رفع سوزش معده: ۳۰ درمان خانگی سوزش معده که خیلی زود اثر می‌کنند

آیا از رنج و عذاب علائم ناشی از سوزش معده خسته شده‌اید؟ آیا می‌خواهید بدانید که چه‌طور باید سوزش معده را در عرض چند روز درمان کنید؟ اگر به دنبال بهترین راه‌حل و چندین درمان خانگی رفع سوزش معده برای خلاص شدن از این اختلال و نشانه‌های مرتبط با آن هستید، باید این نوشته را بخوانید. این مقاله، ۳۰ درمان خانگی سوزش معده خیلی عالی را به شما ارائه می‌دهد تا فورا سوزش معده را به طور طبیعی، با خیال راحت و بدون هر گونه عوارض جانبی درمان کنید.

۳۰ درمان خانگی سوزش معده که خیلی زود اثر می‌کنند

این نوشتار بهترین درمان‌ها را برای خلاص شدن از مشکل سوزش معده (سر دل) از منابع قابل اعتماد گردآوری کرده‌است. با این حال فراموش نکنید که نوشتار حاضر تنها به منظور اطلاع‌رسانی است و هدف از آن ارائه‌ی توصیه‌های پزشکی نیست. خواندن این نوشتار را ادامه بدهید تا این ۳۰ درمان خانگی سوزش معده را با جزییات بیش‌تری کشف کنید!

در این‌جا ۳۰ درمان طبیعی و برتر رفع سوزش معده را ملاحظه می‌کنید:

۱. سرکه

برای کسانی که از رفلکس اسید، که باعث سوزش معده می‌شود، رنج می‌برند، سرکه می‌تواند اسفنکتر پایین مری را جهت بسته شدن تحریک کند، و در نتیجه از بالا آمدن اسید جلوگیری کند. در میان انواع سرکه‌هایی که وجود دارد، سرکه سیب برای درمان اختلال سوزش معده (سر دل) موثر خواهد بود. در این‌جا چند مرحله‌ی آسان را برای استفاده از سرکه سیب جهت درمان سوزش سردل می‌بینید. این مراحل عبارتند از:

– ۱ تا ۲ قاشق چایخوری سرکه سیب را به یک لیوان آب اضافه کنید.

– سپس ترکیب حاصل را قبل از وعده‌های غذایی اصلی بنوشید.

۲.  نوشیدنی آلوئه‌ورا

آب آلوئه‌ورا در میان درمان‌هایی که در منزل برای سوزش معده صورت می‌گیرند، به عنوان یک داروی محبوب شناخته شده‌است. این نوشیدنی با از بین بردن التهاب و التیام دستگاه گوارش‌تان به کنترل اختلال سوزش معده کمک می‌کند. برای استفاده از نوشیدنی آلوئه‌ورا جهت درمان سوزش معده مراحل زیر را دنبال کنید:

– برای رسیدن به بهترین نتیجه، شما باید به میزان ۱/۴ فنجان آب آلوئه‌ورا را حدود ۲۰ دقیقه قبل از غذا میل کنید.

– علاوه بر این، فراموش نکنید که نباید بیش از اندازه از این نوشیدنی را در یک روز مصرف کنید، زیرا ممکن است سبب اسهال و درد شکم ‌شود.

۳. جوش شیرین

بی‌کربنات سدیم یا جوش شیرین به شما کمک خواهد کرد که سریع و آسان از شر اختلال سوزش معده خلاص شوید. جوش شیرین یک آنتی‌اسید طبیعی است که به طور موثری در عرض چند دقیقه تاثیر خود را می‌گذارد، و در نتیجه سبب می‌شود که سوزش معده‌تان سریعا تسکین بیابد. برای استفاده از جوش شیرین جهت درمان سوزش معده، مراحل زیر را گام به گام دنبال کنید:

– ابتدا ۱ قاشق چایخوری جوش شیرین را با یک لیوان آب مخلوط کنید.

– سپس آن را برای تسکین فوری، بنوشید.

– علاوه بر این، شما می‌توانید چند قطره آب لیمو نیز به این محلول اضافه کنید کنید.

درمان خانگی سوزش معده : ۴. تخم رازیانه

یکی از ساده‌ترین داروهای خانگی برای درمان سوزش سردل جویدن تخم رازیانه است. می‌توانید این تخم‌ها را چندین بار در روز بجوید تا نفس‌تان تازه شود، و در عین حال تولید اسید معده‌تان نیز کنترل شود. علاوه بر این، شما می‌توانید یک فنجان دمنوش تهیه شده از تخم رازیانه را بنوشید. برای آماده کردن این دمنوش گیاهی، باید ۲ قاشق چایخوری تخم رازیانه را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید، و سپس به مدت حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید تا خنک شود. در نهایت، آن را صاف کنید و در یک فنجان بریزید، و کم‌کم آن را بنوشید.

۵. نعناع

رفع سوزش معده

نعناع برای درمان سوء هاضمه و سوزش معده بسیار موثر است چرا که خواص تسکین‌دهنده دارد و به فرآیند هضم کمک می‌کند. برای استفاده از نعناع جهت درمان سوزش سردل، دستورالعمل زیر را می‌توانید گام به گام در خانه دنبال کنید:

– ۱ قاشق غذاخوری برگ نعناع خرد شده را به یک فنجان آب اضافه کنید.

– سپس اجازه بدهید به مدت حدود ۳۰ دقیقه بماند.

– این نوشیدنی را ۲ تا ۳ بار در روز مصرف کنید.

– علاوه بر این، شما می‌توانید برگ نعناع تازه را به منظور جلوگیری از سوزش معده بجوید. با این وجود، یادتان باشد در صورتی که به رفلاکس اسید مبتلا هستید، نباید از نعناع استفاده کنید.

درمان خانگی سوزش معده : ۶. زنجبیل

زنجبیل تازه کمک خواهد کرد که فورا و در طی مدت دو روز از شر سوزش معده خلاص شوید – زنجبیل اسید داخل معده را جذب می‌کند و به آرام کردن اعصاب‌تان (که در بروز سوزش معده نقش دارد) کمک می‌کند. راه‌های آسان زیادی برای استفاده از زنجبیل جهت درمان سوزش سردل وجود دارد. برخی از این روش‌ها را در ادامه می‌بینید:

– زنجبیل را می‌توانید به عنوان یک ادویه برای پخت و پز استفاده کنید.

– یکی دیگر از گزینه‌ها خوردن تکه‌های زنجبیل به صورت خام است.

– همچنین می‌توانید دمنوش زنجبیل بنوشید.

به منظور جلوگیری از رخ دادن مجدد اختلال سوزش معده در آینده، می‌توانید این گیاه دارویی طبیعی را مکررا مصرف کنید.

دمنوش زنجبیل را نیز می‌توانید طبق دستورالعمل زیر تهیه کنید:

– ۱ قاشق چایخوری زنجبیل تازه و رنده‌شده را به ۱ فنجان آب جوش اضافه کنید.

– سپس به مدت چند دقیقه صبر کنید تا دم بکشد.

– می‌توانید این دمنوش گیاهی را ۳ یا ۴ بار در روز بنوشید.

درمان خانگی سوزش معده : ۷. نارون قرمز

رفع سوزش معده

بسیاری از آدم‌ها نارون قرمز را برای درمان انواع مختلف بیماری از جمله سوزش معده استفاده کرده‌اند. نارون قرمز سبب ضخیم شدن مخاطی که داخل معده را پوشش می‌دهد، می‌شود و در نتیجه سد خوبی در برابر اسید ایجاد می‌کند. برای استفاده از نارون قرمز جهت تسکین سوزش معده، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

– ۱ قاشق چایخوری پودر نارون قرمز را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید.

– سپس ترکیب حاصل را پس از وعده‌های غذایی اصلی و قبل زا رفتن به رخت‌خواب بنوشید.

۸.  شیر

نوشیدن شیر سرد یکی از ساده‌ترین داروهای خانگی برای علائم خفیف یا اولیه‌ی سوزش معده است. شیر سرد به استراحت دریچه‌ی بین معده و مری‌تان کمک می‌کند. در صورتی که شیر در خانه ندارید، می‌توانید انواع دیگری از محصولات لبنی را امتحان کنید. استفاده از شیر در موارد نادر بهترین درمان برای افراد مبتلا به سوزش معده است.

درمان خانگی سوزش معده : ۹. آب کلم برگ

آب کلم برگ نیز به عنوان یکی از بهترین داروهای خانگی برای درمان سوزش معده در نظر گرفته می‌شود. آب کلم خواص ضد التهابی طبیعی دارد که به درمان انواع مختلفی از مشکلات گوارشی از جمله سوزش معده کمک می‌کنند. برای استفاده از آب کلم جهت درمان سوزش سردل، می‌توانید دستورالعمل زیر را در خانه گام به گام دنبال کنید:

– دو هویج و مقداری کلم تازه را در یک آبمیوه‌گیری یا مخلوط کن بریزید و آب آنها را بگیرید.

– به منظور جلوگیری از سوزش معده، از این آبمیوه بنوشید (نصف فنجان) صبح‌ها با معده‌ی خالی بنوشید.

– روش دیگر این است که می‌توانید آب میوه‌های تهیه شده از سبزیجاتی مانند هویج، تربچه، چغندر یا خیار را برای کاهش تولید اسید معده که علت اصلی سوزش معده، مصرف کنید.

درمان خانگی سوزش معده : ۱۰. بادام

رفع سوزش معده

بادام نیز یکی از داروهای خانگی موثر برای تسکین سوزش معده است. برای رسیدن به نتایج مطلوب، شما می‌توانید ۳ تا ۴ بادام بعد از غذا یا به عنوان میان‌وعده بخورید. شما می‌توانید بادام را به صورت بو داده، شور یا خام با توجه به ذائقه‌ی خودتان انتخاب کنید. باید آنها را آن‌قدر بجوید تا زمانی که به یک ماده‌ی آرد مانند تبدیل شوند. این روش سبب می‌شود که روغن بادام‌ها خارج شود و کمک می‌کند که تولید اسید در معده کند شود.

۱۱. دمنوش بابونه

بابونه دارای خواصی دارویی است که درمان بسیار موثری برای سوزش معده هستند. علاوه بر این، دمنوش این گیاه به کاهش التهاب در معده‌تان کمک می‌کند. برای خلاص شدن از سوزش معده از طریق این دمنوش، می‌توانید دستورالعمل زیر را گام به گام در خانه دنبال کنید:

– مقداری آب (یک فنجان) بجوشانید.

– گلبرگ‌های گل بابونه را به آب اضافه کنید و پس از آن اجازه بدهید به مدت حدود یک دقیقه بجوشد.

– شعله را خاموش کنید و در قوری را بگذارید. اجازه بدهید به مدت حدود ۲ تا ۳ دقیقه بماند.

– ترکیب را صاف کنید و پس از آن دمنوش تهیه شده را در یک فنجان بریزید.

– کمی لیمو و عسل به دمنوش اضافه کنید.

– بهتر است که دمنوش بابونه را قبل از رفتن به رخت‌خواب بنوشید.

۱۲. ترکیب شیر سرد و سودا

ترکیب شیر سرد و سودا معروف‌ترین درمان خانگی برای مقابله با سوزش معده در خانه است. برای رسیدن به بهترین نتایج، باید یک قاشق چایخوری جوش شیرین را با یک لیوان شیر سرد ترکیب کنید و سپس نوشیدنی حاصل را بنوشید. اما قهوه، شکر یا هر طعم‌دهنده‌ی دیگری به این شیر اضافه نکنید. فقط باید شیر ساده‌ای را مصرف کنید که به آن سودا اضافه شده‌است. توصیه می‌شود که این درمان را هر شب قبل از خواب اما پس از شام تکرار کنید.

۱۳. نوشیدنی لیمو و عسل

عسل و لیمو در کاهش سوزش معده بسیار موثر هستند زیرا آنزیم‌هایی دارند که بلافاصله بر روی آنزیم‌های گوارشی تاثیر می‌گذارند و اثر آنها را خنثی می‌کنند و همچنین سبب کنترل تولید بیش از حد آنها می‌شوند. برای رسیدن به نتایج بهتر، باید طبق مراحل زیر عمل کنید:

– آب نیمی از یک لیمو و یک قاشق چای‌خوری عسل را در یک لیوان آب گرم بریزید.

– این سه را خوب با هم مخلوط کنید و ترکیب حاصل را هر زمانی که احساس کردید نزدیک است دچار سوزش شوید، بنوشید.

– شما همچنین می‌توانید معجون لیمو و عسل را همراه با وعده‌های غذایی مصرف کنید چرا که این ترکیب از سوزش معده جلوگیری خواهد کرد.

درمان خانگی رفع سوزش معده : ۱۴. آب سیب‌زمینی

یکی از داروهای خانگی بسیار عالی برای سوزش معده آب سیب‌زمینی است. این ماده‌ی خوراکی دارای آنزیمی است که مسئولیت خنثی کردن اسید را در دستگاه گوارش شما بر عهده دارد. به این ترتیب تاثیر آنها را روی بدن‌تان کاهش می‌دهد و از سوزش معده جلوگیری می‌کند. بهتر این است که آب سیب‌زمینی را صبح‌ها با معده‌ی خالی مصرف کنید. یادتان باشد که فقط آب سیب‌زمینی تازه بنوشید و از مصرف کردن نوشیدنی‌های بسته‌بندی شده و مصنوعی موجود در بازار پرهیز کنید. برای آماده کردن آب سیب‌زمینی، باید مطابق با مراحل زیر عمل کنید:

– یک سیب‌زمینی متوسط بردارید.

– آن را پوست بکنید و به خوبی شستشو بدهید و سپس به ۴ قسمت برش دهید.

– تکه‌های سیب‌زمینی را در یک مخلوط کن برقی له کنید و بعد با استفاده از یک صافی آب آن را بگیرید.

– شما می‌توانید آب سیب‌زمینی را با آب سرد رقیق کنید اما هیچ‌گونه گیاه دارویی یا ادویه‌ای به این آب اضافه نکنید.

رپورتاژ

۱۵. دمنوش دارچین

خواص دارچین

دارچین یک گیاه دارویی طبیعی است که دارای خواص موثری برای تسکین دادن مشکل سوزش معده است. برای استفاده از دارچین جهت درمان سوزش معده، مراحل زیر را دنبال کنید:

– کمی چوب دارچین (یک یا دو چوب) بردارید و آن را در یک دستگاه آسیاب پودر کنید.

– پودر دارچین یا دارچین خردشده (یک قاشق چای خوری) را به یک فنجان آب اضافه کنید.

– خوب آنها را با هم مخلوط کنید و سپس به مدت چند دقیقه آن را بجوشانید.

– به آبی که در حال جوشیدن است یک یا دو دانه هل اضافه کنید.

– سپس ترکیب را صاف کنید.

– توصیه می‌شود که دمنوش دارچین را بعد از صرف غذاهای تند یا روغنی برای از بین بردن مشکل سوزش معده بنوشید.

درمان خانگی رفع سوزش معده : ۱۶. گیاه دارویی مریم‌گلی

گیاه دارویی مریم‌گلی نیز به عنوان یکی از داروهای خانگی موثر برای درمان سوزش معده در نظر گرفته می‌شود. این گیاه به خصوص، روند هضم را بهبود می‌دهد و همچنین به تنظیم اشتها کمک می‌کند. برای استفاده از مریم‌گلی جهت درمان سوزش معده، مراحل زیر را دنبال کنید:

– دمنوش مریم‌گلی را (یک فنجان) با دم کردن برگ‌های خرد شده‌ی آن (۲ قاشق چایخوری) آماده کنید.

– به مدت ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس ترکیب را صاف کنید.

– توصیه می‌شود که این دمنوش را دو بار در روز برای درمان سوزش معده بنوشید.

۱۷. ریشه‌ی گیاه مارشمالو (یا ختمی)

استفاده از ریشه‌ی ختمی یکی از بهترین و قدیمی‌ترین درمان‌های خانگی برای سوزش معده است. برای استفاده از ریشه‌ی ختمی جهت درمان سوزش معده، مراحل زیر را دنبال کنید:

– آب (۱ فنجان) و پودر ریشه‌ی ختمی (۱ قاشق چایخوری) را با هم مخلوط کنید.

– توصیه می‌شود که حدود ۳ یا ۴ فنجان دمنوش ختمی در روز مصرف کنید.

درمان خانگی سوزش معده : ۱۸. جوش شیرین و کرم تارتار

ترکیبی از کرم تارتار و جوش شیرین نیز یکی دیگر از بهترین داروهای خانگی برای درکان سوزش معده است. برای رسیدن به نتایج مطلوب، باید این دو ماده را طبق دستور زیر استفاده کنید:

– جوش شیرین (۱/۲ قاشق چایخوری) و کرم تارتار را با یک لیوان آب مخلوط کنید.

– ترکیب حاصل را به منظور از بین بردن سوزش معده به آرامی بنوشید.

۱۹. جوش شیرین و زنجبیل

ترکیب جوش شیرین و زنجبیل یکی از داروهای خانگی موثر برای درمان سوزش معده است. برای تسکین سوزش سردل، باید جوش شیرین (۱/۲ قاشق چایخوری) و ادویه‌ی زنجبیل (۱/۲ قاشق چایخوری) را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید. سپس این مخلوط را به منظور از بین بردن علائم سوزش معده جرعه جرعه بنوشید.

۲۰.  آب‌دوغ

آب‌دوغ نیز یکی دیگر از داروهای خانگی موثر برای درمان سوزش معده است که به راحتی در سوپر مارکت در دسترس است یا می‌توانید آن را به راحتی در خانه تهیه کنید. از آن‌جایی که آب‌دوغ درای خواص اسیدی است، می‌تواند روی معده تاثیر بگذارد و رفلاکس اسید و سوزش معده را تسکین بدهد. برای استفاده از آب‌دوغ جهت درمان سوزش معده، می‌توانید دستور زیر را در خانه مرحله به مرحله انجام بدهید:

– شما می‌توانید آب‌دوغ خنک شده با یخ را (نصف فنجان) بعد از غذا به منظور رسیدن به تسکین فوری سوزش معده بنوشید.

– روش دیگر این است که می‌توانید محصولات سویا و شیر تخمیرشده را به منظور کاهش مشکلات رفلاکس اسید در رژیم غذایی‌تان بگنجانید.

– بهترین ایده این است که از شیر کم‌چرب برای تهیه‌ی آب‌دوغ استفاده کنید چرا که شیر کم‌چرب به تسکین سریع مشکل سوزش معده کمک خواهد کرد.

 ۲۱. برگ ریحان

برگ ریحان یکی از داروهای خانگی طبیعی برای سوزش معده است. به خصوص که برگ‌های ریحان می‌توانند تا حدی به از بین بردن این اختلال کمک کند. برای استفاده از برگ ریحان جهت درمان سوزش معده می‌توانید طبق دستور زیر عمل کنید:

– جویدن دو یا سه برگ ریحان کمک‌تان می‌کند که فورا از شر سوزش معده خلاص شوید.

– روش دیگر این است که می‌توانید یک مشت برگ ریحان را در آب (یک لیوان) به مدت چند دقیقه بجوشانید.

– سپس ترکیب را صاف کنید و معجون به‌دست آمده را در حالی که هنوز گرم است بنوشید. شما بهتر است این نوشیدنی را پس از خوردن مواد غذایی به منظور کاهش سوزش معده مصرف کنید.

به خواندن این نوشتار ادامه بدهید تا دیگر داروهای خانگی را برای درمان سوزش معده کشف کنید.

۲۲.  خردل

شاید عجیب به نظر برسد اما خردل هم یکی از داروهای خانگی موثر برای درمان سوزش معده است. هر زمانی که از حملات رفلکس اسید رنج می‌برید، خردل می‌تواند شگفتی بیافریند و فورا سوزش معده‌تان را تسکین دهد. برای استفاده از خردل طبق مراحل زیر عمل کنید:

– خیلی ساده باید مقداری خردل زرد (یک قاشق چایخوری) بردارید و آن را با آب (نصف لیوان) مخلوط کنید.

– این مخلوط را به منظور تسکین فوری سوزش معده مصرف کنید.

– زردچوبه یکی از مواد تشکیل‌دهنده‌ی اصلی خردل زرد است که کمک‌تان می‌کند با اختلالات گوارشی مبارزه کنید.

درمان خانگی رفع سوزش معده : ۲۳. آب

همان‌طور که می‌دانید، آب درمان خانگی طبیعی و موثری برای بسیاری از مشکلات سلامتی است. مصرف آب کافی کمک‌تان می‌کند که از شر اسید بیش از اندازه در مری خلاص شوید. علاوه بر این، آب سبب می‌شود که اسید مازاد در معده‌تان از بین برود. برای رسیدن به نتایج مطلوب، طبق مراحل زیر عمل کنید:

– تمام کاری که باید انجام دهید این است که هر روز و هر زمان که از مشکل سوزش معده رنج می‌برید، آب (۶ تا ۸ لیوان) بنوشید.

– فقط دقت کنید که بیش از حد از آب ننوشید چرا که نوشیدن آب بیش از اندازه، مشکل‌تان را بدتر می‌کند.

درمان خانگی سوزش معده : ۲۴. زردچوبه

زردچوبه ضد‌عفونی‌کننده است، از این رو برای درمان سوزش معده بسیار مفید است. این ادویه به بسیاری از غذاهای طبخ شده در هند اضافه می‌شود چرا که دارای خواص بسیار عالی برای گوارش است. برای استفاده از زردچوبه جهت درمان سوزش معده طبق مراحل زیر عمل کنید:

– خیلی ساده، باید زردچوبه را در رژیم غذایی‌تان بگنجانید.

– روش دیگر این است که کپسول زردچوبه را که به راحتی در دسترس است قبل از غذا بخورید تا از رفلاکس اسید جلوگیری کنید.

– گزینه‌ی دیگر برای استفاده از زردچوبه این است که یک قاشق چایخوری از آن را به آب‌دوغ (یک لیوان) اضافه کنید و نوشیدنی حاصل را هر روز بنوشید اگر که دائم از سوزش معده رنج می‌برید.

۲۵. روغن نعناع فلفلی

روغن نعناع فلفلی یک درمان خانگی بسیار مفید برای درمان سوزش معده است. به خصوص، که این گیاه دارویی به تسکین سریع سوء هاضمه کمک می‌کند. برای رسیدن به نتایج مورد انتظار، می‌توانید روغن نعناع فلفلی (دو قطره) را به آب سرد (یک قاشق) اضافه کنید و محلول حاصل را هر زمان که از سوزش معده رنج می‌برید، مصرف کنید. به علاوه، گیاه نعناع فلفلی به حل مشکل تحریک شدن معده نیز کمک خواهد کرد.

درمان خانگی سوزش معده : ۲۶.  انگور

انگور نیز یکی از داروهای خانگی بسیار عالی برای تسکین سوزش معده است. معروف است که انگور می‌تواند ناراحتی معده را سریعا تسکین دهد و همچنین به هضم مناسب مواد غذایی کمک کند.

– درمان ایده‌آل برای شما این است که هر زمان که از مشکل سوزش معده رنج می‌برید، در حدود ۱۵ حبه انگور بخورید.

– نوشیدن یک لیوان آب انگور تازه و خالص نیز می‌تواند به شما در تسکین فوری سوء هاضمه کمک کند.

۲۷. سیب

سیب نیز به عنوان یکی از داروهای خانگی محبوب برای تسکین سوزش معده محسوب می‌شود. سیب توانایی خنثی کردن اسید معده را در طول مدت حدودا ۵ دقیقه دارد. برای استفاده از اثرات مثبت این میوه، می‌توانید یکی دو تکه سیب بخورید تا تولید اسید در معدهتان کاهش بیابد.

۲۸. آب آناناس

یکی از ساده‌ترین و راحت‌ترین درمان‌های خانگی برای تسکین سوزش معده استفاده از آب آناناس است. به خصوص که آناناس دارای آنزیمی به نام بروملین است که می‌تواند به کاهش سطوح کلریدریک اسید در معده کمک کند. برای کمک به کاهش مشکلات سوزش معده، بهتر است که در حدود ۱۲۵ میلی‌لیتر آب آناناس تازه بعد از وعده‌های غذایی‌تان بنوشید.

درمان خانگی سوزش معده : ۲۹. زیره‌ی سبز

زیره‌ی سبز‌ یک درمان بسیار خوب برای سوزش معده است. علاوه بر این، دانه‌های زیره‌ی سبز به تحریک هضم کمک می‌کنند و همچنین مشکلات گوارشی از جمله اسیدیته و گاز را کاهش می‌دهند. برای استفاده از زیره جهت درمان سوزش معده طبق مراحل زیر عمل کنید:

 

– دانه‌های زیره‌ی سبز (یک قاشق چایخوری) را در یک فنجان آب بجوشانید.

– اجازه بدهید به مدت حدود ۵ دقیقه دم بکشد و سپس ترکیب را صاف کنید.

– توصیه می‌شود که این نوشیدنی را صبح‌ها و بعد از وعده‌های غذایی خود به مدت چند روز یا تا زمانی که علائم سوزش معده بهبود بیابند، مصرف کنید.

– زیره‌ی سبز همچنین یک ادویه فوق‌العاده و خوشمزه برای اضافه کردن به بسیاری از غذاها است.

۳۰ درمان سریع خانگی برای سوزش معدهدرمان خانگی سوزش معده : ۳۰. گیاه اسپیره (عروس چمنزار اروپایی)

یکی از بهترین داروهای خانگی برای درمان سوزش معده گیاه اسپیره (عروس چمنزار اروپایی) است. برای استفاده از گیاه دارویی اسپیره جهت تسکین سوزش معده، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

– گل بابونه، گیاه اسپیره و برگ گیاه هماور (گوش خر) را به میزان برابر از هر کدام و به صورت خشک شده آماده کنید.

– این گیاهان خشک را با هم مخلوط کنید و بعد ترکیب حاصل را در یک شیشه‌ی تمیز ذخیره کنید.

– یک قاشق غذاخوری از این ترکیب را به آب جوش (یک فنجان) اضافه کنید.

– اجازه بدهید که به مدت ۱۰ دقیقه دم بکشد.

– توصیه می‌شود که روزانه ۳ تا ۶ فنجان از این دمنوش را بنوشید.

 

منبع allremedies
نوشته‌های مرتبط