15 ترفند روانشناسی برای جذب دختر مورد علاقه و دلخواه تان

علم بارها و بارها ثابت کرده است که زن‌ها به کارهای خاص و مشخصی که مردان انجام می‌دهند جذب می‌شوند. پس اگر شما می‌دانید که چه چیزی در سطح روانشناسی زنان را مجذوب و شیفته می‌کند شکی وجود ندارد که زن‌ها بطور طبیعی به سمت شما کشیده می‌شوند. در ادامه شما را با ۱۵ ترفند روانشناسی برای جذب دختر مورد علاقه و دلخواه تان آشنا می‌کنیم که با استفاده از آنها می‌توانید زن‌ها را عاشق خودتان کنید.

ترفندهای روانشناسی برای جذب دختر مورد علاقه

۱. واگیر روانی عاطفی

تحقیقات متعددی نشان داده‌اند که احساسات و عواطف شما می‌توانند برخی عواطف را در دیگری تحریک کنند.

به عبارت دیگر، یک زن می‌تواند آنچه شما احساس می‌کنید را احساس کند. اگر شما نسبت به چیزی هیجان داشته باشید، او نیز همین احساس هیجان را تجربه خواهد کرد.

این یک اصل قدرتمند است که می‌تواند علیه شما نیز مورد استفاده قرار بگیرد و دقیقا در چنین شرایطی است که بیشتر مردان گیج می‌شوند و نمی‌توانند عمل جذب کردن را مدیریت کنند. پسری به دختری علاقمند می‌شود و درخواستش را با او مطرح می‌کند اما اگر پس از آن پسر کمی مضطرب یا عصبی شود، خجالت بکشد یا رفتار غیرماهرانه‌ای داشته باشد، دختر نیز همین احساس را تجربه خواهد کرد و باید بدانید که زن‌ها از احساس عصبی بودن، دست و پا چلفتی بودن یا خجالتی بودن متنفر هستند.

در آن روی دیگر سکه، شما می‌توانید از چنین چیزی برای بیدار کردن و برانگیختن زنان نیز استفاده کنید.

اگر شما با دیدن آن زن احساس ” برانگیخته شدن و مجذوب شدن” را تجربه کنید پس طبق تعریف ارائه شده، احساسات شما موجب می‌شود که او نیز احساس برانگیختگی را تجربه کند.

برای جذب دختر مورد علاقه و دلخواه تان احساسات خود را از او پنهان نکنید. اگر دختر مورد علاقه تان شما را تحریک کرده است پس این را در آهنگ صدا و حالات چهره خود به او نشان دهید. همچنین شما می‌توانید جذب شدن خودتان به سمت او را در رفتارتان نیز نشان دهید. نزدیکش بروید، او را لمس کنید، با زیرکی و مهارت با او حرف بزنید، او را مجذوب کلامتان کنید.

۱۰ ترفند روانشناسی برای افزایش خلاقیت و ابتکار

۲. برهان اجتماعی

برهان اجتماعی وقتی است که اطرافیان شما رفتار یا نگرش شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند. برهان اجتماعی یعنی اگر دیگران چیزی را دوست داشته باشند پس حتما آن چیز خوب است.

هنگامی که زنی برای نخستین بار با شما در یک موقعیت اجتماعی روبه‌رو می‌شود، اصلا نمی‌داند که آیا شما ارزش همکلامی را دارید یا خیر. او برای اینکه مشخص کند که چطور به شما پاسخ دهد نگاه می‌کند که دیگران در این موقعیت چگونه به شما پاسخ می‌دهند. آیا گروهی از افراد را می‌شناسید که از حضور شما در جمع خودشان شاد و خوشحال و راضی باشند؟ پس اگر چنین است او نیز شما را فردی ارزشمند و مصاحبت با شما را مایه خوشحالی و مسرت می‌داند. اما اگر شما گوشه‌ای تنها نشسته باشید یا دیگران پاسخ هایی منفی به شما می‌دهند، او نیز تفکری برعکس حالت قبلی درمورد شما خواهد داشت.

بنابراین یک ” پروانه اجتماعی ” باشید. حتی اگر تنها هستید، شروع کنید و با دیگران معاشرت کنید و گفت‌وگوهای لذت بخشی را با افراد پیرامونتان آغاز کنید. زن‌ها به چنین چیزی توجه خواهند کرد.

حتی می‌توانید این ترفند را در فیسبوک، اینستاگرام یا دیگر شبکه‌های مجازی خود نیز اجرا کنید. مطمئن شوید که عکس‌های دسته جمعی بسیار زیادی در صفحه شخصی خودتان قرار داده اید. در اینصورت دختر مورد علاقه شما با خود تصور می‌کند که اگر شما محبوب دیگران هستید پس باید مرد خوب و مناسبی برای او باشید.

۳. از قبل انتخاب شوید

از قبل انتخاب شدن به این معنا است که اگر دختری شما را با دختر دیگری ببیند، طبیعی است که بیشتر مجذوب شما خواهد شد.

در مجله روانشناسی اجتماعی تجربی آمده است که زنان بیشتر جذب مردانی می‌شوند که در رابطه‌های مشترک قرار دارند نه مردان تنها و بدون تجربه.

مردی که در رابطه‌ای با زنی دیگر قرار دارد درواقع از قبل انتخاب شده است و بنابراین احتمالا ویژگی هایی دارد که مورد توجه و علاقه زنان دیگر است.

با این وجود، شما برای استفاده از ترفند ” از پیش انتخاب شدن” نیازی ندارید که در رابطه با زنی دیگر باشید.

یک روش ساده برای استفاده از این ترفند حضور در محیط‌های اجتماعی به همراه دوستان مونث است. در اینصورت وقتی بجای اینکه با دوستان پسر خود در جمعی حاضر شوید با دوستان دختر خود در آنجا دیده می‌شوید، توجه بیشتری را به خودتان جلب می‌کنید و واکنش‌های بهتری را از دخترها دریافت می‌کنید.

اما اگر هیچ دوست مونثی نداشتید چه باید بکنید؟ زودتر از بقیه به محل مورد نظر بروید و با گروهی از دخترها مشغول به صحبت بشوید و با آنها دوست شوید. وقتی دختران و زنان بیشتری در محل حاضر می‌شوند، متوجه معاشرت شما با زنان دیگر شده و علاقه آنها به شما بیشتر خواهد شد.

روش دیگر برای استفاده از این ترفند آن است که هرازگاهی در گفت‌وگوهایتان اشاره کنید که زنان دیگری در زندگی شما حضور داشته‌اند. اما در انجام این کار زیاده روی نکنید چون در اینصورت شما به عنوان فردی شناخته خواهید شد که دیگران را بازی می‌دهد.

۷ ترفند روانشناسی زبان بدن برای موفقیت در محل کار

۴. منحصر بفرد بودن

در مجله روانشناسی کاربردی آمده است که از نظر انسان‌ها اشیاء نادر و کمیاب از ارزش بالاتر و اشیائی که به وفور یافت می‌شوند از ارزش کمتری برخوردار هستند.

بر اساس همین اصل، اگر شما علاقمند به برقراری رابطه جنسی با دختری باشید، ارزش خود را در برابر او از دست می‌دهید. همچنین اگر شما همواره در دسترس او باشید تا به کوچکترین اشاره او پاسخ دهید نیز برای او بی‌ارزش خواهید شد.

بنابراین همیشه در هر لحظه‌ای حاضر و آماده نباشید. به چیزهای دیگر هم در زندگی خود اهمیت بدهید. مطمئن شوید که استانداردها را فراتر از نگاه او رعایت می‌کنید.

یک راه ساده برای انتقال این مفهوم می‌تواند مطرح کردن یک سوال درمورد شایستگی‌های او باشد؛ مثلا ” فارغ از نگاه جذابی که داری می‌تونی یک چیز جالب در مورد خودت به من بگی” یا ” من واقعا به تناسب اندام علاقمند هستم. تو ورزش کردن رو دوست داری؟”. این سوالات نشان دهنده آن است که شما برای خودتان استانداردهایی دارید و فقط بخاطر ظاهر او شیفته‌اش نشده و با او قرار ملاقات نگذاشته اید.

۵. اکسی توسین یا هورمون عشق

اکسی توسین هورمونی است که موجب ایجاد دلبستگی در افراد و ایجاد پیوندهای بین فردی می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهند که مقدار زیادی از این هورمون پس از زایمان در زنان وجود دارد و احساس عشق و محبت را در آنها نسبت به نوزاد به‌وجود می‌آورد. بدون وجود این مکانیزم حیاتی تمایل مادرها به ترک نوزادان بیشتر از نگه داشتن آنها خواهد بود.

این هورمون همچنین موجب به‌وجود آمدن پیوند و عشق میان زوجین می‌شود. درصورت وجود اکسی توسین دختر احساس عشق به پسر را تجربه می‌کند.

تماس فیزیکی و درآغوش گرفتن یکی از راه‌های آزاد کردن هورمون اکسی توسین است. او را در آغوشتان بگیرید و در هوا بچرخانید.

یا اینکه از آن دسته از مردهایی باشید که به راحتی با دخترها تماس فیزیکی برقرار می‌کنند. به چیزهایی که می‌پوشد توجه کنید و از آن به عنوان روشی برای لمس او استفاده کنید.

مصاحبه کاری: ۱۹ ترفند روانشناسی برای موفقیت در مصاحبه شغلی

۶. نگاه خیره طولانی مدت

رپورتاژ

دو نفر در هنگام مکالمه بطور طبیعی ۳۰% تا ۶۰% مواقع با یکدیگر تماس چشمی برقرار می‌کنند. این در حالی است که این آمار در زوج هایی که رابطه‌ای عاشقانه دارند به ۷۵% مواقع یا حتی بیشتر از آن هم می‌رسد.

هنگامی که شما مستقیم به چشم‌های دختر مورد علاقه خود نگاه می‌کنید به او نشان می‌دهید که کاملا بر آنچه به شما می‌گوید متمرکز هستید و با این فرد احساس آرامش و راحتی دارید و پذیرای او هستید. اینکه ما چقدر به چشم‌های یک نفر نگاه می‌کنیم نه تنها به ما در ایجاد صمیمیت کمک می‌کند و روشی دیگر برای آزاد کردن اکسی توسین است بلکه همچنین نشان می‌دهد چه مقدار صمیمیت میان ما و او وجود دارد.

پس هنگامی که در حال گفت‌وگو با دختر مورد علاقه خودتان هستید، برای مدت طولانی تری به او خیره بمانید و تماس چشمی قوی با او برقرار کنید – تقریبا بیش از ۷۵% مدت مکالمه.

۷. نیروی محرکه جایگاه و موقعیت

در مجله روانشناسی و جنسیت انسانی نوشته شده است که دخترها پسرهای دارای جایگاه و موقعیت اجتماعی را به سایر پسرها ترجیح می‌دهند.

چنین چیزی با روانشناسی تکاملی در ارتباط است که طبق آن یک مرد با جایگاه و موقعیت اجتماعی بالا می‌تواند آینده‌ای بهتر را برای همسر و فرزندانش رقم بزند.

رهبری یکی از بهترین چیزهایی است که نمایان گر تاثیر موقعیت اجتماعی است. بالاترین مرتبه و جایگاه متعلق به رهبر گروه کشیش‌ها است.

پس شما هم مردی باشید که مسئولیت پذیر است، برای گروه دو نفره تان تصمیم بگیرید و آن را هدایت کنید. برای شب‌ها برنامه‌ریزی کنید. تصمیم بگیرید که شب‌ها کجا بروید و چه کاری انجام دهید.

۸. نخستین نشانه جایگاه و مرتبه شما

هنگامی که شما لباس هایی متناسب با شان و جایگاه اجتماعی بالا بر تن می‌کنید، درنظر دختر مورد علاقه خود مردی با جایگاه اجتماعی بالا هستید و او بیشتر مجذوب شما خواهد شد. هیچ چیز به اندازه یک دست کت و شلوار مناسب و مخصوص شما نشان دهنده جایگاه اجتماعی بالای شما نخواهد بود. کت و شلوار نشان دهنده موفقیت مالی و امنیت است. پس بهتر است کت و شلوارتان را همین حالا تنتان کنید. اما اگر تیپ شما بگونه‌ای است که کت وشلوار نمی‌پوشید پس لباس‌های آراسته و باکیفیتی بر تن کنید و مطمئن شوید که لباس‌های شما کاملا متناسب با اندام شما هستند زیرا این موضوع مهمی از دیدگاه زن‌ها است. و البته این یکی از روش‌های آنها برای تعیین موقعیت و جایگاه اجتماعی شما است.

۹. ترفند شخصیت

مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۴ انجام شد و نشان داد که داشتن شخصیتی مثبت می‌تواند جذابیت چهره شما را واقعا افزایش دهد.

به این مسئله خوب فکر کنید. آیا شما بیشتر مجذوب دخترانی می‌شوید که شخصیت هایی زیبا و قشنگ دارند یا دخترهایی که افسرده تر و منزوی تر هستند؟

پس شاد باشید و به افراد پیرامونتان انرژی مثبت بدهید. در اینصورت جذابیت فیزیکی شما برای دخترهای اطرافتان هم افزایش خواهد یافت.

۱۰. صورت مغرور

حالا به قسمت جذاب ماجرا رسیدیم. پژوهشگران به بررسی جذابیت نسبی جنسی در افرادی پرداخته‌اند که حالت‌های عاطفی خوشحالی، غرور و خجالت را در مقایسه با حالتی خنثی در چهره خود نشان می‌دهند. در این تحقیق نشان داده شد که لبخندهای بیش از حد نشان دهنده زنانگی و خجالتی بودن است.

احتمالا چنین یافته‌ای ناشی از آن است که لبخندهای بسیار زیاد و بیش از اندازه راهی برای آرام کردن تنش‌ها و فشارهای درونی است و شما را عصبی و مضطرب نشان می‌دهد. پس لبخند بزنید اما در انجام این کار زیاده روی نکنید و به قول معروف نیشتان را تا بناگوشتان باز نکنید.

این تحقیق همچنین نشان داد مردانی که ” چهره‌ای مغرور” دارند از نظر زن‌ها و دخترها از جذابیت بیشتری برخوردار هستند.

پس دفعه بعد که قرار است به دختری نزدیک شوید به خودتان یادآوری کنید که شما مغرور هستید و گفت‌وگوی خود را با بارقه‌ای از غرور آغاز کنید.

۱۱. فشار جنسی

” فشار” در علم فیزیک به این صورت تعریف می‌شود: ” نیرویی که بوسیله هل دادن به سمت مخالف ایجاد می‌شود”. در رابطه با ” فشار جنسی در برابر یک دختر” شما باید دو ” نیرو” را همزمان به احساسات و عواطف جنس مخالف خود وارد کنید.

دختر باید احساس کند که شما به سمت او جذب شده‌اید و همچنین باید شما را به عنوان چالشی برای خودش احساس کند. چنین وضعیتی فشار و کنجکاوی به‌وجود می‌آورد زیرا او هرگز مطمئن نیست که آیا شما ۱۰۰% به او علاقمند هستید یا خیر.

پس ابتدا علاقه خود را نشان دهید و پس از آن چالش هایی کوچک و جذاب را انتخاب کنید تا او سعی کند که بیشتر درمورد توجه و علاقه شما نسبت به خودش بداند. همواره وقتی می‌خواهید وارد مرحله بعدی ارتباط فیزیکی بشوید ابتدا مکث کنید، تمام کارهایی که می‌خواهید انجام دهید را یک یا دو گام به عقب برگردانید و سپس وارد مرحله بعد شوید. این روش ” ۲ قدم به جلو و ۱ قدم به عقب” نامیده می‌شود و می‌تواند مانع از حرکت عجولانه و سریع شما به سمت جلو بشود.

۱۲. زبان بدن آزاد و رها برای جذب دختر مورد علاقه و دلخواه تان

مردانی که از زبان بدنی ” بسته” استفاده می‌کنند درواقع از جذابیت کمتری برخوردار هستند و ویژگی‌های سرزندگی، نشاط و ترغیب کنندگی کمتری در آنها دیده می‌شود.

پس همواره یادتان باشد که از زبان بدنی آزاد و رها استفاده کنید. حالتی باز و پذیرا داشته باشید. با اعتماد به نفس و کشیده بایستید و فاصله خود را حفظ کنید.

۱۳. تعصب یکنواخت

تعصب یکنواخت عبارت است از تعصب شناختی در یادآوری رفتار و نگرش گذشته یک فرد که نمایانگر رفتار و نگرش کنونی او است. شما می‌توانید از این اصل به نفع خودتان استفاده کنید و کاری کنید که دختر مورد علاقه تان قبول کند که شما از ویژگی مثبت و خاصی برخوردار هستید؛ به عنوان مثال این جمله را به او بگویید وکاری کنید که او در مورد خودش اینگونه فکر کند: ” تو واقعا بامزه و جذاب و مهربان به نظر می‌رسی”.

پس از آن خواهید دید که او رفتاری شبیه به یک دوست بامزه و مهربان با شما خواهد داشت. یا اینکه می‌توانید به او بگویید: ” آیا تو فرد ماجراجویی هستی” یا ” من راحت بودن تو در اغواگری هایت را می‌پسندم”. در اینصورت اگر او با شما موافق باشد، احتمالا بگونه‌ای رفتار می‌کند که این ویژگی‌ها را در رفتارش به شما نشان می‌دهد. باین ترتیب اگر او خودش را فردی ماجراجو بداند یا خودش را به عنوان فردی بشناسد که به راحتی اغواگری می‌کند پس خواهید دید که به احتمال بسیار زیاد این ویژگی‌ها را در خودش حفظ می‌کند و حضور شما نیز موجب تقویت آنها خواهد شد.

۱۴. آمادگی برای معاشقه

دکتر نیکل پراوس – روان فیزیولوژیست جنسی و عصب شناس- مغز انسان را به هنگام تجربه ” پروانه هایی” که ما آن را ” تنش جنسی” می‌نامیم مورد مطالعه قرار داده و این تعریف را برای مقوله تنش جنسی ارائه می‌دهد: ” تفسیر لذت بخش و خوشایند ما از برانگیختگی عمومی بدن و آمادگی برای معاشقه”

به عبارت دیگر، بدن شما گرما را احساس می‌کند و از فشار جنسی به عنوان انگیزه‌ای برای وارد شدن در آن استفاده می‌کند. هنگامی که مغز شروع به فکر کردن در مورد احتمال وقوع رابطه جنسی می‌کند، جریان دوپامین به حرکت در می‌آید و احساس هیجان را در ما به‌وجود می‌آورد.
صحبت کردن با نامزدتان در مورد رابطه جنسی می‌تواند جرقه احتمال داشتن رابطه جنسی با شما در آینده‌ای نزدیک را در ذهن او روشن کند.

۱۵. اصل مذاکره

مذاکره عملکردی دوگانه دارد. نخست آنکه مذاکره اصلی اساسی و بنیادین است که مطابق با آن انسان‌ها خواستار چیزی هستند که آن را ندارند و دوم آنکه مذاکره شما را قادر می‌کند تا فکری را در مغز دختر مورد علاقه خود بکارید و با او کاری کنید که به آن فکر بپردازد زیرا ذهن ناخودآگاه نمی‌تواند دستورات منفی را پردازش کند. این دقیقا مثال همان ضرب‌المثل قدیمی است که می‌گوید: ” به فیل صورتی فکر نکن ” و حتی اگر چنین دستوری به شما داده نشده باشد مغز شما نمی‌تواند به چنین چیزی فکر کند.

بنابراین، وقتی شما می‌گویید ” ما نمی‌توانیم امشب با هم باشیم” نه تنها شما مانع و دیواری روانی را به‌وجود می‌آورید که بطور غریزی تمایل بیشتری را نسبت به آنچه مطرح شده است به‌وجود می‌آورد بلکه ذهن ناخودآگاه تنها می‌تواند ” ما می‌توانیم با هم باشیم ” را پردازش کند.

نتیجه گیری

اکنون می‌بینید که برخی از این ترفندها برای جذب دختر مورد علاقه و دلخواه تان روش هایی عالی هستند که به شما کمک می‌کنند تا مهارت‌های خود را ارتقاء دهید. برخی دیگر از آنها به شما کمک می‌کنند تا تغییرات شخصیتی خود را تکامل ببخشید و از آنها برای بهبود زندگی اجتماعی و بالا بردن عزت نفس خود استفاده کنید. جذب کردن دختر دلخواه تان باید محصولی فرعی از بهبود و ارتقاء روزانه خودتان، احساس اعتماد به نفس و داشتن شخصیتی عالی و منحصر بفرد باشد.

نوشته‌های مرتبط