کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

از بین بردن پشه : ۱۹ روش خانگی برای خلاص شدن از شر پشه

از بین بردن پشه در هر فصلی مخصوصا تابستان امر بسیار مهمی است. در پشه‌ها موجودات کوچکی هستند، اما می‌توانند آزار و اذیت زیادی برای ما داشته باشند. آنها می‌توانند سبب بروز برخی از بیماری‌های خطرناک و حتی کشنده شوند از جمله مالاریا، تب زرد، تب دنگی و چیکونگونیا. انواع زیادی از دفع‌کننده‌های پشه وجود دارند که پر از مواد شیمیایی ناخوشایند هستند که برای شما و خانه‌ی شما بد است.

از بین بردن پشه

‌آن‌ها همچنین بر محیط زیست تاثیر منفی دارند. اگر شما دوست دارید که به طور طبیعی از شر پشه‌ها خلاص شوید، پس دیگر بیش از این جست‌وجو نکنید! نگاهی داشته باشید به این ۲۰ روش خانگی که هم کمک‌تان می‌کنند مشکل پشه‌ها را از بین ببرید و هم سازگار با محیط زیست هستند.

۱. یخ خشک

یخ خشک، مقدار زیادی دی‌اکسیدکربن که سبب جذب پشه‌ها می‌شود، تولید می‌کند. بنابراین، تمام کاری که باید انجام بدهید این است که یخ خشک را در یک ظرف دردار قرار دهید و آن را در یک فاصله معینی دور از خودتان قرار بدهید. هنگامی که تمام پشه‌ها جذب ظرف می‌شوند و داخل آن قرار دارند، فقط درب را ببندید. این روش ممکن است کمی وقت گیر باشد، اما کاملا موثر است.

مطلب مرتبط: ۵ دلیل که چرا پشه برخی آدم‌ها را نیش می‌زنند و برخی دیگر را خیر

از بین بردن پشه ۲. پودر قهوه

این یک روش واقعا ساده و در عین حال موثر برای خلاص شدن از شر پشه‌ها است. فقط هر جا که آب راکدی نزدیک خانه‌ی خود پیدا کردید، ‌کمی پودر قهوه روی آن بپاشید. تخم‌های پشه‌ی موجود در آب مجبور می‌شوند به سطح آب بیایند و از اکسیژن محروم خواهند شد. این کار سبب می‌شود که آنها قبل از این‌که از تخم خارج شوند، از بین بروند. به این ترتیب از زاد و ولد پشه‌ها جلوگیری می‌شود.

۳. تله‌هایی برای به دام انداختن پشه‌ها

شما می‌توانید یک تله‌ی مخصوص برای به دام انداختن پشه خریداری کنید یا آن را در خانه آماده کنید. برای این کار فقط به چند وسیله نیاز دارید. ابتدا یک بطری پلاستیکی را به نصف برش بزنید. در ظرف جداگانه، شکر قهوه‌ای و آب داغ را با هم مخلوط کنید تا یک محلول به‌دست بیاید. وقتی که محلول حاصل سرد شد، آن را در نیمه‌ی پایینی بطری خالی کنید. بعد به آن مخمر اضافه کنید. قسمت قیفی بالای بطری را به صورت سر و ته درون نیمه‌ی پایین بطری قرار دهید. یک نوار دور بطری ببندید و اجازه بدهید قسمت بالای آن بدون درپوش بماند. تله‌ی آماده شده را در جایی که پشه‌ها بیش‌تر هستند، قرار بدهید و هر دو هفته یکبار محلول داخل بطری را با محلول تازه‌ای عوض کنید.

از بین بردن پشه ۴. کافور

کافور هم یکی دیگر از داروهای خانگی برای خلاص شدن از شر پشه‌ها است به شیوه‌ای که هیچ آسیبی هم به محیط زیست وارد نکنیم. تمام کاری که باید انجام بدهید این است که همه‌ی درها و پنجره‌ها را در فضای خانه باز بگذارید و سپس کافور را روشن کنید و اجازه بدهید حدود نیم ساعت همان طور بماند. هنگامی که به آن اتاق برشد، پشه‌ها همه رفته‌اند.

از بین بردن پشه ۵. سیر

سیر دارای بوی بسیار تندی است که پشه‌ها واقعا دوست ندارند. چند حبه سیر را خرد کرده و آن را در آب بریزید و به مدت چند دقیقه بجوشانید. سپس، محلول را در یک بطری اسپری بریزید و آن را در اطراف فضا بپاشید. این محلول پشه‌ها را می‌کشد.

مطلب مرتبط: ۱۰ روش طبیعی دفع پشه که بسیار موثر است

۶. مایع ظرفشویی

این روش واقعا آسان است. فقط مخلوطی از مایع ظرفشویی و آب آماده کنید و آن را روی پشه‌ها بپاشید و به طور طبیعی آنها را بکشید.

از بین بردن پشه ۷. ماءالشعیر

فقط یک کاسه را با ماءالشعیر ساده پر کنید و آن را در خانه قرار دهید تا پشه‌ها را دفع کند.

۸. روغن یاس خوشه‌ای و روغن نارگیل

یاس خوشه‌ای دارای خواص بسیار زیادی است. این گیاه ضد باکتری، ضد قارچ و ضد ویروس است و همچنین خواص ضد انگل دارد. برای خلاص شدن از شر پشه‌ها، روغن یاس خوشه‌ای و روغن نارگیل را به نسبت مساوی با هم مخلوط کنید و آن را در سراسر بدن خود استعمال کنید. این کار سبب می‌شود که به مدت دست کم هشت ساعت پشه‌ها دور از شما بمانند.

۹. روغن اوکالیپتوس و روغن لیمو

این دو روغن را با هم مخلوط کنید و آن را روی بدن‌تان استعمال کنید تا پشه‌ها را از خودتان دور نگه دارید.

از بین بردن پشه ۱۰. ریحان

اگر ریحان را در باغچه‌تان بکارید یا چند گلدان ریحان را در اطراف خانه قرار دهید، پشه‌ها به شما نزدیک نخواهند شد.

۱۱. روغن سیترونلا یا سنبل هندی

زمانی که پای از بین بردن پشه‌ها در میان باشد این روغن از هر چیز دیگری موثرتر است. آن را در سراسر بدن خود استعمال کنید، یا چند قطره از آن را در یک شمع بریزید و آن را روشن کنید. به این ترتیب سر و کله‌ی پشه‌ها در نزدیکی شما پیدا نمی‌شود!

از بین بردن پشه ۱۲. نعناع

اگرچه ما بوی نعناع را دوست داریم، اما پشه‌ها از آن نفرت دارند. شما می‌توانید عصاره‌ی نعناع یا روغن نعناع را خریداری کنید و آن را در ترکیب با آب داخل یک بطری اسپری بریزید. سپس مخلوط را هر کجا که می‌خواهید پشه‌ها را از بین ببرید اسپری کنید.

مطلب مرتبط: با مصرف این ویتامین‌ از نیش پشه در تابستان در امان باشید

۱۳. روغن اسطوخدوس

برای از بین بردن پشه‌ها روغن اسطوخودوس از هر ماده‌ی شیمیایی موثرتر است. پشه‌ها نمی‌توانند بوی روغن اسطوخودوس را تحمل کنند، و به همین دلیل فورا دفع می‌شوند. آن را در اتاق خود یا به طور مستقیم روی پوست‌تان اسپری کنید تا پشه‌ها متفرق شوند.

۱۴. روغن درخت چای

خواص ضد باکتری و ضد قارچ روغن درخت چای خیلی خوب به مبارزه با پشه‌ها کمک می‌کند. بوی تند روغن درخت چای، پشه‌ها را دور از شما نگه می‌دارد. فقط چند قطره روغن درخت چای را با چند قطره آب مخلوط کنید و این مخلوط را روی صورت و سایر قسمت‌های بدن‌تان استعمال کنید.

از بین بردن پشه ۱۵. چوب پنبه

چوب را خارج از منزل خود بسوزانید و بویی که از آن منتشر می‌شود، از ورود پشه‌ها به خانه جلوگیری می‌کند.

از بین بردن پشه ۱۶. رزماری

رزماری یک دافع حشرات طبیعی و بسیار محبوب است. فقط چند ساقه از آن را بسوزانید و پشه‌ها از محیط دور خواهند شد.

۱۷. گیاهان دافع پشه

گیاهانی مانند نعنای گربه‌ای و بابونه گاوی برای دفع پشه‌ها عالی هستند. فقط تعداد کمی از این گیاهان را در باغچه‌ی خود بکارید یا آنها را داخل گلدان در اطراف خانه‌ی خود قرار دهید.

۱۸. روغن دانه‌ی سویا

روغن دانه‌ی سویا نوعی روغن عالی دیگر برای دفع پشه‌ها است. فقط چند قطره از آن را روی یک شمع بریزید و آن را روشن کنید، و تماشا کنید که چه‌طور پشه‌ها از محیط اطراف‌تان دور می‌شوند.

مطلب مرتبط: رفع خارش گزیدگی پشه با این روش خیلی ساده و شگفت‌انگیز

۱۹. روغن علف لیمو

این روغن برای دور کردن پشه‌ها شناخته‌شده است. اگر چند قطره از این روغن را به یک بطری اسپری پر از آب اضافه کنید و آن را در اطراف خانه‌ی خود اسپری کنید، به طور موثری پشه‌ها را از محیط دور خواهید کرد.

در این‌جا برخی از بایدها و نبایدها را می‌بینید که باید برای خلاص شدن از شر پشه‌ها انجام بدهید.

بایدها:

– یک توری به در و پنجره‌ها نصب کنید.

– درهای خانه و پنجره‌های خانه را هنگام شب ببندید.

– به یاد داشته باشید که پشه‌ها جذب نور می‌شوند.

نبایدها:

اجازه ندهید آب راکد در نزدیکی خانه‌تان باشد زیرا این آب جایی برای زاد و ولد پشه‌ها است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: organicdailypost

از بین بردن پشه :۱۹ روش خانگی برای خلاص شدن از شر پشه


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی