کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تعبیر خواب مو: ۹۹ تعبیر و تفسیر خواب دیدن مو

از دیرباز تعبیر خواب مو و تفسیر و تعبیر نمادها و نشانه ­های خواب مو امری پیچیده بوده است. حاکمان خاندان مروونژی‌های فرانسه بر این باور بودند که مو قدرت جادویی دارد. همین کوتاه کردن مو بود که باعث مرگ سامسون (شمشون) شد. کری راسل در نمایش ‘Felicity’ موهای خود را از دست داد. واضح است که مو تاثیر زیادی بر زندگی و رویاهای ما دارد.

تعبیر خواب مو

تمام کارهایی که در زندگی روی موهای‌مان انجام می­دهیم مانند کوتاه کردن آن، استفاده از محصولات، مواد شیمیایی و وسیله‌های آرایشی برای آن است که ظاهر بیرونی موی خود را شبیه تصویر درونی خودمان کنیم. تعبیر خواب مو دنیای عجیبی دارد و خواب مو بیش از آنکه در مورد ظاهر فیزیکی یک فرد باشد در مورد دنیای درون او است. به طور کلی می توان گفت علایم تعبیر خواب مو به چند دسته­ اصلی تقسیم می شوند.

در ادامه ۹۹ تعبیر خواب مو آمده است

۱. ریزش مو

مو چیزی فراتر از فولیکول­های پروتئینی ساده است. مو نماد ایده­ ها و افکاری است که در روان هر فردی جریان دارد و پرورش می‌یابد. خب، معنی ریختن مو در خواب چیست؟

ریختن مو در خواب می­تواند تعبیرهای زیر را داشته باشد:

– ایده ­های رها شده

– خلاقیت از دست رفته

– احساس بی کفایتی

– احساس از دست دادن قدرت یا کنترل

– از دست دادن انرژی

ریختن مو در خواب نشان دهنده­ یک وضعیت استرس زا است، وضعیتی که در آن بیننده خواب احساس می­کند کسی موهایش را می­کشد.

مشابه کسی که هیچ کنترلی روی ریزش موی خود ندارد، چنین خوابی نیز نشان دهنده­ آن است که بیننده احساس می­کند هیچ کنترلی روی شرایط ندارد. اگر بخواهیم تعبیر صادقانه ­تری داشته باشیم می­توانیم بگوییم که باید کاملا مشخص شود که آیا فرد احساس عدم قدرت می­کند یا احساس می­کند کنترل همه چیز را از دست داده است زیرا این دو مورد با هم تفاوت های عمد­ه­ ای دارند.

مطلب مرتبط: تعبیر خواب ناخن: ۵ تعبیر دیدن ناخن در خواب که خیلی واقعی است

۲. خواب اکستنش مو

گاهی اوقات خواب اکستنشن مو چیزی بیش از آرزوی دستیابی به موی بلند در دنیای بیداری نیست. اما گاهی اوقات علامت چیزی فراتر از بلند کردن مو است.

درست همانند اکستنشن مو که غیر طبیعی است، خواب اکستنشن مو نیز می تواند تمایل شدید فرد به پیدا کردن یک راه میانبر غیر طبیعی باشد که از شر وضعیتی دردناک در زندگی خلاص شود. برای مثال به جای تجربه­ درد، ممکن است فرد به دنبال داروهای بی حس کننده و الکلی باشد تا درد را حس نکند.

در حالی که استفاده از این داروها ممکن است به تسکین موقت کمک کند، اما هرگز مشکل را حل نمی­کند و همچنین تغییرات بلند مدتی ایجاد نمی­کند که به فرد کمک کند در شرایط مشابه از پس مشکلات بر بیاید.

اکستنشن مو با کراتین

مطلب مرتبط: تعبیر خواب مرده: ۵ نکته در مورد تعبیر دیدن مرگ و مردن در خواب

تعبیر خواب مو ۳: نماد سالن زیبایی مو

خواب رفتن به سالن زیبایی مو می­تواند نشان دهنده­ تغییر و تحول باشد. اگر کسی صبح از خواب بیدار شود و خوابِ رفتن به یک سالن مو با احساس منفی را دیده باشد می­تواند به این معنی باشد که تحول و تغییری که فرد تجربه کرده موجب ناراحتی او شده است یابرای او خوشایند نبوده است.

گاهی اوقات حس منفی نسبت به سالن­های زیبایی مو در خواب می­تواند به این معنی باشد که تصور فرد از خودش دچار آسیب شده است. اگر فردی در خواب از سالن زیبایی مو رضایت داشته باشد به این معنی است که تغییراتی که رخ می­دهند مطلوب، طولانی و دلپذیر هستند.

تحول در درون فرد بیننده ی خواب رخ می­دهد و ممکن است در ظاهر فیزیکی که توسط آن با دنیا روبرو می­شود نیز نمود خارجی داشته باشد.

مطلب مرتبط: تعبیر خواب خیانت: ۶ معنی دیدن خیانت در خواب از نظر متخصصان

۴. خواب کوتاه کردن مو با حس مثبت

کلید اصلی تعبیر اینکه کوتاه کردن مو در خواب جنبه­ مثبت یا منفی دارد این است که به حسی که در خواب داشتید توجه کنید. زمانی که فرد از خواب بیدار می­شود و خواب کوتاه کردن مو دیده است و احساس راحتی یا خوشحالی می­کند، می­تواند به این معنی باشد که تحول درونی مثبت در بیننده­ خواب رخ داده است.

خواب کوتاه کردن مو با حس مثبت می­تواند به این معنی باشد که بیننده­ از چیزی که دیگر کارایی برایش ندارد صرفنظر کرده و آن را کنار گذاشته است. در واقع اصلاح موی سر در برخی از ادیان و فرهنگ­ها می­تواند نشان دهنده­ تغییر درونی فرد باشد. اما اگر در خواب کوتاه کردن مو حس منفی داشته باشید چه؟

۵. خواب کوتاه کردن مو با حس منفی

اما خواب کوتاه کردن مو با حس منفی می­تواند معانی زیر را داشته باشد:

– یک نفر مجازات شده است

– حس ندامت یا گناه

– قدرت شخصی یک نفر به طور بی رحمانه‌ای در حال از دست رفتن است.

۶. خواب تراشیدن مو

در کتاب مقدس، تراشیدن موی سر اغلب به عنوان نوعی مجازات در نظر گرفته شده و نشانه ­ای از این است که فرد به دلیل کارهایی که کرده احساس گناه می­کند. زمانی که موی سر تراشیده می­شود، ماحصل آن این است که کل دنیا نتیجه را می­بینند و شاید علت اصلی تراشیدن موی سر این بوده است که یک اقدام تنبیهی یا نوعی مجازات به حساب می‌آمده است.

اگر شخص احساس کند که قدرت او به زور و با خشونت از او گرفته می‌شود، تشخیص هویت کسی که در حال کوتاه کردن مو است می‌تواند نماد همان کسی باشد که منبع انرژی را قطع می‌کند.

مطلب مرتبط: تعبیر خواب مار: ۶ نکته اثبات شده درباره تعبیر دیدن مار در خواب

تعبیر خواب مو  ۷: مدل مو

مو در داخل بدن تشکیل می­شود و سپس از آن بیرون می­آید. در واقع مو از طریق پوست رشد نمی­کند بلکه بخش تغییر یافته ­ای از پوست است. مو فقط روی سر در نمی آید بلکه کل بدن را پوشانده است. با این حال بسیاری از خواب ­ها در مورد موی سر هستند و سر محل فعالیت­های ذهنی است.

موی سر نماد فعالیت‌های ذهنی است مانند:

خلاقیت

– الگوها / سیکل­های ذهنی

۸ خواب موی آسیب دیده

موی آسیب دیده می­تواند نشان دهنده­ این باشد که افکار فرد خود-ویرانگر یا عمدتا منفی هستند. موی ژولیده و درهم می­تواند نشان دهنده­ی درگیری ما در زندگی پیچیده­ی هنگام بیداری باشد. موی سالم نشان دهنده­ این است که فرد در وضعیت لذت بخشی قرار دارد.

۹. خواب موی سالم

موی سالم در خواب نشان دهنده­:

اعتماد به نفس

– قدرتمندی

– قانع بودن

سلامت ذهنی

– وضعیت خوب فیزیکی است.

بررسی دقیق وضعیت مو در خواب می­تواند سرنخ­ های مهمی در مورد معنای خواب بدست بدهد.

مطلب مرتبط: کابوس: ۲۵ رایج ترین کابوس شبانه که باید معنی آن ها را بدانید

 خواب رنگ کردن مو

رنگ در خواب همیشه عامل مهمی در تعبیر آن است. رنگ مو هم از این قاعده مستثنی نیست.

۱۰.خواب موی مشکی

رنگ مشکی: اگر کسی موهای خود را در خواب مشکی تیره یادکلره کرده باشد می­تواند نشانه­ افسردگی او باشد. دکلوره کردن مو شاید به این معنی باشد که زندگی فرد بی رنگ و بی معنی است یا دچار معناباختگی شده است.

۱۱. خواب موی قرمز

رنگ قرمز: قرمز یک رنگ پیچیده است و می­تواند نماد مفاهیمی چون سرزندگی، خشم یاحتی تحولات عمیق روانی باشد که در روان فرد اتفاق می‌افتند.

۱۲. دیدن خواب موی طلایی

چنین خوابی معمولا از زندگی مرفه و با ثبات و پایدار حکایت دارد.

۱۳. تعبیر خواب موهای خاکستری

اگر در خواب ببینید که موهایی خاکستری رنگ دارید، این خواب نمادی از خرد و دانش است. به زودی اتفاقی بسیار مهم رخ می دهد که با خرد و دانش شما در ارتباط است.

۱۴. تعبیر خواب داشتن موهایی سیاه

اگر در خواب ببینید که موهایی به رنگ سیاه دارید، تعبیر آن است که شما احساسات واقعی خود را از دیگران پنهان و آن ها را سرکوب می کنید.

۱۵. تعبیر خواب دیدن فردی با موهای سیاه

اگر در خواب فردی را با موهای سیاه ببینید، تعبیر آن است که این فرد برای شما معمایی بزرگ است. شما قادر نیستید به درستی دریابید که او چه فکری می کند یا چه چیزی می خواهد و دوست دارید که اطلاعات بیشتری در مورد این فرد معمایی و رازآلود پیدا کنید.

بهترین رنگ مو جدید ۲۰۱۹

۱۶. تعبیر خواب شانه کردن موها

اگر در خواب ببینید که موهای خود را شانه می زنید، تعبیر آن است که شما افکار منفی و ناخوشایند خود را در گذشته جا گذاشته اید. در حال حاضر افکار و ایده های جدیدی در زندگی دارید. شما روش فکر کردن خود را تغییر داده اید و اکنون احساس بهتری دارید.

۱۷. تعبیر خواب موی درهم و ژولیده

دیدن موی درهم و ژولیده در خواب نشان دهنده آن است که شما در زندگی واقعی و بیداری به شدت آشفته و پریشان هستید. شما نمی دانید که واقعا از زندگی چه می خواهید یا چطور می توانید به آنچه می خواهید دست یابید.

۱۸. تعبیر خواب کسی که موهای شما را بو می کشد

این خواب نیز دارای مفهومی جنسی است و تعبیر آن است که شما در مسائل جنسی مربوط به رابطه تجربه کافی ندارید. این خواب به این معناست که شما شدیدا کنجکاو هستید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با روابط و رابطه جنسی خود به دست آورید.

۱۹. تعبیر خواب انگشتان خود را در میان موهای دیگری انداختن

این خواب نشان می دهد که شما دوست دارید رابطه ای نزدیک تر با این فرد داشته باشید. درواقع شما دوست دارید رابطه معنوی و روحانی بهتری با این فرد داشته باشید. این خواب در اکثر موارد نمادی از دوستی و عشق برادرانه است.

۲۰. تعبیر خواب بادی که در میان موهای شما می وزد

اگر در خواب ببینید که باد در میان موهای شما می وزد، تعبیر آن است که شما در ابراز احساسات واقعی خود احساس آزادی می کنید. احتمالا مدتی طولانی این احساسات را در خود سرکوب کرده بودید و اکنون زمان آن رسیده است که این احساسات را به دنیا نشان دهید.

۲۱. تعبیر خواب جانورانی در میان موهای شما

اگر در خواب جانورها و حشراتی را لابلای موهای خود ببینید، تعبیر آن است که چیزی در زندگی واقعی تان شما را پریشان و نگران ساخته است.

۲۲. خواب کوتاه کردن موی کسی

اگر خواب دیدید موی کسی را کوتاه می‌کنید، چنین خوابی می‌تواند حاکی از ترس شما در مورد از دست دادن کنترل‌تان در زندگی باشد.

۲۳. خواب فر کردن موها

اگر در خواب موهای‌تان را فر کنید، چنین خوابی نشانه‌ی خوبی است، و حکایت از آن دارد که به زودی بر موانعی که پیش روی‌تان قرار می‌گیرد غلبه می‌کنید.

اگر در خواب ببینید موی کسی را فر می‌کنید، چنین خوابی احتمالا حاکی از آن است که آن شخص در آینده‌ای نزدیک به شما کمک خواهد کرد.

۲۴. خواب شستن موها

اگر در خواب موهای‌تان را بشویید، چنین خوابی نشانه‌ی خوبی است و نماد موفقیت کار یا رابطه‌ای جدید است.

۲۵. خواب رشد کردن موها

اگر خواب رشد مشخص و آشکار موهای‌تان را ببینید، چنین خوابی احتمالا حکایت از نیاز به انجام انتخاب یا گرفتن تصمیمی در آینده‌ی نزدیک دارد. این خواب همچنین ممکن است نشانه‌ی رشد اعتماد به نفس باشد.

اگر خارج از کنترل رشد کند، این خواب احتمالا نشانگر خودبینی و غرور مضاعف شما است.

موهای بلند

۲۶. تعبیر خواب مو های بلند داشتن

اگر خواب ببینید موهای بلندی دارید، چنین خوابی نشانه‌ی خوبی است، و حاکی از آن است که تصمیمات فکر شده و خوبی می‌گیرید.

شاید این خواب به آن اشاره داشته باشد که در حل وضعیتی دشوار تمرکز و نظم خواهید داشت.

اگر موهای‌تان آنقدر بلند بود که آزارتان می‌داد، چنین خوابی ممکن است حکایت از افکاری باشد که مانع حرکت شما به جلو می‌شود. شاید به جای عمل کردن بیش از اندازه تامل و تعمق می‌کنید.

۲۷. خواب داشتن موهای کثیف

اگر خواب دیدید موهایی کثیف دارید، چنین خوابی ممکن است حاکی از احساس بی ارزشی یا قضاوت شدن به علتی باشد.

۲۸. اگر در خواب ببینید از مو پوشیده شده اید

اگر خواب دیدید سرتاسر از مو پوشیده شده‌اید، چنین خوابی ممکن است نشان از نیاز به ارزیابی مجدد اهداف‌تان باشد. شاید لازم باشد بعضی از آن‌ها را تغییر بدهید. گاهی این خواب حمایت از سوی کسی را نشان می‌دهد.

۲۹. خواب رفتن به آرایشگاه

اگر در خواب ببینید به آرایشگاه می‌روید، چنین خوابی ممکن است نشان از نگرشی منفی داشتن نسبت به زندگی باشد. شاید این خواب به شما در مورد تغییر نگرش‌تان هشدار می‌دهد.

۳۰. خواب ناراضی بودن از سبک کوتاه شدن موهای‌تان

اگر خواب ببینید از شیوه‌ی اصلاح موهای‌تان راضی نیستید، چنین خوابی ممکن است نشان از احساس از دست دادن اعتماد به نفس یا قدرت‌تان باشد.

۳۱. خواب روییدن مو در جاهای عجیب و غریب

اگر خواب دیدید در جاهایی از بدن‌تان که معمولا رو نمی‌روید مو رشد کرده است، چنین خوابی ممکن است نشان از احساس حمله از سوی کسی باشد یا احساسی که گویی کنترل خود را در مورد اوضاع زندگی‌تان از دست داده‌اید.

۳۲. خواب شستن و اصلاح کردن موهای‌تان

اگر هواب دیدید آرایشگری موهای‌تان را می‌شوید و اصلاح می‌کند، چنین خوابی ممکن است نشان از آماده شدن برای دورهمی خاصی، یا یک رویداد اجتماعی باشد که به زودی در آن شرکت می‌کنید.

۳۳. خواب ببینید آرایشگر هستید

اگر خواب ببینید یک آرایشگر هستید، چنین خوابی ممکن است نشان از تحمیل خودتان به دیگران باشد.

گاهی این خواب نشانه‌ی آمادگی شما برای تغییر مسیر زندگی است. شاید این خواب حاکی از آن باشد که تغییرات مهمی در زندگی انجام می‌دهید یا برای آن‌ها برنامه ریزی می‌کنید.

۳۴. تعبیر خواب مو بدون هیچ جزییات بیشتری

اگر در خواب‌تان مو دیده‌اید اما هیچ موقعیت یا شرایط بخصوص دیگری وجود ندارد، این خواب نمایانگر فتنه و هوسرانی است. این خواب معمولا دلالت معنایی جنسی دارد و ممکن است نمایانگر طرز تفکر شخصی خودتان باشد.

۳۵. خواب موهای گوریده یا در هم تنیده

اگر خواب موهای در هم تنیده شده را ببینید، یعنی در عالم بیداری احساس آشفتگی و گیجی زیادی می‌کنید. نمی‌دانید واقعا از زندگی چه می‌خواهید و چگونه می‌توانید به آن دست پیدا کنید.

۳۶. تعبیر خواب تغییر اساسی ایجاد کردن در موهای‌تان

اگر خواب دیده‌ای سبک موهای‌تان به شدت تغییر کرده است، این خواب نشانگر آن اس که می‌خواهید تغییراتی اینچنینی در زندگی‌تان بدهید. شما رویکردتان را نسبت به مسائل خاصی در زندگی تغییر داده‌اید.

از منظر دیگر، این خواب به معنی آن است که سعی می‌کنید مثبت‌تر فکر کنید. تلاش دارید تا از تمام افکار و احساسات منفی که آزارتان می‌دهد خلاص شوید.

۳۷. خواب موهای کوتاه داشتن

اگر در خواب ببینید موهای‌تان کوتاه است، یعنی که باید سبک زندگی‌تان را تغییر دهید.

۳۸. تعبیر اینکه خواب ببینید کسی موهای‌تان را بو می‌کند

اگر چنین خوابی ببینید، این هم معنایی جنسی دارد. ممکن است در زمینه‌ی روابط جنسی تجربه‌ی کافی نداشته باشید. این خواب یعنی نسبت به شناخت بیشتر روابط و میل جنسی خود کنجکاو هستید.

۳۹. خواب ببینید دست‌تان را لای موهای کسی فرو می‌کنید

اگر چنین خوابی ببینید، یعنی آنکه دوست دارید به آن شخص نزدیک‌تر شوید. در واقع، مایل هستید ارتباط معنوی بیشتری با او داشته باشید. در بیشتر موارد این خواب نماد عشق برادر وارانه و دوستی است.

۴۰. خواب ببینید خودتان موهای سیاه دارید

اگر خواب دیده‌اید که موهای‌تان سیاه است، یعنی احساسات واقعی خودتان را سرکوب و از دیگران پنهان می‌کنید.

۴۱. تعبیر خواب دیدن شپش در موهای‌تان

اگر در خواب شپش داخل موهای‌تان ببینید، این خواب نشانگر آن است که در عالم بیداری آشفته و نگران چیزی هستید.

۴۲. تعبیر خواب سشوار

اگر خواب ببینید برای خشک کردن موهای‌تان از سشوار استفاده می‌کنید، یعنی زمان رهایی از افکار کهنه و شروع تفکر مثبت فرا رسیده است.

۴۳. خواب استفاده کردن از اسپری مو

اگر خواب ببینید از اسپری مو استفاده می‌کنید، به معنی آن است که نگران وجهه‌تان در انظار عموم هستید. برای شما نظرات دیگران بسیار مهم است.

۴۴. خواب کنده شدن موها

اگر در خواب ببینید موهای‌تان کنده می‌شود چنین خوابی نشانه‌ی خوبی نیست و به زیان‌هایی که در پیش دارید اشاره می‌کند.

۴۵. خواب تغییر اساسی مدل مو

اگر خواب ببینید در مدل موی خود تغییر اساسی داده‌اید، چنین خوابی ممکن است نشان دهنده‌ی ایجاد رویکردی جدید در زندگی در قبال بعضی از مسائل باشد.

۴۶. خواب موی زیر بغل

دیدن موی زیر بغل در خواب نشانه‌ی توانایی ارتباط برقرار کردن با دیگران است. زیر بغل هر آدمی قسمتی خصوصی از اندام او به حساب می‌آید پس اگر در خواب آن را به کسی نشان بدهید به معنی آن است که با آن شخص صمیمیت دارید.

۴۷. تعبیر خواب کرم‌ها و حشرات داخل مو

اگر خواب ببینید از داخل موهای‌تان کرم و حشره بیرون می‌آید نشان می‌دهد چیزی در ذهن‌تان هست که باعث پیدایش افکار منفی می‌شود. این احتمال هست که نگران یک سری چیزها هستید که آن قدرها هم مهم نیستند، و به همین خاطر باید دست بردارید از نگرانی درباره‌ی چیزهای کم اهمیت و نسبت به خودتان و وضعیتی که در زندگی با آن روبه‌رو هستید دید مثبت تری داشته باشید.

۴۸. خواب مو در دهان

اگر در خواب ببینید که همراه استفراغ مو بالا می‌آورید، یا روی زبان‌تان مو در آورده است، یا مو می‌خورید یا هر خواب دیگری که به بودن مو در دهان‌تان اشاره می‌کند، چنین خوابی نماد مهارت‌های ارتباطی شما با دیگران است. این خواب نشان می‌دهد که شما احتمالا خیلی زیاد حرف می‌زنید یا چیزهایی را گفته‌اید که از شما انتظار نمی‌رفته است. یادتان باشد گاهی ساکت ماندن بهتر است تا چرت و پرت گفتن! ناخوداگاه‌تان به شما می‌گوید که از اعمال‌تان احساس تاسف می‌کنید.

معانی و تعبیرهای عربی (اسلامی) دیدن مو در خواب

۴۹. اگر موها خوب شانه شده باشند

اگر کسی خواب ببینید موهایش به خوبی شانه شده‌اند، این خواب نشانه‌ی دوستی و رفاقت است.

۵۰. تعبیر خواب شانه کردن موی دیگران

اگر در خواب موهای دیگران را شانه کنید یعنی با کسی که موهایش را شانه کرده‌اید دوستی خوبی خواهید داشت و / یا در کسب و کار یا روابط‌تان به موفقیت بزرگی دست پیدا می‌کنید.

۵۱. دیدن موی سفید در خواب از منظر اسلامی

دیدن چنین خوابی – یعنی داشتن موهای سفید – نشان دهنده‌ی وضعیت ذهنی آرام، و عقل و خردی است که در ما نهفته است. این خواب نشان‌مان می‌دهد که از سوی دیگران تکریم و احترام فراوانی خواهیم شد.

۵۲. تعبیر خواب موی بلوند

دیدن موی بلوند در خواب نشانه‌ی لطافت، خوبی، سر زندگی و جوانی است.

۵۳. خواب داشتن موهای قهوه‌ای

اگر در خواب ببینید صاحب موهایی به رنگ قهوه‌ای هستید این خواب یعنی شخصیت مثبت‌تان فایده‌های زیادی برای‌تان به بار خواهد آورد.

۵۴. تعبیر خواب بافتن موها

اگر خواب بافتن مو ببینید، چنین خوابی پیش‌بینی می‌کند به زودی تغییرات بزرگی در زندگی‌تان اتفاق بیفتد.

۵۵. تعبیر خواب موی روی سینه

تعبیر چنین خوابی داشتن زندگی سالم است.

۵۶. تعبیر خواب فروختن مو

اگر در خواب ببینید موهای خود را می‌فروشید احتمالا سانحه‌ای برای‌تان پیش خواهد آمد.

۵۷. خواب روئیدن مو روی دست‌ها یا کف دست‌ها

چنین خوابی نشان دهنده‌ی آن است که باید بیشتر به آینده فکر کنید.

۵۸. خواب سوزاندن مو یا موی درون آتش

اگر چنین خوابی ببینید به معنی آن است که از یک چیز غیر قابل قبول فرار خواهید کرد.

۵۹. تعبیر خواب روئیدن مو در دماغ، گونه‌ها یا پیشانی

این خواب یعنی غلبه‌ی شما بر دشمنان کار دشواری خواهد بود.

۶۰. خواب موی ناحیه‌ی شرمگاه (موی آلت تناسلی)

دیدن چنین خوابی وضعیت فکری و ذهنی‌تان را آشکار می‌سازد که در برگیرنده‌ی اشتیاق‌ها یا ترس‌های جنسی است.

۶۱. خواب ریختن موی بدن

این خواب یعنی شخص خواب بیننده در محل کار یا سایر حوزه‌های زندگی با موانعی روبه‌رو خواهد شد.

۶۲. اگر در خواب شوهر موهای همسرش را کوتاه کند

چنین خوابی نشانه‌ی آن است که آن مرد زنش را برای همیشه ترک خواهد کرد. دلیل اصلی جدایی ممکن است وجود زن دیگری باشد که مدتی است در زندگی شوهر او وارد شده است.

۶۳. اگر زنی که بیمار است خواب ببینید موهای خودش را کوتاه می‌کند

آن زن خواهد مرد. موهای کوتاه شده نماد پایان حیات هستند و در نتیجه مرگ فرا خواهد رسید.

۶۴. اگر زنی که شوهرش مریض است خواب ببیند موهای خودش را کوتاه می‌کند

شوهرش بهتر نخواهد شد و می‌میرد، چون کوتاه کردن نماد جدایی است.

تعبیر ایرانی (فارسی/اسلامی) مو در خواب

۶۵. اگر در خواب فرمانده و رهبر مردم موهای جوگندمی داشته باشد

مردم به رنج و مشقت گرفتار می‌شوند و تمامی ثروت آن ملک از بین می‌رود.

۶۶. اگر کسی خواب ببینید موهای فرمانده یا رهبر مردم کاملا نقره‌ای شده است

این خواب یعنی او از مشکلات و نگرانی‌ها رهایی پیدا نخواهد کرد در نتیجه مردم هم در رنج خواهند بود.

۶۷. خواب فرماندهان و رهبران در حالی که موهایی زیبا، براق و سالم دارند

تعبیر این خواب آن است که مردم در شادمانی و لذت بدون هیچ گونه ترسی از جنگ یا دلنگرانی دیگری زندگی خواهند کرد.

۶۸. در خواب دیدن رهبری که موهایش تراشیده شده است

تعبیر این خواب آن است که دشمنان سعی می‌کنند چیزی که متعلق به آنها نیست به‌دست بیاورند. مردم و رهبر باید مراقب بیگانگان یا کسانی که به کشورشان می‌آیند باشند.

تعبیر دیدن مو در خواب از منظر فرهنگ اروپایی (یهودی – مسیحی)

۶۹. اگر زنی خواب ببیند روی سینه‌اش مو روئیده است

چنین خوابی نشانه‌ی شرمساری یا احتمالا رسوایی است که برای آن فرد به بار خواهد آمد.

۷۰. خواب موی روی شکم

این خواب نماد ثروتمندی و رفاه است.

۷۱. خواب مردی بدون مو را دیدن

این خواب نشانه‌ی قدرت است و برای آن مرد شان و مقام و ثروت به همراه خواهد داشت.

۷۲. خواب زنی بدون مو را دیدن

چنین خوابی نشان از حقارت و تحقیر شدن دارد.

۷۳. خواب مردی که موهای زنانه دارد

این خواب نشانه‌ی فریب است و حکایت از وجود دروغ در رابطه‌های عشقی دارد.

۷۴. خواب دیدن مو درون سوپ

در چنین موردی فرد خواب بیننده با کسی دعوا و مشاجره خواهد داشت.

۷۵. دیدن موی آدم مرده در خواب

این خواب نشان می‌دهد برای کسانی که به نوعی به شما مربوط می‌شوند ارزش و احترام قائل هستید.

۷۶. خواب گل روی موها

این خواب نماد از راه رسیدن مشکلاتی است که مستقیما متوجه شما نیستند لذا خواهید توانست آنها را از راه دور هم رفع و رجوع کنید.

۷۷. خواب تبدیل شدن مو به گل

دیدن چنین خوابی یعنی باید خودتان را برای صبوری آماده کنید و قوی باشید چون همه چیز بر وفق مراد پیش نخواهد رفت و به قدری پیچیده خواهد شد که مضطرب خواهید شد.

۷۸. خواب کم پشت بودن موها

نازک و کم پشت بودن موها در خواب نشانه‌ی طماع و حریص بودن است و اینکه اطرافیان‌تان با شما یکرنگ نیستند.

۷۹. تعبیر اینکه خواب ببینید نمی‌توانید موهای‌تان را شانه یا برس بکشید

این خواب نشان می‌دهد که شما در زندگی کردن یا در بعضی از کارها و امور نا موفق هستید.

۸۰. خواب ببینید زن بارداری موهایش جو گندمی می‌شود

چنین خوابی یعنی آن زن باید به خاطر نوزادی که در شکم دارد مراقب سلامتی خودش باشد.

تعبیر و معانی دیدن مو در خواب در آئین هندو

۸۱. خواب موی سبیل یا بالای لب

سبیل در خواب نماد مکان‌های دنج و آشنا مثل خانه و احساس امنیت است.

۸۲. خواب تراشیدن سبیل یا موهای بالای لب

این خواب نشان از فقر و تنگدستی دارد و پیشنهاد می‌کند از خودتان محافظت کنید و آنچه را به خودتان و خانواده‌تان مربوط می‌شود نجات بدهید.

۸۳. اگر دخترها خواب ببینند موی زیر بغل‌شان ریخته است

این خواب نشان می‌دهد که آن دختر در پیدا کردن شوهر با بدبختی مواجه می‌شود.

۸۴. خواب ریزش موی شرمگاهی

چنین خوابی نشان از رابطه‌های شاد صادقانه و محترمانه‌ای دارد که به‌ ازدواج ختم می‌شوند.

۸۵. اگر زنی خواب ببیند موی ناحیه‌ی شرمگاهی شوهرش رشد کرده است

این خواب نشان می‌دهد که شوهر کسی که خواب را دیده است مجبور خواهد شد اوقات سختی را پشت سر بگذارد و با دشواری‌های زیادی روبه‌رو شود.

۸۶. خواب کاشتن مو در قسمت‌های بدون مو

این‌که در خواب ببینید در حال کاشتن مو در قسمت‌های کچل سرتان هستید، به این معنا است که به زودی با چالش‌های جدیدی مواجه خواهید شد. احتمالا سخت کار خواهید کرد تا چیزهایی که برای‌تان اهمیت زیادی دارند، از دست ندهید. هرچند، این خواب همچنین نشان می‌دهد که شما تمایل دارید برخی از قسمت‌های زندگی‌تان را به خاطر رسیدن به اهداف‌تان فدا کنید.

۸۷. خواب از دست دادن موها همراه با پیر شدن

این‌که در خواب ببینید به دلیل بالا رفتن سن‌تان کچل می‌شوید، نشان می‌دهد که ضمیر ناخودآگاه‌تان پذیرفته‌است که شما در حال پیر شدن هستید. شاید لازم باشد بپذیرید که بدن‌تان کم کم پیر می‌شود و دیگر نمی‌توانید برخی فعالیت‌های خاص را انجام بدهید، کارهایی که در جوانی قادر به انجام‌شان بودید.

۸۸. دیدن عقاب بدون مو در خواب

عقاب بدون مو در خواب نشان می‌دهد که شما به هیچ عنوان برای دست کشیدن از ایده‌آل‌های‌تان راضی نیستید. به ویژه به این دلیل که ایدئولوژی‌ها و باورهای شما به آزادی و رهایی مرتبط است.

۸۹. دیدن زنی آشنا که موهایش ریخته

دیدن یک زن که موهایش ریخته در خواب نشان می‌دهد که در زندگی‌تان زنی بسیار سلطه‌گر و قدرتمند وجود دارد. او همیشه حرف آخر را می‌زند و هیچ نشانه‌ای از ضعف ندارد. چنین خوابی به این معنا است که این زن دوست دارد روی همه‌ی آدم‌های اطرافش تسلط داشته باشد.

۹۰. خواب موهای مصنوعی

اگر در خواب ببینید که سر طاس‌تان را با کلاه‌گیس می‌پوشانید، معلوم می‌شود که سخت در تلاش هستید که ضعف و مشکلات‌تان را پنهان کنید. شاید در زندگی بیداری با مشکلاتی روبرو شده‌اید که تردید و عدم اعتماد به نفس را در شما برانگیخته است اما نمی‌خواهید حالات روحی‌تان را در ملا عام نشان بدهید.

علائم و نشانه های خواب مو

۹۱. نماد اهمیت دادن بیش از حد به موی سر

نمادهای قدرتمندی که در خواب می‌بینیم معمولا از وضعیت­های قدرتمند رخ داده در زندگی ما در بیداری نشات می‌گیرند. هر چقدر فردی بیشتر به موی خود اهمیت بدهد، احتمال بیشتری دارد که در مورد مو خواب ببیند.

۹۲. نماد مسائل جدی احتمالی

برای کسانی که اهمیت خیلی زیادی به موهای‌شان می­دهند، خواب مو می­تواند نشانه­ جدی مسائل احتمالی در زندگی باشد مانند احساس قدرت کردن یا از دست دادن قدرت یا نیاز به تغییر هویت فردی.

۹۳. نماد کنترل

از آنجایی که معمولاً کنترل موی هر فردی دست خودش است، اما زمانی که فرد دیگری کنترل موهای ما را به دست می­گیرد، اینکه آن فرد چه کسی است و روی موهای ما چه می­کند می­تواند بسیار اهمیت داشته باشد. آیا آن فرد با ما هم عقیده است؟ آیا تغییر مو باعث ایجاد اعتماد به نفس یا اضطراب ما می­شود؟

۹۴.  نماد وضعیت استرس زا

ریختن موها در هر سن و جنسی یک وضعیت استرس زا و ناراحت کننده است و همین موضوع باعث شده است که خواب مو نمادی از شرایط استرس زا باشد.

۹۵. رابطه عشقی

دست فرو بردن در موها یک نماد فرهنگی عاشقی کردن است و این نشانه در خواب هم همین را می رساند.

۹۶.  انرژی

موهای سالم و شاد همیشه نماد شادابی و سلامتی و موهای پریشان و کثیف نماد ناامیدی و کمبود انرژی است.

۹۷. نماد ترس

خیلی از افراد نسبت به ریختن موهایشان یا کوتاه کردن آنها ترس دارند و از این رو این خواب نمادی از ترس است.

۹۸. نماد رابطه

نکته جالب درباره خواب مو این است که می تواند نمادی از هر نوع رابطه عاطفی، عشقی، دشمنی و دوستی باشد.

۹۹. توجه بیش از حد به ظاهر

مو نماد زیبایی است و دیدن خواب موها نشان از توجه بیش از حد شما به موهایتان است.

مطلب مرتبط: تعبیر خواب بارداری: ۱۲ تعبیر تمام خواب های مربوط به حاملگی

خواب­ها، پیشگو هستند

– به یاد داشته باشید که خواب­ها آینده را پیشگویی نمی­کنند، در عوض نشان دهنده­ این هستند که هر فرد چه حسی دارد و ذهن ناخودآگاه او در دنیای بیداری چگونه به آن حس پاسخ می­دهد.

– خواب اطلاعاتی به شما می­دهد ؛ برای مثال چگونه در شرایطی که باعث هرج و مرج شده ­اند تغییرات عمده ایجاد کنید یا شرایط را بهتر کنید و رفاه و آسایش خود را بهبود بخشید.

– در بند تفسیر و تعبیر خواب­های خود نمانید در عوض از آن به عنوان کاتالیزور (فروکاو) استفاده کنید تا خود را از نظر شخصی توانمندتر کنید.

مطلب مرتبط : تعبیر خواب: تفسیر و معنی واقعی ۲۱۰ خواب که همه ما تا به حال دیده ایم

برای مطالعه بیشتر درباره تعبیر خواب و دانستن معنی و تعبیر خوابهای گوناگون اینجا کلیک کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- کامروا ابراهیمی

منبع: exemplore

تعبیر خواب مو : ۹۹ تعبیر خواب ریزش مو، کوتاه کردن مو و همه خوابها درباره مو


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی