تاثیرات رنگ محبوب تان بر چاکراهای تان

ما از همه چیز تأثیر می‌گیریم حتی رنگ‌ها. هر آدمی رنگ محبوبی دارد و در این نوشتار از تاثیرات رنگ محبوب تان بر چاکراهای تان برای‌تان می‌گوییم. با ما باشید و ببینید رنگ انتخابی‌تان چه تأثیری بر چاکراهای‌تان دارد.

رنگ‌ها روی ما تاثیراتی مهم اما ظریف می‌گذارند. آزمودن نحوه‌ی تاثیر رنگ روی رفتار و روحیه‌ی انسان سخت‌تر از آزمایش حس‌های دیگر مانند حس چشایی و لامسه است. به مطالعه‌ی نحوه‌ی تاثیر طیف مریی روی انسان، روان‌شناسی رنگ‌ها گفته می‌شود. متاسفانه اطلاعاتی که از این مطالعات به‌دست می‌آید به‌طور عمده برای بازاریابی، برندسازی، و مد استفاده می‌شود. کاربرد بالقوه‌ی این نوع مطالعات خیلی بیش‌تر از این‌ها است.

تاثیرات رنگ محبوب تان بر چاکراهای تان

در بعضی مناطق شهرها برای کاهش میزان خودکشی، جرم و جنایت، و افسردگی از نور آبی استفاده می‌شود. این راه‌حلی ساده و ارزان برای مشکلات پیچیده و عمیق شخصی است. در پژوهش‌های دارونما مشخص شد قرص‌هایی به رنگ قرمز و زرد که تصور می‌شود محرک هستند، ‘تاثیر’ بیش‌تر و ماندگارتری نسبت به رنگ‌های دیگر دارند.

هرچند در بازی با رنگ‌ها گرایش‌های کلی وجود دارد، اما این‌که یک فردی چه تاثیری از رنگ‌ها می‌گیرد تا حدود زیادی به سن، جنسیت، و تا اندازه‌ای به سلیقه‌ی شخصی بستگی دارد. در طول فراز و فرودها، و اتفاقات عجیب زندگی‌تان، به دلایل مختلف به دنبال رنگ‌های مختلف می‌روید. بسیاری از آدم‌ها وقتی با رنگ‌های آبی و سبز احاطه می‌شوند احساس بهتر و آرامش و بیش‌تری دارند.

این رنگ‌ها برای اجداد ما به معنی آب و غذای قابل دسترسی بوده‌است، برای همین در طول سال‌ها ما هنوز به صورت نیمه‌آگاهانه این‌ها را عناصر ضروری بقا می‌دانیم. کمپین‌های بازاریابی هم برای خودشان ارتباط‌هایی با رنگ‌ها ایجاد و آن را تقویت کرده‌اند. من به جای کشف طرح‌های جامع شرکت‌های بزرگ یا ابزار‌های دستکاری ذهن، دوست دارم روی محتوای عاطفی و روحانی رنگ‌های اصلی تمرکز کنم.

همان‌طور ادامه‌ی این مقاله را می‌خوانید من مثال‌های خودم را به به عنوان الگو به اشتراک می‌گذارم. این‌ها گرایش‌ها و احتمالات آماری است؛ همه‌ی متولدین برج سرطان نارنجی را دوست ندارند. من متولد برج سرطان هستم و هرگز نارنجی را دوست نداشتم، چون من را یاد آمبولانس و نوار خطر می‌اندازد. با این حال به چاکرای خاجی‌ام(با سایه‌ی نارنجی نشان داده می‌شود) خیلی بیش‌تر از چاکراهای دیگر گرایش دارم. ممکن است در این اظهارات چیزهایی باشد که با خصوصیات شما متفاوت باشد.

سیاه، قرمز، قهوه‌ای یا خاکستری

این رنگ‌ها برای نشان دادن چاکرای ریشه یا پایه استفاده می‌شوند. چاکرای پایه شما را به دنیای اطراف‌تان و ترس‌های درونی‌تان وصل می‌کند. ممکن است متولدین برج‌های جدی، سنبله، و ثور به‌طور ویژه مجذوب این رنگ‌ها شوند. کسانی که به این رنگ‌ها جذب می‌شوند سعی می‌کنند دردشان را با ظاهری محکم و استوار بپوشانند.

نارنجی

نارنجی رنگ اصلی چاکرای خاجی، و نشان‌دهنده‌ی روابط، خلاقیت، پول و تمایلات جنسی است. این‌ها دقیقا با خصوصیات متولدین برج حوت، سرطان و عقرب هم‌خوانی دارد. کسانی که به دنبال نارنجی یا عاشق این رنگ هستند به‌طور طبیعی خلاق هستند و تمایل دارند یک زندگی جنسی سالم ایجاد کنند. آنها از ماجراجویی و اطلاعات جدید لذت می‌برند و سعی می‌کنند واقع‌گرا باشند.

زرد

زرد رنگی منفعل و آرامش‌بخش قلمداد می‌شود. هرچند این ممکن است برای بعضی آدم‌ها درست باشد، اما زرد، رنگ چاکرای شبکه‌ی خورشیدی است. این چاکرا که با تنفس، انرژی، و قدرت شخصی ارتباط دارد، به آسانی برای لئو، برج حمل و قوس دست‌یافتنی است. این آدم‌ها به‌طور طبیعی رهبرانی فوق‌العاده و در کسب‌وکار دانا و کاردان هستند. آنها عمل‌گرا و بانفوذ هستند.

سبز

گاهی تصور می‌شود نابغه‌ها این رنگ را انتخاب می‌کنند. سبز قطعا برای متولدین برج دلو، برج جوزا، و میزان خیلی مناسب است. سبز با چاکرای قلب، که دروازه‌ی همه‌ی چاکراهای ‘بالاتر’ و ادراک است، پیوند دارد. این چاکرا دربردارنده‌ی عشق الهی است و جایی است که ما درک شهودی را دریافت می‌کنیم. همه موافق هستند که این رنگ برای افرادی که پیوندهای عاطفی قوی دارند انتخاب خوبی است. آنها شنونده و درمان‌گرهای فوق‌العاده‌ای هستند.

آبی

آبی با چاکرای گلو در ارتباط است. این رنگ بازنما و جایگاه قدرت اراده و انتخاب است. کسانی که از رنگ آبی احساس فوق‌العاده‌ای می‌گیرند، در برقراری ارتباط عالی هستند. این یعنی در شنیدن، صحبت کردن، و هم‌دلی خیلی عالی هستند و ممکن است برون‌گرا باشند.

بنفش

چاکرای چشم سوم درک شهودی، خرد الهی، و تشخیص حقیقت را کنترل می‌کند. اگر این رنگ را جست‌وجو می‌کنید توانایی درک شهودی دارید، از نظر روحانی توانا هستید، و در دنیای رویاها ونیمه‌آگاهانه باتجربه هستید.

صورتی

چاکرای تاج با صورتی نشان داده می‌شود. این چاکرا که دروازه‌ی رسیدن به خدا یا هستی است، جایی است که نیروهای نامریی به کمک‌مان می‌آیند، ذهن‌مان را هدایت می‌کند و گاهی عزم و اراده‌ی ما را محک می‌زنند. کسانی که عاشق صورتی هستند از شاد کردن دیگران لذت می‌برند. آنها به‌طور طبیعی سرخوش و بی‌نهایت مثبت‌اندیش هستند.