10 عادت ساده روزانه برای اینکه باهوش تر شوید!

آی کیو چیست؟ ما اغلب می‌شنویم که آی‌کیو یک عدد ثابت است و هنگامی که سن‌مان بالا می‌رود و به انسان‌های کاملی رشد می‌یابیم تغییر زیادی نمی‌کند. باور جمعی درمورد موضوع هوش واقعی(که با دانش متفاوت است) می‌گوید آی‌کیو تقریبا در طول بزرگسالی ثابت می‌ماند. اما جدیدترین پژوهش ها درباره‌ی موضوع هوش نشان می‌دهد هوش قابل ارتقا است. و ما در این نوشتار از ۱۰ عادت ساده روزانه برای باهوش تر شدن و ارتقای سطح آی کیو شما می گوییم.

عادت های روزانه برای باهوش تر شدن

۱. بنویسید

حتی اگر فقط کمی وقت بگذارید و بازتابی از روزتان را بنویسید، کمک‌تان می‌کند آن خاطرات را بهتر در مغزتان حک کنید، و آن‌چه در طول روز یاد گرفته‌اید به یاد بسپارید.

۲. بخوانید

نه‌تنها باید هر روز بخوانید، بلکه باید زیاد بخوانید. بیش‌تر آدم‌ها موافق هستند که مهم نیست انوشته را با چه وسیله‌ای می‌خوانید، اما هرچه بیش‌تر بخوانید، سلامت مغزتان بهتر خواهدبود.

۳. از اینترنت بیاموزید

رسانه‌های اجتماعی خیلی راحت حواس آدم‌ها را پرت می‌کنند، اما سهم زمانی را که هرروز به‌صورت برخط سپری می‌کنید، باید صرف منابع ظاهرا بی‌پایان یادگیری شود که موجود هستند. مطمئنا می‌توانید چیز جالبی پیدا کنید که از شما فرد کامل‌تری می‌سازد.

ویژگی افراد باهوش :۲۰ خصوصیت رایج افراد خیلی باهوش

۴. توضیح دهید

یادگیری یک چیز است. یادگیری در حدی که بتوانید آن را توضیح دهید چیز دیگری است. باید تلاش کنیم در هر چیزی که یاد می‌گیریم به حدی تخصص پیدا کنیم که بتوانیم حداقل یک خلاصه‌ی کوتاه از آن به دیگران ارائه کنیم.

۵. بازی کنید

رپورتاژ

بالا بردن قدرت مغز چندان کسل‌کننده نیست. پژوهشگران توصیه می‌کنند بعضی بازی‌ها، از قیبل بازی با کلمات، شطرنج، کارت‌بازی، یا هرچیزی که واقعا مغز را به کار می‌اندازد، به قدرت مغزی بیش‌تر می‌انجامد.

آزمون ناسا: آیا آن‌قدر باهوش هستید که فضانورد ناسا باشید؟

۶. چیز جدیدی را امتحان کنید

این می‌تواند هر چیزی باشد که علاقه‌ی شما را برمی‌انگیزد. شاید این دانش جدید در بخش‌های تیره و تار زندگی به کمک‌تان بیاید که هرگز فکرش را نمی‌کردید.

۷. یک زبان جدید یاد بگیرید

آدم‌های چندزبانه در کل باهوش‌تر هستند. هیچ‌کس نمی‌گوید روانی و فصاحت ضروری است، اما تغییر نحوه‌ی اندیشدن‌تان به زبان ضروری است، حتی اگر مبتدی باشید.

۸. اطراف‌تان را با آدم‌های باهوش پر کنید

گفته می‌شود آی‌کیو، متوسط ۵ آدمی است که بیش‌ترین زمان را با آنها سپری می‌کنید. در نتیجه، دوستی با کسی که هوش رشک‌برانگیزی دارد، به هوش شما نیز کمک می‌کند.

۱۲ حیوان باهوش با ماجراهایی که شما را شگفت‌زده می‌کنند

۹. از ‘کارهای انجام‌شده’ فهرست تهیه کنید

بعضی از پژوهشگران توصیه می‌کنند به جای ‘فهرست کارها’ یک فهرست وظایف انجام‌شده می‌تواند واقعا برای شادی و اعتماد به‌نفس کلی‌تان مفید باشد، و هر دوی این‌ها به عنوان نشان‌دهنده‌ی هوش شناخته شده‌اند.

۱۰. استراحت کنید

مراقبه یا تنها به عقب تکیه دادن و تفکر به مغزمان فرصتی می‌دهد تا چیزهایی را که شاید در طول روز یاد گرفته‌باشیم به کار بگیرد. علاوه بر آن، تمدد اعصاب برای از بین بردن استرس ضروری است، چه کسی می‌تواند در هنگام استرس با وضوح فکر کند؟

نوشته‌های مرتبط