گروه خونی و ازدواج: بهترین و بدترین گروه خونی برای ازدواج با هم

سازگاری گروه خونی برای ازدواج چیزی است که اکثر زوج‌ها آن را سر سری می‌گیرند هرچند برای پیشگیری از مشکلات غیرمترقبه و پیش بینی نشده بسیاری حیاتی است. آیا شما زوجی هستید که قصد دارید با بچه دار شدن خانواده‌تان را گسترش دهید؟ خب، پس بسیار ضروری است که شما دو نفر به نزدیک‌ترین بیمارستان محل مراجعه کنید و آزمایش خون بدهید تا پزشک بتواند سازگاری گروه خونی‌تان را تایید کند. اگر مشکلی پیش بینی شده وجود داشته باشد در آن صورت دکتر برای شما تجویزهایی خواهد داشت. برای اطلاع بیشتر درباره‌ی اهمیت گروه خونی و ازدواج به خواندن ادامه این مقاله بپردازید.

گروه خونی و ازدواج

۱. سازگاری های گروه خونی برای ازدواج

ازدواج به دختر یا پیوند با پسری که گروه خونی یکسانی دارد هیچ ضرور و خطری نخواهد داشت. آسیب و خطر زمانی به وجود می‌آید که شما دو نفر گروه خونی متفاوتی داشته باشید. دو نوع گروه خونی وجود دارد، ار.هاش منفی و ار.هاش مثبت. عامل ار.هاش آن علامت + یا – است که بعد از نام گروه خونی‌تان ظاهر می‌شود. یادتان باشد والدین آلل (دگره) خونی خود را به فرزندان‌شان انتقال می‌دهند.

۲. سازگاری گروه خونی یکسان برای ازدواج

اگر هر دو شما گروه خونی یکسانی داشته باشید چه اتفاقی می‌افتد؟ خب، قطعا ضرری متوجه شما نخواهد بود چون هر دو نوع گروه خونی یکسانی دارید. به عنوان مثال، اگر زن A+ باشد و شوهر نیز A+، این یعنی هر دو شما Rh+ دارید، که سازگاری گروه خونی بی‌نظیری برای ازدواج است.

چیزی دیگری که باید خاطرنشان کنیم آن است که اگر هر دو مادر و پدر گروه خونی یکسانی داشته باشند، در آن صورت فرزند به احتمال بسیار بالا به همان گروه خونی تعلق خواهد داشت. به عبارت ساده‌تر، در ازدواج با زن یا مردی که همان نوع گروه خونی شما را دارد مشکلی وجود نخواهد داشت؛ در واقع، آن‌ها بی‌خطرترین والدین خواهند بود.

۳. ازدواج با گروه خونی متفاوت

اگر والدین گروه‌های خونی متفاوتی داشته باشند چطور؟ آن وقت فرزند می‌تواند گروه خونی مادر یا پدرش را به ارث ببرد. اما، اکثرا نتیجه آن است که فرزند متولد شده همان گروه خونی پدر را خواهد داشت، که در واقع در مقایسه با فرزندی که گروه خونی مادر را به ارث می‌برد از سلامت بیشتری برخوردار خواهد بود.

در مورد سایر انواع گروه خونی چطور؟ مثلا، اگر زن A+  باشد و شوهر B- ، آن وقت عامل Rh آن‌ها متفاوت است که گروه خونی آن‌ها برای ازدواج همخوانی نخواهد داشت و باید برای اجتناب از بروز ناراحتی‌های احتمالی در آینده، به فکر کمک گرفتن از مراقبت‌های پزشکی باشند. اگر زوجی احتیاط‌های لازم را نکند، مادر در خطر خواهد بود. این به خاطر آن است که خون مادر و فرزند سیستم متفاوتی دارد و زمان‌هایی که خون جنین وارد سیستم بدن مادر می‌شود بسیار زیاد است. سیستم خون مادر پادتن‌هایی ایجاد می‌کند که با عامل Rh مقابله می‌کند و بنابراین با خون جنین به عنوان عاملی مزاحم رفتار می‌کند.

وقتی یک مادر پادتن تولید می‌کند، اصطلاحا به او «حساس شده» می‌گویند. در نتیجه پادتن‌ها گلبول‌های قرمز خون جنین را تجزیه می‌کنند که باعث به وجود آمدن و گسترش کم خونی در او می‌شود. بدترین چیز آن است که گاهی تجزیه‌ی گلبول‌های قرمز خون جنین شدیدتر است که باعث ایجاد آسیب مغزی و بیماری در او می‌شود. و بدتر از همه اینکه حتی احتمال مرگ نوزاد وجود دارد.

یک گروه خونی بیشتر به سرطان، آلزایمر و عارضه قلبی مبتلا می شوند

۴. گروه خونی و مشکلات سازگاری برای ازدواج

حالا که درباره‌ی اینکه کدام گروه‌های خونی برای ازدواج سازگاری دارند اطلاعاتی کسب کردید، مایل هستیم بیشتر درباره‌ی مشکلاتی که به خاطر ناسازگاری Rh به وجود می‌آید برای شما صحبت کنیم. همیشه گفته می‌شود اولین بارداری به شدت و سختی سایر بارداری‌های بعدی نیست.

ناسازگاری Rh می‌تواند به بیماری‌های همولیتیک، مانند کم خونی و زردی منجر شود. باید بیماری‌هایی که بسیار شدید و رایج هستند را به خاطر داشته باشید، چون باعث دچار شدن فرزند به بیماری قلبی و مرگ او خواهد شد. مردی که Rh+ دارد باید هرگز با زنی که Rh- دارد ازدواج نکند تا از بروز این نوع ناراحتی ها و مشکلات جلوگیری شود.

اگر نوزاد خودش به بیماری‌ کم خونی همولیتیک دچار باشد، در آن صورت فقط از طریق عوض کردن خون می‌توان آن را درمان کرد. آنچه پزشکان انجام می‌دهند این است که مطمئن شوند تعداد گلبول‌های خون کامل باشد که به تکمیل سطح بیلی‌روبین بینجامد. یادتان باشد اگر سطح بیلی‌روبین بالا باشد، می‌تواند باعث ابتلای نوزاد به کرن‌ایکتروس بشود، یعنی بیلی‌روبین در ناحیه‌ی عقده‌های قاعده‌ای رسوب خواهد کرد. کرن‌ایکتروس باعث آسیب جدی به مغز نوزاد می‌شود که نتیجه‌ی آن واکنش کند او به شیرخواری است.

شخصیت شناسی گروه خونی براساس طالع بینی ژاپنی

۵. گروه خونی AOB

چهار نوع گروه خونی وجود دارد A، B، O، و AB. Rh های مثبت A+، B+، O+، و AB+ و Rh‌های منفی شامل A-، B-، O-، و AB-  هستند. اگر گروه خونی  A دارید، در نتیجه در گلبول‌های قرمز خونتان یک آنتی‌ژن A دارید و آنتی‌ژن B که درون پلاسما است. این یعنی انواع گروه خونی A- به نبود Rh در آنتی‌ژن A اشاره دارند.

کسانی که گروه خونی AB دارند، هر دو آنتی‌ژن A و همچنین آنتی‌ژن B را در گلبول های قرمز خون‌شان دارند که باعث می‌شود عامل Rh را کم داشته باشند. این‌ها همه می‌گویند که وقتی زنی و مردی با گروه خونی AB تصمیم به بچه دار شدن می‌گیرند، هیچ خطر بیماری‌های عامل Rhای آن‌ها را تهدید نخواهد کرد. نکته‌ی خوب درباره‌ی کسانی که این گروه خونی را دارند آن است که آن‌ها پادتنی در پلاسمای خود ندارند که باعث می‌شود یک پذیرنده‌ی همگانی باشند.

اگر گروه خونی O منفی دارید پس خوش شانس هستید چون عامل Rh ندارید. کسانی که گروه خونی O مثبت دارند دارای عامل Rh هستند.

۶. جدول سازگاری گروه خونی برای ازدواج

جدول گروه خونی برای ازدواج به مانند آنچه می‌بینید به شما می‌گوید که باید همیشه با شخصی ازدواج کنید که همان گروه خونی شما را داشته باشد. به عبارت ساده‌تر، باید با شخصی ازدواج کنید که بتواند به شما خون اهدا کند. بگذارید خلاصه‌ای از سازگاری گروه خونی و ازدواج در اختیارتان قرار بدهیم.

جدول انتقال خون

ناسازگاری خونی

اگر گروه خونی شما مورد زیر است:

– گروه خونی A مثبت

اگر مرد هستید پس یک بانوی مناسب برای ازدواج با شما باید گروه خونی نوع A+ یا AB+ داشته باشد. اگر خانم هستید پس بهترین مرد مناسب شما برای ازدواج باید گروه خونی A+، A-، O+، یا O- داشته باشد.

– گروه خونی O مثبت

اگر شما مرد هستید ایده‌آل ترین زن برای ازدواج با شما باید گروه خونی O+، A+، B+ یا AB+ داشته باشد. برای یک خانم بهترین مرد جهت ازدواج مردی است که گروه خونی‌اش نوع O+ یا O- باشد.

– گروه خونی B مثبت

اگر مرد هستید زن ایده‌آل‌تان جهت ازدواج کسی است که گروه خونی‌اش B+، یا AB+ باشد، اما برای یک خانم بهترین مرد جهت ازدواج کسی است که گروه خون B+، B-، O+، یا O- داشته باشد.

– گروه خونی AB مثبت

اگر مرد هستید زن مناسب شما برای ازدواج باید از گروه خونی AB+ باشد. برای یک خانم تمام گروه‌های خونی سازگار هستند.

– گروه خونی A منفی

برای مردهای دارای این گروه خونی بهترین گزینه جهت ازدواج خانمی با گروه خونی A+، A-، AB+ یا AB- است، اما برای یک خانم مرد ایده‌آل جهت ازدواج باید گروه خونی A- یا O- داشته باشد.

– گروه خونی O منفی

برای مردهای این گروه خونی تمام انواع گروه خونی زنان مناسب است در حالی که برای زنان این گروه خونی مرد ایده‌آل جهت ازدواج باید گروه خونی O- داشته باشد.

– گروه خونی B منفی

برای یک مرد، زن ایده آل جهت ازدواج باید گروه خونی از نوع B+، B-، AB+ یا AB- داشته باشد. برای یک زن اما مرد ایده آل جهت ازدواج باید از گروه خونی B- یا O- باشد.

– گروه خونی AB منفی

اگر مرد هستید، زن ایده آل شما برای ازدواج باید از گروه خونی AB+ یا AB- باشد در حالی که برای یک زن، مرد ایده آل ازدواج بهتر است از گروه خونی AB-، A-، B-، یا O- باشد.

گروه خونی: ۲۰ حقیقت جالب درباره انواع گروه خونی که هرگز نمی دانستید

 ۷. کجا می‌توانیم آزمایش سازگاری گروه خونی برای ازدواج بدهیم

سنجش سازگاری گروه خونی برای ازدواج را فقط از طریق آزمایش خون می‌توان انجام داد. آنچه پزشک انجام می‌دهد مخلوط کردن سه نمونه‌ی خون A، B، و عامل Rh پادتن‌ها است برای پی بردن به اینکه آیا آنتی‌ژن‌ها در آن‌ها حضور دارند یا نه.

آنچه باید بدانید این است که گروه خونی نباید شما را از ازدواج با شریک عشقی مورد علاقه‌تان باز دارد. کار حیاتی آن است که گروه خونی‌تان را کشف کنید و بعد از پزشک در زمینه‌ی اقدامات احتیاطی لازم مشاوره بگیرید. این برای خود زوج‌ها و فرزندان آینده‌شان خوب است. این به خاطر آن است که گروه خونی شما هرگز تغییر نخواهد کرد و معمولا از والدین به فرزندان انتقال پیدا می‌کند.

چه چیزی بر گروه‌های خونی تاثیر می‌گذارد؟ خب، در یکی از مقالات جدید، چنین به ما می‌گویند که تغذیه عامل تاثیرگذار بر گروه خونی است. خوراکی‌های محلی و بومی عامل اصلی تغییرات کلی در خونسازی بودند که همین باعث معرفی دینامیک ایمنی شد. این یعنی اجداد ما تحت تاثیر عادات غذایی بودند و خوراک سلسله‌ای از پیام‌های عمومی را با خود حمل می‌کند؛ که بسیار در نوع خود جالب توجه است!