بدترین درد دنیا: 25 بدترین دردهایی که انسان می‌تواند تجربه کند

آیا تا کنون به این فکر کرده‌اید که بدترین درد دنیا که انسان ممکن است تجربه کند، چه دردهایی هستند؟ هرچند صحبت کردن در مورد درد چندان خوشایند نیست، اما چند مورد درد وجود دارد که جزو بدترین نوع دردهایی که انسان می‌تواند تجربه کند، دسته‌بندی می‌شوند. درد واکنش حسی است که بدن شما به مغزتان می‌فرستد تا به آن اطلاع دهد که اشتباهی در بدن رخ داده‌است.

درد معمولا تجربه‌ی مفیدی تلقی می‌شود، زیرا به شما در مورد چیزی که ممکن است برای‌تان آسیب‌رسان باشد، هشدار می‌دهد مانند دست زدن به یک سطح داغ یا پا گذاشتن روی اشیاءِ تیز. هرچند در برخی موارد، خود درد هم می‌تواند زیادی غیرقابل‌تحمل شود، که خود مشکل‌ساز می‌شود، و در این موارد اغلب افراد به جز تحمل درد کاری نمی‌توانند انجام دهند. در این نوشتار با ۲۵ مورد از بدترین دردهایی که انسان ممکن است تجربه کند، آشنا خواهیم شد. امیدوارم بتوانید خودتان را از آن‌ها دور نگه دارید!

بدترین درد دنیا

۲۵. درد نقرس

اساسا نباید نقرس را با آرتریت حاد و شدید، اشتباه بگیرید. این بیماری سابقا به عنوان بیماری افراد ثروتمند توصیف می‌شد به این دلیل که یکی از علل آن داشتن رژیم غذایی غنی از گوشت قرمز است. در واقع این بیماری نتیجه‌ی بالا بودن مقدار اسید اوریک در خون است، که می‌تواند به صورت کریستال‌های میکروسکوپی در دست‌ها و پاها نمود پیدا کند. علائم این بیماری عبارتند از درد شدید، و همچنین مفاصل متورم، قرمز و حساس، اغلب در دست و پا.

۲۴. آبسه‌ی دندان

اگرچه آبسه می‌تواند در هر جایی از بدن رخ بدهد، اما آبسه‌های دندانی به دلیل نزدیکی با مقدار عظیمی از عصب‌ها، به شدت دردناک هستند. این عفونت با فساد دندان شروع می‌شود و در حین این‌که باکتری‌ها تکثیر شده و میزان فساد دندان افزایش می‌یابد، بدتر و دردناک تر می‌شود. عفونت حتی ممکن است به باقی صورت گسترش پیدا کند، سبب بروز تب بسیار بالا شود و در بعضی موارد فرد مبتلا را به کام مرگ بکشاند.

۲۳. پارگی آشیل

آشیل در حقیقت، قوی‌ترین و بزرگ‌ترین تاندون در بدن است، بنابراین وقتی دچار پارگی می‌شود … درد زیادی ایجاد می‌کند. برخی از کسانی که این آسیب را تجربه کرده‌اند، می‌گویند درد پارگی آشیل تا حدی است که انگار پشت پا تیر خورده‌است.

۲۲. خراش ایجاد شده روی پوست در اثر سایش آن روی سطح جاده

این آسیب مانند سوختگی، اغلب لایه‌ی بالایی پوست را از بین می‌برد و به عصب‌ها نیز آسیب وارد می‌کند، اتفاقی که اصلا جالب نیست و درد بسیار زیادی ایجاد می‌کند.

۲۱. گزش سنگ‌ماهی

سنگ‌ماهی که معمولا در مناطق ساحلی هند- آرام یافت می‌شود، یکی از سمی‌ترین ماهی‌های شناخته‌شده برای انسان به شمار می‌آید. این ماهی تقریبا به طور کامل در کنار سنگ و مرجان زیر سطح آب خود را پنهان می‌کند و به راحتی می‌تواند از دید انسان پنهان شود، در نتیجه انسان‌ها متوجه حضور او نمی‌شوند و به طور تصادفی روی آن پا می‌گذارند و گزش ناخوشایندی را تجربه می‌کنند که موجب درد، حالت تهوع، تشنج و استفراغ می‌شود. در صورتی که فرد گزیده شده به سرعت تحت درمان قرار نگیرد، ممکن است جان خود را از دست بدهد.

بدترین درد دنیا ۲۰: حمله‌ی خرس

نیازی نیست نابغه باشید تا متوجه شوید که خرس حیوانی نیست که بتوان آن را نادیده گرفت. در میان انواع خرس، خرس قطبی با وزن تقریبی ۴۵۰ کیلوگرم بزرگ‌ترین گونه است. این نوع خرس به طرز باور نکردنی می‌تواند یک انسان را به راحتی و فقط در عرض چند ثانیه از پا دربیاورد. گفته می‌شود که سالانه حدود ۳ انسان در ایالات متحده و کانادا (فقط) در اثر حمله‌ی خرس (در مقایسه با تقریبا ۴۰ تا ۵۰ مرگ و میر مرتبط با رعد و برق در سال و فقط در ایالات متحده) جان خود را از دست می‌دهند.

۱۹. شکستن استخوان ران

استخوان ران بزرگ‌ترین استخوان در بدن انسان است و به همین ترتیب، شکستن آن اصلا شوخی نیست. شکستگی استخوان که به دلیل نیروی زیادی که برای شکستن آن لازم است، به طور معمول در ضربات سهمگین مانند تصادفات اتومبیل رخ می‌دهد، قطعا بدترین درد دنیا شکستگی است که یک انسان می‌تواند تجربه کند. حتی فرآیند بهبودی این شکستگی دشوار است به این ترتیب که اغلب چهار تا پنج ماه طول می‌کشد و پیامدهای پایداری را به وجود می‌آورد که ممکن است فرد را سال‌ها پس از حادثه همچنان تحت تاثیر قرار دهد.

۱۸. اعدام در قرون وسطی

قبل از دوران استفاده از تزریق مرگبار، روش‌های اعدام بسیار بی‌رحمانه و غیرانسانی بود. یکی از این روش‌ها در اروپای قرون وسطایی این بود که زندانیان را در خیابان پشت یک اسب می‌کشیدند، تا زمانی که فرد به کام مرگ کشیده شود.

بدترین درد دنیا ۱۷: نیش حشره

طبیعی است که در این‌‌جا منظور ما نیش زنبور عسل نیست؛ برخی از حشرات مانند مورچه‌ی گلوله‌زن از آمریکای مرکزی و جنوبی حاوی یک نوع سم هستند و می‌توانند فقط با یک نیش، قربانی را در طول چندین روز و بعد از تحمل درد فراوان از پای دربیاورند!

۱۶. نورالژی عصب سه‌قلو

عصب سه‌قلو مسئول ارائه‌ی احساسات به صورت و سر است، بنابراین هنگامی که عملکرد آن مختل می‌شود قطعا نتایج خوبی را تجربه نخواهید کرد. نورالژی عصب سه‌قلو که بیماران مبتلا آن را به عنوان ” رعد و برق درون سر،” توصیف می‌کنند، می‌تواند با اقدامات ساده مانند مسواک زدن دندان‌ها یا آرایش کردن به راحتی تحریک شود.

۱۵. لینگچی یا مثله کردن آهسته

این نوع اعدام نیز در سال‌های ۱۹۰۰ و در چین و ویتنام مورد استفاده قرار می‌گرفت. اساسا، بدن قربانی به آرامی قطعه قطعه می‌شود، با این هدف که او را تا زمانی که ممکن است برای افزایش درد زنده نگه دارند.

۱۴. تنانوس یا کزاز

تنانوس یا کزاز یک عفونت باکتریایی جدی است که اغلب از طریق بریدگی و یا سوراخ‌های یک فلز زنگ زده، که وجود باکتری در آن شایع است، ایجاد می‌شود. این عفونت به علت ایجاد انقباضات شدید عضلانی در صورت و گردن به عنوان “قفل فک” نیز شناخته می‌شود که می‌تواند راه‌های هوایی را محدود و حتی منجر به مرگ فرد مبتلا شود. خوشبختانه، واکسن این عفونت به طور گسترده‌ای در دسترس است، بنابراین بیش‌تر موارد ابتلا به این بیماری در حال حاضر به دلیل عدم دسترسی به واکسن یا درمان پزشکی رخ می‌دهد.

بدترین درد دنیا ۱۳: درد زایمان

این درد توسط برخی از زنان مانند جدا شدن اعضای بدن توصیف می‌شود. لازم به ذکر است که، به طور آماری، تقریبا نیمی از جمعیت انسانی در بخشی از زندگی خود حتما این درد را تجربه می‌کنند، و دقیقا به همین دلیل درد زایمان یکی از رایج‌ترین موارد در این فهرست است.

۱۲. به صلیب کشیده شدن

یکی از دردناک‌ترین شیوه‌های اعدام، مصلوب شدن است که در اوایل سال ۴۵۹ قبل از میلاد استفاده می‌شد، اما بعدها توسط رومیان استفاده از این روش گسترش بیش‌تری یافت. در این روش اعدام، فرد اعدامی به عمد روی صلیب زنده نگه داشته می‌شود که تا جای امکان درد بکشد.

بدترین درد دنیا ۱۱: پریتونیت یا التهاب صفاق

پریتونیوم یک پوشش نازک است که قسمت زیادی از داخل شکم شما را پوشش می‌دهد و زمانی که ملتهب می‌شود … باید برای تحمل درد آماده شوید! پریتونیت که معمولا ناشی از نشت روده‌ها است باعث بروز درد شدیدی می‌شود و اگر درمان نشود تقریبا در همه‌ی موارد مرگبار است.

۱۰. سندروم ایروکانجی

این سندروم اختلالی است که در اثر نیش نوعی عروس دریایی به نام ایروکانجی رخ می‌دهد. این نوع عروس دریایی در سواحل استرالیا یافت می‌شود. نیش ایروکانجی علاوه بر این‌که به شدت دردناک است، یک اثر غیر معمول دارد و آن این‌که حالت تشویش بسیار شدیدی در فرد ایجاد می‌کند. در واقع واقعا این حالت به حدی بد است که بعضی از بیماران حتی به پزشک‌شان التماس می‌کنند که آن‌ها را بکشد تا از شر آن خلاص شوند. علائم، حتی با وجود به مراقبت‌های پزشکی، اغلب ممکن است چند هفته طول بکشد

۹. پیچ‌خوردگی گونادال

پیچ‌خوردگی خواه در بیضه و خواه در تخمدان معمولا شامل چرخش گونادها (ارگان‌های تولید مثل) که جریان خون در آن‌ها کاهش یافته می‌شود. این رخداد به همان اندازه که به نظر می‌رسد دردناک است و اغلب نیاز به عمل جراحی دارد.

بدترین درد دنیا ۸: سنگ کلیه

سنگ‌های کلیه، رسوب مواد معدنی هستند که می‌توانند در داخل کلیه‌ها تشکیل شوند، و اغلب علایمی مانند تب، استفراغ و ادرار حاوی خون را ایجاد می‌کنند. تنها راه برای حذف آن‌ها به غیر از عمل جراحی این است که از دستگاه ادرار عبور کنند و این موضوع زمانی بسیار وحشتناک است که بدانید سایز این سنگ‌ها از چند میلی‌متر تا چند سانتی‌متر متفاوت است.

۷. سوختگی درجه دو

سوختگی‌های درجه دو علی‌رغم این‌که در نهایت در مقایسه با سوختگی‌های درجه ۳ یا ۴ آسیب کم‌تری ایجاد می‌کنند، اغلب دردناک‌ترین نوع سوختگی هستند، به این دلیل که سوختگی‌های درجه سوم و چهارم اغلب به سر عصب‌ها را آسیب می‌زنند، و به این ترتیب توانایی مغز را برای داشتن حس در ناحیه‌ی سوخته از بین می‌برند … سوختگی درجه دو، از سوی دیگر، تنها لایه‌ی بالای پوست را می‌سوزاند، و باعث می‌شود که درد واقعا شدیدی را تجربه کنید.

۶. بیماری درکوم

بیماری درکوم سبب می‌شود که حتی ساده‌ترین وظایف روزانه مانند لباس پوشیدن و دوش گرفتن، بسیار دردناک باشد. این تاثیر به دلیل لیپوم‌های متعدد (رشد دردناک بافت چربی) است که در سراسر بدن بیمار گسترش می‌یابد، و بسیار به لمس و دما حساس است. اگر چه علت دقیق این بیماری ناشناخته است، اما به نظر میرسد که در واقع یک اختلال خودایمنی ژنتیکی است که باعث می‌شود بدن به طور نامنظم چربی‌ها را تجزیه کند.

۵. سندروم درد منطقه‌ای پیچیده

این یک بیماری ناخوشایند و آزاردهنده است که باعث می‌شود گیرنده‌های درد بدن شما در هم ریخته و خراب شوند، رویدادی که منجر به تورم و درد شدید، اغلب روی دست‌ها، بازوها یا پاها می‌شود. این درد در طول زمان بدتر می‌شود و علی‌رغم این‌که هنوز درمان آن کشف نشده، دانشمندان وجود ارتباط میان شروع بیماری و سیگار کشیدن را کشف کرده‌اند؛ خوب اگر دلیل دیگری برای ترک سیگار نیاز دارید، این یکی را نیز لحاظ کنید!

بدترین درد دنیا ۴: سردردهای خوشه‌ای

برخلاف میگرن یا سردردهای تنشی، سردرد خوشه‌ای تقریبا به طور مستقیم در پشت چشم تجربه می‌شود. این نوع درد معمولا فرد مبتلا را به مدت چند هفته تحت تاثیر قرار می‌دهد و اغلب هنگام شب سر و کله‌اش پیدا می‌شود. با توجه به ماهیت مزمن این حملات و درد غیر قابل‌تحمل آن‌ها، بسیاری از مردم به عنوان “سردرد های انتحاری” نیز به آن‌ها اشاره می‌کنند؛ به این دلیل که افراد مبتلا به این بیماری اغلب می‌خواهند زندگی خود را به پایان برسانند تا بتوانند از شر این بیماری خلاص شوند.

۳. شکستگی آلت تناسلی

همه‌ی مردها این آسیب را می‌‌شناسند، و بله چنان‌چه احتمالا حدس می‌زنید، بسیار دردناک است. این تنها چیزی است که می‌توانیم در مورد این اتفاق وحشتناک بگوییم.

۲. سردرد پس از بی‌حسی نخاعی در سزارین

این سردرد که به عنوان یک سردرد نخاعی نیز شناخته شده‌است، یکی از بدترین سردردهایی است که یک انسان می‌تواند تجربه کند. این سردردها روی مننژهای شما که پوشش مغز و نخاع را بر عهده دارند، تاثیر می‌گذارند و برخی از حساس‌ترین بخش‌های آناتومی شما هستند. این نوع سردرد عارضه‌ی جانبی بیهوشی نخاعی است. علائم رایج این سردرد عبارتند از: کاهش شنوایی، سرگیجه، حالت تهوع، سرگیجه و درد شدید که مشابه با سوختن توسط یک فلز داغ توصیف می‌شود.

۱. درد احساسی

از افسردگی گرفته تا PTSD (اختلال استرسی پس از آسیب روانی)، مطالعات تکراری نشان داده‌اند که آسیب‌های عاطفی باعث بروز درد در همان قسمتی از مغز می‌شوند که آسیب فیزیکی درد ایجاد می‌کند و در بعضی موارد می‌توانند به همان اندازه شدید باشند. شاید زیادی تعجب‌آور به نظرتان برسد، اما پریشانی روانی یکی از بدترین چیزهایی است که یک انسان ممکن است تجربه کند.


دیگر نوشته ها

1 of 512

کسب و کار

1 of 5

پست های اخیر