انواع گل: ۷۶ زیباترین انواع گل طبیعی و گیاهان آپارتمانی

گل‌ها قسمتی از مهم‌ترین لحظه‌های زندگی ما هستند و زبان و دنیای خاص خودشان را دارند. گل‌هایی نیز وجود دارند که درخور و مناسب موقعیت‌های بخصوصی هستند مثل جشن تولدها، مراسم خاکسپاری، مراسم عروسی، جشن فارغ‌التحصیلی و غیره. بعضی از گل‌ها نیز معنی مذهبی دارند.از سال‌ها پیش گل‌ها معنی و نماد ویژه و کلیدی در تاریخ و ادبیات جهان داشته‌اند. در عصر ویکتوریا، معانی ویژه‌ای به گل‌های مختلف داده شد تا با استفاده از آن‌ها پیام‌های رمزی خود را بفرستند و افراد مجاز بودند برای بیان احساساتی که قادر به بیان‌شان نبودند از آن‌ها استفاده کنند. این شیوه، که فلوریوگرافی (زبان گل‌ها) نامیده می‌شود هنوز هم وجود دارد و این روزها در حال شکوفایی است. با استفاده از این غنچه‌های ظریف هر احساسی را با اشکال مختلف چیدمان گل‌ها می‌توان ابراز کرد. برای اطلاع بیشتر در مورد انواع گل ، معنی و نماد گل‌ها به خواندن این مقاله ادامه دهید.

۱. گل سرخ / گل رز (گل محمدی/ گل سوری)

گل رز

گل رز یکی از محبوب‌ترین و دوست داشتنی‌ترین گل‌های زیبای تمام دوران است و معنی زیبای آن را تقریبا همه در سطوح مختلفی می‌دانند. گل‌های رز، با ترکیب ساقه‌های خاردار و غنچه‌های معطر، اغلب به عنوان نماد کامیابی، کمال و تکامل ارزش بسیاری دارد. رز یک گیاه سالپای است که بیش از ۱۰۰ گونه دارد. بعضی از آن‌ها گلبرگ‌هایی فشرده و نزدیک به هم دارند در حالی که بعضی دیگر برگ‌های از هم باز و گشاد دارند. گل رز مرسوم و شناخته شده در بین مردم، معمولا رنگ قرمز تیره و ساقه‌ای بلند و خاردار دارد. رزهای مختلف نماد چیزهای مختلفی هستند؛ رز زرد نماد دوستی، عشق به تکامل رسیده و شادمانی است در حالی که رز سفید نماد تقدس، پاکی، و صلح است. رز سرخ نماد عشق و علاقه‌ی جاویدان و رز صورتی نشانه‌ی شفا، بی‌گناهی و عشق اول است.

۲. گل لاله

گل لاله

 

شکل لامپ‌گونه‌ی این گیاه سالپای آن را به نماد رستاخیز و عزم راسخ تبدیل کرده است. این گل زیبا در گروه لاله‌ها قرار می‌گیرد و ۱۰۹ نوع مختلف دارد. این گل ۶ گلبرگ دارد و این گلبرگ‌ها مشخصا از همدیگر جدا هستند. لاله‌ها در رنگ‌های مختلفی وجود دارند که عبارتند از قرمز، صورتی، زرد، نارنجی، و بنفش. گل لاله یکی از گل‌های نماد ۱۱ امین سالگرد ازدواج و نشانگر زیبایی و ظرافت است. لاله‌های زرد نماد شادمانی و لاله‌های سفید نشانگر بخشندگی هستند. لاله‌ی صورتی هم معنی وفاداری و لاله‌ی قرمز نماد عشق عمیق است. باور بر این است که مرکز مخملی سیاه رنگ گل لاله نشانه‌ی قلب یک فرد عاشق است.

۳. گل ارکیده

گل ارکیده

 

وقتی درباره‌ی زیباترین گل ها صحبت می‌کنیم، چگونه می‌توانیم از ارکیده‌ّها حرفی نزنیم؟ ارکیده‌ها گل‌هایی زیبا و با ظرافت هستند با حدود ۸۸۰ سرده و ۲۵۰.۰۰۰ گونه‌ی مختلف. آن‌ها با گلبرگ‌های هندسی شکل‌شان که به آن‌ها ظاهری حتی مطلوب‌تر و عجیب‌تر می‌بخشد؛ بیشتر شبیه یک ضد-گل به نظر می‌رسند. این گیاهان تزئینی بسیار خواستنی نشانه‌ی عشق، لوکس بودن، زیبایی و قدرت هستند و همچنین گل ۱۴امین سالگرد ازدواج به حساب می‌آیند. ارکیده‌ی صورتی نشان دهنده‌ی محبت خالص است در حالی که ارکیده‌ی گربه‌ای نماد دلربایی و فریبایی است. گل‌های ارکیده صورتی و سفید نیز می‌توانند به عنوان نشانه‌ای از همدردی تلقی شوند.

۴. گل آفتابگردان

گل آفتابگردان

گل‌های آفتابگردان اولین بار در آمریکای مرکزی و جنوبی پرورش داده شدند و ترکیبی منحصر به فرد از زیبایی و سودمندی هستند. آن‌ها با مقاصد تزئیناتی استفاده می‌شوند و برای تولید روغن و غذا نیز به کار گرفته می‌شوند. چهره‌های خندان گل‌های آفتابگردان نماد خورشید، گرما، شادمانی، ستایش، و طول عمر است. آن‌ها گل سومین سالگرد ازدواج و قطعا دوست‌ داشتنی‌ترین گل در بین تمام گل‌های زیبای جهان هستند.

۵. گل سوسن

گل سوسن

سوسن‌ها پر استفاده‌ترین گل برای مراسم تشییع هستند چون نماد بی‌گناهی به شمار می‌روند و به نشانه‌ی روح فرد درگذشته خریداری می‌شوند. سوسن ستاره دار نماد همدردی است و به عظمت و پاکی مربوط می‌شود و نماد پاکی و پاک‌دامنی مریم مقدس نیز بوده است. در حالی‌که برگ‌های آن نماد فروتنی او هستند، گلبرگ‌های سپیدش نمایانگر بی‌گناهی و پاکی حضرت مریم هستند. سوسن‌های پرویی نشانگر دوستی و ایثار هستند اما سوسن‌های صورتی نشانه‌ی ثروت و خوشبختی. این گل‌های زیبا همیشه برای ذهن دریافت کننده آرامش به همراه می‌آورند.

۶. گل نرگس

گل نرگس

نرگس‌ها گل های طلایی رنگ زیبایی ساقه بلندی هستند که معنی بهار می‌دهند. نام گیاهی نرگس (نارسیسوس) است. نرگس‌ها نماد احیاء و شروع تازه هستند. آن‌ها برای یک فرد مغموم و ناشاد جسارت و امید به همراه می‌آورند. نرگس‌ها با خود معانی زیادی به همراه دارند. این گل نماد صداقت، بخشندگی و راستگویی است. چینی‌ها اغلب آن را نماد بخت و اقبال می‌دانند و هر زمان که گل‌های نرگس می‌شکفند جشن می‌گیرند. هدیه دادن یک دسته نرگس به کسی قطعا نشانه‌ی شادی و شور است ولی هرگز یک تک شاخه گل به کسی هدیه ندهید چون می‌تواند به نشانه‌ی بداقبالی قلمداد شود.

۷. گل جعفری

گل جعفری

گل جعفری یکی از محبوب‌ترین و رایج‌ترین گل‌ها است. این گل در رنگ‌های مختلفی می‌شکفد مثل طلایی، نارنجی، سفید و البته زرد. گل‌های جعفری با خطوط خرمایی مایل به قهوه‌ای ظاهری حتی زیباتر به خود می‌گیرد. گل‌های جعفری با نور آفتاب میانه دارند که ظاهرا معنایی مثبت از آن استنباط می‌شود. اما، این گل را به ویژگی‌های تیره و تارتری نیز تعبیر کرده‌اند. این گل می‌تواند نماد حسادت، قساوت، اندوه و ماتم باشد. بعضی از فرهنگ‌ها نیز این گل را به مرگ ربط می‌دهند.

۸. لاله‌ی مردابی/لاله‌ی تالابی (لوتوس)

لاله مردابی

گیاه لاله‌ی مردابی به سرده‌ی ثعله‌باقلا تعلق دارد و در اکثر فرهنگ‌های بزرگ جهان معنایی نمادین دارد. گیاه لوتوس به معنی باززایش و الهویت است. در بودیسم آن را نشانه‌ای از عفت کلام و پاکی ذهن می‌دانند و به بیداری و تعالی معنوی ربط می‌دهند. در هندویسم آن را با زیبایی مرتبط می‌دانند و نشان می‌دهد چگونه یک شخث می‌تواند به بیداری در حقایق معنوی دست پیدا کند. در مصر، لاله‌ی مردابی نشانه‌ی آفتاب است. درخشان‌ترین ویژگی لاله‌ی مردابی آن است که هرچند در گل می‌روید و به سمت داخل برمی‌گردد، گل‌های آن یک روز بعد تمیز می‌شوند.

۱۰ گیاه سمی آپارتمانی بسیار خطرناک که به مرور مسموم‌تان می‌کنند

۹. گل کوکب

گل کوکب

گل کوکب گل ملی کشور مکزیک است و از روی نام آندره دالی (Dahlia = کوکب) اسم گذاری شده است. این گل به تیره‌ی کاسنیان تعلق دارد که خانواده‌ای با بیش از ۳۰ گونه‌ی گیاهی است. کوکب طیف وسیعی از رنگ‌ها را در بر می‌گیرد از برنزی گرفته تا قرمز و سفید تا بنفش و در سرتاسر سال نیز می‌روید.گل کوکب یک سری معانی با خود به همراه دارد؛ یا می‌‌تواند نشانه‌ی هشدار باشد، برای تغییر دادن یا در زبان عصر ویکتوریا نماد خیانت باشد، کوکب نمادی از گل جان به در برده از بلایای طبیعی نیز هست. این گل بیانگر احساسات کرامت و زیبایی است. کوکب نماد تعهد و پیوند متسحکمی است که تا ابد طول می‌کشد. در نتیجه گل کوکب اغلب برای گل‌آرایی‌های جشن عشق و ازدواج استفاده می‌شود.

۱۰. گلایول

گلایل

گلایول‌ها گل‌های بلند قامتی هستند که از گل‌های متعددی تشکیل شده‌اند. آن‌ها تا ارتفاع ۱.۲ متر رشد می‌کنند. این گل اساسا در آفریقای جنوبی، اروپا و منطقه‌ی مدیترانه‌ای اروپا می‌روید. گلایول در انواع مختلفی از رنگ‌ها من جمله سفید، صورتی، بنفش، زرد، نارنجی و سبز موجود است.

۵ نکته برای پرورش و نگهداری گیاهان زیبا در محل کار

۱۱. میخک صد پر (قرنفلی)

گل میخک

میخک صد پر انتخابی محبوب برای قرارها و رویدادهایی جهت ابراز همدردی است. میخک صد پر رنگ‌های مختلفی دارد، اما نوع استاندارد آن بنفش متمایل به صورتی است و هر رنگی هم معنی خودش را دارد. میخک صد پر قرمز حس عشق و ستایش را بر می‌انگیزد، در حالی که میخک صورتی نماد خاطرات است. میخک سفید بیانگر عشق ناب و خالص و بی‌گناهی و خوش اقبالی است.

۱۲. گل داودی

معنی و مفهوم این گل وفاداری و رفاقت است. حدودا ۳۰ نوع مختلف از این گل وجود دارد که در رنگ‌های مختلفی مثل سفید، زرد، صورتی و قرمز یافت می‌شود. داودی زرد یعنی پیشرفت‌های عاشقانه‌ای که به آرامی رو به افول می‌گذارند. داودی قرمز به معنی دعوتی برای برقراری دوستی تازه است. داودی سفید نماد صداقت و داودی بنفش به معنی آرزوی خیر برای سلامتی دیگران است.

۱۳. شکوفه‌ی سیب

شکوفه سیب

شکوفه‌های سیب گل‌هایی با رایحه‌ی بسیار قوی هستند که سلتی‌های باستان آن را به عنوان نماد عشق می‌ستودند و اغلب خانه‌های‌شان را با این گل زینت می‌بخشیدند. بر اساس یکی از داستان‌های کتاب مقدس، شکوفه‌ی سیب نمادی از قول و تعهد است. خواب شکوفه‌ی سیب دیدن نماد طول عمر و موفقیتی بزرگ در حوزه‌ی تجارت و بازرگانی است.

۱۸ مهمترین فواید نگهداری گل و گیاه در منزل برای سلامتی

۱۴. گل کاملیا

گل کاملیا

کاملیا به خانواده‌ی ترنسترومیاسه‌ها تعلق دارد و بومی هیمالیا و جنوب و شرق آسیا است. این گیاه گلبرگ‌های نرم و ظریفی دارد و دارای انحناهایی ملایم است که آن را به گلی بسیار زیبا تبدیل می‌کند. این گل‌ها ممکن است صورتی، قرمز یا سفید باشند. کاملیا به عنوان نماد اشتیاق، شور و تزکیه به حساب می‌آید همچنین به معنی کمال و اصلاح نیز هست. گل صورتی رنگ یعنی طول عمر، گل قرمز یعنی «تو عشق زندگی من هستی» و گل سفید به معنی ستایشگری است.

۱۵. گل زنبق

گل زنبق با مفاهیمی چون ایمان، خرد، دوستی، امید و شجاعت در ارتباط است. شاخ و برگ تیغه‌ای شکل آن نمادی از اندوه جانگدازی است که قلب انسان را می‌درد. فلور-د-لی (نماد گل زنبق) یکی از معروف‌ترین نمادهای این گل است. معنی نمادین گل‌های زنبق به رنگ آن بستگی دارد. زنبق سفید نماد پاکی و مهربانی، زنبق زرد نماد محبت، زنبق آبی نماد امید و ایمان و زنبیق بنفش نماد خرد و تعریف و تمجید است. زنبق گلی است که در بهمن ماه می‌روید و گل ۲۵امین سالگرد ازدواج است.

نگهداری گیاه پیله آ: ۱۰ نکته برای نگهداری از گیاه پیله آ یا آلومینیومی

۱۶. یاس بنفش

یاس بنفش

یاس بنفش گل ۸امین سالگرد ازدواج است. یاس گل ایالتی نیو همپشایر قلمداد می‌شود و نماد شخصیت محکم شهروندان گرانیت استیت (لقب ایالت نیوهمپشایر آمریکا) است. یاس بنفش معنی اولین احساس‌های عاشقی را می‌دهد و یاس سفید نماد جوانی و بی‌گناهی است. یاس همچنین نماد اطمینان و غرور نیز هست.

۱۷. گل صد تومانی

گل صد تومانی

این گل بومی کشور چین است. صد تومانی گل ۱۲امین سالگرد ازدواج است و به عنوان گل ثروت و افتخار معروف است. این گل‌ها بسیار خوش رایحه هستند و بوی اعجاب انگیزی دارند. گل صد تومانی چندین رنگ مختلف دارد مثل سفید، قرمز، زرد و بنفش. همچنین به عنوان گل بخت و اقبال نیز به حساب آورده می‌شود و نماد ازدواج توام با خوشبختی است. در نتیجه گل ایده‌آلی برای مراسم ازدواج و جشنواره‌ها به حساب می‌آید.

۱۸. گل نخود

گل نخودی

گل نخود گل کوچک و ظریفی است که عطر بسیار شیرینی دارد. از این گل به خاطر بوی سنگینی که دارد در صنعت لوازم آرایشی نیز استفاده می‌شود. گل نخود را هنری اکفورد کشف کرد و پرورش داد. این گل به ویژه نماد تشکر فراوان و لذتی سعادتمندانه است.

۱۹. گل ماگنولیا

گل‌های ماگنولیا کمی با سایر گل‌ها متفاوتند چون آن‌ها گلبرگ ندارند. به جای آن شکوفه دارند که ساختارهایی سرب مانند هستند. گل‌های ماگنولیا رنگ‌های مختلفی دارند و هر رنگ معنی مختص به خود را دارد. ماگنولیای سفید به معنی پاکی و کمال است، صورتی یعنی جوانی و اقبال و بنفش آن یعنی بهترین آرزوها برای سلامتی و خوش بختی. ماگنولیا با نیروی حیات نیز ارتباط دارد و اغلب در مناسبت‌های مربوط به تولد نوزادان استفاده می‌شود.

۲۰. اسطوخودوس

گل اسطوخودوس گل‌های سنبله مانندی است که گلچه‌های متعدد و ساقه‌هایی زیبا دارد. این گل رنگ‌های مختلفی دارد مانند بنفش روشن، آبی و بنفش. آن‌ها به خاطر انداز، بو، و زیبایی‌شان بسیار معروف هستند. اسطوخودوس نماد پاکی، سکوت و اقبال است. این گل همچنین نماد ایثار نیز هست.این گل‌ها معمولا با نیت آرزوی خوش‌شانسی، ثروت و دانش به آدم‌ها هدیه داده می‌شوند. اسطوخودوس بنفش نشانه‌ی وفاداری، زیبایی و پالودگی است. آن‌ها همچنین ماجراهای جدیدی را وعده می‌دهند.

۲۱. آلاله

آلاله

آلاله گلی با رنگ روشن است که اساسا با اهداف پزشکی استفاده می‌شود. این گل در رنگ‌های مختلفی مانند زرد، صورتی، قرمز و سفید موجود است. آلاله گلی زیبا است که با زیبایی درونی و بیرونی‌اش هر کسی را شیفته خود می‌کند. معنی این گل زیبا این است: «من شیفته‌ی افسون تو هستم.» این گل حیرت‌انگیز نماد افسون و شکوه و عظمت درخشان است. همچنین می‌توان به عنوان گزینه‌ای برای جایگزینی گل رز استفاده کرد.

۲۲. گل شب بو

 

آلاله

گل‌های شب بو بسیار شبیه اسطوخودوس هستند و بومی یونان و حوزه‌ی مدیترانه هستند. آن‌ها رایحه‌ای دل‌انگیز و شکوفه‌هایی اعجاب انگیز دارند که آن‌ها را از باقی گل‌ها متمایز می‌کند. این گل نماد عشق و محبت بی‌پایان است. شب بو در رنگ‌هایی مانند سفید، صورتی، قرمز یا بنفش موجود است.

۲۳. گل شصت عروسان (لیمونیوم)

گل شصت عروسان گلی است که به لحاظ رنگ غنی است و معمولا با نام اسطوخودوس دریایی شناخته می‌شود چراکه شباهت بسیار زیادی با گل اسطوخودوس دارد. شصت عروسان معمولا برای قرارها و ضیافت‌های گل خشک استفاده می‌شود و نماد خاطرات است.

۲۴. گل شکر پاره

گل شکرپاره

این گل با ظاهری منحصر به فرد یکی از قدیمی‌ترین گل‌های تاریخ بشریت است که قدمت آن حداقل به ۳۰۰ میلیون سال پیش باز می‌گردد. ظاهر و زیبایی منحصر به فرد این گل ناشی از ساقه‌ی کلفت و گلبرگ‌های محکم و درخشان آن است. این گل نماد نیرو، تنوع، تحول و شجاعت است.

۲۵. هویج وحشی

این گل زیبا و با ظرافت گیاهی دو ساله و گلدار است و طول آن به یک متر می‌رسد. در سال دوم به گل می‌نشیند. گل‌ آذین آن چتری است و حدود ۳ تا ۷ سانتی‌متر عرض دارد. گل آذین پر از گل‌های صورتی رنگ قبل از باز شدن گل‌ها است. پس از اینکه گل‌ها باز شدند رنگ آن‌ها به سفید تغییر می‌کند. در زیر گل آذین برگچه‌هایی وجود دارد. ظاهر گل آذین مشابه با لانه‌ی پرنده است. گل‌ها پس از خشک شدن بذرهای ریزی آزاد می‌کنند. برگ‌های این گیاه به صورتی سوزنی و منشعب است و ظاهری شوید مانند دارد. ریشه‌ی این گیاه خوراکی است و خواص بسیاری دارد.

۲۶. پوینستیا (بنت قنسول)

پوینستیا گل های ستاره شکل زیبایی هستند. در واقع این یک گل نیست؛ بلکه برگی است که برای تبدیل شدن به گیاهی زیبا تغییر رنگ می دهد. این رنگ‌ها بسته به گونه و زمان شکوفه زدن در طول سال متفاوت هستند. رنگ‌های مذکور شامل سبز، کرمی، سفید و نارنجی می‌شوند.

۲۷. گل میمون

گل میمون گل‌های وحشی بومی اسپانیا و ایتالیا هستند. گل میمون باعث می‌شود شخص فریبا و خونگرم به نظر برسد. این گل هم نماد فریب است و هم نماد شیفتگی. باور بر این است که هنگام عسطه کردن، این گل دهانش را باز می‌کند تا رازی را درباره‌ی آینده آشکار کند.

۲۸. ایستوما

انواع گل : ایستوما بومی تگزاس و مکزیک است و نماد طبیعت و ماهیتی اجتماعی و خونگرم به شمار می‌رود. این گل‌ها گلبرگ‌های پهن، ژولیده و ظریف و برگ‌های بیضی شکل دارند. آن‌ها همچنین در ظاهر و شکل دوگانه‌شان شبیه گل رز و گل صد تومانی نیز هستند. این گل‌ها در انتقال حس تمایلات عاشقانه، کاریزما و همبستگی نقش مهمی دارند. آن‌ها به رنگ‌های سفید، صورتی و بنفش هستند.

۲۹. گل فریزیا

انواع گل : فریزیا گلی با رنگ روشن است که از روی اسم فردریش هینریش فریز نامگذاری شده است. این گیاه گل‌هایی به شکل زنگوله هستند که رایحه‌ای شیرین و مرکبات گونه دارند. فریزیا در عالم گل‌ها، گل ۷امین سالگرد ازدواج به شمار می‌رود. این گل نماد بی‌گناهی، رفاقت و ظرافت است.

۳۰. گل زبان در قفا

گل زبان در قفا، که با نام گل شویدی نیز معروف است خوشه‌ای از گل‌های شمعی رنگ است که بیانگر تعالی ملکوتی است. این گل دو معنی دارد یکی حالتی متلون و دمدمی دیگر وفاداری‌های متناقض و ناجور. آن‌ها همچنین نماد قلبی پذیرا و وابستگی شدید نیز هستند. این گلی ایده‌آل برای جشن گرفتن دستاوردهای افراد یا قدرشناسی از موفقیت آن‌ها است. رنگ‌های آن متنوع است اما معمولا زرد، آبی، سفید و بنفش هستند.

۳۱. گل بواردیا

این گل زیبا از روی اسم چالرز بوارد، فیزیکدان معروف دربار لویس سیزدهم نامگذاری شده و بومی مکزیک است. این گل‌های ستاره مانند در خوشه‌هایی بر روی ساقه‌ای نازک می‌رویند و به رنگ‌های صورتی، سفید، و قرمز یافت می‌شوند. بواردیا سمبل حرارت و اشتیاق و همچنین حس قدرشناسی است.

۳۲. گل مینا

انواع گل : باور بر این است که گل مینا حدود ۴۰۰۰ سال قدمت دارد و سرامیک‌های مصری مزین به گل مینا نیز در حفاری‌ها یافت شده‌اند. ویژه بودن این گل در آن است که هیچ معنی بدی به آن نسبت داده نمی‌شود. گل مینا ماهیتی کاملا مثبت دارد و آن را مترادف با پاکی، بی‌گناهی، عشق، وفاداری، زیبایی و شکیبایی می‌دانند.

۳۳. گل ادریس

انواع گل : این گل که گل چهارمین سالگرد ازدواج است ترکیبی از چندین گل ستاره مانند است که تنگاتنگ هم قرار گرفته و یک منگوله درست کرده‌اند. این گل در رنگ‌های مختلفی مانند سفید، آبی، و صورتی و بنفش موجود است. این گل درخشان نماد اشتیاق و برای انتقال احساس قلبی ایده‌آل است. در حالی که عده‌ای نیز معتقدند این گل نشانه‌ی غرور و کبر است.

رپورتاژ

۳۴. گل ستاره‌ای

انواع گل : گل ستاره‌ای، علاوه بر زیبا بودن، معنی ضمنی بسیار خاصی نیز دارد. این گل‌ها را عموما نشانه و نماد شکیبایی و طلسم عشق می‌دانند. آن‌ها در رنگ‌های سفید، قرمز، بنفش و آبی موجود هستند و مرکز اکثر آن‌ها زرد رنگ است. حتی بر این باور هستند که این گل خوش شانسی می‌آورد و در برابر اهریمن و غافلگیر شدن از انسان‌ها محافظت می‌کند.

۳۵. مرغ بهشتی

انواع گل : این گل عجیب شبیه پرنده‌ای با رنگ روشن در آسمان است. این گل‌ها را با نام گل‌های مرغ ماهیخوار هم می‌شناسند که به خاطر شکل خاص آن است که شبیه منقار و پرهای زینتی یک پرنده است. این گل، سمبل ۹امین سالگرد ازدواج به شمار می‌آید. این گل ها در رنگ‌های زرد، صورتی، بنفش، نارنجی، و سفید و آبی یافت می‌شوند. مرغ بهشتی سمبل آزادی، شکوه، و آینده‌ای روشن است.

۳۶. کالونا (خلنگ/ علف جاروب)

کالونا یک گل علفی است که بومی کشورهای ایرلند، اسکاتلند، روسیه و آمریکای شمالی است. آن‌ها به رنگ‌های صورتی، بنفش، قرمز، و سفید یافت می‌شوند. کالونا نماد ستایش، خوش اقبالی است و همچنین بر این باورند که قدرت محافظت کنندگی نیز دارد. این گل را با خلوت و حفاظت مترادف می‌دانند. کالونای بنفش برای نشان دادن ستایش، زیبایی و تجرد استفاده می‌شود و کالونای صورتی نشان دهنده‌ی خوش اقبالی است.

۳۷. درفش‌گیاه

انواع گل : درفش گیاه بومی هاوایی است و یکی از دراز عمر ترین گل‌های گرمسیری است. این گل‌های قلبی شکل نماد مهمان نوازی، گرمی و لذت هستند. برگ‌ها و ساقه درفش گیاه که با نام گل فلامینگو هم شناخته می‌شود، سمی هستند و خوردن آن‌ها باعث ایجاد درد همراه با سوزش در دهان و ایجاد تورم و تاول در آن منجر می‌شود. مسمومیت با این گیاه سمی که معمولاً با گرفتگی و خش‌دار شدن صدا و مشکل در بلعیدن غذا نیز همراه است، با گذشت زمان برطرف می‌شود ولی مصرف مایعات خنک، قرص مسکن و سبزی‌هایی که شیره چسبناک دارند مثل شیرین‌بیان و بذر کتان، درد و عوارض ناخوشایند آن را کاهش می‌دهد.

۳۸. شقایق نعمانی (آنمون)

انواع گل : سه گل لاله، شقایق و شقایق نعمانی گل‌های کاملاً متفاوتی هستند و با وجود شباهت در قرمزی رنگ گلبرگ‌ها و سیاه بودن مرکز گل نباید با یکدیگر اشتباه گرفته شوند. مترجمان اروپایی شعرای شرقی شقایق نعمانی را anemone (آنه‌مون) ترجمه کرده‌اند، این امر شاید به سبب شباهت صوتی این دو کلمه بوده‌است اما یکی دانستن این گیاه با شقایق اشتباه است، زیرا شقایق (نام علمی Papaver)، متعلق به خانواده کوکناریان یا شقایقیان (نام علمی papaverces) است در صورتی که anemone به خانواده آلاله تعلق دارد.زکریا قزوینی در عجایب المخلوقات می‌گوید که شقایق‌النعمان نامی است که پادشاه حیره نعمان بن منذر بدین گل که به فارسی گل لاله (نام علمی: tulipe) نامیده می‌شود، داده ‌است. از سوی دیگر فرهنگ‌نویسان فارسی تحت نام لاله این گونه می‌نویسند که: لاله هر گل خودرو و خصوصاً لاله‌ی نعمان داغدار که چند نوع است، کوهی و صحرایی و دلسوخته و شقایق و ختایی و خودروی با رنگ‌های گوناگون است.

۳۹. گل زعفران

انواع گل : این گل زیبا شبیه فنجان است و از هر ساقه‌ی آن یک گل می‌روید. این گل زیبا برای تولید زعفران نیز استفاده می‌شود. این گل نماد شعف و شادمانی است.

۴۰. آماریلیس

این گل قرمز حیرت انگیز معنی غرور را با خود به همراه دارد. این گل‌ها در رنگ‌های مختلف قرمز، سفید، صورتی و بنفش یافت می‌شوند. این گل بی‌نظیر نشان دهنده‌ی زیبایی و عزم راسخ است. این گل همچنین نماد موفقیت پس از تلاش بسیار نیز هست.

۴۱. سوسن پرویی

انواع گل : سوسن اینکا که سوسن پرویی نیز خوانده می‌شود سرده‌ای متشکل از ۱۲۰ گونه از گیاهان گلدار بومی آمریکای جنوبی است. تقریبا همه گونه‌ها به یکی از دو مرکز مختلف اصلی تنوع در آمریکای جنوبی، یکی در مرکز شیلی و دیگری در شرق برزیل، محدود شده‌اند. گونه‌های سوسن پرویی بومی شیلی در زمستان می‌رویند در حالی که هم‌نوعان برزیلیشان تابستان‌رو هستند. این گل نماد رفاقت، زیبایی ماندگار، ایثار، تعهد و مسئولیت است. همچنین نماد ثروت، بخت و موفقیت نیز هست.

۴۲. بنفشه دورگه

 

انواع گل : در ایران این نوع بنفشه اغلب در مزارع رو باز در پاکدشت مرکز گل و گیاه ایران کشت می‌شود و به صورت جعبه ای برای فروش ارسال می‌شود. بنفشه پنسی داری بیست و چهار نوع رنگ گل است و محیط خنک و آفتابی را بیشتر می پسندد. این گل در مقابل خشکی مقاوم است و نیاز به آبیاری چندانی ندارد . با توجه به علاقه روزافزون مردم و شهرداری ها نسبت به گل بنفشه پنسی تولید این گل در ایران سال به سال در حال افزایش است. در اروپا این گل نماد وفاداری شناخته می‌شود و در زبان و دنیای گل‌ها معنی آن «افکار عاشقان» است. این گل همچنین توانایی تقویت حافظه‌ی آدم‌ها را نیز دارد.

۴۳. ساکورا (شکوفه‌ی گیلاس)

شکوفه‌های گیلاس بر درخت گیلاس که در ژاپنی «ساکورا» نامیده می‌شود می‌رویند. شکوفه‌ گیلاس در فرهنگ آسیایی به معنی کوشا، دلیر و وحشی و بکر و همچنین نماد فرهنگی بسیاری از قسمت‌های آسیا است. همچنین به عنوان نماد عشق، امید و شادمانی و خوشبختی نیز محسوب می‌شود. این گل همچنین نماد قدرت است و زیبایی و برتری زنانه را به رخ می‌کشد.

۴۴. گل سرو تاک

انواع گل : سرو تاک به خانواده‌ی سرویان تعلق دارد و اساسا با مرگ، ماتم و شیون ارتباط دارد. آن ها همچنین نماد عشق و طول عمر هستند و بر عزت و احترام نسبت به مردگان دلالت دارند. این گل‌ها بهترین نوع گل برای مراسم خاکسپاری هستند.

۴۵. گل ختمی

گل ختمی بومی آسیا و جزایر اقیانوس آرام است و بیش از ۲۰۰ گونه دارد. این گل زیبا تنوع مختلفی دارد و در رنگ‌های قرمز، صورتی، نارنجی، زرد، و سفید یافت می‌شود. در مالزی این گل نشانه‌ی دلیری و وحدت است. پنج گلبرگ این گل نمایانگر پنج نوع تکلیف مرسوم، پنج نوع خوشبختی، پنج نوع وحدت و سایر ویژگی‌هایی است که همه به معنای آرامش و خوشبختی می‌افزایند. معنی اسم این گل «اغتنام فرصت» است.

۴۶. گل یاسمین

انواع گل : یاسمین گل بسیار خوشبویی است و در سرتاسر جهان به خاطر بو و زیبایی خارق‌العاده‌اش شناخته شده است. این گل در اصل به رنگ سفید است، هرچند بعضی از گونه‌های زرد آن نیز یافت می‌شوند. گل یاسمین نماد عشق، سعادت، حیات و امید است. در تایلند، این گل نماد مادر نیز هست که پرورش می‌دهد و زندگی می‌بخشد در حالی که در هند این گل نماد امید به باریتعالی است.

۴۷. گل نیلوفر (نیلوفر پیچ)

گل نیلوفر یک گل ستاره‌ای شکل است که در یک روز می‌شکوفد و می‌میرد! این گل نماد عشق، محبت و میرایی است. در فرهنگ عامه‌ی چین این گل نشانگر یک روز واحد برای ملاقات عشاق است. گل نیلوفر گل ۱۱ امین سالگرد ازدواج است.

۴۸. بنفشه

انواع گل : بنفشه گل ایالات متحده‌ی آمریکا و یونان است و از روی رنگ بنفش متمایل به آبی این گل نامگذاری شده است. این گل نمادی از ایمان است و سمبل انسانیت و پایداری در عشق به حساب می‌آید. ظاهر کوچک و ظریف آن اغلب به عشق و عاشقی ربط داده می‌شود. رنگ بنفش این گل نماد وفاداری و قدرت است. بنفشه‌های آبی نمایانگر معنویت و بنفشه‌ی سفید با قداست ارتباط سمبلیک دارند.

۴۹. گل ژربرا

گل نام سرده‌ای از کاسنیان است که اولین بار توسط کارل لینه‌ توصیف شد. مهمترین گونه این سرده ژربرا است. این گل با رنگ‌های شاد و سرزنده‌ای مانند صورتی، قرمز، سبز، و زرد آفتابی شناخته می‌شود. این گل‌ها نماد پاکی، بی‌گناهی و شادمانی و شعف هستند. یک دست گل ژبرا می‌تواند روحیه‌ی فرد دریافت کننده‌ی گل را بهبود ببخشد و بهتر کند.

۵۰. کالمیا لاتیفولیا

انواع گل : کالمیا لاتیفولیا نام یک گونه از تیره خلنگیان است و بومی اروپا، مدیترانه و ایالات متحده است. این‌ها گل‌هایی کوچک با گلبرگ‌های سفید و سرخ هستند. این گل‌های کوچک طیفی از معانی مختلف را در بر می‌گیرند که قدمت آن‌ها به اساطیر یونان باز می‌گردد. این گل با بلندپروازی و پشتکار رابطه‌ی معنایی دارد. یونانی‌ها این گل را به برندگان جوایز، شعرا، ورزشکاران و قهرمانان به عنوان نشانه‌ای از قدرشناسی تقدیم می‌کردند. کالمیا را می‌توان بسته به شرایط نشانه‌ای از خیانت و چاپلوسی نیز در نظر گرفت.

زیباترین گل و گیاهان آپارتمانی

۱. گل داودی

گل داودی یک گیاه آپارتمانی زیبا با گل‌های زیبا و شاداب است. اگر محیطی پرنور، خاک نفوذ‌پذیر و آب کافی برای آن فراهم کنید مراقبت از آن بسیار آسان است. اگر همه‌ی این‌ها آماده باشد، افزونه‌ای جذاب برای اتاق‌تان خواهیدداشت.

۲. گل عنکبوتی

به نظر می‌رسد این گل مقاوم حتی زمانی که به آن بی‌توجهی می‌شود هم رشد می‌کند. این گیاه خاک مرطوب را ترجیح می‌دهد اما اگر گاهی فراموش کنید به آن آب بدهید شما را می‌بخشد. گل عنکبوتی را در محیطی با نوز زیاد یا متوسط قرار دهید اما از نور مستقیم آفتاب اجتناب کنید. در طول بهار و تابستان ۲ بار در ماه به گیاه عنکبوتی کود بدهید.

۳. فیکوس

فیکوس یک گل آپارتمانی رایج است و اغلب به عنوان بهترین گیاه برای محل کار از آن نام برده می‌شود. چرا فیکوس برای محل کار عالی است؟ چون ظاهری جذاب دارد و برای تصفیه‌ی هوای داخل بسیار موثر است. فیکوس نور زیاد و غیرمستقیم، خاک مرطوب و گاهی اسپری آب را ترجیح می‌دهد. حتما فیکوس را از مسیر جریان هوا دور نگه دارید.

۴. دراسنای لبه‌قرمز

دراسنا که با نام درخت اژدها نیز شناخته می‌شود، زیبا،‌ و برای پاکسازی هوای داخل مفید است. این گیاه محیطی پرنور را ترجیح می‌دهد، اما می‌تواند شرایط نور کم‌تر را نیز تحمل کند. قبل از هر بار آبیاری اجازه بدهید خاک آن کاملا خشک شود تا بهترین تاثیر را داشته‌باشد.

۵. گل شیپوری

گل شیپوری زیبایی و شکوه را با ظاهری منحصر به فرد به نمایش می‌گذارد. این گیاه نور زیاد و غیرمستقیم را ترجیح می‌دهد اما در نور متوسط هم خوب دوام می‌آورد. این گیاه هر وقت آب نیاز داشته‌باشد با برگ‌های پژمرده و فروافتاده شما را مطلع می‌کند و برگ‌های آن بعد از آب دادن دوباره شاداب و افراشته می‌شود. هم‌چنین می‌توانید گاهی برای رطوبت بیش‌تر به آن آب اسپری کنید.

۶. سرخس بوستون

سرخس بوستون می‌تواند رشد کند و بزرگ شود، و افزونه‌ای پرجلوه و باشکوه برای خانه‌تان باشد. این گیاه به‌ویژه برای سرویس بهداشتی و دیگر مکان‌های مرطوب که در عین حال نور طبیعی ملایمی دارند، مناسب است. خاک سرخس بوستون را مرطوب کنید اما در ماه‌های زمستانی بگذارید کمی خشک شود. تا زمانی که نخواهید سرخس‌تان بزرگ‌تر شود نیازی به تعویض گلدان ندارد.

۷. پتوس طلایی

حتی اگر فکر می‌کنید ”دستت‌تان برای پرورش گل و گیاه خوب نیست“، احتمالا می‌توانید پتوس طلایی را پرورش دهید. این گیاه در نور کم خوب دوام می‌آورد و اگر گاهی فراموش کنید به آن آب بدهید، شما را می‌بخشد. همچنین یکی از پرطرفدارترین گل های آپارتمانی به شمار می آید.

۸. گیاه ماری (سانسِوِریا)

این گیاه که به آن زبان مادرشوهر هم گفته می‌شود، و نیز نام تیره‌ی آن (سانسِوِریا ترفاسیاتا) را هم به آن می‌دهند، بسیار سرسخت است و برگ‌های سر بالا و نوارمانند آن جلوه‌ای منحصر به فرد به دکوراسیون شما می دهد. گیاه ماری می‌تواند آب کم و محیط‌های کم‌نور را تحمل کند، هرچند نور مستقیم و زیاد را ترجیح می‌دهد.

۹. نخل بامبو

اگر می‌خواهید به خانه یا محل کارتان با انواع گل های آپارتمانی، حال و هوای استوایی بدهید نخل بامبو یک گیاه عالی است. هرچند این گل آپارتمانی، که نخل شامادورا نیز نامیده می‌شود، نور زیاد را ترجیح می‌دهد، اما تا زمانی که آب کافی دریافت کند، می‌تواند با نور کم به راحتی کنار بیاید. با این حال مطمئن شوید نخل بامبو را بیش از حد آب نمی‌دهید. صبر کنید تا سطح روی خاک خشک شود. این گیاه رطوبت زیاد را دوست دارد، پس آن را در یک سینی پر از سنگ‌ریزه و آب قرار دهید. هر وقت این آب تبخیر شد، دوباره آب بریزید تا تقریبا روی سنگ‌ریزه‌ها را بپوشاند.

۱۰. فیکوس الاستیکا

شاید از دانستن این‌که فیکوس الاستیکا با فیکوس در ارتباط است شگفت‌زده شوید. هر دوی این‌ها به خانواده‌ی انجیر تعلق دارند. فیکوس الاستیکا در محیطی با نور غیرمستقیم زیاد تا کم، خوب دوام می‌آورد. این گیاه باید مرطوب بماند. اسپری کردن آب کمک می‌کند رطوبت بالا بماند، و این گیاه ترجیح می‌دهد با آبی که دمای اتاق را دارد آبیاری شود. اگر این گیاه در بین گل های آپارتمانی شما هست، به یاد داشته‌باشید آب بیش از حد می‌تواند به زرد شدن برگ‌ها منجر شود.

۱۱. آلوورا

گیاه آلوورا نور زیاد و غیرمستقیم را ترجیح می‌دهد. با این‌که خاک مرطوب را ترجیح می‌دهد، اما ظاهرا اگر گاهی فراموش کنید به آن آب بدهید به راحتی با آن کنار می‌آید. آلوورا بومی آفریقای جنوبی است، اما اکنون به لطف سودمندی‌اش یکی از گل های آپارتمانی و اداری رایج است.

۱۲.  کالانکوئه

کالانکوئه یک گیاه گل‌دهنده‌ی زیبا است که باید مرتب آبیاری شود و نور زیاد را ترجیح می‌دهد. هم‌چنین بین آبیاری‌ها باید صبر کنید تا خاک آن خشک شود.  متاسفانه اغلب این‌طور تصور می‌شود که کالانکوئه پس از اتمام فصل گل‌دهی از بین می‌رود. اما بر اساس گزارش سرویس هم‌کاری برای توسعه‌ی کلمسون (Clemson Cooperative Extension Service) ممکن است کالانکوئه فصل بعد دوباره گل بدهد. کالانکوئه بومی ماداگاسکاراست، و اگر در منطقه‌ای با میانگین دمای سالیانه‌ی ۸ تا ۱۰ درجه سانتیگراد زندگی می‌کنید، می‌توانید آن را بیرون از خانه پرورش دهید.

۱۳. گیاه سکه‌ای

این گیاه که با نام گیاه یشم نیز شناخته می‌شود، نور زیاد را ترجیح می‌دهد و بین آبیاری‌ها باید صبر کنید تا خاک آن خشک شود. چون این گیاه رشد کمی دارد به ندرت به تعویض گلدان نیاز دارد و ظاهرا حتی وقتی ریشه‌هایش بزرگ می‌شود، با آن به خوبی کنار می‌آید.

۱۴. پاپیتال انگلیسی

پاپیتال انگلیسی (عشقه) گیاهی است که پرورش آن آسان است و آفتاب مستقیم را دوست ندارد اما نور زیاد را ترجیح می‌دهد. این گیاه به خاک مرطوب، و نسبت به سایر گل‌های آپارتمانی به هوای خنک‌تر حدود ۵۰ تا ۶۵ درجه‌ی فارنهایت (۱۰ تا ۱۸ درجه‌ی سانتیگراد) نیاز دارد. پاپیتال رطوبت را دوست دارد، بنابراین حتما به آن آب اسپری کنید یا آن را در سینی سنگ‌ریزه و آب قرار دهید. اگر آن را به عنوان گل های آپارتمانی نگهداری می کنید، کوددهی مرتب، به جز فصل زمستان، برای پاپیتال انگلیسی مهم است.

۱۵. همیشه سبز چینی

همیشه سبز چینی یکی از گل های آپارتمانی است که نه تنها به خاطر مراقبت آسان، بلکه به علت تنوع زیاد یک گل آپارتمانی پرطرفدار است. همیشه سبز چینی خاک نفوذپذیر را ترجیح می‌دهد. برای این گیاه نور متوسط یا کم، و کمی رطوبت بیش‌تر فراهم کنید. هم‌چنین این گیاه دمای گرم را ترجیح می‌دهد اما تا زمانی که بتوانید آن را از مسیر جریان هوا دور نگه دارید، می‌تواند دمایی به پایین ۶۰ درجه‌ی فارنهایت (۱۵ درجه‌ی سانتیگراد) را تحمل کند. بین آبیاری‌ها اجازه بدهید خاک خشک شود، و ۲ بار در سال به آن کود بدهید.

۱۶. فیلودندرون قلبی

فیلودندرون قلبی یک گیاه رونده‌ی مقاوم است که برای داخل خانه یا محل کار عالی است. این گیاه نور ملایم تا کم را ترجیح می‌دهد. شما باید خاک آن را مرطوب نگه دارید، و برای آبیاری ایده‌آل، گاهی به آن آب اسپری کنید.

۱۷. نخل اریکا

اگر به دنبال ظاهری استوایی با استفاده از گل های آپارتمانی برای خانه یا محل کارتان هستید، نخل اریکا یکی از این گیاهان است. نخل اریکا ظاهری عجیب، باشکوه، و موقر دارد. این گیاه نور زیاد و غیرمستقیم، و خاک مرطوب و نفوذپذیر را ترجیح می‌دهد. با این حال دقت کنید که بیش از حد به آن آب ندهید. در بهار می‌توانید از کودهایی استفاده کنید که مواد مغذی آن به تدریج آزاد می‌شود.

۱۸. دیفن‌باخیا

دیفن‌باخیا که به سمبرگ نیز مشهور است، گیاهی زیبا با برگ‌هایی طرح‌دار است. دیفن‌باخیا به خاک مرطوب و نفوذ‌پذیر نیاز دارد. با نور کم و غیرمستقیم به خوبی کنار می‌آید، برای همین گیاهی عالی برای خانه و محل کار است. اگر از دیفن‌باخیا خوب مراقبت کنید، می‌تواند تا ۲/۱ متر یا بیش‌تر رشد کند.

۱۹. پپرومیا

انواع مختلف پپرومیا در گلخانه‌ها وجود دارد که شما را قادر می‌سازد انواع گیاهان را با ظاهری متفاوت و دستورالعمل‌های مراقبتی یکسان به عنوان گل های آپارتمانی داشته‌باشید. در واقع بیش از ۱۰۰۰ نوع پپرومیای مختلف وجود دارد و همه‌ی آن‌ها به خانواده‌ی گیاه فلفل تعلق دارد. پپرومیا نور و رطوبت کم تا متوسط، و خاک نفوذپذیر را ترجیح می‌دهد.

۲۰. دراسنای وارناک

دراسنای وارناک به فضای داخل خانه‌تان جذابیت می‌دهد. این گیاه نور زیاد و غیرمستقیم را ترجیح می‌دهد و می‌تواند با نور مصنوعی رشد کند. برای همین یکی از بهترین گیاه‌ها برای محل کار است. اجازه بدهید خاک آن بین آبیاری‌ها خشک شود. حتی اگر گاهی فراموش کنید به آن آب بدهید به خوبی با آن کنار می‌آید.

۲۱. انجیر ربابی

انجیر ربابی بلند است و برگ‌هایی شبیه ویولن دارد، برای همین بیش‌تر شبیه یه یک اثر هنری است تا یک گیاه. انجیر ربابی نور زیاد و غیرمستقیم را ترجیح می‌دهد و بین آبیاری‌ها باید بگذارید خاک آن خشک شود. وقتی آن را به عنوان یکی از گل های آپارتمانی به خانه یا محل کارتان آوردید، حتما آن را از جریان هوا دور نگه دارید و در طول فصل رشد هر ماه به آن کود بدهید.

۲۲. ژربرای دیزی

ژربرای دیزی یکی از زیباترین گل های آپارتمانی است که به خانه یا محل کارتان رنگ و لعاب می‌بخشد. این گل نور زیاد و غیرمستقیم را ترجیح می‌دهد اما دمای خیلی بالا را دوست ندارد. در طول فصل گرم سعی کنید خاک آن را مرطوب نگه دارید، و در طول فصل خنک‌تر کم‌تر به آن آب بدهید. هم‌چنین باید هر ماه به ژربرا کودی با پتاسیم بالا بدهید.

۲۳. آزالیای کوتاه

آزالیایی که داخل خانه و محل کار پرورش می‌دهید همان گیاهی نیست که در باغچه بیرون از خانه می‌کارید. هر دو از تیره‌ی خرزه‌ی هندی، اما از گونه‌های متفاوت هستند. آزالیای داخلی اغلب در گل‌فروشی یافت می شود و دمای پایین و نور غیرمستقیم را دوست دارد. حتما خاک آن را مرطوب نگه دارید. اگر گیاه شما گل دارد، آن را در محلی قرار دهید که حداقل ۶ ساعت در روز نور خورشید غیرمستقیم دریافت کند.

۲۴. شفلرا

شفلرا، یا درخت چتر،‌ گیاهی عالی برای خانه یا محل کار است. این گیاه نور غیرمستقیم را دوست دارد و هرچند خاک مرطوب را ترجیح می‌دهد، ولی اگر گاهی خشک شود هم به خوبی با آن کنار می‌آید. مراقب باشید در آبیاری سخاوت به خرج ندهید چون این گیاه با آب اضافی خوب رشد نمی‌کند. شفلرا می‌تواند تا ۱۸۰ سانتی‌متر رشد کند، اما می‌توانید با هرس کردن جوانه‌های جدید، رشد آن را مدیریت کنید.

۲۵. بگونیا وکس

اگر از بگونیا وکس به خوبی مراقبت شود در تمام تابستان گل‌های سفید و صورتی و قرمز می‌دهد. این گیاه به خاک مرطوب و نور زیاد و غیرمستقیم نیاز دارد. شما باید برای تامین رطوبت آن را در سینی آب و سنگ‌ریزه قرار دهید و گل‌های خشکیده را نیز جدا کنید.

۲۶. نعنا

نعنا یکی از بهترین گیاهان دارویی است که می‌توانید به عنوان یکی از گل های آپارتمانی داخل خانه پرورش دهید چون می‌توانید محل گسترش آن را کنترل کنید. اگر نعنا در فضای بیرون باشد کل باغچه‌ی شما را فرا می‌گیرد. وقتی نعنا در یک گلدان کوچک باشد، مهار می‌شود و در عین حال تمام فواید برگ نعنا را ارائه می‌دهد.

منبع stylecraze
نوشته‌های مرتبط