۲۸ تست خانگی برای تست جنسیت جنین پسر یا دختر در چند هفته اول بارداری

در این نوشتار 28 تست خانگی برای تعیین جنسیت جنین پسر یا دختر در چند هفته اول بارداری بدون سونوگرافی و در منزل برای شما داریم که برخی از آنها بر پایه علم هستند، بعضی‌ها گفته‌ی کارشناسان، برخی دیگر از داستان‌های قدیمی که دهان به دهان نقل شده‌اند، و بعضی از آن‌ها را از دهان مادران خودمان شنیده‌ایم. با ما همراه باشید.

هرچند فهمیدن این‌که باردار هستیم به خودی خود بسیار هیجان‌انگیز است، اما خیلی زود این سوال که کودک‌مان پسر است یا دختر در ذهن اکثر ما پدیدار می‌شود.

در حالی که تا هفته‌ی بیستم نمی‌توانید از جنسیت جنین مطمئن شوید – و حتی در آن زمان هم ممکن است از جنسیت جنین مطمئن نباشید، به علاوه، باید گفت، گاهی اوقات پیش‌بینی جنسیت از سوی یک فرد حرفه‌ای هم می‌تواند اشتباه باشد – اما آزمایشات و نظریات زیادی وجود دارد که ادعا می‌کنند قادر به پیش‌بینی جنسیت کودک شما هستند.

ما از فعل «ادعا کردن» استفاده کردیم چون اگر صادق باشیم اکثر آ‌ن‌ها همان چیزی هستند که ما داستان‌های دهان به دهان نقل‌شده می‌نامیم – هرچند تعداد کمی از آن‌ها پایه و اساس علمی دارند.

با این حال، بسیاری از مادران‌مان آن‌ها را آزمایش کرده‌اند و می‌گویند که تشخیص‌شان واقعا درست از آب در‌می‌آمده – بنابراین ممکن است شما هم بخواهید آن‌ها را امتحان کنید، و شریک زندگی و دوستان‌تان را هم در انجام این تست‌های تعیین جنسیت درگیر کنید، حتی اگر فقط برای سرگرمی باشد!

مطلب مرتبط: ۲۱ روش که برای تعیین جنسیت جنین استفاده می شود

تعیین جنسیت جنین پسر یا دختر؟

۱. شکل شکم

یک علامت کلاسیک تشخیص جنسیت بچه شکل شکم است – به این معنی که آیا شکم‌تان کاملا تیز و رو به جلو است یا بیش‌تر پهلو دارید. با این علامت قطعا غریبه‌ها هم می‌توانند دختر یا پسر بودن فرزندتان را تشخیص بدهند. گفته می‌شود که پسر دارید اگر شکم‌تان تیز و پایین است. اگر شکم‌تان بیشتر پهن و در قسمت‌ پهلوها باشد، ‌بچه دختر است.

۲. تست جوش شیرین برای تست جنین پسر

یک عقیده‌ی قدیمی – این یکی می‌گوید که همه چیز به صدای فش فش بستگی دارد. اما برای رسیدن به نتیجه‌ی دقیق‌تر، باید اطمینان حاصل کنید که آن را درست انجام می‌دهید. انجام این تست بسیار ساده است. فقط یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را داخل یک لیوان بریزید.

دفعه بعد که ادرار می‌کنید، مقداری از آن را روی جوش شیرین بریزید. اگر فش فش کرد – فرزندتان پسر است. اگر هیچ واکنشی قابل‌توجهی وجود نداشت – فرزندتان دختر است. تئوری پشت تست جوش شیرین این است که جنس نوزاد نوزاد شما می‌تواند بر میزان اسید موجود در ادرارتان تأثیر بگذارد – اگر تا به حال سرکه و جوش شیرین را با هم مخلوط کرده باشید، می‌دانید که وقتی جوش شیرین را با یک ماده‌ی اسیدی مخلوط کنید، کف خواهد کرد.

۲۲ مهمترین راه های جلوگیری از سقط جنین که زنان باردار باید بدانند

۳. جدول تشخیص جنسیت چینی

این جدول در واقع یک تقویم است که جنس نوزاد شما را بر اساس سن مادر و ماه صورت گرفتن لقاح تعیین می‌کند. چرا دقت این روش را با چک کردن سن قمری مادرتان و ماه تولدتان (و دیدن این‌که آیا پاسخ تست دختر است یا نه) امتحان نمی‌کنید؟

از این نمودار باستانی برای تعیین جنسیت جنین‌تان استفاده کنید – و ما به شما می‌گوییم که نتیجه‌ی به دست آمده تا چه حد دقیق است.

شاید یکی از سرگرم‌کننده‌ترین راه‌های حدس زدن جنسیت جنین ، نمودار تعیین جنسیت چینی است. شواهد علمی در این رابطه وجود دارد، اما به هر حال احتمال درست بودن این تست ۵۰:۵۰ است.

بارداری سریع: ۱۵ روش افزایش شانس حاملگی

این تست چگونه کار می‌کند؟

نمودار چینی ادعا می‌کند که جنسیت کودک را بر اساس موارد زیر تشخیص می‌دهد:

– سن قمری مادر در زمان صورت پذیرفتن لقاح – ستون سبز در سمت چپ
– ماه صورت گرفتن لقاح – ردیف سبز در بالا
سن قمری سن شما سن فعلی‌تان به علاوه یک است، چرا که در سنت چینی شما زمانی که شما متولد شده‌اید، یک ساله هستید.

۱۷ مهمترین علایم دختر بودن بودن جنین در بارداری + روش های دختر دار شدن

۴. زاویه‌ی برآمدگی بین دوپای کودک

این یکی شامل نگاه کردن به اسکن ۱۲ هفته‌ای شما است. با توجه به این نظریه، تعیین جنسیت نوزاد با استفاده از اسکن هفته‌ی ۱۲ کاملا ممکن است. این ایده، ادعا می‌کند که می‌توانید جنسیت نوزاد را در اولین سونوگرافی متوجه شوید. اما قبل از آن‌که خیلی هیجان زده شوید، باید بدانید که این روش از نظر همه نتیجه‌ی درستی ارائه نمی‌دهد. همه‌ی بچه‌ها یک برآمدگی بین پاهای‌شان دارند و شما می‌توانید جنسیت کودک را از روی زاویه‌ی آن برآمدگی تعیین کنید. اگر برآمدگی رو به پایین باشد بچه دختر است و اگر در زاویه‌ی ۳۰ درجه یا بالاتر رو به بالا باشد، بچه پسر است.

تعبیر خواب سقط جنین: ۱۳ تعبیر دیدن سقط و افتادن بچه در خواب

۵. نظریه جمجمه برای تست جنین پسر یا دختر

روش دیگر برای تعیین جنسیت شامل داشتن نگاهی دقیق‌تر به اسکن هفته‌ی ۱۲ است. اگر شما قبلا عکس اسکن‌تان را دریافت کرده‌اید، چرا نگاهی به آن‌چه این نظریه می‌گوید نکنید و چنسیت جنین‌تان را حدس نزنید؟

بی‌خیال حدس زدن جنسیت جنین در هفته‌ی بیست! برای بسیاری از مردم، میل به دانستن جنسیت نوزادشان از همان زمانی که باردار شده‌اند به حدی زیاد است که به بسیاری از نظریه‌ها و داستان‌های قدیمی مراجعه می‌کنند تا بتوانند در اسرع وقت دختر یا پسر بودن فرزندشان را حدس بزنند و به همین دلیل اسکن‌های اولیه یک منبع دقیق برای‌شان محسوب می‌شود.

یکی از این ایده‌ها گشتن به دنبال سرنخ‌هایی در شکل جمجمه‌ی کودک در اسکن هفته‌ی ۱۲ است.

فرضیه پایه‌ی تئوری جمجمه این است که مردان دارای سر مربع‌تر، کوتاه‌تر و پهن‌تر و بزرگ‌تری نسبت به زنان هستند، و بر اساس این نظریه، این تفاوت‌ها ممکن است در رحم دیده شوند.

مطلب مرتبط: ۲۰ بهترین خوراکی برای تغذیه دوران بارداری که علم توصیه می‌کند

این فرضیه بر مبنای مقایسه‌ی بین جمجمه‌ی افراد بالغ است که تفاوت‌هایی کلیدی را میان مردان و زنان تعیین می‌کند

۱. سر مردها پهن‌تر و بزرگ‌تر از سر زنان است
۲. لبه‌ی تمپورال که در امتداد قسمت بیرونی بالای جمجمه قرار دارد، در مردان نسبت به زنان پهن‌تر است.
۳. لبه‌ی بالای کاسه‌ی چشم زن تیز است، در حالی که کاسه‌ی چشم مردها گردتر است
۴. استخوان‌های گونه در جمجمه مردان نسبت به جمجمه‌ی زنان برجسته‌تر است
۵. جمجمه‌ی مردها دارای استخوان فک مربع است: جمجمه‌ی زن دارای استخوان فک گردتر است
۶. پیشانی مردها پایین‌تر است و شیب بیش‌تری دارد.

آیا این متد دقیق است؟

متاسفانه این مورد به لحاظ علمی بیش از کمی غیرقابل‌اطمینان است. قبل از هر چیزی، جمجمه‌ی انسان بیرون از رحم نیز همچنان شکل می‌گیرد و رشد می‌کند.

علاوه بر این، جمجمه در واقع بین گروه‌های مختلف نژادی و همچنین بین جنسیت‌ها بسیار متفاوت است – به همین دلیل کل ادله به راحتی رد می‌شود.

کریستینا کیلگروو، متخصص باستان‌زیست‌شناس دانشگاه فلوریدای غربی می‌گوید، این تئوری هیچ معنایی ندارد.

“تا زمانی که فرد به بلوغ نرسیده‌است، دودیسی جنسی جمجمه‌ها در مردان و زنان معلوم نمی‌شود.”

به عبارت دیگر، در حالی که ممکن است تفاوت‌های مشخصی بین جمجمه‌ی مرد و زن بالغ وجود داشته باشد، اما ارتباط دادن این ویژگی‌ها با یک نوزاد متولد نشده بسیار دشوار است.

۶. تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری با تست پاندول

حتی افراد مشهور هم این روش را امتحان کرده‌اند- جولز اولیور این روش را روی کودک پنجم‌اش امتحان کرد.

هرچند برخی از ما دوست داریم که وقت به دنیا آمدن فرزندمان غافلگیر شویم … اما برخی دیگر اصلا نمی‌توانند تا آن زمان منتظر بمانند تا ببینند که فرزندشان دختر است یا پسر.

“تست پاندول” یکی از داستان‌های قدیمی برای حدس زدن جنسیت بچه است. برای انجام این تست باید یک سوزن یا حلقه‌ی ازدواج‌تان را به یک نخ ببندید و آن را روی شکم‌تان نگه دارید. اگر پاندول روی شکم‌تان جلو و عقب برود و یک حرکت خطی داشته باشد، فرزندتان پسر است و اگر پاندول حرکت گرد داشته باشد،‌ فرزندتان دختر است.

۷. میل به شیرینی‌جات یا ترشی‌جات

این‌که شما در حال حاضر میل به شیرینی‌جات دارید یا دوست دارید خوراکی‌های ترش بخورید، به عنوان یک سرنخ محسوب می‌شود برای تشخیص این‌که فرزندتان پسر است یا دختر! ‌هر چند این متد همیشه درست پیش‌بینی نمی‌کند، اما بر اساس آن اگر در دوران بارداری میل به شیرینی داشته باشید فرزندتان دختر است و اگر ترشیجات بخواهید، فرزندتان پسر است.

۸. تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری از روی فشار خون

اعتقاد داشته باشید یا نه، این نظریه می‌گوید که شما می‌توانید جنسیت نوزاد خود را ۲۶ هفته قبل از بارداری بر اساس فشار خون مادر تعیین کنید. چییییییییییی؟ – این متد چه‌طور جنسیت جنین را تعیین می‌کند؟ در واقع یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که فشار خون شما قبل از این‌که باردار شوید، می‌تواند نشان دهد که پسر خواهید داشت یا دختر. باور نکردنی به نظر می‌رسد، اما داستان واقعی پشت این متد چیست؟

پژوهشی که اخیرا توسط دانشمندانی در کانادا انجام شده نشان می‌دهد که فشار خون زن ۲۶ هفته قبل از صورت گرفتن لقاح، می‌تواند جنسیت فرزند او را در آینده “پیش‌بینی” کند.

بر اساس یافته‌های این پژوهش، فشار خون بالا نشان می‌دهد که کودک‌تان پسر خواهد بود، در حالی که فشار خون پایین نشان می‌دهد که فرزندتان دختر است.

رپورتاژ

این مطالعه قطعا مردم را به بحث و صحبت‌های زیادی در همه جا واداشته‌است!

ما دوست داریم تحقیقات بیش‌تری در مورد این موضوع ببینیم، اما در حال حاضر ۱۰۰٪ مطمئن نیستیم که پیش‌بینی این متد دقیق باشد!

۹. حالت تهوع صبحگاهی

یکی از نظریه‌ها می‌گوید که اگر شما صبح‌ها حالت تهوع بدی داشته باشید، فرزندتان دختر است. دکتر گیتا وینکیت، مدیر کلینیک باروری هارلی استریت می‌گوید: “هورمون‌ها می‌توانند حال زنان را خیلی بد کنند و اگر کودک شما دختر باشد، مقدار استروژن در بدن‌تان افزایش می‌یابد و اغلب می‌تواند منجر به بروز حالت تهوع شود.

“با این وجود، همه‌ی ما زنان بارداری را دیده‌ایم که با همین مشکل روبرو بوده‌اند اما پسر به دنیا آورده‌اند، بنابراین مجددا این متد نیز برای تعیین جنسیت جنین دقت چندانی ندارد.”

۱۰. سابقه‌ی خانوادگی

از آن‌جایی که جنسیت نوزاد شما توسط اسپرم تعیین می‌شود، برخی معتقدند که با توجه به سابقه‌ی خانوادگی شریک زندگی‌تان می‌توان فهمید که فرزندتان پسر است یا دختر – به خصوص اگر اقوام و بستگان مذکر شریک زندگی‌تان و پدر و پدربزرگ‌اش همگی فقط دختر یا فقط پسر داشته‌اند.

برخی معتقدند سرعت ضربان قلب کودک – آهسته یا سریع بودن آن – نشان می‌دهد که فرزندتان پسر است یا دختر. بر اساس این نظریه اگر ضربان قلب جنین تند باشد، او دختر است و اگر ضربان قلب‌اش آهسته باشد،‌ پسر است.

۱۳. ظاهر شما

اگر شما عاشق موهای زیبا و براق‌تان شده‌اید – مطابق با یکی از داستان‌های قدیمی فرزندتان پسر است. پوست کدر و آکنه – نشان می‌دهد که فرزندتان دختر است.

۱۴. ظاهر دست‌ها

ظاهرا این‌که دست‌های شما چه‌طور به نظر می‌رسند، می‌تواند شاخصی باشد برای تشخیص این‌که فرزندتان پسر است یا دختر. دست‌های خشک به این معنا است که پسر باردارید و دست‌های نرم یعنی فرزندتان دختر است.

یکی سرنخ دیگر مرتبط با دست‌ها – اگر کسی بخواهد دست‌تان را بگیرد و شما دست‌تان را طوری به او بدهید که کف آن‌ها رو به پایین باشد، فرزندتان پسر است. اگر کف دست رو به بالا باشد،‌ فرزندتان دختر است.

۱۵. تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری از روی نحوه برداشتن یک کلید

برای انجام این متد احتمالا لازم است که کسی حواس‌اش به شما باشد و ببیند که کلید را چگونه در دست می‌گیرید، اما بر اساس اصول اولیه‌ی این متد اگر کلید را با قسمت بالای آن که گرد است بردارید فرزندتان پسر است. اگر آن را از قسمت باریک‌اش بردارید، دختر باردارید. اگر کلید را از جایی در وسط آن بگیرید، دوقلو باردارید!

۱۶. تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری از روی تقویم مایاها

نمودار پیش‌بینی چینی در حال حاضر کاملا شناخته‌شده است. نمودار مایا بسیار شبیه به همان نمودار چینی است. این نمودار شامل سن مادر در هنگام روی دادن لقاح و ماه تولد نوزاد است. برای تعیین جنسیت جنین باید سن مادر را در زمان لقاح و عدد ماهی که در آن لقاح رخ داده را بدانید. اگر هر دو عدد فرد هستند یا هر دو زوج هستند،‌ بر اساس نظریه‌ی مایاها بچه دختر است. اگر یک عدد فرد است و دیگری زوج،‌ جنین پسر است.

۱۷. شمارش پرندگان

دیدن زاغی صرف نظر از این‌که خوش‌شانسی می‌آورد یا بدشانسی، می‌تواند به ما در تعیین جنسیت جنین هم کمک کند. گفته می‌شود که اگر شما یک زاغی ببینید، ‌غم و اندوه در می‌زنند، ۲ زاغی ببینید شادی وارد خانه‌تان می‌شود، ۳ زاغی ببینید فرزندتان دختر است و چهار زاغی نشان می‌دهد که یک پسر را باردار هستید.

۱۸. سایز سینه برای تست جنین پسر یا دختر در چند هفته اول بارداری

اگر سینه‌ی چپ شما بزرگ‌تر از سینه‌ی راست باشد، به این معنی است که فرزندتان دختر است. اگر سینه‌ی راست شما بزرگ‌تر باشد، احتمالا خودتان هم حدس زده‌اید که یعنی فرزندتان پسر است.

۱۹. شکل صورت شما برای تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری

اگر صورت شما گردتر و پرتر باشد، مطابق با روایت‌های قدیمی باید منتظر یک دختر باشید. جالب است که بر اساس همین روایت اگر بینی شما کم‌کم رشد کند یا بزرگ‌تر شود، به این معنی است که یک دختر را باردار هستید چون دختر تلاش می‌کند زیبایی شما را بدزدد.

۲۰. تغییر خلق و خو

اگر از تغییرات شدید خلق و خوی رنج می‌برید، احتمالا به این بدان معناست که جنین شما دختر است. اگر چه، با توجه به افزایش هورمون‌هایی که در بدن یک زن باردار/ جریان دارند، بسیار دشوار بتوانید مادری را پیدا کنید که تغییرات خلق و خو را تجربه نمی‌کند!

۲۱. تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری از روی شیوه دراز کشیدن شما

ظاهرا، این‌که روی کدام پهلوی‌تان می‌خوابید نشان می‌دهد که بچه دختر است یا پسر – اگر شما روی پهلوی چپ بخوابید، بچه پسر است، اگر روی پهلوی راست بخوابید، بچه دختر است.

۲۲. رویاها برای تست جنین دختر یا پسر

روایت‌های قدیمی می‌گویند که اگر زمانی که در رختخواب دراز می‌کشید، در سرتان رویای یک دختربچه دارید، احتمالا فرزندتان پسر است! اگر در رویاهای‌تان یک پسر را می‌بینید، احتمالا باید منتظر یک دختر باشید.

۲۳. رنگ نوک پستان برای تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری

بر طبق روایت‌های قدیمی اگر متوجه شدید که نوک پستان‌تان خیلی تیره و تقریبا قهوه‌ای شده‌است، معلوم می‌شود که باید منتظر ورود یک پسربچه باشید.

۲۴. تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری از روی بوی سیر

یک حبه سیر بخورید و بعد اگر دهان‌تان بوی سیر گرفت، فرزندتان پسر است. اگر از دهان‌تان بوی سیر به مشام نرسید، حتما یک دختر دارید. همممم، خیلی خوب می‌شود اگر روی زنی که یک دختر را باردار است، این تست را انجام بدهیم!

۲۵. شروع کننده رابطه جنسی

اگر این شما هستید که نزدیکی با شریک زندگی‌تان را در هنگام شب (یا روز) شروع می‌کنید، احتمالا باید منتظر ورود یک دختربچه باشید. ولی اگر شریک زندگی‌تان رابطه را شروع می‌کند، احتمالا فرزندتان پسر است.

۲۶. خطوط تیره روی شکم‌تان

اگر متوجه وجود یک خط تیره‌ی عمودی روی شکم‌تان شدید که تا ناف‌تان ادامه دارد، معلوم می‌شود که قرار است یک دختر داشته باشید. با این حال اگر خط از ناف شما عبور کند، معلوم می‌شود که باید منتظر ورود یک پسربچه باشید.

۲۷. سه خط

در NHS، استفاده از ۳ خط در اسکن هفته‌ی ۲۰ اصلی‌ترین راه است برای این‌که یک پزشک جنسیت جنین شما را تعیین کند. این در واقع شیوه‌ای امتحان شده است که سونوگرافرها برای تعیین جنسیت جنین به کار می‌برند.

سه خط چیست؟

۳ خط در واقع لابیا را شناسایی می‌کند و در واقع فقط بخش بالایی و بخش پایینی را توصیف می‌کند و روش خوبی برای تایید دختر بودن جنین است.

به دنبال ۳ خط بودن یکی از راه‌هایی است که به وسیله‌ی آن می‌توانیم تعیین کنیم که آیا فرزندتان دختر است یا پسر.

به تمام والدینی که برای انجام سونوگرافی می‌آیند چند تصویر داده می‌شود از چیزی که سونوگرافر برای تعیین جنسیت جنین به دنبال‌اش است.

تصویر در واقع یک اسکن ۲۰ هفته‌ای است و تصویر جنین دختر به وضوح سه خط را نشان می‌دهد.

“هنگامی که سونوگرافر اعلام می‌کند که جنین یک دختر است، از این سه خط به عنوان دلیلی برای حرف‌اش استفاده خواهد کرد.”

و احتمالا این سه خط زمانی که در حال انجام سونوگرافی هستید، روی صفحه‌ی نمایش به وضوح دیده می‌شود.

۲۸. تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری از روی مدل قرار گرفتن دست

بر اساس این نظریه مدل قرار گرفتن دست‌تان هنگامی که آن را به پهلوی‌تان می‌گیرید، جنسیت فرزند شما را تعیین می‌کند. اگر جنین دختر باشد، دست‌تان به شکل منحنی در کنار شکم‌تان قرار می‌گیرد (مطابق با عکس بالا). اگر جنین پسر باشد، روی دست‌ها کمی به داخل است.

نوشته‌های مرتبط