10 برترین و محبوب ترین گل جهان که حتما باید ببینید

قطعا برخی از زیباترین گل‌های دنیا در خانواده‌ی گیاهان پایا (گیاهانی با طول عمر بیش از ۲ سال، م.) است. هرچند زیبایی به سلیقه‌ی افراد بستگی دارد، اما بدون شک این گیاهان پایا از محبوب‌ترین گل‌های دنیا هستند. این فهرست را بخوانید و ببینید آیا گل محبوب شما در گروه ۱۰ برترین و محبوب ترین گل جهان هست یا نه!

من شخصا فکر می‌کنم هیچ چیز به اندازه‌ی گل هایی که حسی شگفت انگیز در ما ایجاد می‌کند زیبا نیست. هرچند به نظر من همه‌ی گل‌ها زیبا هستند، اما گل‌هایی که در این فهرست آمده‌است، مثل تار و پود شعر، داستان‌های رمانتیک، و آوازهای عاشقانه هستند. حتی اکثر آن‌ها به دلایل کاملا موجه پای ثابت گل فروشی‌ها هستند. هرچند گیاهان یک ساله نیز به همین اندازه دوست داشتنی هستند، اما گل‌آرایی باغ‌ها با گل‌های پایا آسان‌تر است. ببینید کدام یک از گل‌های پایای محبوب شما به فهرست ما راه پیدا کرده تا در باغچه‌ی شما رشد کند.

۱. رز‌های مجلل

رز‌های مجلل

مسلما و بدون شک زیباترین گل در میان گل‌های پایا رز‌ پرطرفدار است. گل رز بسته به نوع آن خوشبوترین گل در این فهرست است. شاید این گل خار داشته‌باشد، اما با وجود این دشواری اکثر باغبان‌ها در باغچه‌شان آن را پرورش می‌دهند.

۲. گل ادریسی

گل ادریسی

یقینا جذابیت گل‌های ادریسی در یک گلدان رنگارنگ ۱۰ برابر بیش‌تر از گل‌های دیگر است. فکر نکنید این گل‌های از مد افتاده فقط برای باغچه‌ی مادربزرگ‌تان است. گل‌های ادریسی علاوه بر زیبایی و ظاهر خارق‌العاده‌شان برای قرارهای ملاقات انتخابی عالی هستند. گل‌های ادریسی برای نگه‌داری عالی هستند و من حتی گل‌های ادریسی پرس‌شده را نگه می‌دارم.

۳. زنبق دره

زنبق دره

اگر کیت میدلتون زنبق دره را برای دسته گل عروسی خود ترجیح می‌دهد، قطعا این گل‌های جنگلی چیزی در چنته دارند. این گل‌ها که معمولا در جنگل‌های نیم‌کره‌ی شمالی یافت می‌شود، برای دسته گل انتخابی عالی است. گل‌های خوشبو و زنگی‌شکل در چیدمان گل‌ها ظاهری بامزه دارند و زیبا دارند.

۴. گل شیپوری

گل شیپوری

هرچند گل شیپوری بومی آفریقا است، اما در حال حاضر در گل فروشی‌ها و گلخانه‌ها یافت می‌شود. این گیاه تالاب با شکل ظاهری منحصر به فردش کنجکاوی و تحسین علاقمندان به گل را جلب کرده‌است. علاوه بر تالاب، گل شیپوری به عنوان گیاه زینتی داخل خانه نیز فوق‌العاده است.

۵. لاله‌های زیبا

گل لاله

رپورتاژ

مشهورترین باغ‌های گل در اروپا به کلکسیون بزرگ لاله‌های خود می‌بالند که احتمالا از نظر زیبایی و جلوه با رز برابری می‌کند. با این‌که پیاز این گل پایا بسیار رایج است، اما گل لاله یکی از گسترده‌ترین بازارها را در دنیا دارد. خوب، وقتی می‌توانید آن را به آسانی در باغچه‌تان بکارید چرا باید این گل را بخرید؟

۶. ختمی عجیب و غریب

ختمی

اگر یک گل وجود داشته‌باشد که محل رویش آن ساحل آفتابی استوایی باشد، قطعا ختمی خواهدبود. ختمی نیز مانند اکثر گل‌ها انواع مختلف با رنگ‌ها و بافت‌های متفاوت دارد، از گل ۵ پر گرفته تا گونه‌های دوست داشتنی که گلبرگ‌های گوناگون دارند. مجموعه‌ی رنگ‌های آن نیز به همین اندازه متنوع است و رنگ مورد علاقه‌ی من بنفش است که کاملا غیرمعمول است.

۷. ارکیده ظریف

گل ارکیده

یکی از کم یاب‌ترین و گران‌ترین گونه‌های گل از تیره‌ی ثعلبیان است. این گل‌های شگفت‌انگیز در ارتفاعی به بلندای جنگل‌های بارانی استوایی رشد می‌کنند و یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های گل هستند. اصلا عجیب نیست که باغبان‌های حقیقی اسیر جمع کردن این گل‌های شگفت‌انگیز شده‌اند.

۸. نرگس ستودنی

نرگس

یک اتاق دلگیر را با گلدانی از گل نرگس روشن کنید! این گل‌های شگفت‌انگیز به عنوان زینت داخل خانه رواج زیادی یافته‌اند. جالب است بدانید که این گیاه بعد از این‌که تمام برگ‌هایش پژمرده شد گل می‌دهد. شما می‌توانید این گل‌ها را بچینید و به عنوان زینت‌بخش خانه‌تان به داخل ببرید.

۹. لیلیوم چشم‌نواز

لیلیوم

لیلیوم در بسیاری از فرهنگ‌ها و ادبیات سراسر دنیا یک گل مهم است. لیلیوم که بومی نیم‌کره‌ی شمالی است، معمولا در باغ‌های معتدل و نیمه استوایی یافت می‌شود. لیلیوم را در اواخر پاییز بکارید تا گل‌های دوست داشتنی آن در اواخر بهار و اوایل تابستان شکوفا شود.

۱۰. کوکب خیره‌کننده

گل کوکب

اگر به دنبال گیاهی با گل بزرگ و تنوع رنگ زیاد هستید کوکب را انتخاب کنید. این گل‌های پایای دوست داشتنی بومی مکزیک، و نماد گل این کشور است. شما می‌توانید بذر کوکب را به آسانی پرورش دهید.

نوشته‌های مرتبط