کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

انواع آگلونما: ۹ گونه از گیاه آگلونما که خوش شانسی می‌آورد

سازمان ناسا گل آگلونما را در صدر فهرست ده برترین گیاه پاک‌کننده‌ی هوا قرار داده است چون به طور طبیعی این گیاه توانایی پاکسازی هوای اطرافش را دارد. نشان داده شده است که آگلونما بنزن و فرمالدئید را از هوا می‌زداید و آن را برای تنفس بی‌خطرتر می‌سازد. این گیاه گرمسیری انبوه و رنگارنگ نه تنها هوا را تصفیه می‌کند، بلکه به طرز حیرت ‌انگیزی زیبا نیز هست. به راحتی می‌شود فهمید چرا این گیاهان اینقدر محبوب هستند! در این نوشتار با انواع آگلونما این گیاه زیبا و استثنایی آشنا می شویم.

انواع آگلونما

بین ۲۱-۲۴ گونه آگلونما وجود دارد، هرچند تعداد دقیق آن‌ها بسته به ثبت گیاهی متفاوت است. اما، صدها رقم زراعی مختلف با رنگ‌بندی‌های گوناگون برگ‌ها وجود دارد.

دسته‌بندی گیاه آگلونما بر اساس اسامی گونه زراعی آن‌ها آسان‌تر است تا بر اساس نام گیاهی‌شان، که این امر شناسایی آن‌ها را پیچیده می‌کند. در اینجا مجموعه‌ای از تنوعات مختلف انواع آگلونما به شما ارائه می‌شود.

۱. آگلونما مو دستوم

نگهداری آگلونما

این آگلونما بخصوص، که یکی از ده برترین گیاه پاکسازی کننده‌ی هوای ناسا لقب گرفته است، برگ‌های سبز دارای رشته‌های سفید دارد که از ساقه‌های سبز کم رنگ آن می‌رویند. در حالی که در این تصویر نشانه‌هایی از آب دادن بیش از حد (بعضی از برگ‌های در حال زرد شدن) در خود دارد، اما همچنان طرح و الگوی برگ‌ها را کاملا به خوبی نشان می‌دهد.

مطلب مرتبط: نگهداری گل پیله آ: ۱۰ نکته برای نگهداری از گیاه پیله آ یا آلومینیومی

۲. آگلونما نیتیدوم

نگهداری آگلونما

نیتیدیوم گیاهی به رنگ سبز تیره است که به نوردهی کمی نیاز دارد. این گیاه بخصوص کاملا در محیط‌های اداری محبوب است چون توانایی آن را دارد که رنگ سبز غنی خود را فارغ از حداقل نوری که به آن دسترسی دارد حفظ کند.

۳. آگلونما ویدوری، «طاووس قرمز»

نگهداری آگلونما

برگ‌های سبز با رگه‌ها و خال‌های صورتی روشن منظره‌ای خوش‌رنگ در فضای داخل خانه به وجود می‌آورد. این آگلونما قرمز رنگ نسبت به خویشاوندان تیره رنگ‌ترش نور کنی بیشتر را ترجیح می‌دهد، اما همچنان باید در معرض نور غیرمستقیم قرار داشته باشد.

۴. آگلونما «کاتلاس» (قمه‌ای)

نگهداری آگلونما

نام این آگلونما از برگ‌های بلند و رگه‌دار آن گرفته شده است، چون تقریبا شبیه به خنجر هستند. سطوح سبز-سفید کرمی با رگ‌ها و لبه‌های سبز تیره چه در داخل خانه چه در بیرون منظره‌ای پر طراوت ایجاد می‌کند.

مطلب مرتبط: روش درختکاری: ۱۲ مرحله برای کاشتن درخت در باغ و باغچه تان

۵. آگلونما « امرالد بی »

نگهداری آگلونما

امرالد بی (خلیج امارات) سبز تیره را با سبز-خاکستری نقره‌ای ترکیب می‌کند تا گیاهی خانگی باشکوه و تمام عیار بسازد. این گونه نسبت به شرایط نور کم از بسیاری گونه‌های چند رنگ دیگر تحمل بیشتری دارد.

۶. آگلونما «ارلکین»

نگهداری آگلونما

در شرایط کم نور، ارلکین به رنگ سبز غلیظ با لکه‌های زرد و رگه‌های صورتی است. در شرایط پرنورتر برگ‌ها به رنگ تقریبا یک‌دست زرد در می‌آیند و رنگ صورتی حالت رنگ شمعی به خود بگیرد. این گونه کاملا محبوب است!

۷. آگلونما «سیلور کویین» (ملکه‌ی نقره‌ای)

نگهداری آگلونما

سیلور کویین، که به عنوان استاندارد طلائی آگلونما بسیار شناخته شده است، احتمالا گسترده‌ترین و رایج‌ترین گونه‌ی رویشی در جهان است. الگوی برگ‌های آن کرمی بر روی یک زمینه‌ی سبز تیره است و در شرایط نور متوسط شکوفا می‌شود.

مطلب مرتبظ: پرورش بن سای: ۱۴ گام برای رشد و پرورش درختان به صورت بونسای

۸. آگلونما «سیلور کینگ» (شاه نقره‌ای)

نگهداری آگلونما

سیلور کینگ بسیار شبیه به سیلور کویین است به جز آنکه به اندازه‌ی آن خطوط هشتی (۸) شکل روی برگ‌هایش ندارد.

در این تصویر، یکی از گل‌آذین‌ها نشان داده شده است. این گل‌ها زیبایی چندان زیادی فراهم نمی‌آورند اما واقعا دیوانه‌وار گرده افشانی می‌کنند، بنابراین توصیه می‌شود قبل از باز شدن غنچه‌ها آن‌ها را ببرید.

۹. آگلونما «سوزی»

سوزی، که یک گونه‌ی خانگی محبوب است، در خود مخلوطی از استقامت بیشتر نسبت به نور کم در مقایسه‌ با گونه‌های تیره تر و رگه‌هایی از رنگ صورتی است که اکثر گونه‌های آگلونما رنگ روشن دوست داشتنی تولید می‌کنند. این گونه به عنوان یک گیاه خانگی محبوبیت بالایی پیدا کرده است.


ترجمه:‌تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: epicgardening

انواع آگلونما: ۹ گونه از گیاه آگلونما که خوش شانسی می‌آورد


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی