کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

نشانه های درونگرایی: ۱۳ علامت که شما فردی درونگرا هستید

هر فرد درونگرا فردی منحصر به فرد است اما برخی علائم و نشانه های درونگرایی کاملا گویای آن است که شما فردی درونگرا هستید. در ادامه ۱۳ نشانه را می‌خوانیم که نشان می دهد ممکن است شما نیز فردی درونگرا باشید.

نشانه های درونگرایی

۱. از تنها بودن لذت می برید

بیشتر افراد درونگرا از بودن در محیط های اجتماعی نیز لذت می برند اما همه افراد درونگرا علاقه ای شدید به تجرد و خلوت حاصل از اوقات تنهایی دارند. اگر خلوت های شما طراوت بخش و آرامش دهنده باشند و به شما در بدست آوردن نیرویی تازه کمک کنند، احتمالا شما فردی درونگرا هستید.

۲. انواع مشخصی از تعاملات اجتماعی انرژی شما را تخلیه می کنند

این احتمال وجود دارد که تمامی محیط های اجتماعی به شیوه ای مشابه بر شما تاثیرگذار نباشند. اما قرار گرفتن در کنار افراد جدید، جمعیت های بسیار زیاد یا محیط های شلوغ و پر سر و صدا به سرعت انرژی شما را تحلیل می برد. اگر برای مدتی طولانی در بیرون از خانه یا در محیط های اجتماعی بمانید، سطح انرژی شما فروکش کرده و اصطلاحا دچار ” خماری درونگرایی” می شوید.

۳. وقتی تنها کار می کنید بهترین نتیجه ها را به دست می آورید

افراد درونگرا به ندرت در محیط های شلوغ و پرجمعیت بهترین نتایج کاری را به دست می آورند. هرچه تنها تر و در محیطی خلوت تر و اختصاصی تر کار کنید، به تمرکز عمیق تر و نتایج کاری شگفت انگیزتری دست خواهید یافت. در چنین شرایطی احساس خلاقیت، تمرکز و مفید بودن بیشتری را تجربه خواهید کرد یا قادر خواهید بود که در مدت زمان کمتر کار بیشتری انجام دهید. این به معنای آن نیست که شما توانایی شرکت در کارهای تیمی را ندارید بلکه علاقمند هستید که پس از پایان یافتن کار تیمی در محیطی آرام و ساکت با خودتان خلوت کنید. در یک محیط کاری فعال، پویا و پر رفت و آمد، هدفون شما دوست محبوبتان خواهد بود.

۴. بودن با چند نفر از دوستان صمیمی و نزدیکتان را به حضور در گروه بزرگی از افراد ترجیح می دهید

حتما شنیده اید که می گویند افراد درونگرا علاقه ای به برقراری روابط اجتماعی ندارند. این دروغ و شایعه ای بیش نیست. شما به عنوان یک فرد درونگرا از بودن در جمع چند نفر از دوستان صمیمی خود و شب زنده داری و درد و دل کردن و گپ زدن با آن ها بسیار لذت می برید و حتی ممکن است در این شرایط مثل یک فرد برونگرا به نظر برسید. چنین تعاملاتی به هر دلیلی انرژی شما را همچون سایر تعاملتان تحلیل نمی برد. اما هنگامی که به مهمانی یا محیطی وارد شوید که افراد زیادی در آن جا حضور دارند، قبل از آنکه احساس تهی بودن و بی انرژی بودن را تجربه کنید، علت آن را خواهید دانست.

نشانه های درونگرایی ۵: دنیای درونی شما زنده تر و پرمایه تر است

ممکن است که شما زمان بسیار زیادی را به اندیشیدن، تعمق کردن و حتی خیال پردازی کردن اختصاص بدهید. شاید هم ترجیح می دهید که قبل از آنکه کاری را انجام بدهید بخوبی در مورد جزئیات آن فکر کنید. همه افراد درونگرا افرادی خلاق یا رویاپرداز نیستند اما تقریبا همه آن ها دنیای درونی کاملی دارند که برایشان به اندازه دنیای بیرونی راحت و آرامش بخش است.

۶. معمولا در افکار خود غوطه ور هستید

برخی اوقات خودتان را در حال رویاپردازی دستگیر می کنید یا اینکه از همکارانتان که کمتر فکر می کنند و با سرعت بیشتری عمل می کنند عقب می مانید. شاید هم بارها این جمله را شنیده باشید که ” در ابرها سیر نکن” یا حتی در هنگام گفتگو با کسی حواستان پرت می شود و افکار خودتان را دنبال می کنید. این ها به معنای آن نیست که جهان پیرامون شما فاقد جذابیت است. علت تنها این است که آنچه که به آن فکر می کنید یا آن را تجسم می کنید برای شما جذاب تر از جهان پیرامونتان است.

۷. ترجیح می دهید که خارج از مرکز توجه قرار داشته باشید

در این مورد استثناهایی وجود دارد اما بسیاری از افراد درونگرا ترجیح می دهند که از صحبت کردن در محیط های پرجمعیت اجتناب کنند و نقش گوینده بودن را به دیگری واگذار می کنند. البته، بسیاری از هنرمندان و مجریان افرادی درونگرا هستند و بسیاری از افراد درونگرا نیز علاقه بسیار زیادی به حاضر شدن در صحنه نمایش دارند. برخی دیگر از آن ها نیز رهبران کسب و کارهایی هستند که همواره در حال سخنرانی در مقابل تیم ها یا مخاطبان فراوانی هستند. افراد درونگرا کاملا توانایی فراگیری این مهارت ها و حرفه ای شدن در آن ها را در خود دارند اما درصورتیکه شما بطور طبیعی تمایل دارید که در فعالیت های گروهی مشارکت نکنید پس احتمالا شما فردی درونگرا هستید.

۸. شما توانایی برقرار کردن ارتباط های معمولی را دارید اما در این شرایط احساس درونی شما ریاکاری خواهد بود

اگر شما از گپ زدن های بی ارزش و بی محتوا نفرت دارید و همچنین از گفتگو کردن با غریبه ها دوری می کنید پس باید گفت که ارتباط برقرار کردن سخت ترین کاری است که می توانید انجام بدهید و این دقیقا همان احساسی است که بیشتر افراد درونگرا آن را تجربه می کنند. در واقع مقصود این نیست که شما در صورت لزوم برقراری ارتباط در موقعیت های کاری یا حرفه ای قادر به انجام آن نیستید اما اگر در موضع انتخاب قرار بگیرید، شاید نوبت بعدی که بخواهید چنین ارتباطی را با کسی برقرار کنید آن را به زمانی حدودا در سال ۲۰۸۹ موکول کنید.

نشانه های درونگرایی ۹. همیشه نمی دانید که چه بگویید

معمولا بعد از اینکه مکالمه ای به پایان می رسد می بینید که در حال فکر کردن به پاسخ درستی هستید که می توانستید در حین مکالمه به مخاطب خود بدهید. این کاملا طبیعی است. بسیاری از افراد درونگرا چالش بازیابی کلمات را دارند ( توانایی انتخاب درست کلمات به سرعت و در لحظه).

۱۰. توانایی شما در نوشتن افکارتان بیشتر از گفتن و ابراز کردن آن ها است

شما می توانید بطور طبیعی فردی رمان نویس باشید یا نباشید. اما اگر برای فردی نوشتن چیزی راحت تر از گفتن آن باشد، این نشانه ای محکم برای درونگرا بودن آن فرد است. افراد درونگرا زمانی را به فکر کردن به آنچه که می خواهند بگویند اختصاص می دهند و اگرچه چنین وضعیتی می تواند سرعت یک مکالمه زنده را کاهش دهد اما متن نوشته شده توسط یک فرد درونگرا متنی کاملا شفاف و رسا خواهد بود.

۱۱. شما در اعماق روابط و علایق خود شیرجه می زنید

شما در اوقات تنهایی و خلوت های انحصاری خودتان دقیقا چه کاری انجام می دهید؟ بدون شک در چنین مواقعی در درون خود سیر می کنید و به تعمق درباره خودتان می پردازید. ممکن در این مواقع به زندگی خود، افرادی که دوستشان دارید، شغلتان، یا سوالات بزرگی که در زندگی دارید فکر کنید. شاید هم وقت خودتان را صرف مطالعه، تحقیق یا انجام یک کار هنری کنید. تمامی این کارها شما را بیش از دیگران به سمت اعماق موضوعات و علاقمندی هایتان هدایت می کند. ( البته، بخشی از آن  زمان را نیز به استراحت کردن و بازیابی انرژی هایتان اختصاص می دهید.)

نشانه های درونگرایی ۱۲: در جستجوی معانی و مفاهیم هستید

وقتی شما از آن دسته افرادی هستید که در مورد جهانتان عمیقا فکر می کنید پس داشتن روابط سطحی، اهداف سطحی یا گفتگوهای سطحی و کم عمق برای شما کار سختی خواهد بود. اگر در شغل و روابط خود به دنبال یافتن معنا هستید و مکالمه ای مفهومی و معنادار را به گفتگویی بی اهمیت و کم ارزش ترجیح می دهید پس شما یکی از علائم و نشانه های درونگرایی را در خودتان خواهید داشت.

۱۳. در جامعه ای برونگرا احساس بیگانگی و بی ارتباطی می کنید

افراد برونگرا اغلب این را نادیده می گیرند اما جامعه ما بر این باور است که مردم جامعه باید پرحرف، اجتماعی و همواره اهل گفتگو باشند. آیا صحبت کردن زیاد حتی در سنین نوجوانی احساس فشار را در شما به همراه داشته است؟ آیا در چنین شرایطی همواره احساس بیگانگی می کنید یا حتی فکر می کنید که چون اجتماعی نیستید اشکالی در شما وجود دارد؟ این فاکتور به تنهایی می تواند بزرگترین نشانه از درونگرایی شما باشد.

این ها تنها برخی از نشانه های درونگرایی هستند و لزوما همه افراد درونگرا آن ها را در خود ندارند. اما اگر بیشتر این نشانه ها را در خودتان یا یکی از افرادی که دوستشان دارید مشاهده می کنید پس دلیلی محکم برای درونگرا بودن شما وجود دارد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – فاطمه یحیی

منبع: introvertdear

نشانه های درونگرایی: ۱۳ علامت که شما فردی درونگرا هستید

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدیریت دانشگاه تهران

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی