30 مدل موی تابستانی جذاب و شیک

وقتی هوا به شدت گرم می‌شود، و شما در رویاهای‌تان آرزو می‌کنید، ای کاش می‌توانستید به ساحل بروید یا در یک استخر لوکس، روی قایق بادی لم بدهید و شناور بمانید، حتما دوست دارید موهای بلندتان را نیز از پشت ببندید و از تابستان لذت ببرید. ولی اگر به دنبال یک مدل موی تابستانی و قشنگ هستید که کمی شیک‌تر باشد، ما نظرات و نکات تخصصی مربوط به نحوه‌ی درست کردن این مدل‌های مد روز و مخصوص سلبریتی‌ها را برای‌تان بازگو می‌کنیم. از مدل موهای چتری و کوتاه تا موهای فرفری نسبتا بلند ساندرا اوه گرفته تا موهای نه چندان بلند و از بالا بسته شده‌ی جنیفر لوپز، موهای بافته شده‌ی آویخته بر یک طرف شانه‌ی اوا مندس، و هم‌چنین، موهای بلند مجعد هم‌چون امواج دریا – تا انتهای این مقاله با سایت بازده همراه باشید تا از مدل و رنگ‌های موی جدید تابستانه‌ی مد روز (و در عین حال ساده) باخبر شوید. و البته فراموش نکنید از محصولات ضد رطوبت مو نیز استفاده کنید!

۱. مدل کوتاه حالت‌دار

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

به گفته‌ی جیووانی واکارو، مدیر هنری گلمسکواد، “‌این یکی از مدل موهایی است که مشتریان در گلمسکواد مرتبا درخواست می‌کنند،‌”‌ و وی به سبک تابستانی عالی کیت هادسون اشاره می‌کند. “‌هنگام درست کردن این مدل مو، از یک اتوی فرکننده‌ی بزرگ استفاده کنید تا موج‌های موی‌ بیش از اندازه به هم نزدیک نباشند.‌”‌ و برای آن‌که مدل مو کاملا حالت پریشانی زیبایی بیابد و حجم مورد نظرتان را پیدا کند، استفاده از اسپری بافت‌ساز ضروری است.

۲. مدل فر چتری‌دار

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

واکارو با هیجان زیاد درباره‌ی این مدل مو می‌گوید، “‌مشتریان مو فرفری زیادی داشته‌ام که از من پرسیده‌اند، آیا موهای‌شان به این قشنگی می‌شود. پاسخ من به همه‌ی آن‌ها مثبت است!‌”‌ فقط به آرایشگران‌تان بگویید این مدل را با شکل صورت، نوع مو، و سبک زندگی‌تان هماهنگ کند. واکارو توصیه می‌کند، برای ایجاد دسته‌های نرم و مرتب مو از ژل‌های حالت‌دهنده‌ی موهای فر استفاده کنید.

۳. استفاده از هدبند

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

گاهی اوقات، درست کردن یک مدل موی زیبای تابستانی می‌تواند بسیار ساده باشد. چه بخواهید به یک فروشگاه مواد غذایی برید یا حتی به یک ضیافت شبانه، می‌توانید مثل جسیکا آلبا، بدون انجام تلاش خاصی فقط یک هدبند شیک به موهای‌تان بزنید. واکارو در این مورد می‌گوید، “‌این وسیله برای جذاب‌تر کردن آرایش موهای‌تان بسیار عالی است؛ هم‌چنین‌، اگر موهای‌تان کمی کثیف است، برای پنهان کردن ریشه‌‌ي موهای‌تان نیز می‌توانید از هدبند استفاده کنید.‌”‌

۴. مدل موی بافت شل

چه قصد داشته باشید در یک جشنواره شرکت کنید، چه صرفا می‌خواهید موهای‌تان روی صورت‌تان نریزند، بافت‌های شل و باز شده می‌توانند مدل موی بسیار ساده و زیبایی برای‌تان به وجود بیاورند. به گفته‌ی واکارو، “‌به طور تصادفی چند تکه از موهای‌تان را ببافید و انتهای آن را رها کنید.‌”‌ می‌توانید انتهای موهای‌تان را کمی ویو یا موج بدهید، یا این‌که مثل مارگو رابی، آن‌ها را به سادگی رها کنید.

۵. مدل موی پیکسی

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

وقتی دمای هوا بالا و بالاتر می‌رود، کوتاه کردن موهای‌تان به سبک پیکسی می‌تواند بهترین راه فرار از گرما باشد – درست مانند زوئی کراویتز. واکارو توصیه می‌کند،‌ برای حالت دادن به موهای‌تان می‌توانید از ژل مو استفاده کنید و بافت و حالت آن را تنظیم کنید.

۶. بستن موها در پایین سر

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

گاهی اوقات، بستن موها با سادگی در پایین سرتان می‌تواند به یک مدل موی تابستان شیک تبدیل شود – البته، اگر این کار را به درستی انجام بدهید. به گفته‌ی واکارو، برای آن‌که بتوانید مدل مویی به زیبایی مدل موهای جنیفر لارنس درست کنید، “محل بستن مو در ایجاد ظاهری مدرن بسیار کلیدی است. بستن مو در بالا یا وسط سر، شما را بیش‌تر شبیه عروس می‌کند؛ بنابراین، بدون تلاش اضافه، موهای‌تان را پایین سرتان ببندید.‌”‌ این مدل مو در روز دوم و سوم می‌تواند بسیار زیباتر از طره‌های تازه شسته شده، باشد.

۷. بافت ریز مو

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

واکارو درباره‌ي مدل بافت موی ریحانا می‌گوید، “‌این بافت‌های غیر متعارف و نه چندان زیاد برای تابستان امسال فوق‌العاده مناسب هستند.‌ بافت‌ها را محکم ببندید تا باز یا روی سرتان برجسته نشوند. آن‌ها را با کش سر سفت کنید و با سنجاق سر پنهان کنید.”‌

۸. چتری

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

زیبایی چتری در این است که به خودی خود یک مدل مو محسوب می‌شود. چه بخواهید چتری‌‌تان را یک طرف صورت بریزید، چه به دنبال یک برش کاملا صاف نظیر چتری سرشا رونان هستید، واکارو اکیدا توصیه می‌کند، چتری‌تان را رنگ نکنید. به گفته‌ی واکارو، “‌نزد یک آرایشگر معتمد بروید و از وی بخواهید چتری‌تان را طوری درست کند که به چارچوب صورت‌تان بیاید.‌”‌ و اگر اولین بار است که می‌خواهید موهای‌تان را چتری بزنید، طبق قانون واکارو، سعی کنید ابتدا آن را کمی بلندتر بگیرید، زیرا همیشه امکان کوتاه‌تر کردن‌شان وجود دارد.

۹. آرایش موهای نازک جلوی سر

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

موهای نازک جلوی سرتان می‌توانید به شکلی بسیار زیبا حالت دهید. همان‌ کاری را بکنید که آلیشا کیز کرده است؛ با این موهای مجعد، نازک و بدقلق جلوی سرتان آزادانه بازی کنید، و به گونه‌ای آن‌ها را حالت دهید تا حال و هوای گرم تابستانی را بالای پیشانی‌تان به وجود بیاورید. واکارو توصیه می‌کند، “‌با استفاده ژل، یک شانه، و انگشتان‌تان هر شکلی را که می‌خواهید به این موها بدهید.‌”‌ به گفته‌ی واکارو، این مدل مو به خصوص به همراه بافت، شینیون یا دم ‌اسبی می‌تواند بسیار زیبا شود.

۱۰. مدل هایلایت مو

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

این روزهای بلند تابستانی فرصت بسیار مناسبی برای روشن‌تر کردن گیسوان‌تان هستند. چه بخواهید یک یا دو درجه موهای‌تان را روشن‌تر کنید، چه بخواهید مثل سرینا ویلیامز، موهای‌تان را به سبک آمبره کاراملی رنگ کنید، مهم این است که تلاش کنید موهای‌تان همیشه سالم و درخشان بمانند. به گفته‌ی واکارو، “‌وقتی موهای‌‌تان روشن‌تر می‌کنید، به شما توصیه می‌کنم از شامپو / حالت‌دهنده بنفش ضد زردی استفاده کنید تا رنگ‌های ناخواسته‌ای را که ممکن است روی موهای‌تان ایجاد شوند، از بین ببرید.‌”‌

۱۱. مدل موی موج انگشتی دهه‌ی ۱۹۲۰

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

واکارو به اشاره به مدل موی میشل ویلیامز می‌گوید، “‌به این مدل غیر رسمی مدرن موج انگشتی ۱۹۲۰ خوشامد بگویید.‌‌‌”‌ برای درست کردن این مدل و ایجاد موج‌های ملایم باید از یک اتوی صاف استفاده کنید، و سپس روی یک برس موی نرم و صاف مقداری اسپری مو بپاشید و به آرامی به موج‌های موی‌تان شکل دلخواه بدهید.

۱۲. مدل موی باب صاف

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

مشاهده‌ی مدل موی باب صاف و درخشان کریستن بل در فصل تابستان حس شادابی به آدم می‌دهد. به گفته‌ی واکارو، “‌خیلی از مشتریان‌ام که موهای‌شان را بلند کرده‌اند، دقیقا چنین سبکی از من می‌خواهند. برای آن‌که موهای‌تان ظاهری براق‌ و درخشان‌تر داشته باشد، از ژل و روغن استفاده کنید و در نهایت، اسپری حالت‌دهنده‌ی قوی نیز روی آن بپاشید.‌”‌

۱۳. مدل موی درهم مدرن

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

به گفته‌ی واکارو، “‌وقتی در خیابان‌های نیویورک قدم می‌زنم، کاملا متوجه‌ی موج جدید مدل موی درهم مدرن را احساس می‌کنم‌.‌”‌ وی متوجه شده است، روز به روز، مشتریان بیش‌تری درخواست “‌لایه‌ها و پیچ و تاب‌های بیش‌تری‌”‌ دقیقا مشابه‌ی این عکس از سلنا گومز را دارند. برای مدرن‌تر کردن این مدل موی محبوب دهه‌ی ۱۹۷۰، از یک اتوی فرکننده‌ی ۱.۵ اینچی استفاده کنید تا فقط وسط و انتهای موهای‌تان را پیچ دهد، تا به این شکل درهم و موج‌دار برسید.

۱۴. دم اسبی صاف در پایین سر

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

برای درست کردن این مدل موی دم اسبی صاف و براق در پایین سر، مثل مدل موی جیجی حدید، یک رشته مو را جدا کنید و دور کش سر بپیچید تا پنهان‌اش کنید. به گفته‌ی واکارو، “‌ترفند من این است که از یک اسپری موی قوی استفاده می‌کنم؛ آن را نزدیک کف سر می‌زنم و سپس، به آن گرما می‌دهم تا موهای پیچ خورده دور کش سر از جا تکان نخورند.‌ بعد، با یک سنجاق سر، آن را محکم می‌کنم.‌”‌

۱۵. دم اسبی بافته شده

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

جنت ماک را در این عکس، با مدل موی زیبای بافت تابستانی و دم اسبی کلاسیک مشاهده می‌کنید. به گفته‌ی واکارو، “‌برای درست کردن این دم اسبی فوق‌العاده صاف و کشیده در بالای سر از مقدار زیادی اسپری، واکس، ژل نگهدارنده‌ی لبه‌ی مو استفاده کنید تا موهای‌تان از هم باز نشوند. با استفاده از پماد مو، موهای‌تان را به شکل ساده ببافید و با کش سر به خوبی محکم کنید.‌”

۱۶. مدل موی موج‌دار باز

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

برای درست کردن این مدل مو به اتوی فرکننده نیاز ندارید. در عوض، به گفته‌ی واکارو، “از یک اتو موی صاف بابلیس استفاده کنید؛‌ به این صورت که اتو را به آهستگی از بالا به سمت پایین بیاورید، و هم‌زمان، مچ دست‌تان را به عقب و جلو بچرخانید.‌”‌ اگر بتوانید به خوبی این کار را انجام دهید، موج‌های موی‌تان در تمام طول تابستان به زیبایی موهای لورا درن خواهند بود.

۱۷. استفاده از اکسسوری‌های زیبا

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

وقتی دل‌تان می‌خواهد موهای‌تان زیباتر دیده شوند، ولی نمی‌دانید چه مدل مویی می‌‌خواهید، مثل لوسی بوینتون در این عکس، از اکسسوری‌های مو استفاده کنید. به گفته‌ی واکارو، برای حداکثر تاثیرگذاری، بهتر است هر قدر مدل موی‌تان پرتر باشد، از اکسسوری‌های بزرگ‌تر استفاده کنید تا تعادل برقرار شود.

۱۸. ریختن دو دسته مو در دو طرف صورت

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

این مدل را می‌توانید به سادگی در خانه درست کنید – حتی اگر زمان بسیار کمی داشته باشید. به گفته‌ی واکارو، “‌زیاد سخت نگیرید! موهای‌تان را از پشت ببندید و چند تکه از آن را دو طرف صورت‌تان رها کنید؛ سپس، با اتو موهای‌تان را صاف کنید. این روش با هر نوع بستن مو سازگار است؛ درست مثل همین عکس از کلی کلارکسون که موهای‌اش را دم اسبی بسته است.‌”‌

۱۹. دم اسبی در بالای سر

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

اگر می‌خواهید مدل موی‌تان مثل این عکس از سی‌یرا این چنین صاف و کشیده باشد، باید از واکس مو استفاده کنید. به گفته‌ی واکارو، “‌من عاشق استفاده از واکس روی یک مسواک هستم؛ به این ترتیب که مسواک را روی خطوط مو می‌کشم تا تارهای نامرتب مو را به خوبی کف سر صاف نگه دارم و ظاهری درخشان به مو بدهم. نگران نباشید و از مقدار زیادی واکس مو استفاده کنید. این مدل مو نیازمند مقدار زیادی واکس است!‌”‌

۲۰. مدل بافت یک طرفه

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

از درست کردن مدل بافت یک طرفه هیچ‌وقت پشیمان نمی‌شوید. به گفته‌ی ابانی کلارک بمانی، متخصص زیبایی و مربی محصولات آرایشی در شرکت مین چویس، برای این‌که بتوانید بدون زحمت موهای‌تان را شبیه اوا مندس کنید، باید از سشوار و یک برس گرد بزرگ استفاده کنید. ابتدا، موهای‌تان را از دو طرف سر و در بالای سرتان از هم جدا کنید – دو دسته‌ی کوچک مو را در دو طرف صورت رها کنید – سپس، مابقی موهای‌تان را از پشت سر به طرف دلخواه‌تان ببرید، و در نهایت، موهای‌تان را با یک کراوات موی بدون چین محکم ببندید. یک کش سر را نیز در پایین ببندید تا موهای‌تان سفت‌تر شوند.

۲۱. مدل باب کوتاه

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

بهتر راه برای آن‌که بتوانید موهای‌تان را به زیبایی موهای بیانسه درست کنید، این است که بگذارید یک روز از شستشو موهای‌تان بگذرد. به گفته‌ی واکارو، “‌از یک اسپری حالت‌دهنده استفاده کنید تا حجم موهای‌تان از کف سر بیش‌تر دیده شوند و پایین‌شان نیز حالت زیبایی به خود بگیرد.‌”‌

۲۲. مدل بافت دم خرگوشی

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

برای آن‌که بتوانید مدل بافتی به شیکی مدل موهای تیا مائوری داشته باشید، ابتدا باید موهای قسمت میانی و جلوی سرتان را به سه بخش تقسیم کنید، و سپس هر یک را جداگانه ببافید. مابقی موهای‌تان را به سمت عقب بکشید و پیش از آن‌که آن‌ها را به صورت دم خرگوشی بپیچید، با یک کش مو به خوبی محکم کنید. به گفته‌ی واکارو، “‌برای آن‌که مدل بافت پرحجمی داشته باشید، پشت موهای‌تان را، بخش به بخش، به خوبی برس بکشید تا حالت مناسبی برای یک دم خرگوشی بزرگ پیدا کنند.‌”‌

۲۳. پرحجم کردن جلوی سر

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

به گفته‌ی واکارو، وی برای درست کردن مدل مویی شبیه هلن میرن، عاشق استفاده از موس مو و برس گرد کوچک است تا بتواند تمام موها را با استفاده از سشوار به سمت عقب ببرد. وی می‌گوید، “‌حتما موهای بالای سرتان را از ریشه به سمت بالا شانه کنید تا حجم بیش‌تری به موهای‌تان بدهید و سرتان شکل بیضی به خود بگیرد.‌”‌

۲۴. موهای فر بسته شده

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

به گفته‌ی واکارو، برای آن‌که موهای فرتان مرتب‌تر باشند، از یک اتو موی نیم اینچی برای صاف کردن موهای وز استفاده کنید. این کار باعث می‌شود، موهای فرتان مانند موهای کری واشینگتن زیبا و مرتب باشند؛ به خصوص، وقتی می‌خواهید موهای‌تان را از بالا ببندید.

۲۵. مدل بافت ریز بلند

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

تسا تامپسون با مدل موی ریزبافت بلندش نمونه‌ی کاملی از بوهمین را به نمایش گذاشته است. به گفته‌ی نیکی نلمز، آرایشگران سلبریتی‌هایی نظیر سولانج نولز و زوئی کراویتز، ریختن موهای بافته‌شده‌تان به یک سمت باعث زیباتر شدن این مدل مو می‌شود. وی در این مورد می‌گوید، “باید سنجاق سرها را با احتیاط در سرتاسر بافت‌های‌تان قرار دهید تا آن‌ها به خوبی در جای خود محکم قرار بگیرند.‌”‌

۲۶. مدل موی گوجه‌ای بالای سر

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

جنیفر لوپز ملکه‌ی مدل موی گوجه‌‌ای است؛ البته، اگر این مدل مو سرزمینی برای حکومت کردن داشته باشد! پیش از آن‌که بخواهید موهای‌تان را بپیچید، آن را به شکل دم اسبی ببندید. به گفته‌ی آرایشگری به نام جسیکا شکیر هافمن، با استفاده از اتوی مو می‌توانید وزی مو را از بین ببرید. وی در این مورد می‌گوید، “‌در نهایت، موهای‌تان را به نرمی برس بکشید. حتی می‌توانید مقدای اسپری مو را مستقیما روی برس بپاشید و موهای‌تان را به خوبی برس بکشید.‌”

۲۷. مدل دم اسبی نامرتب

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

بهترین راه برای درست کردن موهای‌تان شبیه موهای مگان مارکل استفاده از شامپو خشک، آن هم یک روز بعد از شستشوی موها، است. به گفته‌ی واکارو، “‌من توصیه می‌کنم، موهای‌تان را یک دور بچرخانید و سپس، به آن‌ها اسپری بزنید.‌”‌ حتما اجازه دهید شامپو خشک یک دقیقه روی موهای‌تان بماند، سپس، آن‌ها را به صورت دم اسبی ببندید.

۲۸. عقب دادن موها به صورت صاف و کشیده

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

طبق توصیه‌ی ابانی کلارک بمانی، برای آن‌که بتوانید موهای‌تان را به زیبایی تریسی الیس راس درست کنید، بعد از شامپو زدن به سادگی موهای‌تان را زیر دوش به عقب شانه کنید. به گفته‌ی وی، “‌کمی نرم‌کننده یا حالت‌دهنده نیز به موهای‌تان بزنید تا نرم و مرطوب شوند.‌”‌ هم‌چنین، برای افزایش درخشندگی موهای‌تان نیز از ژل مو استفاده کنید و سپس، با برس یا شانه آن‌ها را به عقب بکشید. وی تاکید می‌کند، “‌اجازه دهید موهای‌تان به طور طبیعی خشک شوند.‌”‌

۲۹. شانه کردن موها به یک سمت

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

اگر شما هم مانند جیدا پینکت اسمیت در این عکس، موهای کوتاهی دارید، درست کردن این مدل مو برای‌تان ساده خواهد بود. پیش از انجام این کار، موهای‌تان را به یک سمت ببرید (چپ یا راست). به گفته‌ی واکارو، “‌موهای‌تان را به سمت دلخواه سشوار کنید و در نهایت، مقداری اسپری روی موهای‌تان بپاشید.‌”‌

۳۰. مدل موی نصف بالا، نصف پایین

مدل موی تابستانی جذاب و شیک

طبق توصیه‌ی واکارو، برای درست کردن موهای‌تان شبیه پنه‌لوپه کروز، “‌باید موهای‌تان را به عقب شانه کنید.‌”‌ برای آن‌که حجم موهای جلوی سرتان بیش‌تر دیده شود،‌ قبل از پوش دادن از اسپری مو استفاده کنید. با این کار می‌توانید به راحتی از هر اکسسوری برای نگه داشتن موهای‌تان استفاده کنید.