تله پاتی : 15 روش برای بالابردن مهارت تله پاتی و ذهن خوانی

تله پاتی موضوع جالبی است که بسیاری از ما در برهه‌های مختلف زندگی به آن اندیشیده ایم. آیا به یاد می‌آورید آن نیروی عظیمی که در دوران کودکی آرزوی آن را داشتید چه چیزی بود؟ آیا آرزو می‌کردید که بتوانید پرواز کنید؟ یا شاید دوست داشته باشید سفر زمان را تجربه کنید. یا شاید هم با تمام وجودتان آرزو می‌کردید که ای کاش بتوانید ذهن دیگران را بخوانید.

جالب اینجاست که شاید هنوز هم حداقل آرزوهایی به همان شکل داشته باشید. شاید به این فکر می‌کنید که با دوستی تماس بگیرید که ماههاست با او صحبت نکرده‌اید و ناگهان زنگ تلفن به صدا در می‌آید و همان دوست در آن طرف خط با شما صحبت می‌کند. در برخی از سطوح هم با کسانی که دوستشان داریم بدون سخن گفتن ارتباط برقرار می‌کنیم. اگرچه این روش‌ها دقیقا همان شیوه‌های خواندن ذهن نیستند اما نوعی اتصال ذهن-به-ذهن هستند که تله پاتی ارادی نامیده می‌شود.

تله پاتی عبارت است از ارتباط دو ذهن که با فاصله مکانی از یکدیگر جدا شده‌اند بدون استفاده از حواس پنجگانه. پس آیا تله پاتی واقعی است؟ آیا واقعا اتفاق می‌افتد؟ دین رادین– محقق ارشد موسسه علوم معرفت بخشانه– میگوید: ” بیش از ۲۰۰ آزمایش منتشرشده اتصالاتی ذهنی را نشان می‌دهند که “چیزی فراتر از تصادف و شانس هستند””. هیچ دلیلی وجود ندارد که بتواند اثبات کند چطور یا چرا چنین چیزی اتفاق می‌افتد. با این وجود، در دنیایی که همه ما خواستار این هستیم که توانایی برقراری ارتباط سریع تر و موثرتر داشته باشیم پس چرا شانسی به تله پاتی نمی‌دهیم؟ در ادامه این مطلب چند روش و راهکار خواندن ذهن مطرح می‌شود که مهارت‌های روانی شما را هم تقویت می‌کند.

 1. بودن دو نفر لازم است

درست همانطور که تانگو تمرینی دو نفره است، برای انجام تله پاتی هم دو نفر باید وجود داشته باشند، یک فرستنده و یک گیرنده. اگر شما احساس می‌کنید که استعدادی ویژه و خاص برای یکی از این دو نقش دارید پس آن را شروع کنید اما از تغییر دادن آن نترسید. و برای انتخاب شریک خود این احتمال بیشتر وجود دارد که شما افکار و سیگنال‌های کسی را خواهید خواند که با او نزدیک هستید پس آن شخص را اول امتحان کنید.

 1. مهارت در نتیجه تمرین به‌دست می‌آید

درست مثل هر مهارت جدیدی شما باید شیوه‌های خواندن ذهن را تمرین کنید و به همین دلیل است که تله پاتی مهارت نامیده می‌شود ( نیاز به تمرین جهت ارتقاء آن). در ابتدا باید انتظارات خود را مدیریت کنید و این را درک کنید که ممکن است نتایج چشمگیری در ابتدای تمرین هایتان به‌دست نیاید. اما اگر پشتکار داشته باشید و به تمرین هایتان ادامه دهید، پیشرفت حاصل خواهد شد.

 1. دور کردن شک و تردیدها

درمورد این تمرین خود فقط با افرادی صحبت کنید که به امکان‌پذیر بودن آن باور و اعتقاد دارند در غیراینصورت انرژی منفی شک و تردیدها توانایی‌های شما را محدود خواهد کرد. بگذار مردم هرچه می‌خواهند بگویند، از قدیم گفته‌اند درب دروازه را می‌شود بست ولی دهان مردم را نه!

 1. ذهن خود را باز کنید

شما باید محدودیت‌های ذهن خود را بزدایید و ذهن خود را رو به این باور بگشایید که تله پاتی واقعا حقیقت دارد. اگر به امکان‌پذیر بودن آن باور ندارید پس امکان‌پذیر نخواهد بود- حداقل برای شما.

 1. بدنتان را ریلکس کنید

طب چینی، آیورودا و غربی هرسه بر این باورند که تنش و فشار مانع از جریان آزادانه انرژی‌ها در بدن شما می‌شود. به عبارت دیگر، اگر بدن شما تحت فشار و استرس قرار داشته باشد، تله پاتی موثر نخواهد بود. درحقیقت، چیزهای بسیار زیادی بی‌تاثیر خواهد بود. بهترین کارایی و اثرگذاری شما زمانی خواهد بود که آزاد و رها باشید پس استرس زدایی را در بالاترین اولویت قرار دهید.

 1. ذهن خود را رها کنید

زمانیکه می‌خواهید چیزی را به‌دست آورید، علاوه بر داشتن جسمی آرام باید از نظر ذهنی نیز پاک و آرام باشید؛ چه رسد به اینکه بخواهید شیوه‌های خواندن ذهن را تمرین کنید. بویژه آنکه شما قصد دارید ذهن خود را برای فرد دیگری باز کنید. اگر تا کنون مدیتیشن یا یوگا را امتحان نکرده اید، اکنون زمانی مناسب برای تمرین آنهاست.

 1. تصویرسازی کنید
رپورتاژ

شما تنها نمی‌توانید از کلمات برای این کار استفاده کنید بلکه باید پیغامی که منتقل می‌کنید را مجسم کنید. همچنین، سعی کنید ذهن خود را آگاهانه در برابر دریافت پیام هایی که تصویری هستند هم باز کنید. مغز ما کلمات و اعداد را به سادگی پردازش نمی‌کند بلکه تصاویر را هضم کرده و دربرابر محرک‌های بصری عکس العمل نشان می‌دهد. به موضوع اینگونه نگاه کنید که زمانیکه یکی از عزیزان خود را تصور می‌کنید تنها حروف تشکیل دهنده نام او را نمی‌بینید بلکه صورت او را نیز می‌بینید. در اینجا نیز همین کار را انجام دهید. پیامی که قصد دارید به اشتراک بگذارید یا دریافت کنید را در ذهن خود تصویرسازی کنید.

 1. مکانی آرام انتخاب کنید

اگر در جایی شلوغ قرار داشته باشید حتی انجام یک مکالمه معمولی هم کاری دشوار خواهد بود. بنابراین زمانی که صداهای منحرف‌کننده توجه شما را به خود جلب می‌کنند و حواس شما را پرت می‌کنند، هیچ راهی برای نتیجه گرفتن از تله پاتی وجود ندارد. برای به‌دست آوردن بهترین نتیجه از این شیوه‌های خواندن ذهن باید مکانی آرام و بی‌صدا برای تمرین پیدا کنید.

 1. حساس باشید

حتی زمانیکه بگونه‌ای فعالانه برای خواندن ذهن دیگران تلاش نمی‌کنید هم سعی کنید که دربرابر نیازها و احساسات آنها پذیرا بوده و آنها را مستقیما درک کنید. به زبان بدن و نشانه‌های اجتماعی دقت کنید تا به شما در آموزش دادن مغزتان کمک کنند و بتوانید از دیگران آگاه شده و روی آنها تمرکز کنید.

 1. بر استفاده از انرژی خود تمرکز کنید

تله پاتی در مورد چیزی بیشتر از ذهن شماست. شما باید به این فکر کنید که چگونه افکار خود را با استفاده از انرژی منتقل می‌کنید. هنگامی که به شکلی موثر در تلاش هستید تا افکار یک نفر را بخوانید، سعی کنید تا تونلی از انرژی بسازید تا ازطریق آن انتقال پیام را دریافت کنید.

 1. بنویسید

هم پیام هایی که می‌فرستید و هم پیام هایی که دریافت میکنید را بنویسید. تمامی تمرین‌ها و تلاش هایتان را یادداشت کنید و نتایج خود را بررسی کنید تا ببینید که همچنان که عضله تله پاتی را در خود تقویت می‌کنید آیا پیشرفتی به‌دست آورده‌اید یا خیر.

 1. فاکتورهای دیگر را خنثی کنید

سعی کنید هنگامی که پیغامی را می‌فرستید به دیگری نگاه نکنید تا زبان بدن چیزی را منحرف نکند. در ابتدا استفاده از زبان بدن می‌تواند به شما کمک کند اما می‌تواند گمراه‌کننده هم باشد زیرا از نظر تکنیکی، تله پاتی دربردارنده هیچ یک از حواس پنجگانه شناخته شده شما نیست.

 1. زمان توقف را بدانید

اگر بیش از اندازه خسته و ناامید هستید یا اگر به دلیل انجام تمرین‌های بسیار زیاد روش‌های خواندن ذهن مغز شما خسته شده است پس بهترین زمان برای متوقف کردن تمرین و صبر کردن برای زمان دیگری است تا تمرین خود را ادامه دهید. زمانی که بخوبی استراحت می‌کنید، آرام و پرانرژی هستید، بیشتر میتوانید در انجام تله پاتی موفق شوید.

 1. به نتایج و دستاوردهای خود فکر کنید

مثل هر مهارت دیگری تنها نباید به تمرین بسنده کنید بلکه رشد، موفقیت و تجربه‌های خود را نیز ارزیابی کنید. خود را مثل موسیقیدانی بدانید که یکی از آثار جدید خود را دوباره می‌نوازد یا تیم بسکتبالی که صحنه‌ای از بازی قبلی خود را تماشا می‌کند تا آنچه که انجام داده است را بازبینی کند. نتایج خود را با فرد مقابل خود در تمرین تله پاتی مقایسه کنید و در مورد احساسات خود در فرآیند تله پاتی به گفت‌وگو بپردازید.

 1. برای موفقیت، شکست و شگفتی آماده باشید

تا زمانیکه چیزی را امتحان نکنید نمی‌توانید بدانید که قادر به انجام چه کاری هستید و چنین چیزی درمورد تله پاتی هم صدق می‌کند. پس هنگامی که در این مسیر قدم می‌گذارید برای تجربه کردن لحظات موفقیت و ناامیدی آماده باشید. اما بالاتر از همه آن ها، همانطور که دقت شما در این حوزه افزایش یافته و یادگیری اتفاق می‌افتد، آماده باشید که مهارت هایتان شما را شگفت زده کند.

نوشته‌های مرتبط