سیاست چه تاثیری بر قیمت ارزهای دیجیتال دارد؟

سرمایه‌گذاران زیادی در سال‌های اخیر به سمت ارزهای دیجیتال جذب شدند، اما اکنون این طبقه از نوامبر گذشته بیش از 2.3 تریلیون دلار از دست داده است. قیمت و ارزش دلاری ارز‌های دیجیتال ممکن است هنوز به کف خود نرسیده باشد، اما همچنان برخی تحلیل‌گران معتقدند فعالیت بدون تحلیل در این بازار پرخطر است؛ بنابراین سرمایه‌گذاران باید تنها درصد بسیار کمی را در پرتفوی خود نگه دارند و برای آن برنامه‌ریزی و تحلیل  داشته باشند. به نظر شما چه عواملی می‌توانند روی قیمت و ارزش ارز‌های دیجیتال اثر بگذارند؟ فکر می‌کنید تصمیمات و نظرات سیاسی چقدر روی این قیمت‌ها اثر دارند؟ در این‌مقاله می‌خواهیم درباره تاثیر سیاست بر بازار کریپتو و این‌که سیاست چه تاثیری بر قیمت ارز دیجیتال دارد، صحبت کنیم.

اگرچه افزایش یا کاهش ارزش بیت کوین، یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال، در هر روز معین بین 5 تا 10 درصد و ارزهای کوچک‌تر ممکن است نوسان‌های بزرگ‌تری داشته باشند، اما ممکن است در برخی بازه‌ها تغییرات شدید باشند. عوامل زیادی هستند که می‌توانند روی قیمت ارز‌های دیجیتال اثر بگذارند. در این‌مقاله از بیت پین می‌خواهیم درباره یکی از عوامل آشنا در بازار‌های مالی، یعنی سیاست صحبت کنیم. اگر دوست دارید تاثیر سیاست بر بازار کریپتو را بدانید و درک کنید که این تاثیر چگونه می‌تواند ارزش دلاری ارز‌های دیجیتال را تغییر دهد، حتما این مقاله را کامل و دقیق بخوانید. برای این‌که بتوانید موارد مقاله را بهتر درک کنید، حتما مقاله را با دوستان خود نیز به اشتراک گذاشته و نظر آن‌ها را جویا شوید.

سیاست چه تاثیری بر قیمت ارزهای دیجیتال دارد؟

عوامل موثر بر قیمت ارز‌های دیجیتال

همان‌طور که در قسمت‌های قبل گفته شد، ارز‌های دیجیتال ممکن است قیمت ثابتی نداشته باشند. عوامل زیادی هستند که روی ارزش و قیمت نهایی ارز‌های دیجیتال تاثیر می‌گذارد. بسته به این‌که چه مدت از فعالیت شما در بازار ارز‌های دیجیتال و رصد این بازار می‌گذرد، احتمالا تغییراتی را برای ارز‌های مختلف دیده‌اید. این‌که پشتیبانی شبکه‌های بلاک‌چین چه تغییراتی روی ارز‌ها و کاربرد‌های آن‌ها می‌دهند یا بسیاری از تصمیمات افراد موثر مختلف ممکن است روی قیمت ارز‌های دیجیتال اثر بگذارد. یکی از موارد مهم تصمیمات سیاسی است. فرض کنید فرد موثری در جامعه تصمیم می‌گیرد که ارز‌های دیجیتال خود را بفروشد یا با حجم خاصی وارد آن ارز شود یا دولتی بخواهد ارز‌های دیجیتال را برای خریدوفروش در برخی موارد آزاد بگذارد.

همه این موارد به‌راحتی می‌توانند قیمت ارز‌های دیجیتال را تعیین کرده یا روی آن تاثیرات خاصی بگذارند. در قسمت‌های بعدی درباره تاثیر سیاست بر بازار کریپتو بیشتر توضیح می‌دهیم و چگونگی آن را بررسی می‌کنیم.

تاثیر عدم قطعیت سیاست بر بازار کریپتو

ارزهای دیجیتال توجه سیاست‌گذاران، موسسات مالی، شرکت‌های تجاری، رسانه‌ها و همچنین محققان در زمینه‌های مختلف را به خود جلب کرده‌اند. با این‌ وجود، اکثر مطالعات ارزهای دیجیتال صرفا بر نوسانات و بازده بیت کوین متمرکز شده‌اند و قابلیت‌های بازار گسترده ارزهای دیجیتال را نادیده می‌گیرند. عدم ‌قطعیت سیاست اقتصادی و خطرات ژئوپلیتیکی در بازار ارزهای دیجیتال نیز از عوامل مهم تاثیر سیاست بر بازار کریپتو هستند.

سیاست چه تاثیری بر قیمت ارزهای دیجیتال دارد؟

اخیرا مجموعه‌ای از تحقیق‌های روبه‌رشد پیشنهاد کرده‌اند که بیت‌کوین بهشت یا ابزار متنوع‌سازی برای سرمایه‌گذاری در مواقع عدم ‌اطمینان شدید سیاسی و اقتصادی است. عدم ‌قطعیت جهانی که امروز با آن روبرو هستیم، کاربران بیشتری را تشویق می‌کند تا دارایی‌های خود را در بیت کوین افزایش دهند تا از قابلیت‌های پوشش‌دهی آن استفاده کنند.

بااین‌حال، از آنجا که شواهدی از دست‌کاری قیمت در اکوسیستم بیت کوین وجود دارد، بسیار مهم است که بازار ارزهای دیجیتال گسترده‌تر را برای محافظت در برابر عدم ‌قطعیت در نظر بگیریم. علی‌رغم اهمیت درک کل بازار ارزهای دیجیتال، مطالعات قبلی به تجزیه‌وتحلیل اثر عدم‌ قطعیت بر قیمت بیت کوین محدود شده است. یکی از موارد مهم درباره قیمت ارز های دیجیتال بررسی و پرداختن به عدم قطعیت‌های سیاسی با گسترش بحث در مورد بیت کوین به کل بازار ارزهای دیجیتال از طریق بررسی رفتار 25 ارز دیجیتال برتر است که روی‌هم تقریباً 95٪ از کل سرمایه بازار را نشان می‌دهند.

بهتر است دو بعد عدم‌ قطعیت را در نظر بگیریم: عدم ‌قطعیت سیاست اقتصادی (GEPU) و عدم‌ اطمینان ژئوپلیتیکی (GPR). به‌طورکلی، نتایج با استفاده از حداقل مربعات معمولی (OLS) و رگرسیون چندکی با متغیرهای ساختگی نشان می‌دهد که بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند دارای ویژگی‌های محافظ یا پناهگاه در برابر عدم‌ قطعیت باشد. بااین‌حال، تحقیقات نشان می‌دهند که بازار ارزهای دیجیتال به هر نوع عدم‌ قطعیت واکنش متفاوتی نشان می‌دهد. به طور خاص، بازار ارزهای دیجیتال را می‌توان به‌عنوان یک محافظ ضعیف و پناهگاه امن در برابر GEPU در طول یک بازار صعودی در نظر گرفت. در همین حال، بازار ارزهای دیجیتال در بیشتر موارد می‌تواند به‌عنوان یک محافظ قوی در برابر GPR عمل کند، اما در هر دو شرایط بازار خرس و گاو نر، دارایی‌های امن را نشان نمی‌دهد. با تجزیه GPR به تهدیدات ژئوپلیتیکی (GPT) و اقدامات ژئوپلیتیکی (GPA)، واکنش ناهمگون بازار ارزهای دیجیتال را در دسته GPR نیز دیده می‌شود. بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند به‌عنوان یک پناهگاه امن در برابر GPT در طول یک بازار صعودی عمل کند؛ اما می‌تواند به‌عنوان یک پناهگاه امن قوی در برابر GPA در یک بازار نزولی شدید عمل کند.

رپورتاژ

سیاست چه تاثیری بر قیمت ارزهای دیجیتال دارد؟

بررسی تاثیر سیاست بر بازار کریپتو

به‌طورکلی اگر بخواهیم درباره تاثیر سیاست بر بازار کریپتو صحبت کنیم کافی است به موارد و تصمیم‌های مهم کشور‌های مختلف و تاثیر آن‌ها بر رمزارز‌ها اشاره کنیم. اگر در کشور یا کشور‌هایی جنگ رخ دهد یکی از اولین گزینه‌هایی که افراد زیادی تصمیم می‌گیرند تا دارایی‌های خود را با آن انتقال داده، مخفی یا حفظ کنند، ارز‌های دیجیتال هستند. خرید عمده برخی افراد مهم یا سیاست‌مداران هم می‌تواند انگیزه‌ای برای سرمایه‌های خردتر باشد تا به آن ارز دیجیتال وارد شوند. فروش این افراد یا شرکت‌ها نیز می‌تواند در تاثیر سیاست بر بازار کریپتو نقش مهمی داشته و ریزش‌هایی را برای ارز‌ها داشته باشد.

اگر کشوری تصمیم بگیرید که ارز‌های دیجیتال را برای خرید یا فروش برخی کالاها مجاز کند یا از آن‌ها استفاده‌هایی برای معاملات شود، قطعا می‌توان تاثیر سیاست بر بازار کریپتو را دید. اگر دوست دارید درباره تغییرات قیمتی ارز‌های دیجیتال و راهکارهای معاملاتی آن‌ها بیشتر بدانید، حتما مقاله‌های سایت بیت پین را بخوانید.

گفتار پایانی!

این مطالعه با گسترش بحث در مورد ویژگی‌های پوششی و امن بیت کوین در برابر عدم ‌قطعیت به بازار ارزهای دیجیتال به تلاش‌های تحقیقاتی قبلی کمک می‌کند. ما نشان می‌دهیم که بازار ارزهای دیجیتال به طور فعال به عدم‌ قطعیت سیاست‌های اقتصادی (GEPU) و ریسک‌های ژئوپلیتیکی (GPR) واکنش نشان می‌دهد، اما واکنش‌ها به عدم‌ اطمینان توسط ارزهای دیجیتال ناهمگن است. به طور خاص، ما متوجه شدیم که بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند به‌عنوان یک محافظ ضعیف و پناهگاه امن در برابر GEPU در طول یک بازار صعودی عمل کند. می‌توان آن را یک محافظ قوی در نظر گرفت، اما در بیشتر موارد نمی‌تواند به‌عنوان یک پناهگاه امن در برابر GPR عمل کند. آزمایش‌های اضافی تأیید می‌کنند که واکنش بازار ارزهای دیجیتال به نوعی عدم ‌قطعیت بستگی دارد؛ بنابراین، تحقیقات آینده باید از معیارهای مختلف عدم ‌قطعیت در دسترس عموم استفاده کند تا بررسی کند چرا و چگونه بازار ارزهای دیجیتال به طور ناهمگن به انواع مختلف عدم ‌اطمینان واکنش نشان می‌دهد. شما به سادگی می‌توانید قیمت ارزهای دیجیتال را در بیت پین مشاهده و نسبت به سرمایه‌گذاری در این بازار پر رمز و راز، اقدام کنید.

بیت پین یکی از برترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران است که امکان معامله بیش از 130 ارز دیجیتال محبوب بازار را فراهم کرده است.

سیاست چه تاثیری بر قیمت ارزهای دیجیتال دارد؟

سوالات متداول

چه عواملی روی قیمت ارز‌های دیجیتال تاثیر می‌گذارند؟

در این مقاله توضیح دادیم که عوامل زیادی می‌توانند روی قیمت ارز‌های دیجیتال اثر بگذارند. یکی از عوامل مهم که بر قیمت رمز‌ارز‌ها تاثیر زیادی دارد می‌تواند تصمیمات سیاسی باشد. برای بررسی تاثیر سیاست بر بازار کریپتو این مطلب را دقیق و کامل بخوانید.

تاثیر سیاست بر بازار کریپتو چگونه است؟

بازار ارز‌های دیجیتال می‌تواند با عوامل مختلفی تحت‌تاثیر قرار گیرد. سیاست نیز با تصمیمات یا اتفاق‌های مختلف به‌راحتی قیمت ارز‌های مختلف را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

 

نوشته‌های مرتبط