بهره وری کارکنان employee productivity

امروزه هر کسب و کاری به فکر استفاده بهتر و بیشتر از ابزارهای نوین و همچنین بهره ورتر کردن کارکنان برای رسیدن به موفقیت است. هنگام صحبت از ابزارهای نوین، فناوری اطلاعات و سیستم های برخط حرف اول را می زنند. در این نوشتار درخصوص بهره وری کارکنان و شیوه های بهبود بهره وری با استفاده از فناوری های روز به بحث خواهیم پرداخت. با سایت کسب و کار بازده همراه باشید.

بهره وری کارکنان کارکنان

بهره‌وری کارکنان (که بعضا تحت عنوان بهره‌وری نیروی کار از آن یاد می‌شود) تقویمی از بهره‌وری یک کارگر یا گروهی از کارگران است. بهره‌وری ممکن است در رابطه با برون‌داد یک کارمند در دوره‌ی زمانی مشخصی ارزیابی شود. نوعا، بهره‌وری یک کارگر مشخص نسبت به میانگین کارکنانی که کاری مشابه انجام می‌دهند تقویم خواهد شد.

چون بیشتر موفقیت هر سازمانی بر بهره‌وری نیروی‌ کارش تکیه دارد، بهره‌وری کارکنان یکی از ملاحظات مهم برای کسب و کارها است.

شیوه‌های بهبود بهره‌وری

ظرفیت تشریک مساعی همواره برای بهره‌وری حائز اهمیت بوده است. در اولین روزهای شبکه‌ی شرکت، کنفرانس ویدوئی و ایمیل افزونه‌های بهره‌وری را فراهم می‌کرد و از بهایا می‌کاست. ابزارهای تشریک مسائی سیارِ جدیدتر برای کارکنانِ به لحاظ جغرافیایی پخش شده کار کردن با یکدیگر را بسیار آسان‌تر می‌کند. تبلت‌ها، گوشی‌های هوشمند، و لپ‌تاپ‌ها به استفاده کنندگان اجازه می‌دهند با همکاران‌شان هر جایی و در هر زمانی ارتباط برقرار کنند.

بر اساس نظر موافقان، روندِ BYOD(دستگاه خودت را بیاور) کارکنان را بهره‌ورتر می‌کند. چون کارکنانی که روی دستگاه‌هایی کار می‌کنند که مالک آن‌ها هستند. و به آن‌ها عادت دارند. بیشتر احتمال دارد از آن‌ها استفاده کنند.

بر اساس تعریف دستگاه‌ها سیار هستند، پس چه یک کارمند در حال یادداشت برداشتن در یک جلسه باشد. در حال مرور سندی در حین رفت و آمد به محل کار یا در حال آماده کردن دستور جلسه‌ی روز بعد در حین تماشای تلویزیون. وی می‌تواند به روشی که بر وقت شخصی‌اش به قدری که اگر از پشت میز رایانه‌اش کار می‌کرد تاثیر می‌گذاشت تاثیر نگذارد، کار بیشتری انجام دهد.

مطالب مرتبط: ۱۰ روش و ترفند مدیریت کسب و کار برای کارآفرینان

اینترنت، شبکه های اجتماعی و بهره وری کارکنان

با وجود این، به صورت همزمان ارتباط مداوم و اوج گرفتن شبکه‌ی اجتماعی برای کارکنان وقت صرفِ کار کردن را آسان‌تر و وسوسه‌برانگیزتر کرده‌اند. برای جلوگیری از وقت تلف کردنِ برخط(که گاهی هرزکاری اینترنتی نامیده می‌شود). بعضی از سازمان‌ها بر کارکنان نظارت و یا تعداد سایت‌هایی را که می‌توانند از شبکه‌ی شرکت به آن‌ها دسترسی داشته باشند محدود می‌کنند.

مدیریت ایمیل

بررسی ایمیل‌ها بخش قابل ملاحظه‌ای از وقت کارکنان را هدر می‌دهد. که برآورد شده است حدود 30 درصد از بخش اعظمی از کار دانش‌ورزان را شامل ‌شود. اگر به ایمیل‌ها به طور کارآمدی پرداخته نشود این مقدار می‌تواند بیشتر هم باشد.

شیوه‌های مدیریت ایمیل کارآمد می‌تواند تاثیر منفی ایمیل را بر بهره‌وری کاهش دهد. چنین شیوه‌هایی شامل محدود کردن تعداد جلسات پردازش ایمیل در هر روز و محدود کردن میزان زمان صرف شده در هر جلسه می‌شود. همچنین بعضی از سازمان‌ها ساعاتی را که طی آن ایمیل در شبکه‌ی شرکت قابل دسترسی است محدود می‌کنند.

مطالب مرتبط: نرخ باز شدن ایمیل در صنایع مختلف چگونه است؟

مدیریت ایمیل فقط یکی از شیوه‌های محدود کردن تعداد وقفه‌هایی است که یک کارمند در یک روز کاری با آن‌ها مواجه می‌شود. در دانشگاه کالیفرنیا واقع در ایروین، پژوهشگر گلوریا مارک دریافت که، به طور میانگین، کارگران هر سه دقیقه یک بار دچار وقفه می‌شوند. و این که 23 دقیقه طول می‌کشد تا بعد از حتی یک وقفه‌ی بسیار مختصر به سر کارِ اصلی باز گردند. علم وقفه تاثیر اختلالات را بر بهره‌وری کشف می‌کند.

بهره وری کارکنان و فناوری اطلاعات

بهره‌وری کارکنان عنصری از بهره‌وری فناوری اطلاعات است. رابطه‌ی بین سرمایه‌گذاری‌های فناوری یک سازمان و افزونه‌های کارآمدی مربوطه، یا بازده سرمایه‌گذاری (ROI).

امیدواریم این نوشتار مورد توجه شما قرار گرفته باشد. خوشحال می شویم تجربه ها و نظرات خود را با ما در سایت کسب و کار بازده در میان بگذارید.

 

۵ راه برای استخدام کارکنان جدید در شرایط دورکاری ناشی از کرونا

منبع whatis