راه های جذابیت زنان: 35 نکته که در نظر مردان جذاب تر به نظر برسیم

بر خلاف باور رایج، برای آنکه در نظر مردها جذاب به نظر برسید به چیزی بیش از داشتن روی زیبا و اندامی دلربا نیاز است. مطالعات نشان داده‌اند در حالی که جذابیت فیزیکی به یقین اهمیت دارد، اما شخصیت‌تان از ظاهر شما حتی اهمیت بیشتری دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا راه های جذابیت زنان را بدانید.

برای جذاب‌تر به نظر رسیدن در چشم مردها، بهتر است بر روی ویژگی‌های مثبتی مانند اعتماد به نفس، احترام، صداقت، مهارت‌های شنیداری پویا، و سخاوت تمرکز کنید؛ و عناصر جذابیت فیزیکی، مانند برجسته کردن ویژگی‌های مطلوب و محبوب‌تان، مثل یک حرفه‌ای طنازی و دلبری کردن، و داشتن بدنی سالم، باید در جایگاه دوم توجه قرار بگیرند.

اما همچنین به خاطر داشته باشید که هرگز نباید به خاطر هیچ مردی خودتان را تغییر بدهید. اگر او شما را آنگونه که هستید نمی‌خواهد، نباید سعی کنید او را به این کار وا دارید. و بله، هرچند کمی عجیب به نظر می‌رسد اما درست است و واقعیت دارد.

راه های جذابیت زنان

بخش ۱: داشتن شخصیتی خوب

۱. اعتماد به نفس داشته باشید

برای بسیاری از آدم‌ها، حرف زدن درباره‌ی معتمد به نفس بودن بسیار آسانتر از انجام آن است. اعتماد به نفس داشتن یعنی احساس امنیت و آرامش داشتن نسبت به آنچیزی که هستید و توانایی‌هایی که دارید. اگر در حال حاضر اعتماد به نفس ندارید، راه‌هایی برای ایجاد آن وجود دارد از جمله:

– به عنوان مثال، اگر درگیر صحبت‌های منفی با خویشتن هستید (همان صداهای توی سرتان که به شما می‌گوید، بازنده، بی‌ارزش، احمق و … هستید)، روی سعی کنید به مقابله با آن بپردازید و روی جملات مثبتی مانند «من با فکرم» یا «دوست خوبی هستم» تمرین و تمرکز کنید.

– وقتی اعتماد به نفس دارید، بابت اشتباه کردن خودتان را سرزنش نمی‌کنید، و خودتان را تحقیر نمی‌کنید. آدم‌های با اعتماد به نفس می‌توانند بدون احساس حسادت یا فکر بد درباره‌ی دیگران از موفقیت آن‌ها خوشحال شوند.

۲. آرامش داشته باشید و در زمان حال زندگی کنید

وقتی ذهن‌تان درگیر گذشته یا آینده باشد، لذت بردن از زندگی کار دشواری می‌شود. به جای نگرانی درباره‌ی آنچه گفته‌اید یا آنچه ممکن است بعدا اتفاق بیفتد، از لحظه‌ای که در آن هستید لذت ببرید.

– اگر عصبی هستید و نسبت به آنچه می‌گویید مطمئن نیستید، راهی عالی برای ارتباط با کسی آن است که از او سوالاتی بپرسید. به ویژه، درخواست توصیه و مشاوره از کسی درباره‌ی چیزی، یا رجوع به آن‌ها و صحبت کردن درباره‌ی خودشان، راهی عالی است برای آنکه کاری کنید دوست‌تان داشته باشند.

– اگر آرامش داشته باشید و در اوقاتی که با دیگران می‌گذارنید متمرکز باشید، احتمال اینکه از همراهی با شما لذت ببرند و بعدا هم خواستار آن باشند بیشتر است.

۳۰ مدل موی تابستانی جذاب و شیک

۳. یک شنونده‌ی فعال/پویا باشید

اگر با کسی مثل خودتان صحبت می‌کنید، راهی مطمئن برای آنکه کاری کنید دست‌تان داشته باشند آن است که به طور فعالانه به آن‌ها گوش بدهید. گوش کردن فعالانه شامل مراحل زیر می‌شود:

– صحبت‌های طرف مقابل را قطع یا درباره‌ی او قضاوت نکنید

– برای آنکه نشان دهید طرف مقابل و حرف‌هایش برای‌تان اهمیت دارد در حین شنیدن سرتان را تکان دهید یا زیر لب زمزمه‌های کوتاهی بکنید.

– چیزهایی که می‌گوید را خلاصه کنید تا بفهمد او را درک می‌کنید.

– برای آنکه نشان دهید علاقمند هستید و توجه می‌کنید سوالاتی بپرسید.

۴. صادق باشید و محترمانه برخورد کنید

در مقابل این وسوسه که به طرف مقابل چیزی را بگویید که دوست دارد بشنود به جای آن چیزی که واقعا فکر می‌کنید، مقاومت کنید. فقط حتما موقع ابراز نظر و عقیده‌تان محترمانه برخورد کنید و مودب باشید. نیازی به توهین کردن به او یا عقایدش نیست.

– شما می‌خواهید او به خاطر آن کسی که هستید دوست‌تان داشته باشد، نه به خاطر آنچه فکر می‌کند یا می‌خواهد که باشید. ممکن است حتی از اینکه ایده‌ی خودتان را دارید قدردان باشد و همین طور از شهامت‌تان در ابراز آن‌ها.

– مثلا اگر کسی از شما درباره‌ی فیلمی که دوستش نمی‌دارید نظرتان را پرسید، به جای تظاهر به دوست داشتن آن نظر واقعی‌تان را بگویید. اگر اتفاق دیگری نیفتد، این امر به مکالمه‌ای جالب تبدیل می‌شود.

۵. اشتیاق‌ها و علایق‌تان را در میان بگذارید

وقتی مردم درباره‌ی شور و اشتیاق‌های‌شان صحبت می‌کنند، مثل آن است که انگار جان می‌گیرند. هیجان می‌تواند مسری باشد، و باعث شود از بودن کنار شما احساس هیجان و وجد بیشتری بکنند.

– وقتی با کسی که علاقمند است صحبت می‌کنید، از اینکه بگویید چه چیزهایی برای‌تان مهم است واهمه نداشته باشید.

– فراموش نکنید درباره‌ی علاقمندی‌هایش نیز بپرسید. این کار نشان می‌دهد به شناخت بهتر او علاقمند هستید، و می‌تواند به او کمک کند با شما احساس نزدیکی بیشتری داشته باشد.

۶. کارهایی انجام دهید که زندگی‌تان را پربار می‌کنند

به خاطر چیزی که به آن اعتقاد دارید کاری داوطلبانه انجام دهید؛ یک ساز یاد بگیرید؛ کلاس رقص بروید؛ برای یک ماراتن تمرین کنید؛ یا به یک تیم ورزشی تفریحی بپویندید. خوشحال و راضی بودن باعث می‌شود در نظر مردها جذاب‌تر جلوه کنید.

– به علاوه، داشتن سرگرمی‌ها به شما چیزهای بیشتری می‌دهد برای صحبت کردن و فرصت‌های بیشتری برای ایجاد پیوند بیشتر با محبو‌ب‌تان، البته در صورتی که علاقمندی مشترکی با شما داشته باشد. ممکن است حتی به خاطر همین سرگرمی‌های‌تان به یکی آشنا بشوید.

۷. نشان بدهید که با ملاحظه و اهل توجه هستید

برای آنکه به او نشان بدهید علاقمند هستید و توجه می‌کنید کارهای کوچکی انجام دهید. اگر در یک میهمانی هستید، از او بپرسید آیا نوشیدنی یا اسنک می‌خواهد؛ اگر قبلا درباره‌ی یکی از نگرانی‌هایش با او صحبت کرده‌اید، از او بپرسید که با آن نگرانی چطور کنار آمده یا دست به گریبان است.

– مطالعات نشان داده‌اند که اگر دوست داشتنی، دلسوز و با ثبات باشید آدم‌ها بیشتر متمایل خواهند بود که شما را شریک عشقی خود بدانند، پس از فرصت‌ها برای نشان دادن تمام آن موارد استفاده کنید.

۸. درباره‌ی آنچه هستید صادق باشید

کمدی‌های عاشقانه‌ی اغلب از آنجایی شروع می‌شوند که کسانی غیر از آنچه هستند می‌نمایند، و دروغ‌شان در چهره‌ی آن‌ها نمایان می‌شود. شما این شکلی نباشید.

– اگر شب ایده آل برای شما در خانه و با صرف پیتزا و قهوه است، به فرد مقابل خود نگویید عشق میهمانی و ضیافت هستید! این کار فقط برای‌تان عذاب آور خواهد بود، و نهایتا به خاطر جدای برای‌تان اندوه به بار خواهد آورد چون تمام چیزی که از شما می‌خواهد مهمانی رفتن و گرفتن است و تمام چیزی که شما می‌خواهید آرامش در کنج دنج خانه است.

– اگر عاشق ریاضیات و تدریس هستید، به او نگویید شغل رویایی‌تان تدریس اسنوبورد در پیست اسکی است!

۹. به خاطر هیچ کس خودتان را تغییر ندهید

خارج شدن از منطقه‌ی امن و آسایش‌تان می‌تواند سرگرم کننده و بی خطر باشد – به عنوان مثال، با امتحان کردن سرگرمی جدید یا اجتماعی تر بودن – اما همیشه مطمئن شوید که این کار را با احساسی پابرجا نسبت به کسی که هستید انجام می‌دهید و آنچه در زندگی می‌خواهید. نسبت به باورها و اهداف‌تان وفادار بمانید.

– تنها دلیل خوب برای تغییر دادن آنچه هستید – اگر ناراضی هستید – و می‌خواهید تغییر کنید آن است که خودتان احساس رضایت داشته باشید.

– اگر بودن با یک مرد نیازمند آن است که کاملا تغییر کنید و کس دیگری بشوید، احتمالا بهتر است با او نباشید!

۵۰ راز جالب درباره جنیفر لارنس بازیگر جذاب هالیوودی

بخش ۲: تقویت جذابیت فیزیکی

۱. بدانید که ظاهر و جسم شما تنها بخش کوچکی از جذابیت‌تان است

پژوهش‌ها نشان می‌دهند با آنکه عناصر فیزیکی در جذب شدن مردی به یک زن نقش کلیدی ایفا می‌کنند اما سایر عوامل نیز مهم هستند. این عوامل شامل شوخ طبعی، باورها و شخصیت می‌شوند.

– مردها معمولا زنانی را دوست دارند که جوان و سالم به نظر می‌رسند – با پوست خوب، ویژگی‌های چهره‌ی جوان، و اندام تراش خورده – چون در یک سطح ناخوداگاه طرف را به عنوان جفت احتمالی خود ارزیابی می‌کنند.

۲. زیبایی‌ خود را بشناسید

مهم نیست چه شکل و ظاهری دارید، پوست‌تون چه رنگی ست، چه ابعادی دارید یا بلندی موهای‌تان چقدر است؛ زیبایی در درون شما است.

– مطالعات نشان می‌دهد دیگران شما را ۲۰٪ از آنچه خودتان می‌بینید جذاب‌تر می‌بینند. زنان بسیاری هستند که قضاوت‌های سختی از خودشان می‌کنند و زیبایی‌های‌شان را نمی‌بینند.

– شاید با معیارهای زیبایی شناختی هماهنگ نباشید اما این موارد برای چه کسی هستند بالاخره؟ استانداردهای زیبایی امروز با آنچه در گذشته وجود داشت متفاوتند و هر زمان هم در حال تغییر هستند.

۳. برای خودتان سبک اختصاصی و شخصی پیدا کنید

سبک‌تان باید نمایانگر شخصیت‌تان باشد، نه اینکه کپی از آنچه در نظر دیگری جذاب می‌آید. چیزهایی را بپوشید که به شما می‌آید، با نوع بدن‌تان سازگار است و باعث می‌شود احساس راحتی کنید.

– اگر درباره‌ی سبک مناسب خودتان مطمئن نیستید، بگردید دنبال الهاماتی در دنیای مد و آدم‌هایی که سبک‌شان را دوست دارید و دنبال می‌کنید. تجربه کردن ظاهرهای متفاوت اشکالی ندارد – این کار به معنی آن نیست که سعی دارید کس دیگری باشید، بلکه به معنی کشف آن است که چگونه می‌توانید خودتان را نشان بدهید.

۴. روی ویژگی‌های مطلوبی که دارید کار کنید

آیا ویژگی‌های بخصوصی در شما هست که واقعا دوست‌شان دارید؟ شاید ابروهای قهوه‌ای پر، سبک بی نظیر موها یا داشتن چانه‌ای زیبا. هرچه هست، سایرین نیز مطمئنا آن‌ها را زیبا می‌بینند.

– راه‌هایی پیدا کنید برای آنکه با انتخاب لباس‌ها، تجهیزات و آرایش مناسب به برجسته تر شدن نقاط قوت‌تان کمک کند.

۵. آرایش کنید

بعضی از مطالعات نشان می‌دهند مردان زنان آرایش کرده را جذاب تر می‌بینند. سایر مطالعات هم نشان می‌دهند مردان ترجیح می‌دهد زن‌ها آرایش کمتری داشته باشند.

– اگر در آرایش کردن خیلی حرفه‌ای نیستید اما دوست دارید امتحان کنید، می‌توانید با حفظ ظاهر طبیعی و فقط ایجاد درخشندگی در پوست شروع کنید. ممکن است بعدا بتوانید از کرم پودر و رژ لب‌هایی که ظاهر طبیعی می‌بخشند نیز استفاده کنید.

– در نهایت مهمترین چیز آن است که کاری را بکنید که بهترین حس را به شما می‌بخشد. اگر آرایش کردن دوست ندارید، این کار را نکنید.

۶. از آرایش کردن برای جوان‌تر و سالم‌تر به نظر رسیدن استفاده کنید

بیشتر آنچه مردها را به زنان جذب می‌کند به غریزه‌ی اصلی مربوط می‌شود که در آن ذهن‌شان ویژگی‌های به خصوصی را به عنوان سیگنال‌هایی برای توانایی تولید مثل بهتر می‌پندارد. چهر‌ه‌ّهای قرینه‌ی جوان نماد باروری و سلامتی است.

– مطالعات نشان می‌دهد مردان زن‌های دارای چهره‌های بچگانه – چشم‌های بزرگ، بینی کوچک، لب‌های درشت، و چانه‌ی کوچک – را ترجیخ می‌دهند. می‌توانید از خط چشم و رژ لب برای برجسته کردن چشم‌ها و لب‌های‌تان استفاده کنید.

– اگر می‌خواهید فراتر هم بروید، سعی کنید از پودر کانتورینگ برای جوان‌تر و قرینه‌تر به نظر رسیدن چهره‌تان استفاده کنید.

۷. روی لب‌های‌تان کار کنید

تحقیقات نشان می‌دهد به طور متوسط، مردان بیشتر جذب لب‌های زنان می‌شوند تا هر قسمت دیگری از بدن آن‌ها. اگر رژ لب بیشتری بمالید لب‌های‌تان برای مردها حتی جذاب‌تر هم به نظر خواهد رسید.

۸. به لحن صدای‌تان توجه کنید

مطالعات نشان داده‌اند مردان عموما زنان دارای لحن صدای بالاتر برای‌شان جذاب تر از کسانی هستند آوای صدای پایین‌تری دارند.

– هر چند در نهایت بهترین کار آن است که خودتان باشید چون مردها جذب زنانی می‌شوند که از پوست و صدای واقعی خودشان خجالت نمی‌کشند اما این هم حقیقت جالبی بود که ارزش دانستن دارد.

۹. قرمز بپوشید

مطالعات نشان داده‌اند پوشیدن رنگ قرمز می‌تواند باعث شود یک زن جذاب‌تر و به لحاظ جنسی فریباتر در نظر مردان بیاید.

۱۰. سعی کنید اندام‌تان شکل ساعت شنی پیدا کند

پژوهش‌ ها نشان می‌دهند به طور متوسط مردها بیشتر جذب اندام‌های شبیه ساعت شنی می‌شوند – کمر باریک و کفل بزرگ‌تر که نشان دهنده‌ی قدرت باروری و سلامتی بیشتر است. شکل ساعت شنی نادرترین نوع شکل بدن است پس اگر به طور طبعی چنین بدنی ندارید خیلی خودتان را اذیت نکنید.

۱۱. با دیگر دخترها بیرون بروید

وقتی با گروهی از دخترها بیرون می‌روید، مردها عموما تک تک اعضای گروه را از آنچه واقعا هستند جذاب‌تر می‌بینند.

بخش ۳: از خودتان مراقبت کنید

 

۱. با خودتان مهربان باشید

این قضیه به داشتن اعتماد به نفس مربوط می‌شود. ممکن است برای جذب یک مرد در تلاش باشید اما آنچه واقعا به شما کمک خواهد کرد این است که کاری کنید در چشم خودتان جذاب به نظر برسید. از خودتان خوب مراقبت کنید: خوب بخورید، ورزش کنید، به اندازه‌ی کافی بخوابید. و اگر روز تعطیل ندارید که برای تبدیل شدن به یک سوپر مدل تلاش کنید بهتر است خیلی به خودتان فشار نیاورید.

۲. مرتبا ورزش کنید

این توصیه با توجه به آنچه می‌خوانید متفاوت است اما به طور متوسط، اگر سعی می‌کنید روی فرم بمانید، باید هدف‌تان آن باشد که دست کم ۳۰ دقیقه در روز فعالیت داشته باشید. این امر می‌تواند به سادگی پیاده روی کردن انجام سه وعده‌ی ۱۰ دقیقه‌ای ورزش در روز باشد.

۳. آب کافی بنوشید

وزن بدن‌تان را (به پوند) نصف کنید: این میزان آبی است که باید در روز بنوشید (به اونس). این مقدار می‌تواند بیشتر باشد اگر که در شرایط آب و هوایی گرم زندگی می‌کنید یا مرتبا در حال ورزش کردن هستید.

۴. خواب کافی داشته باشید

مطالعات نشان داده‌اند کسانی که از خواب خوب محروم هستند در مقایسه با زمانی که خواب شب کافی داشته‌اند کمتر جذاب به نظر می‌رسند.

۵. خوراک سالم داشته باشید

مقدار زیادی میوه، سبزیجات، غلات کامل، و پروتئین خالص مصرف کنید. از خوردن خوراکی‌های فراوری و بسته‌بندی شده پرهیز کنید، و همچنین از مصرف نمک یا شکر بیش از حد. این به شما کمک می‌کند وزن‌تان را پایین نگه دارید و ثبات خلق داشته باشید و پوست و موی‌تان خوب به نظر برسد.

۶. سلامت پوست‌تان را حفظ کنید

دو بار در روز صورت‌تان را با شوینده‌ی که مناسب نوع پوست‌تان است بشویید. بعد از یک مرطوب کننده‌ی خوب که SPF دارد استفاده کنید.

وقتی از دوش بیرون می‌آیید، مرطوب کننده بزنید تا به حفظ نرمی و شادابی پوست‌تان کمک کند.

۷. لبخند قشنگی به لب داشته باشید

لب‌های نرم و گوشت‌آلو و دندان‌های سفید و صاف عموما جذب‌کننده‌های کلیدی مردان به زنان محسوب می‌شوند. آب کافی بنوشید و مرتبا لب‌های‌تان را مرطوب کنید تا نرم بمانند و همیشه مسواک بزنید.

۸. از موهای‌تان خوب مراقبت کنید

مطالعات نشان داده‌اند که موهای بلند، پر و براق از همه چیز برای مردها جذاب تر است چون نماد سلامتی و باروری است. به طور متوسط، مردان زنان را بر اساس بلندی موهای‌شان از نظر جذابیت رتبه بندی می‌کنند و مو بلندها به نظرشان جذاب‌تر هستند حتی اگر تمام ویژگی‌ها و مشخصات دیگر صورت موکوتاها شبیه آن‌ها باشد!

بخش ۴. دلبری کردن از مردها

 

۱. بیشتر جاهایی جمع شوید که سرگرمی‌های زیادی آنجا دارید

این‌ها معمولا نقاطی هستند که در آن‌ها بیشتر احساس راحتی، آرامش و خوشحالی می‌کنید و باعث می‌شود جذاب‌تر به نظر برسید.

– همچنین بیشتر احتمال دارد با مردانی ملاقات کنید که علایق مشترکی دارند و از انجام کارهایی که شما دوست دارید لذت می‌برند.

۲. تماس چشمی برقرار کنید

این احتمالا موثرترین تکنیک دلبری است که وجود دارد. برقراری تماس چشمی نشان دهنده‌ی اعتماد به نفس است، علاقمندی‌تان را بروز می‌دهد و باعث می‌شود طرف پیش شما به زانو در بیاید.

۳. لبخند بزنید

پژوهش‌ها نشان می‌دهند زنان شاد، به ويژه آن‌هایی که لبخند می‌زنند، عموما برای مردها جذاب‌ترند. حتما لبخندی صادقانه داشته باشید، که چشم‌های‌تان را هم علاوه بر دهان‌تان درگیر می‌کند، و نمی‌گذارد لبخندتان تصنعی به نظر برسد.

۴. مکالمه‌ای را آغاز کنید

نباید منتظر بمانید تا طرف مقابل‌تان سر صحبت را باز کنید. اگر به کسی علاقمند هستید، خودتان را معرفی کنید و مکالمه‌ای دوستانه را آغاز کنید تا بتوانید کمی بیشتر همدیگر را بشناسید.

۵. از او تعریف کنید

یک راه مطمئن برای آنکه به مردی نشان بدهید به او علاقمند هستید و او را هم به خودتان علاقمندتر کنید تعریف و تمجید کردن است. مطالعات نشان داده‌اند که حتی تعریف‌های غیر صادقانه هم می‌توانند موثر واقع شوند اما بهتر است در تعریف و تمجیدهای خود صادق باشید.

۶. مکالمه‌ را به سطحی دیگر ببرید

اگر مکالمه واقعا خوب پیش برود، و به نظر برسد که او هم متقابلا مشتاق است، می‌توانید از او شماره‌اش را بگیرید. مجبور نیستید منتظر باشید تا او اولین حرکت را انجام بدهد.

۷. زبان بدن او را تقلید کنید

خیلی در این زمینه آشکار عمل نکنید، اما سعی کنید وضعیت و حرکات بدن او را که هنگام صحبت کردن با شما اتخاذ می‌کند تقلید نمایید. تقلید کردن اعمال او پیامی ناخودآگاه می‌فرستد که شما او را دوست دارید، و باعث می‌شود احتمال ابراز علاقه‌ی او نیز بیشتر شود و مهر و محبت بیشتری نسبت به شما نشان بدهد.

 


دیگر نوشته ها

1 of 484

کسب و کار

1 of 5