شما کدام تیپ شخصیت پرنده ای هستید؟

ما عاشق انواع تست های شخصیت شناسی هستیم زیرا به ما چیزهای بیش‌تری درباره‌ی خودمان می‌آموزند، و حالا در این مقاله عالی می‌توانید بفهمید شما کدام تیپ شخصیت پرنده ای هستید؟

یاسر عثمان از وب‌گاهleaderonomics.com  می‌گوید تست شخصیت‌شناسی DOPE که از تجمیع سرواژه های [dove, owl, peacock, eagle] تشکیل شده است (کبوتر، جغد، طاووس، عقاب)  آدم‌ها را به چهار گروه، یعنی کبوتر خنثی، جغد تحلیل‌گر، طاووس معاشرتی  ‌و عقاب قاطع، تقسیم می‌کند. این گروه‌های پرنده‌ای نمایان‌گر شخصیت‌های متفاوتی هستند. همه‌ی این پرندگان امیال، نیازهای عاطفی، عوامل کنترل‌کننده و ویژگی‌های اساسی و متفاوت خودشان را دارند.

” تیپ شخصیت پرنده ای  “ چه چیزی را در‌باره‌ی شما آشکار می‌کند؟  

تست شخصیت‌شناسی ۴ پرنده‌ به عنوان راهی ساده برای برقراری راحت ارتباط آدم‌ها با ۴ دسته‌ی شخصیتی خلق شد. از آن‌جایی‌که با ۴ پرنده‌ی استفاده شده، یعنی کبوتر، جغد، طاووس، و عقاب، آشنا هستیم، می‌توانیم با تصویر آن حیوان و ویژگی‌های شخصیتی معمولی که ممکن است به هر کدام نسبت دهیم، ارتباط برقرار کنیم.

این کار باعث می‌شود راحت‌تر سبک شخصیت‌تان را که در قالب یک پرنده نمایش داده شده، به یاد آورید. هم‌چنین نشان دادن سبک‌های شخصیتی با یکی از چهار پرنده کمک می‌کند یک همکار، دوست، عضو خانواده، یا شریک احساسی را درقالب سبک شخصیت پرنده‌ای متفاوت با سبک پرنده‌ی خودتان تصور کنید.

دانستن سبک شخصیتی کسانی که اطرافتان هستند کمک می‌کند بهتر به آن‌ها یاری برسانید زیرا می‌توانید درک کنید چگونه نگرش، راهبرد، و ترجیحات‌شان با شما متفاوت است. هر تیپ شخصیت پرنده‌ای، روشی متفاوت برای رسیدگی به روابط، عواطف، تعاملات، و اختلافات دارد.

ریچارد اِم ‌استفنسن از وب‌گاه richardstep.com تست شخصیت‌شناسی ۴ پرنده‌ را (که به عنوان کجطاع یا تست کبوتر، جغد، طاووس، عقاب نیز شناخته می‌شود) براساس ۴ تیپ شخصیتی تنظیم شده‌ توسط دکتر گری کوتور خلق کرد.

شخصیت شناسی گروه خونی براساس طالع بینی ژاپنی

ما می‌توانیم به سادگی ویژگی‌های شخصیتی را که نزدیک‌ترین ارتباط را با این چهار نوع پرنده دارند درک کنیم. ما تمثال‌هایی از جغد دانا، کبوتر صلح‌جو، و غیره را دیده‌ایم پس به محض آن‌که کمی آدم‌ها را بشناسیم، می‌توانیم سریعا آن‌ها را به عنوان یکی از این ۴ شخصیت پرنده‌ای دسته‌بندی کنیم.

برای مثال ویژگی‌های زیر درمورد چهار تیپ شخصیت پرنده ای به کار می‌روند:

* کبوتر – عاشق صلح و مهربان

* جغد – منطقی و باهوش

* طاووس – خودنما و برون‌گرا

* عقاب – جسور و قاطع

ابزارهای شخصیتی مانند تست شخصیت‌شناسی ۴پرنده‌ می‌تواند به آدم‌ها کمک کند از پاسخ‌های غریزی‌شان نسبت به اختلافات، آگاه‌تر شوند. مطالعه‌ای توسط دانشکده‌ی حقوق دانشگاه مارکت نشان داد این نوع تست‌های شخصیت‌شناسی به آدم‌ها کمک می‌کند رفتار دیگران را درک کنند، به ویزه زمانی‌که نوبت به بحث درباره‌ی اختلافات می‌رسد.

اطلاع داشتن از شخصیت دیگران، بینشی درباره‌ی نقاط ضعف و قدرت‌شان به شما می‌دهد. هم‌چنین کمک می‌کند از شیوه‌ی موردعلاقه‌ي آن‌ها برای تصمیم‌گیری آگاه شوید، پس می‌توانید مطمئن باشید تمام اطلاعاتی را که نیاز دارند فراهم می‌کنید، کمک می‌کنید احساسات‌شان را درباره‌ی تصمیمات مدیریت کنند، و سعی می‌کنید موقعیتی برد – برد را برای هردو طرف ایجاد می‌کنید.

در حین خواندن این مطلب تیپ شخصیت پرنده ای ، به خاطر داشته باشید که این تست قرار است به عنوان راهنمایی برای آموختن نقاط قوت و فرصت‌ها استفاده شود، و به شما کمک کند با سایر شخصیت‌های پرنده‌ای به بهترین شکل کار کنید. بیایید به آن چه که شخصیت پرنده‌ای‌تان درباره‌ی شما آشکار می‌کند، نگاهی عمیق‌تر بیندازیم.

شما می‌توانید تست شخصیت‌شناسی ۴۰ سوالی ۴ پرنده (کبوتر، جغد، طاووس، عقاب یا کجطاع) را به صورت آنلاین و از طریق این لینک انجام دهید. در ادامه توصیفات کوتاهی ار هر شخصیت پرنده‌ای را می‌خوانیم.

کبوتر

کبوتر هوش عاطفی بالایی دارد، در حالی‌که در تعاملات بسیار منفعل است.

ویژگی‌های مثبت کبوتر در شخصیت‌های ۴ پرنده:

صبور

بخشنده

قابل اعتماد

درون‌گرا

ریسک ناپذیر

محترم

صادق

قابل اتکاء

آسان‌گیر

ویژگی‌های منفی کبوتر در شخصیت‌های چهار پرنده‌:

وابسته

قابل پیش‌بینی

دنباله‌رو

ساده‌لوح

وابسته به دیگران

جغد

جغد هوش منطقی بالایی دارد، در حالی‌که در تعاملات بسیار منفعل است:

ویژگی‌های مثبت جغد در شخصیت‌های چهار پرنده‌:

درون‌گرا

آرام

دقیق

منصف

آگاه

مصمم

محافظه‌کار

جزء‌نگر

محتاط

کنجکاو

رپورتاژ

ویژگی‌های منفی جغد در شخصیت‌های چهار پرنده‌:

بی‌اعتماد

خود-محور

بی‌اراده

انتقام‌جو

کوته-بین

طاووس

طاووس هوش عاطفی بالایی دارد در حالی‌که در تعاملات بسیار فعال است.

ویژگی‌های مثبت طاووس در شخصیت چهار پرنده‌:

پرحرف

روشن‌فکر

پرانرژی

عاطفی

پرجذبه

اجتماعی

مشتاق

ماجراجو

رقابت‌جو

ویژگی‌های منفی طاووس در شخصیت‌های چهار پرنده‌:

آشفته‌ذهن

عاطفی

خودخواه

کنترل‌گر

سلطه‌جو

تشنه‌ی قدرت

عقاب

عقاب هوش منطقی بالایی دارد درحالی‌که در تعاملات بسیار فعال است.

ویژگی‌های مثبت عقاب در شخصیت‌های چهار پرنده:

پرجذبه

صادق

دارنده‌ی ابتکار عمل

مستقل

برانگیخته

پرخاش‌گر

باانگیزه

متقاعدکننده

نترس

ویژگی‌های منفی عقاب در شخصیت‌های چهار پرنده‌:

صریح

غیردلسوز

خودپسند

مجادله‌گر

عجول

تحمیل‌کننده

لجباز

عقاب با در برگرفتن فقط ۲۹٪ از جمعیت، رایج‌ترین تیپ شخصیتی بین این چهار پرنده است.

شخصیت شناسی از روی شکل ناخن: ۱۰ مدل ناخن و ناگفته های شخصیت شما!

مثالی از چگونگی کسب بینشی باارزش از این ابزار شخصیت‌شناسی:

از همکاران‌تان بخواهید که بفهمند تیپ شخصیتی‌شان چه چیزی را درباره‌ی آن‌ها آشکار می‌کند. برای مثال اگر بفهمید یک عقاب هستید و همکارتان یک جغد است، ممکن است لازم باشد با پرسیدن سوالاتی او را وارد گفت‌وگو کنید.

نوشته‌های مرتبط