کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۲ زیباترین بیابان دنیا را بشناسید

کره‌ی زمین صحراها و بیابان‌های زیادی دارد که تعدادی از آنها در زیبایی و شگفتی بی‌نظیرند. در ادامه ۱۲ زیباترین بیابان دنیا را معرفی میکنیم. با ما همراه باشید.

۱. ساهارا، افریقای شمالی

زیباترین بیابان دنیا

یکی از معروفترین و زیباترین بیابان دنیا این بیابان است و داستان‌ها و فیلمنامه‌های زیادی راجع به آن نوشته شده است. این صحرا سومین صحرای بزرگ دنیا و گرمترین آنهاست. خوب است بدانید قطب شمال و جنوب هم در گروه صحرا طبقه بندی می‌شوند. این صحرا ۸. ۶میلیون کیلومتر مربع وسعت دارد.

مطلب مرتبط: ۱۰ نکته جالب درباره استونی دیجیتالی ترین کشور جهان

۲. صحرای گوبی، چین و مغولستان

زیباترین بیابان دنیا

این بیابان که بین چین و مغولستان کشیده شده است جزئی از جاده‌ی تاریخی ابریشم بوده است. این صحرا برخلاف صحراهای دیگر، سرد است که هرازگاهی برف هم به خود می‌بیند.

۳. صحرای نامیب، نامیبیا

زیباترین بیابان دنیا

این صحرا قدیمی‌ترین صحرای دنیاست و حدود ۴۵تا۸۰ میلیون سال سن دارد. این صحرا خانه‌ی حیات وحشی است که در دیگر نقاط زمین پیدا نمی‌شوند. حتی فیل هم در این صحرا زندگی میک‌ند.

مطلب مرتبط: ۱۵ بهترین فرودگاه جهان در ۲۰۱۷

۴. سالاردیونی، بولیوی

زیباترین بیابان دنیا

این صحرا بزرگترین کویر نمک دنیاست که بسیار شگفت آور است. ده‌ها هزاران سال پیش این منطقه جزئی از یک دریاچه بوده که خشک شده و دو دریاچه‌ی کوچک‌تر و کویر نمک به جا گذاشته است. بیش از ۱۰بیلیون تن نمک در این صحرا یافت می‌شود که با بازتاب نور خورشید مناظر عجیبی خلق می‌کند.

۵. آتاکاما، شیلی

زیباترین بیابان دنیا

این صحرا، خشک‌ترین مکان زمین است و فقط ۰.۰۱ میلیمتر باران سالانه دریافت می‌کند. بخاطر آسمان تمیز و دور بودن از آلودگی نوری این صحرا مکان مناسبی برای عکاسی از ستارگان است. برف‌ها و یخ‌های آب شده در ارتفاعات بالاتر این صحرا به شکل‌های عجیب و جالبی وجود دارند.

۶. صحرای نقاشی شده، آریزونا، امریکا

زیباترین بیابان دنیا

 

این صحرا نامش را از رنگهای قرمز، نارنجی، آبی وبنفشی که در سراسر آن دیده میشود، گرفته است. این رنگها توسط مواد معدنی در سنگها به‌وجود آمده‌اند. این صحرا پر از مسیرهای پیاده گردی زیباست.

۷. صحرای قله‌ها، استرالیا

زیباترین بیابان دنیا

این صحرا نامش را از سنگ‌های مخروطی شکلش گرفته است که به زیبایی میان شن‌های زرد قد افراشته‌اند.

۸. صحرای موجاوه، نوادا، امریکا

زیباترین بیابان دنیا

این صحرا که دو پارک ملی را هم دربرمی‌گیرد، گرم‌ترین، خشک‌ترین و پایین‌ترین منطقه در امریکای شمالی است. این مکان ظاهری فرازمینی دارد و قسمتهایی از نوادا، آریزونا و یوتاه را می‌پوشاند.

۹. صحرای تاکلاماکان، آسیای مرکزی

زیباترین بیابان دنیا

این صحرای عجیب در سال‌های جدید با برف پوشیده شده است و بسیار بزرگ است. دو شاخه از جاده‌ی ابریشم از این صحرا می‌گذشت و در سال ۲۰۰۸ این صحرا بزرگترین برف خود را تجربه کرده است.

۱۰. صحرای تار، هند

زیباترین بیابان دنیا

این صحرا مرز هند و پاکستان است و تعداد زیادی گونه‌ی مارمولک و مار در آن خانه دارند. این صحرا مکان مناسبی برای سفر است.

۱۱. صحرای قطب جنوب

زیباترین بیابان دنیا

این صحرا در ذهن به عنوان بیابان نمی‌گنجد ولی خوب است بدانید سالانه کمتر از ۲۰ سانتیمتر باران دریافت می‌کند. این صحرا هیچ ساکن دائمی ندارد. و افراد بخاطر تحقیق و به طور موقت در آن زندگی می‌کنند.

۱۲. صحرای تابرناس، اسپانیا

زیباترین بیابان دنیا

در قاره‌ی اروپا تنها همین یک صحرا وجود دارد که سالانه کمتر از ۲۵سانتیمتر باران دریافت می‌کند. دمای آن بین -۵ تا ۴۸درجه متغیر است. این صحرا لوکیشن فیلمبرداری تعداد زیادی فیلم غرب وحشی بوده است.


سایت کسب و کار بازده

منبع: triptodiscover

۱۲ زیباترین بیابان دنیا را بشناسید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی