۸ خاصیت شگفت انگیز آب کیوی برای پوست مو و سلامتی

اگر بدانید کیوی در جدول تراکم مواد مغذی از میوه‌های دیگر بالاتر است حتما شگفت‌زده می‌شوید. تراکم مواد مغذی میزان مواد معدنی و ویتامین‌های موجود در هر گرم از ماده‌ی خوراکی است. کیوی در مقایسه با پرتقال مبنع بهتری برای ویتامین C است. آب کیوی هم مانند میوه‌ی آن مورد علاقه‌ی بسیاری از آدم‌ها در سراسر جهان است. به ویژه کیوی به خاطر طعم ترش و ترکیب آب‌میوه‌ی رقیق با دانه‌های تُرد محبوب است. اما به نظر من آب کیوی را نه فقط به خاطر طعم ترش آن، بلکه به خاطر فواید بی‌شماری که دارد باید دوست داشت. این مقاله را بخوانید تا درباره‌ی آب کیوی برای پوست و مو و سلامتی بیش‌تر بدانید.

فواید آب کیوی برای پوست :

۱. با چین و چروک مبارزه می‌کند و از آن پیشگیری می‌کند:

آب میوه‌ی کیوی سرشار از آنتی‌اکسیدان است. این برای مبارزه با رادیکال‌های آزاد و به تعویق انداختن فرایند پیری مفید است. مصرف مرتب آب کیوی می‌تواند به شما کمک کند به شیوه‌ای بسیار ارزان‌تر از اکثر محصولات تجاری با چین و چروک‌ها مقابله کنید. هم‌چنین شما را جوان‌تر نشان می‌دهد.

۲. رنگ چهره را روشن‌تر می‌کند:

آب کیوی تمام بدن‌تان را سم‌زدایی می‌کند و برای همین به داشتن پوستی شفاف‌تر کمک می‌کند. وقتی بدن‌تان از درون پاک باشد پوست‌تان می‌درخشد. بنابراین نوشیدن روزانه‌ی آب کیوی راه رسیدن به بهترین نتایج است. این نوشیدنی می‌تواند به پوست شما طراوت و تازگی ببخشد.

۳. زخم‌های پوست را درمان می‌کند:

آب کیوی حاوی مقدار زیادی پتاسیم است. این به ترمیم بافت‌ها کمک می‌کند و برای همین فرایند بهبود زخم‌ها و بریدگی‌های روی پوست را تسریع می‌کند. هم‌چنین می‌توانید آن را جایگزین کرم‌های گران‌قیمت پوست کنید که فقط مدعی ساختن پوستی بهتر هستند. آب کیوی خیلی قوی‌تر از اکثر محصولات مراقبت از پوست است.

فواید آب کیوی برای مو

۴. رشد مو:

رپورتاژ

آب کیوی سرشار از ویتامین E است. ویتامین E برای رشد خوب و سلامت مو ضروری است. مصرف ویتامین E به مقدار کافی می‌تواند به رشد سریع مو واقعا کمک کند. بنابراین برای رشد خوب مو باید هر روز حداقل یک لیوان آب کیوی بنوشید.

5. ریزش مو:

آب کیوی سرشار از مواد معدنی و ویتامین‌ها است. این‌ها برای داشتن دستگاه ایمنی مقاوم‌تر بسیار مهم است. وقتی دستگاه ایمنی شما مقاوم باشد، قطعا سلامت کلی بدن را بهبود می‌بخشد. دستگاه ایمنی خوب می‌تواند به شما کمک کند ریزش موی خود را کاهش دهید.

۶. درخشش مو:

هم‌چنین می‌توان از آب غلیظ‌شده‌ی کیوی برای پاکسازی مو استفاده کرد. شما می‌توانید گاهی آب کیوی تازه را بگیرید و برای پاکسازی مو آن را به آب‌میوه‌های دیگر اضافه کنید. از آن‌جا که آب این میوه اسیدی است باید آن را با آب رقیق کنید تا از آسیب رسیدن به مو پیشگیری کنید. این کار موهای شما را سالم و درخشان می کند.

۷. کاهش خطر بیماری‌های قلبی عروقی:

مشاهده شده‌است آدم‌هایی که به‌طور مرتب آب کیوی می‌نوشند کم‌تر در معرض بیماری‌های قلبی عروقی هستند. آب این میوه به جلوگیری از ایجاد لخته‌ی خون کمک می‌کند و نیز فشار خون را در بیماران مبتلا به فشار خون بالا، کاهش می‌دهد. همه‌ی این‌ها در نهایت خطر سکته و حملات قلبی را کاهش می‌دهد.

۸. با استرس مقابله می‌کند و برای بازیابی الکترولیت‌ها مفید است:

اگر مرتب به باشگاه می‌روید، مطمئن شوید مرتبا آب کیوی می‌نوشید تا الکترولیت‌هایی را که حین ورزش از دست رفته است بازیابی کنید. هم‌چنین به شما کمک می‌کند استرس را بهتر مهار کنید. سروتونین موجود در این آب‌میوه روی روحیه‌ی شما موثر است. آب کیوی به شما کمک می‌کند آرام و مسلط باشید و از استرس و افسردگی اجتناب کنید.

گذشته از فوایدی که در بالا ذکر شد، آب کیوی برای افزایش اشتها بسیار عالی، و سرشار از فیبر خوراکی و منیزیم است. کافی نیست؟ به کاهش وزن نیز کمک می‌کند. شما به ندرت با چنین آب میوه‌ی طبیعی رو به رو می‌شوید که نه تنها طعم خوبی دارد بلکه سرشار از فواید مختلف نیز هست. بنابراین این بار که تصمیم گرفتید آب‌میوه بنوشید، می‌دانید باید دنبال چه چیزی بگردید.

 

نوشته‌های مرتبط