چه چیزی باعث میشود یک مرد عاشق شود ؟

 

ایجاد عشق و محبت در هر کسی همیشه دغدغه مردم زیادی بوده است و افراد زیادی با قصد ایجاد این احساس در طرق مقابل خود دست به هر کاری می زنند. اما ایجاد کردن احساسی مانند عشق در یک نفر تا حد زیادی از رفتار خود ما نشئت می گیرد این ما هستیم که در ایجاد عشق و علاقه در یک نفر تاثیر قابل توجه داریم. با درک این موضوع بدیهی است که این سوال برای شما به وجود می آید چه چیزی باعث میشود یک مرد عاشق شود.

کافیست با ما در این مطلب همراه باشید تا یکبار برای همیشه بدانید چه چیزی باعث میشود یک مرد عاشق شود.

پیش از آنکه به توضیح فاکتور های ایجاد علاقه و عشق در یک مرد بپردازیم جا دارد که این نکته را متذکر شویم. در بسیاری از مواقع به تنهایی و با تکیه بر خود نمی توان این احساس یعنی احساس عشق را در یک زندگی ایجاد کرد. در چنین مواقعی است که که راهنمایی گرفتن از یک متخصص در این زمینه می تواند تاثیر زیادی داشته باشد. روانشناس زوج درمانگر همان کسی است که می تواند به ایجاد عشق و محبت در زندگی زناشویی کمک کند و شما را در ایجاد یک رابطه عاطفی درست و اوصولی راهنمایی کند.

7 چیز که باعث میشود یک مرد عاشق شود !

یکی از ویژگی های بارز اکثر آقایان بصری بودن آن ها می باشد. در حقیقت آقایان بسیار تحت تاثیر آن چیزی که می بینند قرار میگیرند و کمتر می توان در آن ها از طریق راه های زبانی عشق و علاقه ایجاد کرد. به همین علت چیز هایی که باعث میشود یک مرد عاشق شود آن چیزی است که در رفتار شما نمایان میشود. در حقیقت اینکه چگونه با آن ها رفتار می کنید نقشی کلیدی در ایجاد عشق و علاقه ایفا می کند.

ما اینجاییم تا شما را 7 رفتار که یک مرد را عاشق می کند آشنا کنیم :

1-احترام و ارزش گذاری

این رفتار را باید در صدر این لیست و از مهم ترین چیز هایی که باعث میشود یک مرد عاشق شود معرفی کرد. مردان تحت تاثیر رفتار هایی قرار می گیرند که به آن ها اعتماد به نفس می دهد و حس با ارزش بودن و مهم بودن را در ایشان به وجود می آورد. به سختی می توانید مردی پیدا کنید که دلبسته کسی باشد که برای او احترامی قائل نیست و ارزش وجودی او را به هر علتی پایان می آورد و بالعکس. آقایان به شدت تحت تاثیر افرادی قرار می گیرند که به آن ها احترام گذاشته و ارزش آن ها را بالا می برند.

2-قدردانی

یک مرد ممکن است متاثر از احساسات و عواطف مردانه ای که دارند اقداماتی جهت خوشحال کردن شما انجام دهند. در این صورت هیچ چیز مانند یک قدردانی درست و اصولی نمی تواند حس علاقه را در آن ها ایجاد کند. این قدردانی موجب میشود که مرد احساس ارزشمندی زیادی را در خود احساس کند و به مرور به کسی که علت ایجاد این حس در او بوده است علاقه مند گردد.

3-توجه

اگر بخواهیم یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین پاسخ ها را به این سوال بدهیم که چه چیزی باعث میشود یک مرد عاشق شود ، بدون شک توجه یکی از بهترین پاسخ ها می باشد. هیچ چیز نمی تواند مانند توجه یک مرد را تحت تاثیر قرار دهد. البته که این توجه باید به روش اصولی صورت بگیرد و بیش از اندازه نباشید. چرا که توجه بیش از اندازه در بسیاری از مواقع موجب زدگی می شود.

توجه داشته باشید که جنس توجهی که به یک مرد می کنید باید خاص باشد تا در او عشق و علاقه ایجاد کند. توجهی که به همه شود نه تنها یک مرد را جذب نمی کند بلکه بالعکس موجب دلسرد شدن او می شود.

4-احترام به احساسات مردانه

وجود حس قدرت در آقایان یک حس کاملا طبیعی است و کمتر مردی را می توانید پیدا کنید که هیچ گونه احساس قدرتی نداشته باشد. مراقبت از این حس مردانه تاثیر زیادی در ایجاد و حفظ عواطف و علایق آقایان میشود. در حقیقت هیچ مردی نمی تواند به فردی علاقه مند شود که برای احساسات مردانه ی او هیچ اهمیتی قائل نیست و حتی به آن ها آسیب نیز می زند. تقویت این احساسات موجب می شود که اولا مرد مورد علاقه شما به آدم بهتری نیز تبدیل شود و هم به شما به عنوان زنی که به او و احساساتش احترام می گذارد علاقه مند شود.

اگر احساس کمی کنید برخی از این احساسات مردانه جنبه منفی دارد به جای خرد کردن و سرکوب آن سعی کنید با حرف زدن و روش های غیر مستقیم تاثیر آن را کاهش دهید. در این راه می توانید از مشورت های یک مشاور نیز استفاده کنید.

5-حس حمایت

مرد ها از هر نوع حمایتی لذت می برند ! اما وقتی پای حمایت های اجتماعی در میان باشد باید گفت که بسیار تحت تاثیر قرار می گیرند. اینکه مرد مخاطب شما حس می کند که شما به نسبت سایر افراد حمایت متفاوتی از او انجام می دهید موجب می شود که عواطف میان شما تقویت شود و عشق ایجاد گردد. هر چند که حمایت یکی از چیز های مهم است که باعث میشود یک مرد عاشق شود اما در نظر داشته باشید که حمایت از هر رفتار مرد به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

حمایت از اخلاقیات منفی موجب می شود که این رفتار ها در او نهادینه شود و شخصیت او را تخریب کند. در این صورت مردی که به شما علاقه مند شده است به هیچ عنوان نمی تواند نقش یک مرد درست را در زندگی شما ایفا نماید.

6-فضا سازی و احترام به حریم

هر انسانی نیاز به حریم شخصی دارد و فراموش نکنید که این موضوع در مرد ها نیز وجود دارد. فضا دادن به یک مرد حتی از هر فرد دیگری مهم تر می باشد و موجب می شود که مرد در کنار شما احساس امنیت کند. البته فراموش نکنید احترام به حریم شخصی و فضا دادن با یک مرد نباید با فاصله گرفتن و دور شدن اشتباه گرفته شود. بلکه هر از گاهی این فضا باید به یک مرد داده شود تا بتواند افکار خود را منظم کند و احساس امنیت خود را باز یابد.

7-اهمیت دادن به غرور

به جرئت می توان گفت که در پاسخ به این سوال که چه چیزی باعث میشود یک مرد عاشق شود ، اهمیت دادن به غرور باید مورد توجه قرار بگیرد. همه ی آدم ها از غرور برخوردار می باشند و حفظ این غرور برای سالم ماندن هر رابطه ای لازم می باشد. هیچ مردی نمی تواند عاشق فردی باشد که غرور او را خورد کرده است و به آن توجهی نمی کند.

فراموش نکنید حتی در زمانی که روابط شما تیره و تار نیز می باشد نباید به غرور یک انسان آسیب بزنید چرا که خورد کردن غرور مانند خراب کردن همه ی پل های یک رابطه می باشد.

چگونه یک مرد را عاشق کنیم ؟

فوقا 7 چیز که باعث میشود یک مرد عاشق شود را ذکر کرده ایم اما در این میان این سوال به وجود می آید که چه ویژگی هایی در طرف مقابل در ایجاد این حس تاثیر دارد ؟ این ویژگی ها می تواند یک زن را در دیدگاه مرد جذاب کند :

  • از نظر ظاهری به خود برسید ! مرد ها عاشق زنانی می شوند که برای ظاهر خود اهمیت و ارزش قائلند.
  • بیش از اندازه سعی نکنید یک مرد را جذب خود کنید ! فراموش نکنید تلاش زیاد برای ایجاد عشق در یک مرد در دیدگاه او نسبت به شما تاثیر منفی می گذارد.
  • برای یک مرد وقت و انرژی بگذارید. چه چیز باعث میشود یک مرد عاشق شود ؟ اختصاص دادن زمان و وقت و انرژی که به او حسی متفاوت از بودن با شما القا کند.
  • استقلال شخصیتی خود را در مقابل یک مرد حفظ کنید. زن هایی که هیچ گونه استقلال رفتاری ندارند و از شخصیت ضعیفی برخوردار می باشند جذابیت چندانی ندارند.
  • کنترل شخصیتی و رفتاری خود را بالا ببرید. سعی کنید در رفتار با آقایان اعتدال و میانه روی را رعایت کنید و در هیچ کاری افراط یا تفریط نکنید.
  • به نظرات آن ها اهمیت بدهید. اینکه یک مرد نظری به شما می دهد نشان دهنده توجه او به شماست که بی توجهی شما می تواند کاملا اورا دلسرد و دلزده کند.
  • با او ویژه رفتار کنید ! فراموش نکنید اینکه یک مرد حس کند برای شما جایگاه عادی دارد و با بقیه تفاوتی نمی کند می تواند به کلی عشق او را در نطفه خفه کند.
  • در آخر ، او را از آزادی منع نکنید. حس آزادی به یک مرد حس قدرت بیشتری القا می کند و در نهایت به او آرامش و آسایش می دهد. وقتی منبع این آرامش را در شما پیدا می کند بدیهی است حس و عاطفه او را نیز تقویت می کند.

در این مطلب سعی کردیم به این سوال که چه چیز باعث می شود یک مرد عاشق شود بپردازیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید و کاربردی بوده باشد.