کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

طرز تهیه پیتزا پستو که به طور عجیبی خوشمزه است!

پیتزا از آن غذاهایی است که همیشه ما را سر کیف می آورد و عطر و طعم دل انگیزش اشتهایمان را باز میکند. مخصوصا اگر پیتزا خانگی باشد و بدانیم یک غذای کامل و سالم و خوشمزه میخوریم. در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید تا طرز تهیه پیتزا پستو که به طور عجیبی خوشمزه است را بدانید.

طرز تهیه پیتزا پستو

پیتزا پستو

مواد لازم

– ۱ بسته پنیر موزارلای ۵۰۰ گرمی تی.اس.تی

– ۱ بسته خمیر پیتزای ایتالیایی

– ۱ عدد سینه مرغ کامل مکعبی کوچک خرد شده

– ۲ عدد گوجه فرنگی بزرگ

– ۱ فنجان سس پستو

– ریحان تازه خرد شده به ‌میزان دلخواه

–  نمک و فلفل به‌میزان دلخواه

طرز تهیه پیتزا پستو

شعله ی کم فر را روشن کنید و دمای آن را روی ۲۰۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید و بگذارید برای پختن پیتزا خوب گرم شود. سینه‌ی مرغ را به‌صورت مکعبی با کمی روغن و نمک و فلفل در تابه‌ای با حرارت متوسط برای ۱۰ دقیقه بپزید. گوجه‌فرنگی‌ها را به صورت حلقه‌ای و حتی الامکان نازک برش بزنید. کف سینی فر را با مقداری روغن مایع چرب کنید.

جعبه خمیر پیتزای ایتالیایی را از فریزر خارج کنید. این جعبه حاوی ۶ عدد خمیر است. به تعداد مورد نیاز خمیر از بسته بردارید و بقیه را داخل فریزر برگردانید. خمیرها را از داخل لفاف پلاستیکی شان خارج کنید و به همان صورت منجمد در سینی فر بچینید. سس پستو را با قاشق روی سطح خمیر بمالید. سعی کنید غلظت سس در لبه‌های خمیر بیشتر باشد.

حدود ۱۰۰ گرم (یک پنجم بسته) پنیر رنده تی.اس.تی را روی سطح خمیرها پخش کنید تکه‌های مرغ پخته شده را روی خمیرها پخش کنید و حلقه‌های گوجه فرنگی را روی آنها بچینید. سپس بقیه پنیر رنده را روی پیتزاها بریزید.

سینی را در طبقه وسط فر قرار دهید، در فر را ببندید و بگذارید به‌مدت ۱۰ دقیقه پیتزاها بپزند. سپس شعله پایین فر را خاموش کنید و شعله بالایی را روشن کنید. پخت پیتزاها را برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه‌ی دیگر ادامه دهید تا پنیر روی پیتزا کاملا آب و طلایی شود. پیش از سرو کردن پیتزاها روی آن‌ها ریحان‌های تازه خرد شده بریزید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: foodnetwork

طرز تهیه پیتزا پستو که به طور عجیبی خوشمزه است!


مطالب مرتبط:

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی