرگ و فراوانی در زندگی‌تان ایجاد کنید، ولی میزان پیشرفت‌تان در زندگی، و هر آن‌چه به دست می‌آورید، به قدرت اراده و میزان جاه‌طلبی شما، یا پشتکارتان، و چگونگی پیروی از قواعد ذهنی برای استفاده از این تکنیک بستگی دارد.

بیش‌تر آدم‌ها اهداف بزرگی ندارند؛ تمام آن‌چه می‌خواهند فقط بهبود زندگی‌شان است. فقط همین، و همین هم خوب است.

آدم‌ها شاید آرزو داشته باشند میلیاردر شوند، بسیار مشهور یا رئیس یک شرکت بزرگ شوند. با وجود این، در اغلب موارد، این فقط در حد آرزو است. آن‌ها مسئولیت‌ها و سخت‌کوشی‌های میلیاردر، مشهور، یا رئیس شدن را نمی‌خواهند. آن‌ها زندگی ساده‌تری را ترجیح می‌دهند و همین قدر برای‌شان کافی است.

تجسم خلاق نه فقط برای اهداف بزرگ کارساز است، بلکه برای اهداف ساده و روزانه، برای به انجام رساندن کارها، برای بهبود کارایی‌تان در محل کار، برای افزایش دستمزد، پیدا کردن یک شغل یا بهبود روابط‌تان نیز مفید است.

افکار مشابه آدم‌ها را به سمت هم جذب می‌کنند

در ادامه به مثالی اشاره می‌کنیم که در آن نشان می‌دهد چگونه افکار مشابه آدم‌ها را به سمت هم جذب می‌کنند و وضعیتی را خلق می‌کنند که به آن “‌تصادف یا اتفاق‌”‌ می‌گوییم. این داستان از کتاب “‌تصور کن و به آرزوهای‌ات برس‌”‌ نقل می‌شود.

زنی با حرفه‌ی طراحی گرافیک به دنبال یک شغل جدید می‌گشت. یک روز صبح، وقتی به سمت ماشین‌اش می‌رفت، متوجه شد لاستیک ماشین‌اش پنچر شده است. او با بی‌میلی لاستیک یدک را برداشت، و خود را برای کار عذاب‌آور عوض کردن لاستیک ماشین آماده کرد.

همان‌طور که سعی می‌کرد مهره‌های چرخ را شل کند، یک ماشین کنارش ایستاد، و مرد راننده از وی پرسید آیا کمک می‌خواهد یا خیر. او کمک این مرد را پذیرفت، و آن‌ها هنگام عوض کردن چرخ، با یکدیگر شروع به صحبت کردند.

معلوم شد این مرد صاحب یک شرکت طراحی گرافیک است، و ناامیدانه به دنبال یک طراح گرافیک ماهر و باتجربه می‌گردد. در کمال مسرت و تعجب زن، این مرد وی را به دفتر کارش دعوت کرد تا عصر همان روز، به همراه مدارک و توصیه‌نامه‌های‌اش، برای مصاحبه به نزدش برود.

زن منتظر جلسه‌ی مصاحبه نشد، و از آن‌جا که همیشه مدارک و توصیه‌نامه‌های‌اش همراه‌اش بودند، به سرعت آن‌ها را به مرد نشان داد. وی مرد مدارک زن را دید، عمیقا تحت تاثیر قرار گرفت و همان ‌جا وی را استخدام کرد.

این ملاقات تصادفی دو نفر را که به طریقی به یکدیگر نیاز داشتند، به هم رساند. این اتفاقی یا تصادفی نبود، زیرا یکی از آن‌ها به استخدام کردن یک فرد باتجربه فکر می‌کرد، و دیگری به پیدا کردن یک شغل جدید. افکار آن‌ها این دو را سر راه یکدیگر قرار دادند.

شما نیز می‌توانید چنین “‌تصادف‌هایی‌”‌ را در زندگی‌تان ایجاد کنید. شما می‌توانید قدرت تجسم خلاق را مستقیما و بدون واسطه تجربه کنید. می‌توانید از آن برای تغییر زندگی‌تان، پیدا کردن یک شغل جدید، مسافرت به خارج، افزایش درآمد، و پیدا کردن عشق زندگی‌تان استفاده کنید.

در کتاب “‌تصور کن و به آرزوهای‌ات برس‌” اثر رمز ساسون، به چیزهای مختلفی درباره‌ی این موضوع اشاره شده است. در این کتاب دستورالعمل‌هایی روشن، توصیه‌ها، و داستان‌هایی آموزنده برای موفقیت در تجسم خلاق برای‌تان فراهم شده است.

خرید کتاب

دیگر نوشته ها

1 of 432

کسب و کار

1 of 5