کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

درمان عفونت دندان: ۲۶ درمان خانگی از بین بردن آبسه یا عفونت دندان

درد ناشی از آبسه دندان یا عفونت دندان می‌تواند فعالیتهای روزمره شما را حتی برای چند روز مختل کند. اگر به این مشکل دچار شده‌اید و ترجیح می‌دهید درمان عفونت دندان تان را با روش های خانگی انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید تا ۲۶ درمان خانگی از بین بردن آبسه یا عفونت دندان را یاد بگیرید.

درمان عفونت دندان

عفونت دندان که آبسه دندان نیز نامیده می‌شود معمولا در محلی بین دندان و لثه یا در ریشه دندان به وجود می‌آید. دلایل بسیاری برای این بیماری وجود دارد. با وجود این، رایج‌ترین علت باکتری‌های مضری هستند که با نفوذ در پوسته، حفره‌ی دندان یا ترک‌های آن بر ریشه‌ی دندان اثر می‌گذارند. بعدا، این باکتری‌ها گسترش پیدا می‌کنند و به نوک ریشه می‌رسند. هنگامی که از عفونت دندان رنج می‌برید ممکن است التهاب، درد و به وجود آمدن کیست‌های چرکی را تجربه کنید.

اگر این بیماری زود و دقیق درمان نشود، باکتری‌های مضر به استخوان‌هایی که دندان را حمایت می‌کنند گستر پیدا خواهند کرد. در نتیجه، این مسئله به بعضی از ناراحتی‌های جدی منجر خواهد شد. حتی وقتی احساس درد نمی‌کنید یا درد کاهش پیدا می‌کند، این به معنی آن نیست که عفونت درمان شده است. باکتری‌های مضر همچنان رشد می‌کنند و بر بافت تاثیر می‌گذارند.

بنابراین، مهم است که با دندانپزشک مشورت کنید چون عفونت دندان را خودتان به تنهایی نمی‌توانید به طور کامل برطرف کنید. اما، می‌توانید برای رفع درد عفونت دندان از درمان‌های خانگی طبیعی به عنوان درمان کمکی استفاده کنید. این درمان‌های خانگی به شما کمک خواهند کرد درد و التهاب را تسکین دهید و فرایند درمان را تسریع کنید.

مطلب مرتبط: درمان حساسیت دندان:۲۰ درمان طبیعی درد دندانهای حساس

 راه‌های موثر برای کاهش درد آبسه یا عفونت دندان را بدانید

عفونت دندان یک کیست چرکی است که اغلب به خاطر وجود باکتری‌های مضر به وجود می‌آید. این آبسه‌ی دندان می‌تواند در هر بخشی از دندان و به دلایل مختلف اتفاق بیفتد. بالاخص، یک آبسه‌ی پری‌اپیکال در ریشه‌ی دندان اتفاق می‌افتد در صورتی که آبسه پریودنتال (واقع در اطراف دندان یا دندان‌ها) در لثه‌ها اتفاق می‌افتد که در نزدیکی ریشه‌ی دندان واقع می‌شود. دلایل بسیاری برای این بیماری وجود دارد مانند بیماری‌های لثه، پوسیدگی دندان، رژیم غذایی سرشار از کربوهیدرات، قند، بهداشت دندانی ضعیف، غذاهای چسبناک. گاهی این بیماری به خاطر کار دندانپزشکی قبلی یا آسیب دندانی نیز اتفاق می‌افتد. مهم است که برای درمان کامل عفونت دندان با پزشک مشورت کنید چون درمان آن به تنهایی کار غیرممکنی است.

دندانپزشک آبسه را خشک خواهد کرد و عفونت دندان‌تان را برطرف می‌کند. دندانپزشکان نهایت تلاش‌شان را خواهند کرد تا ریشه‌ی دندان آسیب دیده را با درمان کانال ریشه نجات دهند؛ اما از کجا می‌دانید که دچار عفونت یا آبسه دندان شده‌اید؟

این علائم و نشانه‌ها در اینجا به شما خواهند گفت چه زمانی به وقت دندانپزشکی گرفتن نیاز خواهید داشت. علامت رایج عفونت دندان درد شدید و ضربه‌ای است. ممکن است هنگام جویدن یا گاز زدن غذا در دندان آسیب دیده‌ی خود احساس درد کنید. وقتی از عفونت دندان رنج می‌برید، دندان آسیب دیده به خوراکی‌های سرد یا داغ حساس خواهد شد. در نتیجه، آبسه‌ی دندان اشتها و قدرت چشایی شما را کاهش خواهد داد. بیماران مبتلا به عفونت دندان شاهد ورم در صورت یا گونه خواهند بود. برای بیمار باز کردن دهان یا بلیعدن غذا دشوار خواهد بود. سایر علائم و نشانه‌های عفونت دندان شامل تورم غدد لنفاوی زیر فک یا در گردن، بوی بد دهان و تب می‌شوند. عفونت دندان نیازمند تشخیص دقیق و خاص و درمان از سوی دندانپزشک است.

اما، بعضی از درمان های خانگی برای درد ناشی از عفونت دندان که مایلم آن را به خوانندگان معرفی کنم به شما در تسکین درد و التهاب و تسریع روند درمان کمک خواهند کرد. اگر شما نیز با این مشکل و ناراحتی دست و پنجه نرم می‌کنید با ما همراه شوید و این مقاله درمان عفونت دندان را تا به انتها بخوانید.

۱. سیر

مضرات سیر, درمان خانگی آب مروارید, درمان عفونت دندان

چون سیر حاوی خواص آنتی‌بیوتیکی و ضد التهابی طبیعی است، به یک درمان خانگی موثر برای درمان عفونت دندان تبدیل می‌شود که باید از آن اطلاع داشته باشید.

استفاده از درمان سیر درد را کاهش می‌دهد و از پخش شدن باکتری‌ها جلوگیری می‌کند.

مطلب مرتبط: ۸ خوراکی عالی برای سلامت دندان و پیشگیری از فرسایش مینا

به منظور انجام این درمان عفونت دندان ، باید یک حبه سیر تازه را در دهان‌تان بگذارید و با فشار دادن دندان‌ها آب آن را بگیرید. تا زمانی که درد دندان کاهش پیدا کند به جویدن ادامه دهید. بعد از آن، سیر باقیمانده را به بیرون تف کنید و دهانتان را با آب ولرم بشویید. چون ممکن است سیر بوی ناخوشایندی در دهان شما باقی بگذارد، می‌توانید چند قطره روغن میخک را در آب بریزید و با آن دهانتان را بشویید.

روغن میخک به شما کمک خواهد کرد بوی بد سیر را از بین ببرید. یا، می‌توانید یک دوم قاشق چایخوری پودر سیر را با کمی نمک مخلوط کنید و بعد محلول به دست آمده را روی دندان آسیب دیده و در محل درد بگذارید. بگذارید به مدت حدودا ۱۰ دقیقه روی آن بماند بعد دهانتان را با محلول دهانشویه بشویید. گزینه‌ی دیگر آن است که روغن سیر را مستقیما بر روی دندان آسیب دیده بمالید. برای حصول بهترین و بیشترین نتیجه، بهتر است این درمان را سه یا چهار بار در روز به مدت چند هفته انجام دهید.

۲. روغن‌ کشی یا روغن نارگیل برای درمان آبسه دندان

خواص روغن نارگیل, درمان عفونت دندان

درمان خانگی دیگر برای درمان درد عفونت دندان روغن کشی است. این درمان اغلب در طب سنتی آیورودا استفاده می‌شود که در درمان درد لثه یا آبسه‌ی دندان موثر است. این درمان مفیدی است و بهتر است آن را امتحان کنید چون روغن کشی به طور موثری باکتری‌های موجود در دهان شما را کاهش خواهد داد و شمار زیادی از آن‌ها را از بین خواهد برد. به علاوه، این درمان به بیرون راندن مواد سمی از دهان‌تان کمک می‌کند. در نتیجه، با روغن کشی، سلامت دهان و دندان و کل بدن بهبود و ارتقاء پیدا خواهد کرد.

به منظور استفاده از این درمان، به روغن نارگیل فرا بکر احتیاج خواهید داشت. یک قاشق غذاخوری از این روغن را در دهانتان بریزید. بعد، روغن را به مدت حدودا ۱۵ دقیقه در دهان بچرخانید. مواظب باشید که این روغن را قورت ندهید. قبل از آنکه دهانتان را با آب ولرم بشویید به مدت ۱۵ دقیقه به انجام این کار ادامه دهید. اگر می‌خواهید به نتایج رضایت بخشی دست پیدا کنید باید این فرایند را دو بار در روز تکرار کنید. اما، نباید این کار را با معده‌ی خالی انجام بدهید.

مطلب مرتبط:۱۰ چیز که دندان هایتان درباره سلامتی شما می‌گویند

۳. میخک برای درمان عفونت دندان

خواص میخک, درمان عفونت دندان

میخک درمان کارآمدی است که به شما کمک می‌کند هر نوع مشکل دندانی، من جمله آبسه‌ یا عفونت دندان را معالجه کنید. دلیل محتمل ممکن است آن باشد که این گیاه حاوی خواص مسکن، ضد عفونت، یا ضد باکتری است. این خواص در تسکین التهاب، دندان درد و آبسه‌ی لثه‌ها نقش مهمی ایفا می‌کنند.

به منظور انجام این درمان، باید گوش پاک کن را در محلول میخک بزنید و بعد آن را به مدت چند دقیقه روی دندانی که درد می‌کند بگذارید. گزینه‌ی دیگر آن است که یک میخک درسته را بین دندان آسیب دیده و گونه‌ی‌تان قرار دهید. آن را در دهان بچرخانید و بجویید تا آب میخک خارج شود. باید این آب را حدودا ۳۰ دقیقه در دهان خود نگه دارید و بعد با آب ولرم آن را بشویید. با استفاده از میخک برای درمان عفونت دندان، می‌توانید محلول‌های مختلفی را به کار ببندید.

به عنوان مثال، میخک را می‌توان با روغن نارگیل مخلوط کرد. فقط کافی است زیر ماهی‌تابه را روشن کنید و بعد یک قاشق چایخوری روغن نارگیل را داخل آن بریزید تا گرم شود. بعد سه عدد میخک خرد شده اضافه کنید و با حرارت کم به مدت دو دقیقه آن را سرخ کنید. ماهی‌تابه را بردارید و شعله را خاموش کنید. میخک‌های سرخ شده را داخل مخلوط کن بریزید تا پودر نرمی از آن حاصل شود. نهایتا، پودر را روی دندان آسیب دیده بمالید تا از درد و التهاب لثه خلاص شوید.

یا، می‌توانید میخک‌ها را در روغن کنجد یا خردل سرخ کنید و همان مراحل مربوط به روغن نارگیل را دنبال کنید. ترکیب روغن زیتون و روغن میخک به خاطر اثربخشی و کارآمدی‌اش باید در هرست درمان‌های خانگی عفونت دندان قرار بگیرد. باید یک چهارم قاشق غذاخوری روغن زیتون را با ۲ یا ۳ قطره روغن میخک در یک کاسه مخلوط کنید. آن را خوب هم بزنید و بعد گوش پاک کن را در این محلول فرو کنید. سر گوش پاک کن را روی دندان آسیب دیده قرار دهید یا می‌توانید آن را بین دندان آبسه‌ای خود بگذارید. بگذارید این محلول تا هر مدتی که می‌توانید روی دندان آسیب دیده بماند. این درمان باید به مدت چند هفته چند بار در روز تکرار شود تا رضایت بخش ترین نتایج حاصل شود.

مطالب مرتبط: ۲۶ ماده غذایی سرشار از کلسیم برای سلامت دندان ها و استخوان ها

۴.  چای سیاه کیسه ای برای درمان عفونت دندان

چای کیسه‌ای سیاه, درمان عفونت دندان

اگر می‌خواهید برای عفونت دندان به دنبال درمان‌های خانگی طبیعی بگردید، بهتر است از کیسه‌ی چای سیاه غفلت نکنید. چون کیسه‌ی چای سیاه حاوی تانن است، به کاهش درد و التهاب به وجود آمده به خاطر عفونت دندان کمک خواهد کرد. به علاوه، کیسه‌‌ی چای سیاه خواص آنتی اکسیدانی دارد که در مبارزه با عفونت دندان و تقویت سلامت دهان و دندان مفید و موثر هستند.

برای فراهم آوردن این درمان، ابتدا باید یک کیسه‌ی چای سیاه را در آب گرم به مدت ۳ یا ۵ دقیقه فرو کنید. بعد، کیسه‌ی چای را بردارید و برای گرفتن آب اضافی آن را بچلانید. کیسه‌ی چای را روی دندان آسیب دیده و محل درد بگذارید. بهتر است بگذارید چند ساعت بماند یا حتی می‌توانید آن را یک شب روی دندان‌تان بگذارید. دهان‌تان را با آب نمک ولرم بشویید. توصیه می‌شود این درمان را به مدت چند هفته یک بار در روز انجام دهید تا به نتایج بهتری دست پیدا کنید.

۵. آب اکسیژنه برای درمان عفونت دندان

گفته می‌شود که آب اکسیژنه می‌تواند باکتری‌هایی را که باعث آبسه یا عفونت دندان می‌شوند از بین ببرد چون دارای خواص ضد باکتریایی و ضدعفونی کننده است. به علاوه، آب اکسیژنه به تسکین درد و التهاب ناخوشایند ناشی از عفونت یا آبسه‌ی دندان نیز کمک می‌کند. آب اکسیژنه همچنین درمانی کارآمد برای زردی دندان به شمار می‌رود. به منظور درمان ناراحتی‌های دندان، فقط لازم است از آب اکسیژنه‌ی ۳ درصد با گرید غذایی استفاده کنید. ۲ قاشق چایخوری آب اکسیژنه را در ۱ قاشق غذاخوری آب بریزید. باید از این درمان برای شستن دهان استفاده و بعد آن را تف کنید. نباید آن را ببلعید. توصیه می‌شود این درمان را فقط سه بار در هفته انجام دهید.

راه متفاوت دیگر برای درمان طبیعی  و کارآمد عفونت دندان آن است که ۱ قاشق چایخوری جوش شیرین را با مقدار کافی آب اکسیژنه مخلوط کنید. آن را خوب هم بزنید و یک خمیر صاف درست کنید. بعد، این خمیر را به مدت چند دقیقه روی دندان آسیب دیده و محل درد بگذارید و بعد آن را به طور کامل به بیرون تف کنید. دهان‌تان را با آب ولرم بشویید. بهتر است این درمان را دو یا سه بار در هفته تکرار کنید. بسیاری از بیماران که عفونت دندان دارند این درمان برایشان مفید و موثر است. اما، استفاده‌ی بیش از حد از آب اکسیژنه به برحی از عوارض جانبی نا مطلوب منجر خواهد شد. بنابراین، بهتر است مطمئن شوید که از آب اکسیژنه برای درمان آبسه یا عفونت دندان بیش از سه بار در هفته استفاده نمی‌کنید.

۶. سرکه سیب برای درمان عفونت دندان

خواص سرکه سیب, درمان عفونت دندان

اگر به دنبال درمان‌های خانگی طبیعی برای درد عفونت دندان هستید سرکه‌ی سیب راه حل دیگری است. به لطف خواص ضدعفونی کننده و ضد التهابی، استفاده از سرکه‌ی سیب به کاهش درد و تسکین التهاب و همچنین عفونت زدایی دندان آسیب دیده کمک خواهد کرد. می‌توانید سرکه‌ی سیب را از فروشگاه‌های محلی یا سوپر مارکت‌ها تهیه کنید. توصیه می‌شود که سرکه‌ی سیب خام و تصفیه نشده را برای درمان درد دندان انتخاب کنید.

مطلب مرتبط: شخصیت شناسی از روی دندان: شکل دندان تان از شخصیت‌تان چه می‌گوید

ابتدا، لازم است یک قاشق غذاخوری سرکه‌ی سیب را در دهان بریزید و آن را یکی دو دقیقه در دهانتان بچرخانید. آن را قورت ندهید. کاملا به بیرون تف کنید. بعد دهان‌تان را با دهانشویه بشویید. چون سرکه‌ی سیب بی‌خطر است و باعث عوارض جانبی نامطلوب نمی‌شود، می‌توانید این درمان را چند بار در روز انجام دهید. راه دیگر برای استفاده از سرکه‌ی سیب به عنوان درمان عفونت دندان آن است که ۱ قاشق چایخوری سرکه‌ی سیب خام را در یک لیوان آب گرم مخلوط کنید. اگر از این سرکه‌ی سیب دو بار در روز بنوشید به طرز چشمگیری درد و همچنین عفونت دندان‌تان بر طرف خواهد شد.

۷. آب نمک برای درمان عفونت دندان

اگر درباره‌ی درمان‌های خانگی برای عفونت دندان سوال کنید، من محلول آب نمک را به شما معرفی می‌کنم. آب نمک فایده‌های بسیاری دارد که بهتر است از آن‌ها آگاه شوید. بالاخص، استفاده از محلول آب نمک به کاهش التهاب و درد ناشی از آبسه‌ی دندان کمک می‌کند، هر عفنونتی را درمان و از پخش شدن باکتری‌های مضر در دهان جلوگیری می‌کند. آب نمک می‌تواند این کارها را انجام دهد چون حاوی خواص ضد باکتریایی و ضدعفونی کننده است. یک قاشق چایخوری نمک را درون یک لیوان آب گرم بریزید.

بعد آن را خوب هم بزنید تا نمک به طور کامل در آب حل شود. بهتر است دهانتان را با آب ولرم بشویید. توصیه می‌شود این درمان را دو سه بار در روز انجام دهید تا از عفونت بیشتر جلوگیری کنید و از درد ناخوشایند ایجاد شده به خاطر آبسه‌ی دندان راحت شوید. چون این محلول مفید و استفاده از آن راحت است، بسیاری از آدم‌ها آن را امتحان و نتایج فوق‌العاده‌ی آن را مشاهده می‌کنند.

۸. زردچوبه برای درمان عفونت دندان

خواص زردچوبه, درمان عفونت دندان

چون زردچوبه حاوی خواص ضد التهابی، ضد عفونی، و آنتی بیوتیک است در درمان التهاب و درد ناشی از عفونت دندان موثر است. به علاوه می‌تواند به بهبود سلامت دهان و دندان کمک کند. در نتیجه، بسیاری از آدم‌ها از زردچوبه به عنوان یک درمان خانگی موثر برای عفونت دندان استفاده می‌کنند.

به منظور به کارگیری این درمان، باید ۱ قاشق چایخوری زردچوبه را با مقدار کافی آب مخلوط کنید تا خمیر مطلوبی به دست آید. قبل از شستن دندان‌ها، باید این خمیر را روی دندان آسیب دیده بگذارید و بعد اجاره دهید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به همان حالت بماند. بعد، آن را با آب ولرم یا دهانشویه بشویید. یا، می‌توانید یک قاشق چایخوری نمک و کمی پودر زردچوبه را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید. باید از این درمان برای شستشوی دهان چند بار در روز استفاده کنید. حتی وقتی از عفونت دندان رنج نمی‌برید، شستن دهانتان با محلول زردچوبه به شما کمک خواهد کرد سلامت دهان و دندان خود را تقویت کنید.

مطلب مرتبط: این روش سفید شدن دندان در خانه را حتما باید بدانید

۹. روغن پونه کوهی (اورگانو) برای درمان عفونت دندان

چون روغن پونه کوهی حاوی خواص آنتی اکسیدانی و ضد باکتریایی است، یکی از درمان‌های خانگی طبیعی برای عفونت دندان به حساب می‌آید. اورگانو به شما کمک خواهد کرد سیستم ایمنی‌تان را تقویت، با باکتری‌های مضری که به ریشه‌ی دندان نفوذ می‌کنند مبارزه و فرایند درمان را تسریع کنید.

توصیه می‌شود چند قطره روغن پونه را بر روی دندان و لثه‌ی آسیب دیده بریزید و بگذارید به مدت ۱۵ دقیقه باقی بماند. بعد، می‌توانید دهانتان را با آب ولرم بشویید. راه دیگر برای تهیه‌ی دهانشویه آن است که ۵ قطره روغن اورگانو را به یک چهارم فنجان آب گرم اضافه کنید. این محلول را در دهان نگه دارید و حدود ۱۰ دقیقه از طرفی به طرف دیگر بچرخانید. نهایتا آن را به طور کامل به بیرون بریزید. باید حواس‌تان باشد که آن را قورت ندهید. بهتر آن است که این فرایند را به مدت چند هفته و سه تا پنج بار در روز تکرار کنید.

۱۰. نعناع

خواص نعناع فلفلی, درمان عفونت دندان

آیا درباره‌ی نعناع به عنوان یک درمان چندکاره که به خاطر خواص مفید و سودمندش می‌تواند به درمان بسیاری از مشکلات کمک کند چیزی شنیده‌اید؟ آدم‌ها اغلب از نعناع برای خلاص شدن از بوی بد دهان استفاده می‌کنند. به علاوه، نعناع گیاهی موثر برای تقویت گوارش عادی مانند بهبود عملکرد روده‌ها به شمار می‌آید. از نعناع اغلب در درمان یبوست استفاده می‌شود. جای تعجب ندارد که نعناع در درمان دندان‌دردهای شدید و ضربه‌ای، التهاب، و عفونت ناشی از آبسه‌ی دندان موثر است.

دلیل احتمالی آن ممکن است این باشد که نعناع حاوی خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی است. بنابراین، استفاده از نعناع به شما کمک خواهد کرد از پخش شدن باکتری‌های مضر در دهان جلوگیری کنید. به منظور درمان با نعناع، باید چند قطره روغن نعناع را روی دندان آسیب دیده بریزید و به آرامی با استفاده از دست به مدت چند دقیقه بمالید. راه دیگر آن است که آب برگ‌های نعناع را بگیرید. برای دستیابی به نتایج فوق‌العاده باید این توصیه‌ها و نکات را پنج بار در روز و به مدت چند هفته انجام دهید.

مطلب مرتبط: طب فشاری : با فشار ۱۰ نقطه از بدن همه دردها را تسکین دهید

۱۱. فلفل و نمک برای درمان عفونت دندان

همه‌ی ما می‌دانیم که فلفل و نمک مواد همه‌کاره‌ی موثری هستند که می‌توانند به درمان بسیاری از مشکلات و ناراحتی ها کمک کنند. اما، ترکیب فلفل و نمک درمان موثری می‌شود اگر که به دنبال درمان‌های خانگی برای عفونت دندان یا آبسه‌ی دندان باشید. این ترکیب حساسیت و درد ناخوشایند دندان را کاهش خواهد داد. برای انجام این درمان، باید یک قاشق چایخوری فلفل را با یک قاشق چایخوری نمک مخلوط کنید. کمی آب به آن اضافه کنید تا خمیر درست شود. بعد، این خمیر صاف و یکدست را روی دندان آسیب دیده‌ی خود قرار دهید و بگذارید یکی دو دقیقه بماند بعد با آب ولروم یا دهانشویه آن را بشویید. توصیه می‌شود این درمان را هر روز انجام دهید تا به نتایج رضایت بخشی دست پیدا کنید.

۱۲. پیاز برای درمان عفونت دندان

خواص پیاز, درمان عفونت دندان

از پیاز، به خاطر داشتن خواص ضد باکتریایی و ضد عفونی اغلب برای درمان دندان درد و همچنین عفونت دندان استفاده می‌شود. استفاده از پیاز به شما کمک می‌کند جرم باکتریاهایی را که باعث عفونت دندان شده‌اند از بین ببرید. به منظور استفاده از پیاز به عنوان یکی از درمان‌های خانگی موثر برای عفونت یا آبسه‌ی دندان، باید پیاز را در دهان خود بجوید تا آب آن در بیاید. بعد، آن را به مدت چند دقیقه در دهان‌تان نگه دارید تا درد و عفونت کاهش پیدا کند. اگر نمی‌خواهید آن را بجوید، می‌توانید پیاز خام را روی دندان آسیب دیده قرار دهید. این توصیه نیز به شما کمک می‌کند درد و التهاب ناشی از عفونت دندان را کاهش دهید. به منظور حصول نتایج خوب، باید این درمان را به مدت چند هفته و چند بار در روز تکرار کنید.

۱۳. آنغوزه برای درمان عفونت دندان

آنغوزه به صورت آنقوزه نیز نوشته می‌شود. این یک نوع صمغ است که از ساقه‌ی گونه‌ی فرولای آن گرفته می‌شود. در رم آنغوزه اغلب به عنوان ادویه استفاده می‌‌شد. هرچند آنغوزه عموما در هند رشد نمی‌کند اما هندی‌ها سال‌های سال از آن برای آشپزی و پزشکی استفاده کرده‌اند. آنغوزه درمانی همه‌کاره است که به شما کمک می‌کند بسیاری از مشکلات و بیماری‌ها مانند برونشیت، آسم، و سرفه را درمان کنید. به علاوه، بیمارانی که عفونت دندان دارند می‌توانند از آنغوزه به عنوان محلولی کارآمد استفاده کنند. مشکلات دندانی مانند خونیزی لثه و دندان‌در را می‌توان در خانه و با استفاده از آنغوزه درمان کرد.

به منظور انجام این درمان، فقط کافی است نصف قاشق غذاخوری آنغوزه را با دو قاشق چایخوری آب لیمو مخلوط و بعد آن را کمی گرم کنید. بعد، باید یک گوش پاک کن را در این محلول بزنید و روی دندان آسیب دیده بمالید. چند دقیقه منتظر شوید تا درد کاهش پیدا کند. راه دیگر استفاده از آنغوزه سرخ کردن آن با کره‌ و بعد گذاشتن آن روی دندان برای رهایی از درد است. می‌توانید از این درمان چند بار در هفته استفاده کنید.

۱۴. برگ‌های گواوا برای درمان عفونت دندان

برگ گواوا, درمان عفونت دندان

چون برگ‌های گواوا حاوی خواص مسکن، ضد التهاب، و ضد باکتری است، می‌توان از آن به عنوان درمانی موثر برای عفونت دندان استفاده کرد. به منظور تسکین درد ایجاد شده توسط آبسه‌ی دندان، باید یک یا دو برگ گواوا را بجوید تا آب آن در بیاید و به کاهش درد ناشی از آبسه‌ی دندان کمک کند. به علاوه، می‌توانید از برگ های اسفناج نیز به همین شکل استفاده کنید. برگ‌های اسفناج خام می‌توانند به کاهش درد و عفونت دندان کمک کنند.

یا، اگر دوست ندارید برگ‌های گواوا را بجوید،‌ می‌توانید دهانشویه‌ی گواوا درست کنید. مراحل ساخت دهانشویه‌ی گواوا در خانه راحت و انجام آن ساده است. فقط کافی است سه عدد از پنج برگ گواوا را در آب جوش بیندازید. بعد، بگذارید به مدت چند دقیقه سرد شود. مطمئن شوید که این محلول دمای گرمی دارد. کمی نمک به محلول اضافه و از آن به عنوان دهانشویه استفاده کنید. می‌توانید از این دهانشویه‌ی گواوا به صورت روزانه استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. حتی اگر از عفونت یا آبسه‌ی دندان رنج نمی‌برید، این دهانشویه به شما کمک خواهد کرد بهداشت دهان و دندان خود را بهبود ببخشید.

۱۵. اسانس وانیل برای درمان آبسه دندان

طبق مطالعات انجام شده بر روی حیوانات در ۲۰۱۱، ثابت شده‌ است اسانس وانیل توانایی‌های قدرمندی در زمینه‌ی حفاظت از کبد دارد و همچنین دارای خواص ضد التهابی است. محققان دریافته‌اند که با استفاده از درمان اسانس وانیل التهاب کلی حیوانات کاهش می‌یابد. بنابراین، اسانس وانیل همچنین به تسکین درد و التهاب ناشی از عفونت دندان کمک می‌کند. به خاطر اثرات آرامبخش، اسانس وانیل به فرونشاندن درد کوبشی و ضربان دار دندان کمک می‌کند.

اسانس وانیل فایده‌های بسیاری برای سلامتی دارد از جمله کاهش کلسترول، دفع چربی‌های انباشته شده در بدن، و جلوگیری از مشکلات قلبی. اما، این مقاله درباره‌ی درمان‌های خانگی برای درد عفونت دندان است که خیلی به جزئیات آن نمی‌پردازم. به منظور استفاده از اسانس وانیل به عنوان درمان عفونت دندان، باید گوش پاک کن را در اسانس وانیل خیس کنید و بعد آن را روی دندان آسیب دیده بزنید. اگر بخواهید، می‌توانید این کار را چند بار در روز انجام دهید تا کاملا از درد خلاص شوید.

۱۶. آب سبزه گندم برای درمان عفونت دندان

آب سبزه گندم, درمان عفونت دندان

ب سبزه‌ی گندم نه تنها فایده‌های بسیاری برای سلامتی شما دارد چون یک خوراکی بسیار مغذی است بلکه به عنوان درمان خانگی کارآمد برای دندان درد و عمین طور عفونت دندان نیز استفاده می‌شود. دلیل آن احتمالا این است که این ماده حاوی خواص ضد باکتریایی طبیعی است که به مبارزه با میکروب‌ها و باکتری‌های مضر که باعث پوسیدگی دندان و عفونت دندان می‌شوند کمک می‌کند.

به منظور درمان آبسه‌ی دندان، آب سبزه‌ی گندم را می‌توان به عنوان دهانشویه استفاده کرد. این محلول به جذب مواد سمی دهان شما کمک می‌کند، از رشد و گسترش باکتری‌های مضر جلوگیری می‌کند. همچنین به در کنترل گرفتن عفونت دندان و همچنین تسریع روند درمانی کمک می‌کند. برای حصول نتایج بهتر و رهایی از ناراحتی، می‌توانید سبزه‌ی گندم را بجوید. این درمان باید چندین بار تکرار شود.

۱۷. کمپرس سرد برای درمان آبسه دندان

سال‌های سال از کمپرس سرد که با استفاده از تکه‌های یخ درست می‌شود برای از بین بردن درد استفاده شده است. این کار همچنین در درمان عفونت دندان و آبسه‌ی دندان نیز موثر است. استفاده از کمپرس سرد باعث می‌شود درد ضربان‌دار شما کاهش و تسکین چشمگیری پیدا کند. باید چند تکه‌ی کوچک یخ را در یک دستمال تمیز و نازک بپیچید. آن را روی گونه و نزدیک دندان آسیب دیده در جایی که احساس درد می‌کنید به مدت چند دقیقه نگه دارید. اما، اگر احساس درد بیشتری کردید، لطفن از انجام این درمان خودداری کنید. دلیلش آن است که ممکن است به عصب رسیده باشد. یکی از فنون طب فشاری که برای درد دندان کارساز است مالیدن یک تکه یخ به مدت چند دقیقه بین انگشتان اشاره و شست است.

۱۸. موز سبز خام برای درمان عفونت دندان

موز سبز خام, درمان عفونت دندان

موز سبز یکی از انواع موز است که معمولا در کشورهای گرمسیری می‌روید. چون موز سبز شیرینی کمتری دارد و از موز معمولی نشاسته‌اش کمتر است، این میوه اغلب بخارپز، سرخ یا آب پز می‌شود. اما شما می‌توانید موز سبز رسیده را به صورت خام نیز بخورید. گفته می‌شود موز سبز ترکیب‌های آنتی آکسیدانی، مواد معدنی، ویتامین و فیبر محلول فراوانی دارد که می‌تواند به شما کمک کند سیستم گوارشی‌تان را تقویت کنید.

بسیاری از مطالعات نشان داده‌اند که موز سبز فایده‌های بی‌نظیر و فوق‌العاده‌ای برای سلامتی دارد. به عنوان مثال، خوردن موز سبز کمک خواهد کرد از بیماری‌های عفونی مربوط به اسهال جلوگیری کنید. موز سبز خام منبع فوق‌العاده‌ای از ویتامین‌ها و مواد معدنی است من جمله فسفر، منیزیم، و پیتاسیم، تیامین که برای سلامتی شما ضروری است.

در کمال تعجب، بیماران مبتلا به عفونت یا آبسه‌ی دندان می‌توانند از موز سبز خام به عنوان درمان طبیعی موثر استفاده کنند.

استفاده از موز سبز خام به کاهش درد، ورم و التهاب کمک می‌کند. به علاوه، شما را از دست باکتری‌هایی که موجب عفونت دندان می‌شوند خلاص می‌کند و مانع از پخش شدن آن‌ها در دهان می‌شود. باید چند برگ موز سبز خام را حسابی له کنید. بعد، برگ‌های موز سبز خرد شده را روی دندان آسیب دیده قرار دهید. بگذارید برگ موزها به مدت حدودا ۲۰-۲۵ دقیقه روی دندان باقی بماند تا درد به صورت چشمگیری کاهش پیدا کند. بعد، می‌توانید برگ‌های خرد شده‌ی موز سبز را از روی دندانتان بردارید و دهانتان را با دهانشویه بشویید. توصیه می‌شود این درمان را چند بار در روز تکرار کنید تا از درد دندان و ورم آن به طور کامل خلاص شوید.

۱۹. جوش شیرین برای درمان آبسه دندان

جوش شیرین ماده‌ی چند کاره و در دسترسی است که می‌توانید آن را در بازار یا فروشگاه محل پیدا کنید. این ماده به شما کمک می‌کند PH بزاق را تحت کنترل بگیرید. بزاق در تامین مجدد مواد معدنی دندان نقش مهمی ایفا می‌کند؛ در نتیجه، دندان شما را در برابر عفونت مقاوم‌تر خواهد کرد. چون جوش شیرین در تمیز کردن دندان‌ها و لثه موثر است، در فهرست درمان‌های خانگی برای عفونت دندان قرار می‌گیرد.

ابتدا، باید یک نصف قاشق غذاخوری جوش شیرین را با مقدار کافی نمک در یک کاسه مخلوط کنید. آن را خوب هم بزنید تا خمیر صاف و یکدستی حاصل شود. بعد، یک گوش پاک کن را در آب خیس کنید و آن را در مخلوط نمک و جوش شیرینی که درست کرده‌اید فرو ببرید. می‌توانید سر گوش پاک کن را روی دندان آسیب دیده یا جایی بین گونه و آبسه‌ی دندان بمالید. باید بگذارید چند ساعت بماند و بعد به طور منظم این کار را تکرار کنید تا از شر چرک کردن لثه‌ها راحت شوید و همچنین عفونت را کم کنید و از بین ببرید.

اما، می‌توانید جوش شیرین را مستقیما روی دندان آسیب دیده بمالید بدون آنکه نگران عوارض جانبی نامطلوبی باشید. راه دیگر استفاده از جوش شیرین دهانشویه است. فقط کافی است یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یک لیوان آب بریزید. آن را خوب هم بزنید تا مطمئن شوید جوش شیرین کاملا در آب حل شده است.

۲۰. دانه‌ کنجد برای درمان عفونت دندان

مضرات کنجد, خوراکی سرشار از زینک, درمان عفونت دندان

گفته می‌شود دانه‌ی کنجد خواص ضد باکتریایی دارد که می‌تواند به تسکین موثر درد کمک کند. بنابراین، استفاده از دانه‌های کنجد به شما کمک خواهد کرد درد دندان ناشی از آبسه را کم کنید یا عفونت ناشی از باکتری‌ها را کاهش دهید. یک فنجان آب را در قابلمه بریزید و ۴ قاشق چایخوری دانه‌ی کنجد به آن اضافه کنید. بعد این مخلوط را چند دقیقه بجوشانید. گرمای شعله را کم کنید و بگذارید مخلوط کمی سرد شود. سر گوش پاک کن را در آب دانه‌ی کنجد فرو کنید و آن را روی دندان آسیب دیده‌ی خود بگذارید. وقتی این درمان را انجام می‌دهدی، لازم است که به آرامی گوش پاک کن آغشته به محلول را روی کل سطح دندان آسیب دیده بمالید. توصیه می‌شود که این درمان را چند بار در روز تکرار کنید.

۲۱. گل همیشه بهار برای درمان آبسه دندان

سالیان سال از گل همیشه بهار به عنوان یک درمان عفونت موضعی برای زخم‌های مقاوم استفاده می‌شده است. گفته می‌شود استفاده‌ی موضعی از گل همیشه بهار به شما کمک خواهد کرد التهاب را درمان و فرایند التیام زخم‌های مقاوم مختلف مانند اگزما، سوختگی‌ها، و سایر التهابات پوستی را تسریع کنید. به علاوه، گل همیشه بهار می‌تواند به عنوان دهانشویه برای درمان بسیاری از مشکلات دهانی، مانند زخم‌های دهان، آماس لثه، برفک دهان، و گلودرد استفاده شود. بیماران مبتلا به ناراحتی آکنه می‌توانند گل همیشه بهار را روی صورت و پوست آسیب دیده‌ی خود بمالند. بنابراین، تعجبی ندارد که گل همیشه بهار یکی از درمان‌های خانگی موثر برای درد عفونت دندان است.

این گل می‌تواند به شما کمک کند التهاب  را کاهش دهید و درد ناشی از عفونت دندان را تسکین دهید. ابتدا، باید چند عدد برگ گل همیشه بهار را بکوبید تا حالت خمیری نرم و صاف پیدا کندو از یک گوش پاک کن استفاده کنید تا آن را روی دندان عفونی شده‌ی خود بمالید. بگذارید یک ساعت بماند و بعد آن را با آب ولرم بشویید. باید این فرایند را چند بار تکرار کنید تا درد و التهاب شما به طور چشمگیری برطرف شود.

۲۲. روغن زیتون برای درمان عفونت دندان

فواید روغن زیتون, درمان عفونت دندان

روغن زیتون می‌تواند به شما کمک کند درد و التهابی را که از نشانه‌های آبسه‌ی دندان هستند کم کنید. دلیل آن ممکن است این باشد که روغن زیتون ترکیب خاصی دارد که اوژنول نام دارد. این ترکیب می‌تواند تمام میکروب‌ها و باکتری‌های مضری که باعث عفونت دندان می‌شوند را از بین ببرد. به علاوه، به خاطر خواص ضد باکتریایی، روغن زیتون فرایند درمان را تسریع خواهد کرد. فقط کافی است یک یا دو قاشق غذاخوری روغن زیتون را در یک پیاله بریزید. گوش پاک کن را در این محلول فرو ببرید و بعد سر آن را روی دندانی که درد و عفونت دارد بمالید. برای چند دقیقه نگه دارید تا شاهد کم شدن درد باشید. به منظور معالجه‌ی موثر ناراحتی عفونی، توصیه می‌شود این فرایند را روزانه ۲ یا ۳ مرتبه تکرار کنید.

۲۳. سیب زمینی برای درمان عفونت دندان

گفته می‌شود سیب زمینی در درمان هر عفونتی من جمله آبسه‌ی دندان مفید و موثر است. با وجود این، خلاص شدن از دست عفونت به طور کامل زمان می‌برد. هرچند سیب زمینی به سرعت سایر درمان‌های خانگی عفونت دندان به شما کمک نمی‌کند، اما این بهتر است این درمان امتحان شود چون بی‌خطر و نتیجه بخش است. ابتدا، باید چند عدد سیب زمینی خام بخرید. مطمئن شوید که این سیب زمینی‌ها به صورت طبیعی و بدون افزودن هیچ آفت کش یا داروی مضری رشد کرده‌اند.

سیب‌ زمینی ها را به قطعات کوچک خرد کنید. یک تکه‌‌ی کوچک سیب زمینی را روی دندان آسیب دیده بگذارید. می‌توانید بگذارید یک شب روی آن بماند. صبح روز بعد، بعد از بیدار شدن، می‌توانید سیب زمینی را از روی دندانتان بردارید و بدون دانشویه دهانتان را بشویید و شاهد کاهش درد قابل توجه باشید. اگر دیدید این درمان موثر است، می‌توانید هر شب آن را انجام دهید تا به نتایج رضایت بخش و مطلوب برسید.

۲۴. پاپایا برای درمان عفونت دندان

خواص میوه ها: ۳۴ میوه خوشمزه و فواید آن ها برای سلامتی، پوست و مو, درمان عفونت دندان

همه‌ی ما می‌دانیم پاپایا میوه‌ای است که منبع بی‌نظیر مواد مغذی و آنتی اکسیدان‌ها است. استفاده از پاپایا به عنووان یکی از درمان‌ّای خانگی عفونت دندان به ما کمک خواهد کرد باکتری‌های مضر را کاهش دهید و فرایند درمان و بهبودی تسریع شود. فقط کافی است پوست پاپایا را بگیرید و آن را به قطعات کوچکتر خرد کنید. قطعه‌ای از پاپایا را مستقیما و به آرامی روی دندان آبسه کرده و لثه‌‌ی اطراف دندان بمالید. باید به مدت یک ساعت بگذارید بماند. بعد، دهانتان را با دهانشویه بشویید و شاهد نتیجه‌ی خارق‌العاده‌ی آن باشید. توصیه می‌شود برای رهایی کامل از آبسه‌ و عفونت دندان این عمل را چند روز تکرار کنید.

۲۵. گیاه خوک طلایی برای درمان آبسه دندان

خوک طلایی یک گونه گیاه پایا و دارویی از سرده آلاله و تیره آلالگان است. این گیاه بومی جنوب شرقی کانادا و شرق ایالات متحده آمریکا است. گفته می‌شود ریشه‌ی خوک طلایی اغلب در طب هندی آمریکایی به عنوان محرک، دافع حشرات، یک شستشو دهنده یا یک اشک‌آور برای چشم‌های ملتهب یا درد گرفته استفاده می‌شده است. به علاوه، آن‌ها از خوک طلایی برای معالجه‌ی زخم‌ها و جراحات نیز استفاده می‌کردند.

در کمال تعجب، خوک طلایی به عنوان یکی از درمان‌های خانگی عفونت دندان نیز به حساب می‌آید. به منظور معالجه‌ی آبسه‌ یا عفونت دندان، کافی است نصف قاشق چایخوری پودر خوک طلایی را مستقیما روی آبسه‌ی دندان و محل درد بریزید. بگذارید خوک طلایی به مدت حدودا ۲۰ دقیقه روی آن بماند و بعد با دهانشویه‌ی ضدعفونی کننده آن را بشویید. باگر می‌خواهید درد به طرز چشمگیری برطرف شود و از التهاب راحت شوید باید این درمان را تکرار کنید.

۲۶. اکیناسه (سرخارگل) برای درمان عفونت دندان

خواص اکیناسه (سرخارگل), درمان عفونت دندان

اکیناسه گیاهی است که به خانواده‌ی آفتابگردان تعلق دارد. چون این گیاه در آمریکا می‌روید، به آن گل مخروطسان آمریکایی می‌گویند. از اکیناسه برای مبارزه با سرماخوردگی و آنفلوانزا استفاده می‌شده است. اکیناسه به طور گسترده و با اهداف مختلف در جهان استفاده می‌شود. این گیاه درمان موثری است که به معالجه‌ی بسیاری از عفونت‌ها، بیماری‌ها و ناراحتی‌ها کمک می‌کند مانند: سوء هاضمه‌ی اسیدی، اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی، اسهال، سندرم خستگی مفرط، سرگیجه، تبخال ناحیه‌ی تناسلی، بیماری لثه، مالاریا، میگرن، درد، روماتیسم، اسکیزوفرنی – عفونت خون، سفلیس، عفونت استرپتوکوک، آنفلونزا، تیروئید، ورم لوزه، عفونت مجاری ادرار، و عفونت های واژینال.

مطالعات بسیاری انجام شده است تا اثربخشی این دارو اثبات شود. به منظور درمان عفونت دندان یا آبسه‌ی دندان، لازم است پودر اکیناسه را روی دندان بمالید و بعد آن را به مدت ۲۰ دقیقه نگه دارید بعد با آب ولرم بشویید. برای نتایج بهتر باید این کار را به طور مظم انجام دهید.

جمع‌بندی

گاهی آبسه‌ی دندان یا عفونت دندان جدی است و تحمل آن خارج از کنترل و ناخوشایند است. اما، اگر به خاطر وضعیت دشواری که دارید نمی‌توانید بلافاصله با دندانپزشک ملاقات کنید؛ این درمان‌های خانگی موقتا باعث تسکین شما خواهند شد. اما، می‌توانید خطر گسترش عفونت دندان را با دنبال کردن توصیه‌ها و تکنیک‌هایی کاهش دهید. توصیه می‌شود از خمیر دندانی استفاده کنید که حاوی فلوراید است و دهانتان را با آب فلوراید دار بشویید تا احتمال آبسه‌ی دندان پایین بیاید.

نخ دندان به شما کمک خواهد کرد از رشد و پخش باکتری‌های مضر در دهانتان جلوگیری کنید؛ در نتیجه، از شما در برابر پوسیدگی و سوراخ شدن دندان یا عفونت دندان مواظبت می‌کند. برای اطمینان از تمیز شدن کامل و درست دندان‌هایتان، باید هر ۳ ماه یک بار مسواک خود را عوض کنید. دهانشویه‌ی ضدعفونی کننده یا فلورایدی از دندان‌های شما محافت خواهد کرد. با ترک کردن بعضی از عادات بد مثل سیگار کشیدن به تمیز مانند دندان‌ها کمک کنید. با افزایش مصرف ویتامین C و اسیدهای چرب امگا۳ سیستم ایمنی خود را تقویت کنید. و نهایتا، برای معاینه و تمیز کردن دندان هایتان باید با یک دندانپزشک ملاقات کنید.

مهم است که برای درمان عفونت دندان زود اقدام کنید قبل از آن که این بیماری پخش شود و بر قسمت‌های دیگر بدن شامل فک‌ها، گردن، و سر نیز تاثیر بگذارد. در نتیجه، در صورت عدم درمان، می‌تواند به ناراحتی‌های جدی‌تری منجر شود. اما، با به کاربستن درمان‌های خانگی طبیعی برای درد عفونت دندان و مراجعه به دندانپزشک برای بررسی و اطمینان از این که بیماری به صورت کارآمد و کاملی درمان و متوقف شده است، از ابتلا به ناراحتی های جدی‌تر جلوگیری کنید. آیا این توصیه‌ها برای شما مفید و کارآمد بود؟


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: allremedies

درمان عفونت دندان: ۲۶ درمان خانگی از بین بردن آبسه یا عفونت دندان


 

برچسب ها

بازده

متاسفیم. نظرات بسته است.

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی