جاذبه جنسی :3 قانون عجیب جاذبه جنسی که اثبات شده اند

جاذبه های جنسی در زندگی چیز عجیبی است، نیرویی که نمی توان درباره آن به طور دقیق صحبت نمود. نیرویی که همه ما در طول روز حداقل یکبار به آن فکر می کنیم. بحث جاذبه جنسی بحث بسیار جذابی برای همه زنان و مردان است! در این مطلب با ما باشید تا ۳ قانون عجیب جاذبه جنسی که اثبات شده اند را برای شما بازگو کنیم.

۳ قانون عجیب جاذبه جنسی که ثابت شده اند را بشناسیم:

 

۱. ریشههای شگفتانگیز جاذبهی جنسیت

آیا در درجه‌ی اول مجذوب مردان می‌شوید، یا زنان، یا هر دو؟ پژوهشی شگفت‌انگیز نشان می‌دهد که ما ممکن است به صورت خودآگاه ندانیم چه کسی جذب‌مان می‌کند. در حالی که به نظر می‌رسد مردان دگرجنس گرا و گی عینا جاذبه‌ی جنسی‌شان به سمت زنان و مردان را درک می‌کنند، اما علی‌الظاهر زنان دگرجنس گرا و لزبین ممکن است چنین نباشند.

پژوهشگران، شیورز و همکاران(2004)، به مردان و زنان دگرجنس گرا و همچنین مردان گی و لزبین‌ها سه فیلم جنسی متفاوت نشان دادند. یکی از آن‌ها دو زن را به تصویر می‌کشید؛ دیگری یک مرد و یک زن را نشان می‌داد؛ و آخری به رابطه‌ی بین دو مرد مربوط می‌شد. پژوهشگران تحریک جنسی و همچنین تحریک آلت تناسلی را که خود شرکت‌کنندگان گزارش داده بودند اندازه‌گیری کردند. نتایج برای مردان درست و سرراست بود: مردان گی تحریک ذهنی و فیزیولوژیکی بیشتری به فیلمی که شامل دو مرد می‌شد نشان دادند، و مردان دگرجنس گرا نسبت به فیلمی که شامل دو زن می‌شد تحریک بیشتری از خود نشان دادند. با وجود این، یافته‌های مولفان در رابطه با زنان شگفت‌انگیز بود: هرچند لزبین‌ها فکر می‌کردند که بیشتر با فیلمی که شامل دو زن می‌شد تحریک می‌شوند، و زنان دگرجنس گرا فکر می‌کردند بیشتر با فیلمی که شامل یک مرد و زن می‌شد تحریک می‌شوند، اما زنان لزبین و دگرجنس گرا هر دو به لحاظ روانشناختی، فارغ از جنسیت هنرپیشگان، با دیدن هر سه فیلم تحریک شدند.

پژوهشگران معتقدند که وضعیت جنسی زنان از مردان سیال‌تر و انعطاف‌پذیرتر است. و هرچند آن‌ها معتقد نیستند که زنان ذاتا دوجنسیتی هستند، اما معتقدند که جاذبه‌ی جنسی زنان خیلی راحت‌تر از مردان قابل تغییر است. این سیال بودن ممکن است در راستای خدمت به یک هدف تکاملی بوده باشد: زنانی که شریک جنسی مذکرشان روی فرزند‌آوری سرمایه گذاری نکرده اند ممکن است از شریک شدن با زنان دیگر سود برده باشند. پژوهش‌های جدید نشان می‌دهد که بعضی از مردان نیز به همان نسبت از خود سیالیت جنسی نشان می‌دهند.

رپورتاژ

۲. ما به صورت ناخودآگاه جذب خودمان(و والدینمان) میشویم

آیا خودتان را جذاب می‌دانید؟ ممکن است شگفت زده شوید اگر بدانید که ما به لحاظ جنسی به خودمان، یا دست کم به شریک‌های جنسی بالقوه‌مان که شبیه ما هستند، جذب می‌شویم. فریلی و مارکس(2010) در آزمایشی نشان دادند که آدم‌ها به تصاویر ترکیبی، وقتی که تصویر خودشان جایگزین عکس ترکیبی می‌شود، جاذبه‌ی جنسی بیشتری ابراز می‌کنند(در تقابل با شرایط کنترلی که در آن تصویر یک شخص دیگر جایگزین عکس ترکیبی می‌شود). نکته‌ی مهم اینکه، شرکت کنندگان نمی‌دانستند عکس خودشان در عکس‌های ترکیبی گنجانده شده است، و اگر می‌دانستند که تصاویر ترکیبی به نوعی طراحی شده‌اند که شبیه خودشان باشد، آن‌ها آن تصاویر را کم جاذبه تر قلمداد می‌کردند.

نتایج نشان می‌دهند که ما به صورت ناخودآگاه به کسانی که شبیه‌مان هستند بیشتر جذب می‌شویم. در واقع، احتمال بیشتری وجود دارد که با شریک‌های جنسی قرار بگذاریم که رنگ چشم و رنگ موی‌شان با رنگ چشم و موی خودمان مطابقت دارد. و جالب‌تر آنکه، شریک جنسی ما بیشتر احتمال دارد شبیه والدین با جنس مخالف ما باشد تا شبیه خودمان، که این احتمال را افزایش می‌دهد که ما به صورت ناخودآگاه به والدین‌مان جذب می‌شویم.

چرا ما به آدم‌هایی جذب می‌شویم که شبیه مان هستند؟ فیرلی و مارکس معتقدند تحریکاتی که ما اغلب با آن‌ها روبرو هستیم(مثل تصاویر خودمان یا والدین‌مان) راحت‌تر پردازش می‌شوند و ممکن است به علت قرار گرفتن مداوم در معرض یکدیگر جذاب تر بشوند. در عوض آن‌ها معتقدند که جذب شدن ما به کسانی که شبیه‌مان هستند ممکن است نشانه‌ای از حب نفس باشد.

۳. امروز جذاب اما فردا نه

شیفتگی زنان با چرخه‌ی قاعدگی آن ها تغییر می‌کند. به عنوان مثال، زنان دگرجنس‌گرا مردانی را که مردانه‌تر به نظر می‌رسند ترجیح می‌دهند، و وقتی که از همیشه بارورتر هستند مردان متقارن را ترجیح می‌دهند. نگرش زنان نسبت به والدین‌ خودشان نیز می‌تواند بسته به چرخه‌ی قاعدگی تغییر کند: زنانی که والدین‌شان را به لحاظ جنسی جذاب تر می‌انگارند وقتی که در بارورترین حالت خود قرار دارند آن‌ها را به نحو مثبت تری ارزیابی می‌کنند. به علاوه، وقتی زنان در بخش باروری چرخه‌ی قاعدگی‌شان هستند(و سطح استروژن‌شان بالا است)، بیشتر به سکس با مردانی به غیر از شریک‌های جنسی خودشان علاقمند هستند. با وجود این، وقتی در بخش کم بارورتر چرخه‌شان هستند (و سطح پروژسترون‌شان بالا است)، بیشتر به سکس با شریک جنسی خودشان علاقمندند.

چرا شیفتگی زنان نسبت به مردان با گذر زمان تغییر می‌کند؟ زنان باید به مردانی با ژن‌های خوب جذب شوند، اما مردانی که جذاب تر هستند ممکن است تمایل کمتری به بچه دار شدن نشان بدهند. پژوهشگران معتقدند که زنان ممکن است از یک استراتژی جفت یابی ترکیبی پیروی کنند. آن‌ها با یک جفت بلند مدت که حامی و مهربان است جفت می‌شوند تا به مراقبت از آن‌ها کمک کند و بتوانند تولید نسل کنند در حالی که برای روابط جنسی کوتاه مدت به دنبال مردانی با ژن خوب هستند.

نوشته‌های مرتبط