کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تست شخصیت شناسی :شما صداقت‌تان را چند می‌فروشید؟

اگر به دنبال یک تست شخصیت شناسی هستید به این سوالات پاسخ دهید تا ببینید به چه بهایی تقلب می‌کنید و درواقع شما صداقت‌تان را چند می‌فروشید؟

تست شخصیت شناسی

پابلو اسکوبار گفته است ’ هرکسی بهایی دارد، مهم آن است که بفهمی این بها چیست‘. اما آیا حق با اوست؟ سناریوی زیر را تصور کنید. شما در یک آزمایش شرکت می‌کنید و باید یک بار یک تاس را بیندازید و نتیجه را به آزمایش‌گر گزارش دهید. اگر بگویید نتیجه ۶ شده است(با تاس ۶ آورده اید)، مبلغ خاصی پول دریافت می‌کنید.

آزمایش به گونه‌ای طراحی شده است که هیچ کس دیگری غیر از شما نمی‌تواند نتیجه را ببیند. پس … چه مقدار پول کافی است تا وسوسه شوید و تقلب کنید و نتیجه را به دروغ گزارش دهید؟ یعنی مبلغ جایزه چقدر باید باشد تا شما را وسوسه کند دروغ بگویید و الکی بگویید ۶ آورده اید؟

مطلب مرتبط: شخصیت و رابطه جنسی :۱۶نوع شخصیت جنسی که شما یکی از آن ها هستید

مبلغ جایزه می تواند یکی از گزینه های زیر باشد:

(الف) هزار تومان   (ب) ۵ هزار تومان (ج) ۱۰۰ هزار تومان    (د) ۵۰۰ هزار تومان   (ه) ۱ میلیون تومان

این مطالعه به تازگی توسط دانشگاه کوبلنز لانداو آلمان انجام شده است. آزمایشگران نمی‌توانستند گردش تاس را ببینند، اما می‌توانستند از روی پاسخ شرکت‌کنندگان تقلب را تشخیص دهند (اگر کسی شش ۶ را پشت سرهم گزارش می‌داد، احتمال آن ۱ در ۴۶،۶۵۶ است). محققان از این نتایج چهار تیپ شخصیتی را درباره‌ی صداقت شناسایی کردند. اما شما کدام تیپ هستید؟

اگر به همه مبالغ ”نه“ گفتید و همچنان پاسخ واقعی و همان عددی را که تاس انداخته بودید گزارش دادی تبریک می‌گویم، شما خطاناپذیر هستید. اگر به تمام مبالغ ”بله“ گفتید، پس آن‌چیزی هستید که محققان ”دروغگوی بی‌پروا“ مي‌نامند، و آماده‌ی تقلب تقریبا به هر انگیزه‌ای (اگرچه در این سناریوی کم مخاطره).

اگر به (الف) نه و به (ه) بله گفتید، مهم نیست به گزینه‌های دیگر چه جوابی دادید، پس سعی می‌کنید صادق باشید، اما (همان‌طور که پابلو پیش‌بینی کرده است) اگر بهای درستی در کار باشد منحرف می‌شوید.

اگر به (الف) بله و به (ه) نه گفتید، مهم نیست به گزینه‌های دیگر چه جوابی دادید، پس یک ”گناهکار کوچک“ هستید. در ازای مبلغ کمی تقلب می‌کنید، اما اگر در ازای آن مبلغ خیلی زیادی بگیرید احساس گناه فراوانی خواهید کرد.

پس پابلو تا حدودی درست می‌گفت: بیش‌تر آدم‌ها بهایی دارند. اما برای برخی آدم‌ها، یک بهای کم بیش از یک بهای زیاد جایز است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – اسما حسنی

منبع: theguardian

تست شخصیت شناسی :شما صداقت‌تان را چند می‌فروشید؟


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی