کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۵ بهترین شعبده باز جهان در طول تاریخ

آیا تا به حال از خودتان پرسیده‌اید تردست ها و شعبده بازها چگونه آن کارهای عجیب و غریب را انجام می‌دهند؟ خب، امروز ما قصد نداریم پته‌ی آن‌ها را روی آب بریزیم و دست‌شان را برای‌تان رو کنیم، اما چندنفر از بهترین شعبده بازان جهان را که خارق‌العاده‌ترین شعبده‌های تاریخ را از خود به نمایش گذاشته‌اند به شما معرفی خواهیم کرد. این فهرست دربرگیرنده نام ۲۵ بهترین شعبده باز جهان در تمام طول تاریخ است؛ از تردستان کافه‌ها گرفته که کلک‌های کارت‌بازی‌ ساده انجام می‌دهند تا هنرمندانی که با دست و پای بسته خود را از اعماق آب‌ها نجات می‌دهند.

بهترین شعبده باز جهان

۲۵. لو چن

بهترین شعبده باز جهان

عموما به عنوان معروفترین شعبده باز تایوان از او یاد می‌شود و بسیاری به خاطر شهرتی که در کل قاره دارد او را دیوید کاپرفیلد آسیا می‌نامند.

۲۴. گوپینات موتوکد

بهترین شعبده باز جهان

گوپینات، تردست و متخصص فرار معروف، اولین آکادمی تردستی و جادوگری را در آسیا و در شهر کرالای هند راه‌اندازی کرد.

۲۳. آقا و خانم پندراگون

بهترین شعبده باز جهان

جاناتام و شارلوت پندراگون یک تیم زن و شوهر وهم‌گرا بودند که نام کار خودشان را «توهم بزرگ فیزیکی» گذاشته بودند. آن‌ها در بسیاری از ترفندها پیشرو بودند و در میهمانی و جشن ریاست جمهوری برنامه اجرا کردند.

مطلب مرتبط: ۱۳ نکته خواندنی از جشن هالووین

۲۲. توماس دی لا کروز

بهترین شعبده باز جهان

توماس که نام خود را «اسموتینی گتو هودینی»‌ گذاشته بود سابقا عضو نیروی دریایی آمریکا و اهل جمهوری دومنیکن بود که در برنامه‌ی «آمریکا استعداد دارد» [America’s Got Talent] حضار را انگشت به دهان گذاشته بود.

۲۱. مارک ویلسون

بهترین شعبده باز جهان

مارک به عنوان اولین شعبده باز تلویزیونی بزرگ شدیدا مورد تمجید و احترام قرار دارد. او نمایش‌های-توهم را در یک قالب تلویزیونی پایه‌گذاری کرد.

۲۰. ژان یوجین رابرت-هودین

بهترین شعبده باز جهان

ژان، شعبده باز فرانسوی مشهور، به اتفاق نظر پدر سحر و جادوی مدرن شناخته می‌شود.

۱۹. جو لابرو

بهترین شعبده باز جهان

این تردست سوئدی کار خود را با برنده‌ شدن در رقابت‌های قهرمانی شعبده بازان در سن ۱۶ سالگی آغاز کرد و حتی نام «وهم گرای آن دهه» را بر او گذاشتند. این قضیه او را به وضوح هم رتبه‌ی دیوید کاپرفیلد و زیگفرید و روی (Roy) قرار می‌داد که آن‌ها نیز این جایزه را برده بودند. نام هنری لابرو از نام کامل او «لارس بنت رونالد یوهانسون» گرفته شده است.

۱۸. ریچارد جی پوتاش

بهترین شعبده باز جهان

با نام هنری ریکی جی، ریچارد در فیلم‌های متعددی بازی کرده است و نیویورکی‌ها او را «با استعدادترین هنرمند تردست زنده» می‌نامیدند.

مطلب مرتبط: روح گرایی :تاریخچه و ۷ اصل مکتب ارتباط با ارواح

۱۷. زیگفرید و روی

بهترین شعبده باز جهان

این دو، که در آلمان به دنیا آمدند، نهایتا راهی آمریکا شدند جایی که به خاطر کار با شیر‌ها به شهرت رسیدند. متاسفانه، در ۲۰۰۳، در حین نمایش شیر روی را گاز گرفت. بعد از آن آن‌ها به تدریج تعداد نمایش‌های خود را کم کردند.

۱۶. جان ادوارد اسئلس

بهترین شعبده باز جهان

جان، که بیشتر با نام «جاناتان حیرت انگیز» شناخته می‌شود، به خاطر انجام کارهای خونین در نمایش‌های کمدی/تردستی خود معروف است (خوردن تخم چشمش که آویزان شده است، سیخ رد کردن از درون زبانش و غیره).

بهترین شعبده باز جهان ۱۵: دای ورنون

بهترین شعبده باز جهان

دای، که به «پروفسور» معروف است، در زمینه‌ی فنون تردستی و کلک‌های ورق بازی اسطوره به حساب می‌آید.

۱۴. هاوارد ترستون

بهترین شعبده باز جهان

هاوارد، بعد از آن که برای پیوستن به سیرک از خانه فرار کرد، موفق شد نهایتا به یکی از معروفترین تردستان عصر خود تبدیل شود. نمایش‌ تردستی سیار او آن‌قدر بزرگ بود که برای حمل آن از مکانی به مکان دیگر به هشت واگن قطار احتیاج بود.

۱۳. درن براون

بهترین شعبده باز جهان

این ذهن‌گرا و وهم گرای بریتانیایی معروف به خاطر رد این ایده که از قدرت‌های ماورایی برخوردار است بسیار شناخته شده است. او تصریح می‌کند که تمام ترفندهایش فقط چیزی شبیه فریبکاری‌های روانشناختی هستند، و مانند بسیاری از شعبده بازان دیگر این فهرست، خاطر نشان می‌کند که واسطه‌ها (مدیوم‌ها) و پدیده‌های روحی را به نمایش می‌گذارد.

مطلب مرتبطعلم تجربه خروج روح از بدن

۱۲. هری آندرسون

بهترین شعبده باز جهان

بازیگر، تردست، نمایشنامه‌نویس، کارگردان … هری به خاطر همه‌ی این‌ها معروف است. در بین پخش زنده شنبه شب و نمایش‌های خودش، در جهان جادو برای خودش نامی دست و پا کرد.

۱۱. هری بلک‌استون پسر

بهترین شعبده باز جهان

هری پا جای پای پدر تردست معروف خود گذاشت و توانست برای خودش اسم و رسم درست و حسابی به هم بزند. برآورد می‌شود که او ۸۰.۰۰۰ خرگوش از آستین‌ها و کلاه‌های خود بیرون آورده باشد.

بهترین شعبده باز جهان ۱۰: لانس بورتن

بهترین شعبده باز جهان

لانس، تردست آمریکایی محبوب، برای بیش از ۵ میلیون نفر در سالن‌های سرتاسر لاس وگاس بیش از ۱۵.۰۰۰ نمایش اجرا کرد.

۹. هری بلک‌استون پدر

بهترین شعبده باز جهان

هری، که با نام بلک‌استون بزرگ از او یاد شده است، مجری و نمایش‌گذار محبوب در میان سربازان در طول جنگ جهانی دوم بود.

۸. داگ هنینگ

بهترین شعبده باز جهان

این شعبده باز، وهم‌گرا، و سیاستمدار کانادایی اخیرا در پیاده‌روی‌ مشاهیر کانادا یک ستاره دریافت کرد.

بهترین شعبده باز جهان ۷: کریس انجل

بهترین شعبده باز جهان

کریس که به خاطر برنامه‌ی تلویزیونی‌اش مایندفریک بسیار محبوب است نسبت به همه‌ی شعبده بازان دیگر جهان ساعات بیشتری در بهترین زمان پخش برنامه‌های تلویزیونی اجرا داشته است.

مطلب مرتبط: با این روش می توانید خروج روح از بدن را تجربه کنید

۶. دینامو

بهترین شعبده باز جهان

استیون فراینه آکا دینامو یک تردست بریتانیایی است که به خاطر نمایش‌اش «دینامو: شعبده باز ناممکن» صاحبنام است.

۵. پن ژیلت

بهترین شعبده باز جهان

او یک طرف اصلی از دوئت تردستی کمدی به نام پن اند تلر است، این دوئت فقط اجرا انجام نمی‌دهد، بلکه به خاطر طرفداری صریح از شک و تردید علمی نیز شناخته شده هستند. این گروه دو نفره به خاطر به نمایش گذاشتن کارهای شبه‌علمی، عرفانی، روانشناختی و غیر معروف است.

۴. تلر

بهترین شعبده باز جهان

او که نیمه‌ی دیگر گروه دو نفره‌ی کمدی پن اند تلر است، به طور رسمی نام کوچک و نام میانی خود را حذف کرده است (ریموند جیمز) و تنها با نام تلر به فعالیت و زندگی می‌پردازد.

۳. دیوید بلین

بهترین شعبده باز جهان

دیوید، وهم‌گرا و شعبده باز و تردست معروف، به خاطر اعمال استقامتی جالب و حیرت‌انگیزش شناخته شده است. او همچنین چندین رکورد جهانی را شکسته است.

۲. دیوید کاپرفیلد

بهترین شعبده باز جهان

او که از سوی فوربس «موفق‌ترین شعبده باز و تردست به لحاظ تجاری» تمام دوران نامیده شده است، ۲۱ جایزه‌ی امی، ۱۱ رکورد جهانی گینس، یک ستاره در پیاده‌روی مشاهیر، یک نشان شوالیه‌ی دولت فرانسه را دریافت کرده است و از سوی کنگره‌ی ایالات متحده به عنوان اسطوره‌ی زنده‌ی آمریکا لقب گرفته است.

بهترین شعبده باز جهان ۱: هری هودینی

بهترین شعبده باز جهان

هودینی، که اغلب بزرگترین شعبده باز و تردست تمام اعصار به حساب آورده می‌شود، به خاطر انجام کارهای حیرت انگیزش در فرار کردن از موقعیت‌های خطرناک بسیار برجسته بود. معروف بود که حتی نیروهای پلیس مختلف را در سرتاسر جهان به چالش کشیده است که اگر می‌توانند سعی کنند او را بگیرند. (او از بهترین محبس‌های آن‌ها گریخته بود).


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: list25

۲۵ بهترین شعبده باز جهان در طول تاریخ


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی