تفاوت مبلمان اداری مدرن و کلاسیک

مبلمان اداری مدرن و کلاسیک، از جمله پرکاربردترین انواع مبلمان های اداری هستند. برای اینکه بتوانید در میان این دو سبک مبلمان، بهترین مدل را انتخاب کنید، لازم است تا در وهله اول با هر یک از این مبلمان ها و سپس با تفاوت هر یک، آشنا شوید. در نهایت در تناسب با مشخصات محیط خود، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

معرفی مبلمان اداری کلاسیک

مبلمان های کلاسیک که با عناوینی همچون مبلمان رومی و یا سنتی نیز شناخته می شوند، از جمله با شکوه ترنی انواع مبلمان های اداری هستند. در سطح کلی و بدنه اصلی این مبلمان ها از المان های تزئینی برجسته استفاده می شود. همین مسئله موجب شده تا ابعاد مبلمان کلاسیک بزرگتر به نظر برسد.

در ساخت مبلمان های کلاسیک استفاده از متریال های ارزشمندی همچون چوب طبیعی و یا چرم استفاده می شود. استفاده از این متریال ها موجب شده تا استحکام، دوام و زیبایی این مبلمان ها به طرز قابل توجهی بالا رود. اما همین مسئله قیمت مبلمان اداری کلاسیک نفیس را نیز بالا برده است.

امروزه برای کاهش قیمت مبلمان های کلاسیک، فرآورده های چوبی و مصنوعات چرمی جایگزین نمونه های طبیعی می شوند. اگرچه این دسته از مبلمان ها زیبایی متریال های طبیعی را ندارند، اما شکل و شمایل مطلوبی داشته و برای استفاده در محیط های اداری نیمه رسمی مناسب هستند.

تفاوت مبلمان اداری مدرن و کلاسیک

معمولاً در ساخت مبلمان کلاسیک از رنگ طبیعی چوب استفاده می شود. همین مسئله موجب شده تا هارمونی رنگ در مبملان های کلاسیک، به سمت رنگ های گرم و تیره برود. از مبلمان اداری کلاسیک، با رنگ های تیره، متریال های ارزشمند و تزئینات فاخر، در دفاتر رسمی و لاکچری استفاده می شود.

اما استفاده از آن در دفاتر کاری کوچک و نقلی، به هیچ وجه توصیه نمی شود. چرا که مبلمان اداری کلاسیک فضای زیادی اشغال کرده و به واسطه بهره مندی از توناژ رنگ های تیره، موجب کوچکنمایی محیط می شود. تنها به مدیرانی که دفاتر اداری بزرگ و وسیع دارند و دغدغه ای از بابت تدمین بودجه نیز ندارند، خرید مبلمان اداری کلاسیک توصیه می شود.

معرفی مبلمان اداری مدرن

درست نقطه مقابل سبک کلاسیک، سبک مدرن قرار دارد. مبلمان هایی که با سبک مدرن ساخته می شوند، فاقد تزئینات برجسته و المان های اضافه هستند. شاید تصور کنید حذف تزئینات موجب نازیبایی در مبلمان اداری مدرن می شود. این در حالیست که زیبایی و جذابیت این مبلمان ها در سادگی و مینیمال بودن آنان خلاصه می شود.

رپورتاژ

برای ایجاد تنوع در مبلمان های مدرن، از فرم های مختلف و اشکال انتزاعی، برای طراحی و ساخت مبلمان استفاده می شود. همین مسئله موجب شده تا تنوع در طرح و رنگ مبلمان های مدرن در مقایسه با نمونه های کلاسیک، بیشتر باشد. شما می توانید برای مشاهده و خرید انواع طرح این سبک از مبلمان اداری اینجا کلیک کنید. متریال غالب در سبک مدرن، فلز، شیشه، چوب و مصنوعات پلاستیکی است.

به همین خاطر است که معمولاً قیمت فروش این مبلمان ها در مقایسه با نمونه های کلاسیک کمتر است. در انتخاب رنگ مبلمان اداری مدرن هیچ محدودیتی وجود ندارد. اما به طور معمول این دسته از مبلمان های اداری در هارمونی رنگ روشن و یا خنثی ساخته می شوند. از مبلمان اداری مدرن در عموم فضاهای اداری، اعم از بزرگ و کوچک استفاده می شود.

اما استفاده از آن در دفاتر رسمی رایج نیست. در عوض این مبلمان ها در دفاتر خلاقانه و لوکس به وفور استفاده می شوند. برای کسب و کارهای نوپا و مدیرانی که بودجه کافی برای تجهیز دفتر کار خود ندارند، خرید و استفاده از مبلمان اداری مدرن توصیه می شود.

تفاوت مبلمان اداری مدرن و کلاسیک

تفاوت مبلمان اداری کلاسیک و مدرن

حالا که با مشخصات هر یک از مبلمان های اداری مدرن و کلاسیک آشنا شدید، بهتر است تا با در نظر گرفتن تفاوت این دو سبک، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

  1. مبلمان اداری کلاسیک تنها برای فضاهای اداری بزرگ پیشنهاد می شود. در حالیکه از نمونه های مدرن می توان در عموم فضاها استفاده کرد.
  2. مبلمان های کلاسیک در مقایسه با نمونه های مدرن، دارای قیمت بیشتری هستند.
  3. کیفیت و کارآیی در هر یک از مبلمان ها در تناسب با جنس متریال به کار رفته در آنان تعیین می شود. اما مبلمان های کلاسییک که از جنس چوب درختان طبیعی ساخته می شوند، جزو مقاوم ترین ها به شمار می آیند.
  4. مبلمان های مدرن موجب بهینه سازی فضای اداری می شوند. در حالیکه مبلمان های کلاسیک فضای زیادی اشغال کرده و به سختی در محیط کوچک جای می گیرند.
  5. مبلمان مدرن در خلق فضاهای نوآورانه و مبلمان های کلاسیک برای استفاده در فضاهای رسمی مناسب اند.
  6. استفاده از مبلمان مدرن منجر به بزرگنمایی در محیط می شود. هارمونی رنگ های روشن، ابعاد کوچک و بازتاب گسترده نور، منجر به بروز این اتفاق می گردد. در حالیکه مبلمان های کلاسیک به واسطه بهره مندی از ابعاد بزرگ و المان های تزئینی متعدد، موجب کوچک نمایی می شود.

تفاوت مبلمان اداری مدرن و کلاسیک

نتیجه گیری

مبلمان اداری مدرن و کلاسیک، هر یک مشخصات و کاربری های مخصوص به خود را دارند. هر قدر مبلمان های کلاسیک در خلق فضاهای لاکچری موفق عمل می کنند، مبلمان های مدرن در ایجاد فضاهای خلاقانه موثرترند. بهتر است تا در انتخاب و خرید مبلمان اداری، به مشخصات هر سبک توجه کرده و در تناسب با ابعاد محیط، نوع کسب و کار و همچنین بودجه خود، بهترین گزینه را انتخاب کنید

نوشته‌های مرتبط