6 جالبترین فواید آواز خواندن در حمام برای سلامتی

شاید آواز خواندن در حمام کاری باشد که هم‌اتاقی دوست نداشتنی‌تان یا برادر اعصاب ‌خردکن‌تان انجام می‌دهد، و برای همین است که دیدگاه بدی نسبت به آن وجود دارد. با این حال اکنون زمان آن رسیده‌است که این دیدگاه را تغییر دهید. به نظر می‌رسد آواز خواندن، خواه در حمام یا هر جای دیگر خانه، به‌ویژه صبح‌ها، می‌تواند تاثیرات مثبتی روی بدن داشته‌باشد.

شاید تنها مخاطب شما وسایل حمام باشد اما خوانندگی در حمام فوایدی برای سلامتی  دارد که در ادامه آمده‌است:

۱. شما را از استرس رها می‌کند

آیا تا به حال برایتان پیش آمده‌است که در حمام زیر آواز بزنید و در آخر با روحیه‌ی خوب بیرون بیایید؟ تعجب نکنید؛ آواز خواندن در حمام می‌تواند میزان استرس را پایین بیاورد. وقتی ریه‌هایتان را کاملا ورزش می‌دهید، مکررا هوای بیش‌تری را به داخل می‌کشید. به همین دلیل استرس کاهش پیدا می‌کند. این یک تکنیک شناخته‌شده است، به‌ویژه درمانگرها از بیماران خود می‌خواهند روی تنفس عمیق تمرکز کنند.

۲. فشار خون‌تان را پایین می‌آورد

کورتیزول هورمونی است که با استرس در ارتباط است. وقتی کورتیزول زیادی در بدن وجود دارد، هم قند خون و هم فشار خون را بالا می‌برد. شما نباید اجازه بدهید این اتفاق بیفتد چون ممکن است به التهاب در بدن بینجامد. وقتی التهاب وجود دارد ممکن است بیماری‌های جدی از جمله سکته و دیابت نوع ۲ رخ دهد.

۳. عضلات‌تان را تقویت می‌کند

رپورتاژ

تکنیکی وجود دارد که خوانندگان حرفه‌ای آن را انجام می‌دهند به این صورت که از دیافراگم آواز می‌خوانند. اگر می‌توانید این کار را انجام دهید، می‌توانید به تقویت عضلات پشت و شکم کمک کنید.

۴. حافظه‌تان را بهبود می‌بخشد

شما برای این‌که یک آهنگ را بخوانید باید ترانه‌ی آن را به خاطر بسپارید. اشکالی ندارد اگر چند خط را فراموش کنید، اما می‌توانید به واسطه‌ی آواز خواندن مرتب حافظه‌تان را بهبود ببخشید. این یکی از روش‌های مطمئن برای حفظ عملکرد مغز است.

۵. دستگاه ایمنی را تقویت می‌کند

چون میزان کورتیزول در بدن شما کم شده‌است و استرس ندارید، این به شما کمک می‌کند گردش خون با فشار کم‌تری صورت بگیرد. وقتی فشار گردش خون کم باشد مقابله با بیماری‌ها برای بدن آسان‌تر می‌شود.

۶. درد شما را تسکین می‌دهد

وقتی در حمام یا جای دیگر آواز می‌خوانید، این کار به کاهش دوپامین و اکسی توسین در بدن کمک می‌کند. به همین دلیل در اثر هورمون‌های شادی که مغز تولید می‌کند درد تسکین می‌یابد.

آواز خواندن یکی از ابتدایی‌ترین انواع سرگرمی محسوب می‌شود. با وجود این حقیقت که شاید صدای شما برای آدم‌های دیگر آزاردهنده باشد، این نباید شما را از آواز خواندن در حمام بازدارد، چون فواید بی‌شماری برای سلامتی دارد.

نوشته‌های مرتبط