تستوسترون: 48 بهترین خوراکی برای افزایش تستوسترون در مردان

در این نوشتار ۴۸ بهترین خوراکی برای افزایش تستوسترون را به شما معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

از حدود ۳۰ سالگی کاهش سطح تستو سترون در بدن مردها شروع می‌شود و با افزایش سن به کاهش ادامه می‌دهد، و می‌تواند به فقدان میل جنسی، اختلال در نعوض، بی‌حوصلگی و مشکلات تمرکز و حافظه بینجامد. با افزودن این مواد غذایی به برنامه غذایی تان به افزایش تستوسترون در بدن تان کمک کنید.

تستوسترون چیست؟

تستوسترون یک هورمون مردانه است – یک هورمون جنسی تولید شده توسط بیضه‌ها است که باعث بهبود صفات جنسی مردانه می‌شود، فعالیت صفات جنسی ثانویه‌ی مردانه را بیش‌تر می‌کند، و از ایجاد تغییر در آنها پس از اختگی جلوگیری می‌کند. به‌لحاظ شیمیایی، تستوسترون عبارت است از ۱۷-بتا-هیدروکسی-۴-آندروستین – ۳-وان.

تستوسترون قوی‌ترین آندروژن طبیعی است. آندروژن‌ها باعث بهبود صفات جنسی مردانه می‌شود، صفاتی مانند صدای زمخت و ریش؛ هم‌چنین تونوس ماهیچه‌ای (تونوس عضلانی) و تراکم استخوانی را تقویت می‌کند.

سطوح بالای تستوسترون باعث بهبود وضعیت سلامت در مردان می‌شود، به عنوان مثال، ریسک‌های فشار خون بالا و حمله‌ی قلبی را کاهش می‌دهد. سطوح بالای تستوسترون با رفتارهای پرخطر نیز مرتبط است، از جمله پرخاشگری بالاتر و استعمال دخانیات، که ممکن است باعث خنثی شدن این مزایای سلامتی شود.

تستوسترون‌ ممکن است برای درمان شرایط یا حالات پزشکی نیز تجویز شود، از جمله برای زنان (ولی نه مردان) مبتلا به سرطان پستان، هیپوگونادیسم (کم کاری غدد جنسی مردان) در مردان، کریپتورکیدیسم (بیضه‌های نزول نکرده)، و منوراژی (دوره‌های قاعدگی نامنظم).

فهرست ۴۸ خوراکی عالی برای افزایش تستوسترون یا هورمون جنسی در مردان :

۱. عسل

افزایش تستوسترون

عسل، که به عنوان شفا دهنده‌ی طبیعی شناخته می‌شود، حاوی بور است، یک ماده‌ی معدنی مرتبط با سطح بالای تستوسترون ، و اکسید نیتریک، که رگ‌های خونی را باز می‌کند و قدرت نعوذ را بهبود می‌بخشد.

۲. کلم

افزایش تستوسترون

کلم که سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی است، حاوی ایندول-۳-کاربینول است که سطح هورمون زنانه استروژن را کاهش می‌دهد، و کارامدی تستوسترون را بیشتر می‌کند.

۳. مارچوبه

افزایش تستوسترون

مارچوبه به عنوان یک داروی مقوی غرایز جنسی شناخته شده، حاوی اسید فولیک، پتاسیوم و ویتامین‌ای است، که همه برای تولید تستوسترون سالم حیاتی هستند.

۴. سیر

افزایش تستوسترون

ترکیب آلیسین موجود در سیر سطح کورتیزول، هورمون استرس، را کاهش می‌دهد و به نوبه‌ی خود اجازه می‌دهد تستوسترون کار خودش را انجام بدهد. برای گرفتین بیشترین تاثیر آن را به صورت خام مصرف کنید.

۵. تخم‌مرغ

افزایش تستوسترون

چربی اشباع شده، اومگا-۳، ویتامین د، کلسترول و پروتئین موجود در تخم‌مرغ همه برای تولید تستوسترون حیاتی هستند.

۶. موز

افزایش تستوسترون

آنزیم بروملین موجود در موز به تقویت سطح تستوسترون کمک می‌کند. و همچنین یک منبع آزادسازی آهسته‌ی انرژی است… که برای یک شب پر از عشق و شور عالی است!

۷. هندوانه

bb7d8dp

دانشمندان دانشگاه A&M تگزاس کشف کرده‌اند که هندوانه حاوی یک اسید آمینو است که سیترولین نامیده می‌شود و در بدن به آرژینین تبدیل می‌شود. نتیجه؟ خون تقویت شده جریان می‌یابد و این میوه‌ی خوشمزه را به یک جایگزین طبیعی برای وایاگرا تبدیل می‌کند.

۸. جینسنگ

افزایش تستوسترون

یک مطالعه در ۲۰۰۲ از سوی دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه اولسان نشان داد که جینسنگ قرمز کره‌ای به ۶۰ درصد از بیماران دارای اختلال در نعوظ کمک می‌کند.

۹. بادام

افزایش تستوسترون

فقط یک مشت از این آجیل می‌تواند نیروی جنسی مردان و زنان را تقویت کند، و این به خاطر آن است که بادام سرشار از روی است، عنصری که تقویت کننده‌ی تستوسترون و میل جنسی است.

۱۰. صدف

روی برای تولید تستوسترون حیاتی است- و صدف تا به امروز به عنوان غنی‌ترین منبع مواد معدنی شناخته شده است. صدف دوست ندارید؟ پنیر، به خصوص از نوع سوئیسی و ریکوتا نیز منابع خوبی برای مواد معدنی هستند.

۱۱. فرنی جو

افزایش تستوسترون

جو حاوی یک مشت مواد مغذی قدرتمند است- همچنین حاوی روی و لارجنین، و سرشار از ویتامین ب است که در تقویت عملکرد جنسی نقش دارند.

۱۲. میوه‌های خانواده مرکبات

افزایش تستوسترون

میوه‌های خانواده‌ی مرکبات، علاوه بر این که هورمون استرس، کورتیزول، را کاهش می‌دهند حاوی ویتامین آ نیز هستند که برای تولید تستوسترون لازم است، و همچنین می‌تواند سطح استروژن را کاهش دهد، بنابراین به هورمون مردانه اجازه می‌دهد کار خودش را انجام دهد.

۱۳. اسفناج

افزایش تستوسترون

اثبات شده است که این سبزی سطح استروژن را کاهش می‌دهد، و سرشار از منیزیوم و ویتامین‌های ث و‌ای – تمام اجزاء لازم و سازنده‌ی تستوسترون – است.

۱۴. انگور

افزایش تستوسترون

طبق تحقیقی که در دانشگاه هنگ کنگ به انجام رسید، خوردن یک خوشه انگور قرمز در روز می‌تواند سطح تستوسترون را افزایش دهد، تحرک اسپرم را بهبود ببخشد، و این یاخته‌های جنسی شناور را قوی‌تر کند.

۱۵. سالمون وحشی

افزایش تستوسترون

علارقم داشتن سطح بالایی از منیزیوم، ویتامین ب و اومگا-۳ برای تولید تستوسترون سالم، دانشمندان دانشگاه پزشکی گراز اتریش دریافتند که سالمون وحشی سطح گلوبولین متصل به هورمون جنسی (SHBG)را کاهش می‌دهد که تستسترون را بی‌اثر می‌کند.

۱۶. آواکادو

افزایش تستوسترون

پژوهشگران امریکایی دانشگاه پن استیت دریافتند مردانی که چربی اشباع شده‌ی بالایی دریافت می‌کنند- که در مواد غذایی مثل آواکادو، آجیل و روغن سبزیجات یافت می‌شود- سطح کلسترول LDL پایین‌تر و تستوسترون بالاتری دارند.

۱۷.ماهی تن

افزایش تستوسترون

طبق نظر پژوهشگران دانشگاه پزشکی گراز اتریش، ویتامین د می‌تواند به تقویت سطح تستوسترون تا ۹۰% کمک کند. این ویتامین برای حفظ کیفیت نطفه و تعداد اسپرم حیاتی است. اگر به اندازه‌ی کافی در معرض نور آفتاب قرار ندارید، ماهی تن و تخم‌مرغ بیشتری به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید.

۱۸. انار

افزایش تستوسترون

مقاله‌ای در مجله‌ی بین‌المللی Impotence Research گزارش می‌دهد که ۴۷% از مردان ناتوان که در روز یک لیوان آب انار می‌خورند در وضعیت‌شان بهبود حاصل می‌شود.

۱۹. گوشت قرمز

افزایش تستوسترون

عقیده بر این است که یک رژیم غذایی پرگوشت قرمز به افزایش تستوسترون منجر می شود، اما از طرفی هم باید مواظب باشید که چه اندازه گوشت در بشقاب‌تان می‌گذارید. پژوهشگران دانشگاه یوتا می‌گویند که یک رژیم غذایی سرشار از چربی‌های اشباع شده که در گوشت گاو و گوسفند یافت می‌شود نیز می‌تواند باعث کاهش سطح تستوسترون شود.

۲۰. پرتقال

پرتقال غنی از ویتامین C است. این ویتامین می‌تواند هورمون استرس را که به عنوان کورتیزول شناخته شده‌است، کاهش دهد. تستوسترون و کورتیزول اثر منفی روی هم دارند یعنی کاهش کورتیزول باعث افزایش تستوسترون می‌شود. آب پرتقال یا هر نوع میوه‌ی دیگری از خانواده‌ی مرکبات را به رژیم غذایی روزانه‌تان اضافه کنید و شاهد تغییراتی که رخ خواهد داد، باشید.

۲۱. کرفس و کره‌ی بادام زمینی

رپورتاژ

کره‌ی بادام زمینی حاوی روی است، در حالی که کرفس به میزان فراوانی اندروستنول و اندروستنون دارد. این گیاه خوراکی تولید تستوسترون را افزایش می‌دهد. گفته می‌شود که لوتئولین موجود در کرفس که نوعی فلاونوئید است نیز به افزایش سطح تستوسترون در بدن کمک می‌کند. شما می‌توانید  این دو ماده را برای تهیه‌ی سس مخلوط کنید و برای افزایش سطح تستوسترون آن را به میان‌وعده یا هر وعده غذای دیگری اضافه کنید.

۲۲. توت‌ها

توت‌ها بهترین ماده‌ی غذایی برای افزایش میزان تستوسترون در بدن به طور طبیعی هستند. آن‌ها در کاهش سطح استروژن موثر هستند که همین سبب افزایش تولید تستوسترون می‌شود. توت‌ها همچنین حاوی قند کم‌تری در مقایسه با سایر میوه‌ها هستند. هر چه نوع توت تیره‌تر باشد، آنتی‌اکسیدان بیش‌تری خواهد داشت و هرچه آنتی‌اکسیدان بیش‌تری مصرف کنید، التهاب کم‌تر و آسیب اکسیداتیو کم‌تری در بدن شما رخ خواهد داد. توت‌ها، به ویژه توت‌فرنگی، غنی از ویتامین C هستند، ویتامینی که باعث ‌می‌شود آن‌ها بهترین میوه برای افزایش سطح تستوسترون محسوب شوند.

۲۳. کلم بروکلی

خواص کلم بروکلی, تستوسترون

کلم بروکلی یک منبع غنی از ایندول -۳ کربنول است که به طور غیر مستقیم تولید استروژن را کاهش می‌دهد و به این ترتیب سطح تستوسترون را افزایش می‌دهد. شما می‌توانید آن را به صورت خام یا بخارپز بخورید، اما آن را بیش از حد طبخ نکنید چرا که این کار خواص موثر آن را از بین می‌برد. گل کلم دارای ویژگی‌های مشابه با بروکلی است. بنابراین، به منظور بهبود سطح تستوسترون در بدن‌تان، می‌توانید آن را هم در رژیم غذایی‌تان بگنجانید.

۲۴. فورسکولین

این گیاه دارویی مقدار تستوسترون را به طور طبیعی در مردان افزایش می‌دهد اما شما باید آن را به طور منظم و برای مدت زمان طولانی مصرف کنید. فورسکولین همچنین فشار خون، هضم و تستوسترون را مورد هدف قرار می‌دهد و به کاهش چربی بدن کمک می‌کند. شما می‌توانید مکمل این گیاه دارویی را به صورت قرص مصرف کنید.

* نکته: افراد مبتلا به فشار خون پایین یا هایپوتنشن باید پس از مشاوره با پزشک، این گیاه را مصرف کنند.

۲۵. روغن زیتون

روغن زیتون حاوی چربی‌های سالمی است که برای عملکرد مطلوب بدن شما ضروری هستند. آن‌ها به جذب کلسترول به شیوه‌ای بهتر کمک می‌کنند. این کلسترول توسط بدن برای تشکیل تستوسترون مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید روغن زیتون را روی سالادتان بریزید یا با استفاده از آن غذا طبخ کنید. برای افزایش سطح تستوسترون، همچنین می‌توانید زیتون‌ خام مصرف کنید.

۲۶. شکلات تلخ

شکلات تلخ, تستوسترون

شکلات غنی از ترکیبات بیوشیمیایی و آنتی‌اکسیدان‌ها است. این ماده‌ی خوراکی همچنین مواد معدنی و ویتامین‌هایی دارد که به طور طبیعی سطح تستوسترون را افزایش می‌دهند. اگر ما مصرف شکلات تلخ را توصیه می‌کنیم، به این دلیل است که این ماده‌ی خوراکی حاوی شکر کم‌تری است. شکلات تلخی را انتخاب کنید که دارای­ بالاترین درصد کاکائو است.

۲۷. پیاز

پیاز یک تقویت‌کننده‌ی طبیعی تستوسترون محسوب می‌شود. واضح است که به دلیل طعم و مزه‌ای که دارد، ایده‌ی خوبی نیست که آب آن را مصرف کنید. شما می‌توانید پیاز را به رژیم غذایی روزانه‌تان اضافه کنید و از آن در تهیه‌ی رسپی‌های مختلف استفاده کنید. مصرف پیاز به طور روزانه نتایج سریع‌تری را در زمینه‌ی افزایش این هورمون در مقایسه با هر ماده‌ی خوراکی دیگری خواهد داشت.

۲۸. گیلاس زمستانی

این گیاه دارویی سرشار از خواص متفاوت است. گیلاس زمستانی اغلب به عنوان تقویت‌کننده‌ی طبیعی تستوسترون در نظر گرفته می‌شود. این گیاه دارویی همچنین به کاهش استرس، اضطراب، بهبود کیفیت اسپرم و افزایش انرژی فیزیکی کمک می‌کند. گیلاس زمستانی کورتیزول را مهار می‌کند و باعث افزایش کلسترول  HDL (کلسترول خوب) می‌شود که در تولید تستوسترون تاثیر مثبتی دارد. برای رسیدن به نتایج مورد نظر، عاقلانه این است که محصولی را انتخاب کنید که دارای بالاترین کیفیت این گیاه دارویی است.

* نکته: زنان باردار باید از مصرف این گیاه دارویی پرهیز کنند.

۲۹. لوبیا

لوبیا یک منبع غنی از روی، پروتئین، مواد معدنی افزایش‌دهنده‌ی تستوسترون و چندین ویتامین است. این دانه‌ها ماده‌ی غذایی گیاهی و مناسبی برای افزایش تستوسترون محسوب می‌شوند. شما می‌توانید هر نوع لوبیا را که دوست دارید مصرف کنید، از جمله لوبیا چیتی، لوبیای لیما، لوبیای پینتو، لوبیا سیاه و غیره. لوبیا‌ی کنسروی هم می‌تواند مغذی باشد، و تازه با استفاده از آن‌ها می‌توانید در زمان پخت غذا صرفه‌جویی کنید!

۳۰. میگو

میگو سطح ویتامین D را در بدن بهبود می‌بخشد و به این ترتیب باعث افزایش تولید تستوسترون  می‌شود. ویتامین D یکی از مواد مغذی مهم است که سبب ایجاد تعادل هورمونی در بدن می‌شود و کمبود آن می‌تواند باعث کاهش سطح تستوسترون در بدن شود. برای افزایش سطح تستوسترون باید از میگو در رژیم غذایی خود استفاده کنید.

۳۱. تخمه کدو

۸ فایده تخمه کدو برای سلامتی, تستوسترون

تخمه‌ی کدو تنبل یک منبع غنی از روی است که نقشی حیاتی در چندین عملکرد آنزیمی در بدن دارد و از این رو سطح تستوسترون را افزایش می‌دهد. شما می‌توانید این تخمه‌ها را به ماست، سالاد، جوی دوسر، و همچنین شیک‌های پروتئینی‌تان اضافه کنید.

۳۲. نارگیل

نارگیل حاوی چربی اشباع‌شده است که در افزایش سطح تستوسترون مفید هستند. شما می‌توانید نارگیل را به صورت خام مصرف کنید یا آن را به هر رسپی که دوست دارید، اضافه کنید. این ماده‌ی خوراکی سبب خواهد شد که سطح هورمون بدن‌تان افزایش بیابد و در عین حال خطر بروز مشکل را در عروق کرونری قلب کاهش می‌‌دهد.

۳۳. سبوس گندم

این ماده‌ منبعی غنی از منیزیم است. شما می‌توانید با افزودن سبوس گندم به پنکیک، بلغور جوی دوسر، شیک‌های پروتئینی و غیره، این ماده‌ی خوراکی را به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید. البته بهتر این است که مصرف آن را با تمرینات ورزشی سنگین ادغام کنید تا سطح تستوسترون را به خوبی در بدن‌تان افزایش بدهید.

۳۴. آووکادو

آووکادو چربی‌های فراوانی دارد. افزایش مصرف چربی در رژیم غذایی به طور مستقیم با افزایش تولید تستوسترون مرتبط است. این ماده‌ی خوراکی برای تولید تستوسترون به میزان مناسب، دارای ویتامین‌های محلول در چربی است. آووکادو همچنین غنی از ویتامین E است که به طور طبیعی تستوسترون را افزایش می‌دهد و همچنین میزان استروژن را پایین می‌آورد. بنابراین، واقعا تصمیم عاقلانه‌ای است اگر آوکادو را در رژیم غذایی همیشگی‌تان قرار دهید.

۳۵. قارچ

حساسیت به قارچ, تستوسترون

قارچ، به ویژه قارچ سفید دکمه‌ای یک منبع غنی از ویتامین D است. این ویتامین D باعث افزایش سطح تستوسترون در بدن می‌شود. با این حال، قبل از اضافه کردن قارچ به رژیم غذایی همیشگی‌تان، باید با پزشک مشورت کنید.

۳۶. روغن ماهی

روغن ماهی واقعا غنی از چربی‌های امگا ۳ است که چربی خوبی محسوب می‌شود. این ماده فشار خون‌تان را افزایش نمی‌دهد یا عروق خونی شما را مسدود نمی‌کند. در واقع، روغن ماهی چربی‌های بد و کلسترول بالا را کاهش می‌دهد. چربی‌های امگا ۳ به تولید هورمون‌ها کمک می‌کنند. بنابراین، مصرف مکمل‌های روغن ماهی برای بالا بردن سطح تستوسترون مناسب است.

۳۷. چای سبز ماچا

چای سبز به عنوان یک آنتی‌اکسیدان عمل می‌کند و با رادیکال‌های آزاد را در بدن شما مبارزه می‌کند. این رادیکال‌های آزاد می‌توانند به بیضه‌ها آسیب برسانند و بنابراین سطح تستوسترون را در بدن کاهش می‌دهند. چای سبز با آسیب‌های ناشی از این رادیکال‌های آزاد مبارزه  می‌کند و سبب بهبود سلامت سلول‌های اسپرم می‌شود. چای سبز ماچا معمولا در ژاپن یافت می‌شود و منبع خوبی برای متعادل کردن سطوح هورمونی در بدن است.

* نکته: مقدار بالای کافئین موجود در آن ممکن است برای برخی از افراد سبب بروز مشکلاتی شود.

۳۸. نمک

نمک اغلب با فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی همراه است، اما نکته‌ای که مردم نمی‌دانند این است که نوع نمک مصرفی شما نیز در این میان اهمیت زیادی دارد. مثلا نمک کریستالی هیمالیا یا نمک دریا برای تعادل سطح پتاسیم- سدیم، در بدن شما خوب است. این نمک‌ها پردازش‌نشده هستند و بنابراین به طبیعی‌ترین شکل ممکن هستند.

۳۹. گریپ‌فروت

میوه‌های خانواده‌ی مرکبات می‌توانند سطح استروژن را در بدن شما کاهش دهند و بنابراین سطح تستوسترون افزایش می‌یابد. کم شدن مقدار استروژن باعث افزایش مقدار تستوسترون می‌شود. گریپ‌فروت همچنین قند و کربوهیدرات کمی دارد. شما می‌توانید این میوه را مصرف کنید یا آب آن را به جای دسر بنوشید تا به این منوال سطح هورمون تستوسترون در بدن‌تان افزایش بیابد.

۴۰. غذاهای تند

مردانی که غذاهای تند را به میزان بیش‌تری مصرف می‌کنند، سطح تستوسترون بالاتری دارند. ترکیبی به نام کپسایسین که در فلفل موجود است، باعث افزایش سطح تستوسترون، کاهش چربی شکم و بزرگ‌تر شدن اندام جنسی آن‌ها می‌شود.

۴۱. سیب‌زمینی

سیب‌زمینی به میزان فراوانی کربوهیدرات دارد که برای تولید میزان مناسبی از تستوسترون ضروری است. این ماده‌ی خوراکی همچنین گلوتن ندارد و سرشار از مواد مغذی است و به همین دلیل غذای مناسبی برای افزایش سطح تستوسترون محسوب می‌شود. شما می‌توانید سیب‌زمینی سفید، سیب‌زمینی شیرین، سیب‌زمینی قرمز، سیب‌زمینی بنفش و غیره را مصرف کنید. فقط باید سیب‌زمینی بخورید، همین!

۴۲. کشمش

کشمش منبعی عالی از آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند رسوراترول است و یک ماده‌ی خوراکی ضد التهابی محسوب می‌شود. این ماده در حالی که تستوسترون را افزایش می‌دهد سطح استروژن را نیز پایین می‌آورد. کشمش همچنین حاوی بور است که در ترویج تولید تستوسترون تاثیر مثبت دارد.

۴۳. جعفری

خواص جعفری, تستوسترون

جعفری یک گیاه جادویی است که خواص فوق‌العاده‌ای برای افزایش سطح تستوسترون دارد. این گیاه خوراکی شامل آپیژنین است، که برای افزایش StaR (پروتئین تنظیم کننده‌ی استروئیدوژنز) درون سلول‌های لیدیگ بیضه شناخته شده‌است. آپیژنین پروتئینی است که کلسترول را به میتوکندری داخل بیضه انتقال می‌دهد و آن را به تستوسترون آزاد تبدیل می‌کند. بنابراین، شما بهتر است به طور مرتب این ماده‌ی خوراکی را مصرف کنید.

 ۴۴. بلغور جی دوسر

جوی دوسر یک ترکیب شیمیایی تولید می‌کند به نام آوناکوزید که به شدت میزان هورمون تستوسترون را در بدن افزایش می‌دهد. این ماده‌ی خوراکی باعث افزایش سطح تستوسترون در جریان خون شما می‌شود. بلغور جوی دوسر به میزان فراوانی ال – آرژنین، ویتامین B، منگنز و روی دارد، که باعث تقویت عملکرد جنسی شما می‌شوند. یک یا دو کاسه  از آن را به طور روزانه بخورید تا شاهد ایجاد تغییر در زندگی جنسی خود باشید.

۴۵. گیاه دارویی گرده‌لیوه

این گیاه دارویی قادر است سطح تستوسترون را در بدن افزایش دهد. گرده‌لیوه دارای اکسید نیتروژن است که جریان خون را به ارگان‌های جنسی افزایش می‌دهد. یکی از مواد تشکیل‌دهنده‌ی آن ایکارین، سطح تستوسترون را در بدن بالا می‌برد. شما می‌توانید آن را با مکمل‌های ایکارین موجود به شکل تنتور، پودر خام یا عصاره‌ی ایکارین مصرف کنید.

* نکته: دوزهای بالای این گیاه دارویی ممکن است ناسالم باشند.

۴۶. کلم کالی

چیپس کلم کالی, تستوسترون

کلم کالی به میزان فراوانی ویتامین A و C دارد. هر دوی این ویتامین‌ها مسئول مهار سطح استروژن هستند. این نوع کلم همچنین حاوی ایندول ۳-کاربینول است که فعالیت آنزیم آروماتاز ​​را کاهش می‌دهد. این آنزیم باعث افزایش تولید استروژن می‌شود. کاهش میزان استروژن باعث  می‌شود سطح تستوسترون به طور قابل‌توجهی افزایش بیابد. کلم کالی را کمی بخارپز کنید تا مواد مغذی موجود در آن حفظ شود و آن را همراه با وعده‌های غذایی‌تان میل کنید.

* نکته: اگر هنگام خوردن کلم کالی نفخ یا گاز معده را تجربه کردید، بهتر است از مصرف آن پرهیز کنید.

۴۷. گیلاس باربادوس

گیلاس باربادوس دارای بالاترین میزان ویتامین C است. این ماده‌ی خوراکی سطح کورتیزول را کاهش می‌دهد و سبب افزایش تستوسترون می‌شود. شما می‌توانید این گیلاس قرمز کوچک را میل کنید یا می‌توانید آب آن را برای افزایش هورمون‌های مردانه‌تان مصرف کنید.

* نکته: این نوع گیلاس ممکن است در برخی از افراد باعث تهوع، اسهال و گرفتگی عضلات شود.

۴۸. گوشت گاو

گوشت گاو یک منبع غنی از پروتئین، روی و اسیدهای چرب است. تمام این ترکیبات برای تولید عضله، چربی و کلسترول که در نهایت تستوسترون را تشکیل می‌دهند، ضروری هستند. بنابراین، برای افزایش فعالیت جنسی باید گوشت گاو را در رژیم غذایی روزانه‌تان وارد کنید.

برای اطلاع از خواص و فواید تغذیه ای و درمانی انواع میوه ها، سبزیجات ، خوراکی ها و … اینجا کلیک کنید.

 

منبع msn
نوشته‌های مرتبط