۲۳ ایده برای زندگی شاد و سالم در دوران شیوع کرونا

در حال حاضر ما در دنیای کاملا جدید زندگی می‌کنیم. دنیایی که در دوران شیوع کرونا فاصله‌گیری اجتماعی یک شرط است و در غالب مواقع در آپارتمان‌های خود گیر افتاده‌ایم! در شرایطی که برای ارتباط با دنیا به پیام و تماس ویدیویی روی آورده‌ایم، مرحله بعدی چیست؟

یک آپارتمان بزرگ به این معنی است که تعداد بیشتری در خانه هستند و فرصت استفاده کمتر از امکانات مشترک کمتر است. چگونه می‌توانیم در حالی که همچنان کارآمد هستیم و بهره‌وری خود را حفظ کرده‌ایم، از خودمان مراقبت کنیم؟

در این نوشتار ۲۳ ایده برای گذار از دوران پاندمی کرونا برای شما داریم!

۱. یک دوره آنلاین بگذرانید

از فاصله‌های اجتماعی بیشترین استفاده را ببرید و برای تیز کردن ذهن و یادگیری چیزهای جدید، در یک دوره آموزشی آنلاین شرکت کنید. شما می‌توانید هر چیزی یاد بگیرید، از یک زبان جدید گرفته تا طراحی گرافیک و رقص.

۲. آپارتمان را تمیز و ضد عفونی کنید

اکنون وقت زیادی برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن آپارتمان خود دارید. این کار می‌تواند در دنیایی که در آن بهداشت و سلامت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، بسیار کمک‌کننده باشد. در این دوران پاندمی کرونا بهترین زمان است که یک چک لیست برای تمیز کردن همه چیز آماده کنید و دست به کار شوید!

3. در خانه ورزش کنید

فقط به این دلیل که در خانه گیر کرده‌اید به این معنا نیست که اهداف تناسب اندام شما باید زیر پا گذاشته شوند. تنبلی را کنار بگذارید و یاد بگیرید که چگونه در خانه تمرین کنید. برای ایجاد ورزشگاه خانگی خودتان به چیزی نیاز ندارید.

۴. پیاده روی کنید

حتی در دوران پاندمی کرونا دریافت هوای تازه برای سلامتی و تندرستی شما ضروری است. در صورت امکان، پیاده‌روی یا دوی آهسته را امتحان کنید اما حواس‌تان باشد که فاصله‌گیری اجتماعی را در هر شرایطی رعایت می‌کنید. اگر شرایط بیرون رفتن و پیاده‌روی را ندارید‌، پنجره‌ها را باز کنید تا هوای خانه عوض شود یا برای خرید و دیگر کارهای خانه پیاده‌روی کنید.

۵. ماری کوندوی خود را فعال کنید

کاری را انجام دهید که ماری کوندو احتمالا در طول فاصله‌گیری اجتماعی انجام می‌دهد. در دوران پاندمی کرونا می توانید کمدتان را مرتب کنید و وسایل نویی را که نیاز ندارید، وقف کنید.

۶. یک دور با ماشین بزنید

این یکی لزوماً عملی مرتبط با بهره‌وری نیست، اما برخی از روزها به تغییر روحیه نیاز خواهید داشت. رانندگی کنید و در حالی که مسیرهای جدید را امتحان می‌کنید، سرتان را از فکر و خیال خالی کنید.

۷. غرق در یک کتاب خوب شوید

در این دوران پاندمی کرونا یک کتاب خوب می‌تواند ذهن شما را از نگرانی‌ها دور کند و تازگی را به روح و روان‌تان برگرداند. کتاب‌هایی که مد‌ت‌ها در فکر خواندن‌شان بوده‌اید را تهیه کنید و مطالعه آنها را شروع کنید.

۸. یاد گرفتن آشپزی (یا مهارت‌های خود را بهبود بخشید)

اکنون زمان آن رسیده که در نهایت یاد بگیریم مهارت‌های آشپزی‌مان را بهبود بدهیم. با این همه ویدیویی که در یوتوب و سایر وبسایت‌ها در دسترس دارید، دیگر هیچ بهانه‌ای برای‌تان باقی نمی‌ماند. بخش مورد علاقه‌تان را مشخص کنید و کم کم مهارت‌تان را بهبود بدهید یا مهارت جدیدی یاد بگیرید.

۹. یخچال را تمیز کنید

یخچال شما جای مناسی برای ویروس‌هایی مانند سالمونلا و نوروویروس است. این کار را انجام بدهید تا در طول همه‌گیری سالم بمانید. یخچال و فریزر را خوب تمیز کنید و از غذاهای فاسدشده و مانده خلاص شوید.

پس از تمیز کردن همه چیز، یخچال را مجددا سازماندهی کنید.

۱۰. یک کار جانبی را شروع کنید

آیا همیشه می‌خواستید یک کار جانبی را در کنار شغل اصلی‌تان شروع کنید؟ خوب اکنون حتی در دوران پاندمی کرونا زمان مناسبی است که یا یک مهارت یاد بگیرید و از آن کسب درآمد کنید یا به فکر استفاده از مهارتی که داشته‌اید بیفتید.

۱۱. یک تور مجازی از موزه داشته باشید‍‍

شاید نتوانیم به جاذبه‌های مورد علاقه‌مان برویم اما می‌توانیم تمام تورهای مجازی از موزه‌ها که در دسترس هستند را امتحان کنیم. برخی از موزه‌ها مانند گوگنهایم در نیویورک، موزه بریتانیا در لندن و صدها موزه‌ی دیگر تور مجازی را در اختیار علاقمندان قرار می‌دهند.

۱۲. پازل بسازید

رپورتاژ

پازل‌ها برای تسکین استرس عالی هستند و می‌توانند همزمان ذهن شما را تقویت کنند. چند نمونه سفارش دهید و خود را در شاهکار جدیدتان غرق کنید. یک پادکست پخش کنید و به کارتان برسید!

۱۳. با دوستان و خانواده معاشرت کنید (از راه دور)

فاصله گرفتن از اجتماع هنگامی که از عزیزان‌مان دور هستیم، خصوصا در این دوران پاندمی کرونا، دشوار است. با دوستان و خانواده از طریق فیسبوک و اسکایپ تعامل داشته باشید. یک ساعت را مشخص کنید و همه با هم در یک پلتفرم دارای تماس ویدیویی جمع شوید.

۱۴. برای همسایه سالخورده‌تان خرید مجازی انجام بدهید

لحظه‌ای وقت بگذارید تا ببینید چگونه می‌توانید به دیگران اطراف خود کمک کنید. همسایگان سالخورده از آسیب‌پذیرترین افراد در برابر کرونا ویروس جدید هستند. آنها احتمالاً برای خرید به کمک ما احتیاج دارند.

یک یادداشت را برای‌شان بگذارید و از آن‌ها بخواهید که لیست خریدشان را به شما بدهند. سپس، می‌توانید برای‌شان خرید کنید یا به صورت مجازی خریدهای‌شان را سفارش بدهید.

۱۵. بالکن‌تان را سبز کنید

اگر دست‌تان روی گل و گیاه خوب است، بهتر است دسب به کار شوید و یک بالکن سبز و زیبا برای خودتان آماده کنید. چند گلدان بخرید و از مواردی که دارید تکثیر کنید و هر روزی ساعتی را به مراقبت از آنها اختصاص بدهید.

۱۶. کارت پستال بفرستید

کارت پستال این روزها دوباره جذابیت قدیمی خود را یافته‌است. یک یا چند نفر از عزیزان‌تان را سورپرایز کنید و برای‌شان کارت پستال بفرستید.

۱۷. پرونده‌های دیجیتال‌تان را مرتب کنید

قرار نیست که آن هزاران فیلم و عکس در فیدهای تلفن و رسانه‌های اجتماعی خود به خود تمیز و مرتب شوند. بنابراین سازماندهی، برچسب‌گذاری و مرتب کردن پرونده‌های دیجیتال‌تان را شروع کنید. در نهایت می‌توانید به هم ریختگی‌ها را هم در فضای آنلاین و هم در دستگاه‌های الکترونیکی که دارید از بین ببرید و سر و سامانی به هم چیز بدهید.

۱۸. نوشتن را شروع کنید

فاصله اجتماعی دوران پاندمی کرونا می‌تواند احساس تنهایی در شما ایجاد کند و همه ما را به مرز بی‌قراری برساند. با نوشتن می‌توانید روح و روان‌تان را در سلامت نگه دارید. در حال حاضر هم شرایط به گونه‌ای است که می‌توانید چیزهای زیادی برای آینده بنویسید!

۱۹. برای کسی یک هدیه ارسال کنید

با ارسال یک هدیه پر از کالاهای مورد علاقه‌ی یکی از عزیزان‌تان، او را خوشحال کنید. به دنبال گزینه‌هایی مثل جدول کلمات متقاطع و سایر فعالیت‌ها باشید. این هدایا می‌تواند به آنها کمک کند این دوران دوری و فاصله اجتماعی را راحت‌تر پشت سر بگذارند.

۲۰. یک کاردستی بسازید

ساختن یک کاردستی یا انجام یک کار هنری هم دست و هم ذهن شما را به مدت ماه‌ها مشغول نگه می‌دارد. می‌توانید ساخت شمع، بافندگی، نقاشی یا هر چیز دیگری که متناسب با روحه‌تان باشد، امتحان کنید. می‌توانید از فرزندان‌تان هم بخواهید در ساخت آن مشارکت کند و کل پروسه را به یک فعالیت خانوادگی تبدیل کنید!

۲۱. یک چالش را شروع کنید

ماندن در خانه دوران پاندمی کرونا به مدت طولانی و داشتن احساس بهره‌وری کار آسانی نیست. یک چالش انتخاب کنید و اعضای فامیل و خانواده را نیز در آن درگیر کنید.

مثلا می‌توانید یک هدف مانند انجام 100 دراز نشست انتخاب کنید، یا مثلا نوشتن یک داستان کوتاه خنده‌دار که هر شب باید اعضای فامیل با بقیه به اشتراک بگذارند. حتی می‌توانید انجام عملی از روی مهربانی را به عنوان چالش انتخاب کنید. هدف این است که اعضای خانواده و فامیل را باانگیزه و خلق وخوی خوب نگه دارید.

۲۲. یک اتاق را رنگ کنید

شاید رنگ اتاق‌تان برای‌تان به هوعی تکراری و خسته‌کننده شده باشد. اگر خانه متعلق به خودتان است یا در صورتی که صاحبخانه اجازه این کار را می‌دهد، یک اتاق را به رنگی شاد رنگ کنید که روحیه‌تان را بالا ببرد. فقط اطمینان حاصل کنید که در حین انجام کار پنجره‌ها را باز کنید تا هوای تازه زیادی وارد فضا شود.

۲۳. به یک نفر بگویید که همه چیز خوب خواهد شد

همه ما گاهی اندوه و بی‌انگیزه شدن را تجربه می‌کنیم. با خودتان قرار بگذارید که هر روز به یک نفر بگویید اوضاع خوب خواهد شد و روزی همه چیزی عادی می‌شود .

همین جمله‌ی ساده که «همه چیز خوب خواهد شد» می‌تواند شگفتی خلق کند. یادتان باشد که در حال حاضر همه‌ی ما از یک چیز واحد رنج می‌بریم!

چگونه رقص یاد بگیریم: 14 نکته طلایی یادگیری خانگی رقص

منبع apartmentlist
نوشته‌های مرتبط