کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۵ گران ترین جواهر دنیا که هوش از سرتان می‌برند

گران ترین جواهر دنیا در کدام گوشه از کره زمین جا خوش کرده است و در دست کیست؟ هرچند ممکن برخی آدم‌ها زیاد اهمیت ندهند جواهری که در انگشت‌شان دارند چند قیراط است، اما بعضی‌ها واقعا خودشان را می‌کشند تا بزرگ‌ترین “صخره” را داشته‌باشند.

۲۵ گران ترین جواهر دنیا که هوش از سرتان می‌برند

اگر فیلم الماس خونین را با بازی لئوناردو دیکاپریو دیده‌اید احتمالا حدس می‌زنید برای پیدا کردن یک قطعه‌ی کوچک از کربن فشرده‌شده زندگی چند نفر به فنا می‌رود. با این وجود تجارت الماس هم‌چنان رونق زیادی دارد و تا زمانی که آدم‌ها میل شدیدی به این گرانِ زیبا دارند، رونق خواهدداشت. در ادامه ۲۵ گران ترین جواهر دنیا آمده‌است.

۲۵. انگشتر یاقوت کبود پرنسس دایانا

گران ترین جواهر دنیا

پرنسس دایانا یک شخصیت نمادین است. جای تعجب نیست جواهرات سلطنتی که او استفاده می‌کرد و اکنون در دستان کیت میدلتون است، ۳۸۴۸۸ دلار ارزش داشته‌باشد. شاهزاده چارلز این انگشتر را در نامزدی‌شان به بانو دایانا اسپنسر هدیه داد. این انگشتر گذشته از قیمت واقعی، از نظر تاریخی ارزشمند است.

۲۴. گل سینه‌ی صدفی شکل ملکه‌ ماری رومانی

گران ترین جواهر دنیا

این جواهر نمادین که زمانی متعلق به ملکه ماری بانوی اول رومانی تعلق داشت و از پوسته‌ی پتن ساخته شده‌است، به عنوان نمادی تاج‌دار برای پرنسس ماری ساخته شد. سازنده‌ی این گل سینه سی. فابرز است و به تاریخ پادشاهی روسیه تعلق دارد.

مطلب مرتبط: ۱۶ عجیب ترین و خلاقانه ترین تبلیغات دنیا

۲۳. گردنبند زمرد و الماس ملکه ماری خوزه

گران ترین جواهر دنیا

این جواهر زیبا زمانی به ملکه ماری خوزه، آخرین عضو خاندان سلطنتی ایتالیا تعلق داشت. مشهور بود که او کلکسیون بزرگی از جواهرات از جمله این گردنبند دارد. این گردنبند دارای ۵۰ قطعه زمرد و تعداد زیادی الماس است. سازندگان این گردنبند ون کلیف و آرپلس بودند.

۲۲. الماس فیل

گران ترین جواهر دنیا

این جواهر دارای زمرد، سنگ کریستال، و الماس است که در بنگاه تجارت کریستیز در لندن به مزایده گذاشته‌شد و زمانی به عنوان زیور فیل محبوب مهاراجه استفاده می‌شد.

۲۱. الماس قلبی کارنشده

گران ترین جواهر دنیا

این جواهر یک الماس به شکل قلب است که ۵۶.۱۵ قیراط وزن دارد. این الماس در اصل از الماس کولینان بریده شده‌است، کولینان ۱ اکنون بخشی از کلکسیون جواهرات دولت انگلستان است و به قیمت سرسام‌آور ۱۱ میلیون دلار به فروش رسید. این الماس بخشی از کلکسیون جواهرات مجلل بود که در مه ۲۰۱۱ برای خرید موجود شد. بنگاه تجارت کریستیز (فروشنده‌ی آن) این الماس را با عنوان “عشق در یک نگاه” به بازار عرضه کرد و در روز ولنتاین برای بازدید عمومی گذاشت.

۲۰. گل سینه‌ی تعظیم‌کننده شهبانو یوجینی

گران ترین جواهر دنیا

این گل سینه ساخته‌ی فرانکوئیس کرامر در حدود سال ۱۸۵۵ بود. این جواهر در اصل به عنوان یک تعظیم‌کننده‌ی حکاکی‌شده از جنس الماس با تراش‌های سنتی و اروپایی طراحی شد. ناپلئون سوم آن را برای همسرش شهبانو یوجینی درست کرد. هنری لویرت، مدیر موزه‌ی لوور، در ۲۲ آوریل ۲۰۰۸ با بنگاه تجارت کریستیز در نیویورک یک فروش خصوصی ترتیب داد تا این جواهر تاریخی را به وطن خود یعنی فرانسه برگرداند.

۱۹. گوشواره‌های الماس هری وینستون

گران ترین جواهر دنیا

این گوشواره‌های آویز به خاطر قیمت هنگفت متقاضی ندارد. این گوشواره‌ها ارزش بالایی دارد چون برای استفاده‌ی تعدادی از ستاره‌های هالیوود ساخته شد. این گوشواره ۴ الماس به وزن ۶۰ قیراط دارد، هم‌چنین یک خمیدگی از جنس پلاتین دارد که فقط با بررسی بسیار دقیق قابل مشاهده است.

مطلب مرتبط: ۲۵ عجیب ترین مدرسه جهان که واقعا وجود دارند

۱۸. گردنبند الماس بدون نام

گران ترین جواهر دنیا

این گردنبند یک الماس ۸.۱۹ قیراطی به شکل قلب در وسط دارد. صاحب این گردنبند بسیار گران‌بها هنوز گمنام است.

۱۷. گردنبند الماس ریویر و مروارید لاپرگرینا متعلق به ملکه ماری

گران ترین جواهر دنیا

قیمت این گردنبند ۱۸۲۸۲۲۴ دلار برآورد شده‌است. صاحب این گردنبند نخستین فرمانروای زن انگلستان، ملکه ماری بوده‌است. این گردنبند یکی از خاص‌ترین جواهرات دنیا است که دارای الماس ریویر است. این گردنبند از ۳۴ الماس با تراش سنتی معتبر در قاب طلا و نقره ساخته شده و از طرف ملکه به نوه‌اش پرنسس مارگارت هدیه داده شده‌است.

۱۶. انگشتر لارنس گراف

گران ترین جواهر دنیا

لارنس گراف، جواهرساز انگلیسی این انگشتر را در مزایده‌ی کریستیز به قیمت ۲.۶ میلیون دلار خرید. این انگشتر به خاطر رنگ شاه بلوطی الماسی که در وسط آن است و حتی به خاطر شکل هشت وجهی‌اش که کمیاب‌تر است، بسیار خاص و منحصر به فرد است.

۱۵. انگشتر بلغاری

گران ترین جواهر دنیا

این الماس کمیاب، بسیار باشکوه و ارزشمند یک انگشتر بلغاری است که به‌طور سفارشی برای یک مجموعه‌دار اروپایی در دهه‌ی ۱۹۶۰ طراحی شد. مالک این انگشتر، که قیمت آن ۲.۹ میلیون دلار برآورد شده‌است، آن را به همسرش هدیه داد. این انگشتر یکی از گران‌ترین جواهرات دنیا محسوب می‌شود.

۱۴. الماس سبز متعلق به بنگاه تجارت ساتبیز

گران ترین جواهر دنیا

باور کردن قیمت این انگشتر الماس سبز دشوار است. قیمت فروش این انگشتر ۳.۰۸ میلیون دلار است. این انگشتر برای نخستین بار در مزایده‌ی جواهرات مجلل بنگاه تجارت ساتبیز دیده شد. این بزرگ‌ترین انگشتر الماس است که در یک مزایده فروخته شده‌است و الماس سبز آن حدود ۲.۵۲ قیراط وزن دارد.

گران ترین جواهر دنیا ۱۳: گردنبند ماری آنتوانت

گران ترین جواهر دنیا

این گردنبند به ماری آنتوانت، فرزند ماری ترزا، شهبانو، و فرانسیس اول، پادشاه اتریش تعلق دارد و قیمت آن ۳.۷ میلیون برآورد شده‌است.

۱۲. انگشتر الماس گلکنده متعلق به بنگاه تجارت ساتبیز

گران ترین جواهر دنیا

این یکی از گران‌ترین جواهراتی است که تا به حال در یک مزایده به فروش رسیده‌است. این انگشتر دارای یک الماس گلابی شکل است که در فروش پاییزه‌ی جواهرات مجلل و سنگ جید در ۲۰۱۱ رونمایی شد. این انگشتر با قیمت فروش ۶.۵ میلیون دلار بدون شک یکی از گران‌ترین انگشترهای دنیا است.

۱۱. گوشواره‌های الماس گلکنده

گران ترین جواهر دنیا

این گوشواره‌ها که از معادن الماس گلکنده در هند آمده‌است، به خاطر الماس‌هایی به شکل کوسن، کوسن‌های شاهنشاهی نیز نامیده می‌شوند. وزن هر لنگه از این گوشواره حدود ۲۳.۱۱ قیراط است و نخستین بار در مه ۲۰۱۱ در فروش بهاره جواهرات مجلل کریستیز در هنگ کنگ دیده شد. یک خریدار گمنام این گوشواره‌ها را به قیمت ۹.۳ میلیون دلار خرید.

۱۰. الماس کولینان

گران ترین جواهر دنیا

این انگشتر با الماس آبی در مزایده‌ی فروش نیمسال ۲۰۰۹ ساتبیز در ژنو ثابت کرد محبوب عده‌ی کثیری است و توانست قیمت هنگفت ۹.۶۹ میلیون دلار را از آن خود کند.

۹. انگشتر ۱۰ میلیون دلاری

گران ترین جواهر دنیا

خریداری گمنام این انگشتر را، که در وسط آن یک الماس کوسن شکل آبی با وزن ۶.۰۱ قیراط قرار دارد، در مزایده به قیمت ۱۰ میلیون دلار خرید.

۸. انگشتر گراف صورتی

گران ترین جواهر دنیا

این الماس ۱۱.۸ میلیون دلاری از معادن افریقای جنوبی می‌آید. این انگشتر یک الماس ۵ قیراطی صورتی دارد و به همراه الماس‌های گراف کار شده‌است تا قیمت آن حتی بالاتر برود.

۷. گردنبند پلنگی والیس سیمپسون

گران ترین جواهر دنیا

این جواهر که در مقطعی از زمان به شاه ادوارد هشتم تعلق داشت، به قیمت ۱۲ میلیون دلار فروخته شد و شایعات حاکی از آن است که خریدار آن مدونا بوده‌است.

۶. تاج زمرد و الماس

گران ترین جواهر دنیا

گیدو هنکل فون دانرزمارک، شاهزاده آلمانی در ۱۹۰۰ این تاج را سفارش داد و به عنوان هدیه به همسر دومش کاترین هدیه داد. هم‌چنین شایعاتی وجود دارد مبنی بر این‌که این تاج به همسر ناپلئون سوم، پادشاده فرانسه تعلق داشته‌است. با این حال فارغ از مالکیت سابق آن، این تاج یک ردیف زمرد صیقلی و مروارید شکل با وزن حدود ۵۰۰ قیراط دارد و یک خریدار گمنام برای آن ۱۲.۷۶ میلیون دلار پرداخته است.

۵. انگشتر بلغاری الماس با دو سنگ

گران ترین جواهر دنیا

این انگشتر به خاطر ۲ الماس بزرگی که دارد، به راحتی یکی از گران‌ترین انگشترهای دنیا خواهدبود. این انگشتر در ۱۹۷۲ در یک مجموعه‌ی بلغاری ساخته شد و یک مجموعه‌دار آسیایی بعد از یک رقابت تنگاتنگ در مزایده، با اشتیاق آن را به قیمت ۱۵.۷ میلیون دلار خرید.

گران ترین جواهر دنیا ۴: الماس قلب اقیانوس

گران ترین جواهر دنیا

گلوریا استوارت در مراسم اسکار ۱۹۹۸ یکی از گران‌ترین جواهرات دنیا را به خود آویخت. قیمت این یاقوت کبود که سازنده‌ی آن هری وینستون است، ۲۰ میلیون دلار برآورد شده‌است و یک کپی دقیق از جواهر تایتانیک است. این گران ترین جواهر دنیا گران‌ترین جواهری است که تاکنون در مراسم اسکار استفاده شده‌است و کپی‌های آن در فروش‌های مزایده‌ای ۳.۵ میلیون دلار فروخته می‌شود.

۳. الماس ویتلبس – گراف

گران ترین جواهر دنیا

این الماس در ۲۰۰۸ به قیمت ۲۴.۳ میلیون دلار به لارنس گراف فروخته شد. شایعات حاکی از آن است که این الماس از پادشاهی هندی گلکنده آمده‌است و شاه فیلیپ چهارم اسپانیا در سال ۱۶۶۴ آن را خرید تا در جهیزیه‌ی دختر نوجوان خود، مارگارت ترزا بگذارد.

۲. بیکینی الماس ۳۰ میلیون دلاری

گران ترین جواهر دنیا

بالاترین قیمت برای یک قطعه جواهر جید در فروش نوامبر ۱۹۹۷ کریستیز در هنگ کنگ ثبت شد: کالای ۱۸۴۳، گردنبند “خوش یمن” که با ۲۷ مهره‌ی تقریبا ۰.۵ میلی‌متری به قیمت ۹.۳ میلیون دلار امریکا فروخته شد.

۱. گراف صورتی

گران ترین جواهر دنیا

این گران ترین جواهر دنیا که گفته می‌شود گران‌ترین قطعه در دنیا است، در ۲۰۱۰ به قیمت گزاف ۴۶ میلیون تومان فروخته شد. این جواهر که با نام “گراف صورتی” مشهور است، به عنوان الماس رنگی نوع دوم دسته‌بندی می‌شود و نرخ بسیار بالایی دارد. هر قیراط از این الماس ۱.۸۵ میلیون دلار قیمت دارد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مینا بنادکوکی

منبع: list25

۲۵ گران ترین جواهر دنیا که هوش از سرتان می‌برند


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی