تعبیر خواب مرده: 66 تعبیر دیدن میت در خواب

هر فردی به شدت تحت تاثیر دنیای اطراف خودش قرار دارد اما خواب­ ها بازتابی از جهان درون فرد هستند. خواب­ ها نشان دهنده وضعیت ذهنی، فیزیکی و احساسی فرد هستند. نمادها و زمینه ­های خواب نشان دهنده­ باورها و تاثیرات فرهنگی بیننده­ خواب هستند. این مقاله در مورد تعبیر خواب مرده و دیدن میت در خواب و تصورات مشترک همه انسانها درباره‌ی نماد مرگ و مردن در خواب بحث می­کند.

تعبیر خواب زمانی موثرتر است که بیننده­ خواب نقش فعالی در بررسی و کاوش معنای شخصی خوابش داشته باشد. زمانی بهترین تعبیر را خواهیم داشت که نماد در زمینه­ خواب تحلیل شود و بیننده­، احساساتی که در طول خواب داشته را بررسی کند و همچنین ارزیابی کند که اتفاقات رخ داده در خواب چگونه به زندگی روزمره­ او ارتباط پیدا می­کنند. این مسئله برای بیننده­ خواب بسیار مهم است نه فقط برای اینکه بفهمد معنای خوابش به احتمال زیاد چیست بلکه برای این که معنی آن هر چه باشد یک پاسخ قوی و مستدل ارائه خواهد کرد.

اگر فرد در توضیحات خود بروز بدهد که عمیقا آزار دیده است، نشان می­دهد که سعی دارد مرگ را انکار یا سرکوب کند. تعبیرهای نادرست به بیننده کمک می­کند تا موارد احتمالی را از تعابیر موجود حذف کند و از این جهت بسیار مفید خواهد بود.

۱. معانی رایج مرگ و مردن در خواب

اکثر خواب­های در مورد مرگ و مردن نشان دهنده­ پایان یک رویداد قدیمی و شروع چیزی جدید است. این خواب می­تواند بسته به تفکر و اندیشه ­هایی که بیننده در مورد خواب دارد مثبت یا منفی تلقی شود. دیدن خواب مرگ در افرادی که تغییر قابل توجهی در زندگی یا دوره­ی گذار را تجربه کرده­اند بسیار رایج است (ورود به سن بلوغ، فارق التحصیلی، ازدواج، تغییر شغل، بازنشستگی و غیره).

– اگر خواب حس منفی و پایان یک رویداد قدیمی را القا کند، ممکن است نشان دهنده­ی این مسئله باشد که بیننده بیش از حد در گذشته بوده و باید کمی به آینده بپردازد و بیننده به چیزی پایان داده است که همچنان باید به آن توجه شود و یا زمانی که در مورد مرگ کسی که زنده است خواب می­بیند شاید حس حسادت، یا نفرت نسبت به آن شخص دارد.

بسیاری از خواب­ها نشان دهنده­ تحقق یکی از آرزوهای بیننده هستند. آرزوها و خواسته­ هایی که داریم و اغلب از نظر اجتماعی غیر قابل قبول هستند و چیزهایی که به خود اجازه نمی­دهیم در طول روز در مورد آن‌ها فکر کنیم. اینکه بخواهیم کسی دیگر بمیرد و یا بخواهیم خودمان بمیریم معمولاً از نظر اجتماعی و عرفی غیرقابل قبول هستند و این تمایلات اغلب در خواب مشخص می­شوند. خواب­ها منعکس کننده­ این تمایلات منفی هستند که البته می­توانند به بیننده کمک کنند تا نزد یک متخصص برود و در مورد احساس خشم و نفرتی که در زندگی خود دارد با او مشورت کند. دیدن مرگ خودمان در خواب به معنی تمایل به فرار کردن از استرس­های فعلی زندگی‌مان است. تنها با مواجهه با استرس­های زندگی در بیداری خود می­توانیم احساسات منفی که در خواب تجربه می­کنیم را حل کنیم.

دیدن خواب مرگ عشق سابق می­تواند نشان دهنده­ پایان رابطه و توانایی فرد برای شروع حرکت و رابطه‌ای جدید باشد.

دیدن خواب مرگ ممکن است نشان دهنده­ بیماری و یا مرگ اخیر یکی از عزیزان و یا عدم پذیرش مرگ و دردناک بودن آن در واقعیت برای همه­ ما باشد.

۲. دیدگاه­های روانشناسی در مورد خواب مرگ

خواب ­ها می­توانند به فرد کمک کنند تا وضعیت ناخودآگاه خود را کشف و درک کند و یا اینکه برای پیشرفت شخصی خود به چه چیزی نیاز دارد.

خواب ­ها همان چیزی نیستند که در نگاه اول به نظر می­رسند. شخصیت­ها و اشیاء موجود در خواب هرچند جدا از بیننده هستند اما ممکن است جنبه ­هایی از شخصیت خود بیننده‌ی خواب باشند. ویژگی های مختص هر شی و رابطه­ آن‌ها با یکدیگر ممکن است نشان دهنده­ی جنبه­ هایی از شخصیت بیننده باشد که از آن‌ها آگاهی ندارد و یا آن‌ها را سرکوب کرده و یا به تازگی پذیرفته و با آن‌ها کنار آمده است.

در خواب، مرگ نماد قدرتمند تحول فردی، رشد درونی و تغییر است. ممکن است نشان دهد که بیننده چیزی که دیگر لازم نبوده به آن فکر کند را فراموش کرده و دنبال اتفاقات جدید است.

تحلیل این خواب­ ها مستلزم بررسی این نکته است که از نظر بیننده­ی خواب، مرگ چیست. مرگ کودک ممکن است نشان دهنده­ پایان دوران کودکی و آغاز دوران بلوغ باشد. مرگ فردی در زندگی بیننده­ی خواب ممکن است نشان دهنده­ی نماد خود فرد باشد. ممکن است بیننده این جنبه از شخصیت را نداشته باشد و یا آن را مفید بداند. برای مثال اگر بیننده خواب مرگ یک فرد ناشناس را ببیند؛ شاید اخیرا به این مسئله پی برده که چقدر زندگی سطحی دارد و تلاش کند وضعیت خودش را بهبود بخشد و به زندگی­اش روح دوباره ­ای بدهد.

از آنجایی که ممکن است مرگ نشان دهنده­ پایان باورها، عادت­ها، افکار و یا ویژگی­های درونی قدیمی باشد، فرد یا حیوان مرده ممکن است نشان دهد که چه چیزی قرار است پایان یابد. حیواناتی مانند موش خانگی، موش صحرایی و سایر حیوانات اغلب موجودات ناخوشایندی برای همه هستند و ممکن است نشان دهنده­ی تفکر منفی و یا رویکردهای منفی زندگی بیننده­­ خواب باشند که باید آن‌ها را دور بریزد. همچنین اغلب حیوانات نشان دهنده­ شخصیت اصلی و طبیعت غریزی فرد هستند.

اگر حس خواب منفی باشد، به احتمال زیاد بیننده سعی کرده مرگ و تجربه­ مرگ را انکار کند. لازم به ذکر است که ماهیت روابطی که فرد با دیگران در خواب تجربه می­کند نشان دهنده روابط فرد با خودش است. نحوه‌ای که در خواب به دیگران اجازه می­دهیم با ما رفتار کنند همان نحوه‌ای است که خودمان با خودمان رفتار می‌کنیم.

اگر خواب در مورد فردی باشد که قبلاً از دنیا رفته است، ممکن است خواب پیامی از بخش خردمندتر روان فرد به شخصیت زمان بیداری ­اش باشد.

تئوری کارل یونگ: اگر فردی خواب مرگ جنس مخالف خودش را ببیند، بخصوص اگر این فرد برای او ناشناس باشد، ممکن است نشان دهنده­ سرکوب (آنیما) anima برای مردان یا (آنیموس) animus برای زنان باشد. این نظریه بیان می­کند هر فردی جنبه ­های مردانه و زنانه­ ای دارد. ممکن است فردی خواب ببیند که در تلاش برای اثبات و بیان همه­ بخش‌های وجودی خود در حالت تعادل و یا هارمونی است.

اگر خواب فرد در مورد کسی باشد که از دنیا رفته است، باور بر این است که این خواب ممکن است پیامی از ناخودآگاه بیننده به وجدان او باشد. این خواب ممکن است بخشی از فرایند عزاداری باشد و به بیننده این امکان را می­دهد که با این غم کنار بیاید.

۳. دیدگاه عیسی مسیح در مورد خواب مرگ

خواب مرگ به خصوص مرگ عیسی مسیح ممکن است نماد شهادت، قربانی و تعصب مذهبی باشد. ممکن است بیننده احساس کند که دیگران آزارش داده­اند و به این نتیجه برسد که باید از آن ها رو برگرداند. خواب مرگ ممکن است نشان دهنده­ی فداکاری مسیحیان باشد که نیازهای دیگران را به نیازهای خود ارجح می­دانند.

یک قمری مرده ممکن است نمادی از گناهکاری، پایان دردناک صلح و سازش و پایان غم انگیز عشق و زیبایی باشد.

۴. دیدگاه­های دیگر در مورد خواب مرگ

برخی بر این باور هستند که مرگ نشانه­ی مثبتی برای بیننده است که به رفاه خواهد رسید و طول عمر زیادی خواهد داشت.

بسیاری بر این باورند که خواب مرگ خودشان و یا مرگ کسی که می­شناسند نشانگر رویدادی است که قرار است در آینده اتفاق بیفتد. این باور معمولا اضطراب آور است و به احتمال زیاد نشان دهنده­ی ترس، اضطراب و استرس شخص خواب بیننده در دنیای واقعی است.

اگر خواب در مورد کسی باشد که قبلا از دنیا رفته است، بسیاری از مردم این خواب را پیام مستقیمی از آن شخص تفسیر می­کنند.

۵. تفسیر و تعبیر خواب

لازم به ذکر است که خواب ­ها در هر زمان و برای هر فردی می­توانند معانی متفاوتی داشته باشند و حتی ممکن است یک خواب چندین معنی داشته باشد. اغلب این امکان وجود دارد که خواب های ما لایه‌بندی‌های مختلفی داشته باشند که در آن یک نماد ممکن است به چیزی مربوط باشد که در طول روز، برای ناخودآگاه و یا رشد معنوی ما رخ داده است و یا به رویدادهایی مربوط باشند که در دوران کودکی ما رخ داده اند و بر باورها، تفکر و رفتار ما اثر می­گذارند.

تعبیر و تفسیر خواب یک فرد می­تواند روش قابل اتکایی برای بدست آوردن بینش در مورد دنیای درونی آن شخص باشد چیزی که شاید در ساعات بیداری رسیدن به آن برای او به خاطر مشغله‌های زیاد بسیار دشوار باشد.

۶. تعبیر دیدن مرگ خودتان در خواب

اگر در خواب مرگ خودتان را ببینید نشانه‌ی شادمانی در راه است و احتمال زندگی کردن و لذت بردن با سبکی بی‌خیال را در آینده‌ای نزدیک نشان می‌دهد.

۷. خواب مردن مادر را دیدن

خوابی که در آن مشاهده کنید مادرتان که در قید حیات است می‌میرد دلالت بر آن دارد که به سمت اوقات سختی پیش می‌روید که در بر گیرنده‌ی کارهای سخت و فعالیت‌ها یا پروژه‌هایی وقت‌گیر خواهد بود که درگیرشان هستید یا قرار است  در آینده درگیرشان بشوید. این خواب ممکن است به معنی آن باشد که روزگاری پر از یاس و موانع، بداقبالی یا زیان در پیش خواهید داشت.

۸. دیدن کوسه‌ی مرده در خواب

دیدن کوسه‌ای که در خواب کشته می‌شود یا از قبل مرده است یعنی بازگشت آرامشی پایدار و وجودی بی‌خیال را در زندگی‌تان تجربه خواهید کرد البته به شرط آنکه از زمانبندی و فرصت‌های درست به خوبی بهره ببرید.

۹. اگر در خواب ببینید یکی از اقوام فوت کرده زنده شده است

اینکه در خواب ببینید اقوام درگذشته‌ی‌تان زنده می‌شوند و شروع می‌کنند به ارتباط برقرار کردن با شما، هشداری است برای استفاده از عقل و خرد موقعی که قرار است در رابطه با چیزهایی که قرار می‌خواهید به آن‌ها دست پیدا نمایید تصمیم گیری کنید.

۱۰. دیدن نیاکان و اجداد فوت کرده در خواب

اگر نیاکان‌تان را که فوت کرده‌اند در خواب ببینید یعنی قرار است شادی زیادی را در مسیر زندگی‌تان تجربه کنید و وضعیت سلامت شخصی شما به سمت بهتر شدن تغییر خواهد کرد.

۱۱. خواب هنرپیشه‌ی مرده را دیدن

دیدن یک هنرپیشه‌ی مرده در خواب می‌تواند به معنای آن باشد که رویدادهای غم‌بار و اجتناب ناپذیر زندگی نهایتا باعث خواهد شد که نتوانید به ارزشمندترین اهداف‌تان جامه‌ی عمل بپوشانید.

۱۲. خواب ببنید مرده‌ای به شما سر می‌زند

اینکه در خواب ببینید شخصی مرده یا گروهی از آدم‌های فوت کرده به ملاقات‌تان می‌آیند و به شما سر می‌زنند نشانه‌ی آن است که تمام توجه‌تان را بر چیزی متمرکز کرده‌اید که در گذشته برای این شخص یا گروه از اشخاص اتفاق افتاده است، یا می‌تواند نمایانگر اندوه و ناراحتی مربوط به از دست دادن آن شخص یا اشخاص باشد.

۱۳. خواب جمعیتی از مردگان را دیدن

دیدن جمعیتی از آدم‌های مرده در خواب یعنی تغییرات چشمگیری در آب و هوا یا شرایط محیطی در کل به وجود خواهد آمد که مانع تلاش‌های شما برای تکمیل موفقیت آمیز طرح‌ها یا تلاش‌های‌تان خواهد شد.

۱۴. خواب برخاستن مرده‌ای از درون یک تابوت

این که در خواب ببینید شخص مرده‌ای از تابوت بر می‌خیزد نشانگر ملاقاتی است که کی از آشنایان از شما به عمل خواهد آورد که مستلزم آن است از پیش برای شاد ساختن فضای دیدار آماده‌سازی و تلاش زیادی انجام دهید.

۱۵. خواب دوستان یا آشنایان مرده را دیدن

دیدن دوستان یا آشنایان مرده در خواب نشانه‌ای از بی‌احترامی یا استهزای اطرافیان نسبت به شما است، و رفتارشان اثری منفی بر اعتماد به نفس شما خواهد گذاشت و باعث می‌شود درک ضعیفی از خودتان داشته باشید.

۱۶. اگر در خواب ببینید از دنبال کردن یک مرده اجتناب می‌کنید

اگر در خواب ببینید از دنبال کردن شخصی که سعی می‌کند شما را وادار کند به دنبالش بروید اجتناب می‌کنید، نشانه‌ی درگیر شدن در یک موقعیت فوق‌العاده خطرناک است، اما توانایی پیشگیری یا جلوگیری از این بلا و مصیبت را خواهید داشت اگر که به درستی عمل کنید و موقع تصمیم گیری نهایت دقت را به عمل آورید.

۱۷. شریک شدن غذا با یک مرده در خواب

اینکه در خواب ببینید پشت میز نشسته‌اید و غذای‌تان را به شخصی که مرده است قسمت می‌کنید یعنی زمان آن رسیده است در زمینه‌ی مراقبت از سلامتی‌تان بهتر عمل کنید چون ممکن است مشکل سلامتی ناشناخته‌ای داشته باشید که در بدن‌تان شروع شده است و اگر به طور منظم و مرتب چکاپ و معاینه نشوید ممکن است از آن غافل و متوجه‌اش نشوید.

۱۸. زنده شدن مرده و بازگشت به دنیا در خواب

اینکه در خواب ببینید مرده‌ای دوباره زنده می‌شود یعنی رویدادهای خارق‌العاده و باورنکردنی یا وضعیت‌ّهای اینچنینی آماده‌ی ورود به زندگی تان هستند که نهایتا با آن‌ها روبرو خواهید شد.

۱۹. اینکه خواب ببیند تلاش می‌کنید مرده‌ای را زنده و احیا کنید

اینکه در خواب ببینید تلاش می‌کنید شخص مرده‌ای را زنده کنید هشداری است درباره‌ی احتمال رو شدن دوباره‌ی مسئله یا مشکلی قدیمی در زندگی‌تان که نهایتا مجبور به روبرویی و حل آن خواهید شد.

۲۰. صحبت کردن با یک مرده در خواب

اینکه در خواب ببینید با شخصی مرده در صحبت می‌کنید نشانه‌ی آن است که یکی از اعضای خانواده یا دوستان صمیمی‌تان آماده‌ می‌شود با شما تماس بگیرد تا نگرانی‌ها یا مشکلاتی را که ممکن است در زندگی‌اش در حال حاضر با آن‌ها روبرو باشد با شما در میان بگذارد.

۲۱. خواب مویه‌ کردن برای یک مرده

اینکه در خواب ببینید برای شخصی مرده شیون و زاری می‌کنید نشانگر آن است که احساسات نوستالژیک‌تان در رابطه با رویداد یا شرایطی مهم که در زندگی‌تان اتفاق افتاده برانگیخته شده است.

۲۲. دیدن مرده‌ درون تابوت در خواب

دیدن مرده‌ی درون تابوت در خواب یعنی مشکلات یا دردسرهای خاصی در زندگی‌تان مدتی است فکرتان را مشغول کرده است.

۲۳. خواب دست زدن به یک مرده

اینکه در خواب ببینید به یک مرده دست می‌زنید یعنی قرار است از اقدامات و رفتارهای آدم‌هایی که شما را دوست ندارند و به فکر منفعت طلبی از شما هستند آن هم به دلیل مسئله‌ای که همین حالا با آن درگیر هستید، رنج ببرید.

۲۴. خواب حرف زدن با کسی درباره‌ی یک مرده

اینکه در خواب ببینید در گفتگویی با آدم‌ها درباره‌ی فردی مرده صحبت می‌کنید نشانه‌ی احتمال مشکلات، درگیری‌های بالقوه یا نوعی ناسازگاری با آدم‌های بالادست در محل کار است.

۲۵. خواب ببینید مرده‌ای گریه می‌کند

دیدن مرده‌ای گریان در خواب نشانگر احتمال درگیری‌ها و ناسازگاری‌های پیش رو با آدم‌هایی است که اطراف خودتان جمع کرده‌اید.

۲۶. خواب گرفتن چیزی از یک مرده

اینکه در خواب ببینید مرده‌ای چیزی به شما می‌دهد و از او می‌گیرید نشانه‌ی بدی است. این خواب نماد سختی‌ها، مشکلات و بیماری‌های جدی، یا مرگ یکی از اعضای نزدیک خانواده است.

۲۷. احاطه شدن توسط مرده‌ها در خواب

اینکه در خواب ببینید مرده‌ها شما را دوره کرده‌اند یعنی قرار است یک سری دشمنان یا آشنایان جدیدی پیدا کنید که دوست دارند برای‌تان موانعی ایجاد کنند و باعث اختلاف و درگیری در زندگی‌تان بشوند.

۲۸. خواب بغل کردن یک مرده

اگر در خواب ببینید فرد مرده‌ای را بغل کرده‌اید نشانه ی بیماری است که انتظارتان را می‌کشد یا بدتر شدن شرایط و وضعیت سلامتی‌تان که غلبه بر آن مدت زمان زیادی از شما وقت خواهد گرفت.

۲۹. بوسیدن مرده در خواب

اگر در خواب ببینید مرده‌ای را می‌بوسید نشانگر طول عمر است. پس انتظار آن را داشته باشید که سال‌های عمر زیادی را پیش رو داشته باشید.

۳۰. خواب هدیه دادن به مرده

دیدن خوابی که در آن به یک شخص فوت شده هدیه‌ای می‌دهید نشانه‌ی زیان احتمالی مربوط به دارایی‌های مالی یا متعلقات فیزیکی‌تان است.

۳۱. خواب زنده شدن نوزادهای مرده

دیدن چنین کابوسی که در آن نوزدادهایی که می‌دانید در عالم واقعیت مرده‌اند و روی یک میز برهنه و بی‌جان خوابانده شده‌اند دوباره زنده شوند، نشانه‌ی بد یمنی در رابطه با زندگی افراد کوچک خانواده است. این نشانه پیش‌هشداری است که نوزادان در واقعیت نیز ممکن است از دینا بروند.

۳۲. خواب نوزاد مرده به دنیا آوردن

اینکه در خواب ببینید نوزاد مرده‌ای به دنیا می‌آورید معمولا به معنی آن است که یکی از اعضای خانواده یا فامیل درگیر بیماری خواهد شد. اما، از آنجایی که در واقعیت باردار هستید، مرده‌زایی می‌تواند به پایان این فصل از زندگی‌تان اشاره داشته باشد. درباره‌ی شما این خواب نشانه‌ و پیامی مستقیم است چون به معنی آن است که بارداری و وضع حمل به زودی به پایان خواهد رسید، و این شروع مادرانگی شما خواهد بود.

۳۳. خواب ماهی مرده

دیدن ماهی مرده در خواب نشانه‌ی اندوه و زیان پیش رو است، که می‌تواند به متعلقات مادی یا جنبه‌های معنوی و روانشناختی زندگی‌تان مربوط باشد.

۳۴. خواب پرندگان مرده

دیدن پرنده‌های مرده در خواب نماد پیروزی به دست آمده از عمل کردن و غلبه بر چالش‌ها و سختی‌های دشوار زندگی است. شما نهایتا در دروه‌ی زمانی کوتاهی بر این دشواری‌ها پیروز می‌شوید، سریع‌تر از آنچه فکرش را بکنید.

۳۵. خواب پروانه‌ی مرده

دیدن پروانه‌ی مرده در خواب هشداری است در رابطه با سختی‌ها و مشکلاتی که در زندگی‌تان به خاطر شرایطی که نمی‌توانید کنترل‌شان کنید برای‌تان پیش خواهد آمد. ممکن است از این‌ها بی‌خبر باشید چون کاملا غیر منتظره خواهند بود.

۳۶. خواب مردن به علت غرق شدن

اگر خواب ببینید خودتان یا کسی به خاطر غرق شدن می‌میرد، این خواب نشانه‌ی سکته یا بیماری‌های قلبی است که ممکن است در آینده‌ای نزدیک به آن دچار شوید. ممکن است اشتباهی که موقع مدیریت مساله‌ای جدی از شما سر می‌زند زندگی‌تان را تحت تاثیر قرار بدهد. شاید چیزی باشد که خانواده‌تان را درگیر کند یا تصمیم کاری که اشتباه از آب در بیاید. چنین خطائی در قضاوت می‌تواند آنقدر شما را به دردسر بیندازد که منجر به سکته یا حمله‌ی قلبی بشود. سعی کنید خیلی به خودتان سخت نگیرید. همه‌ی ما اشتباهاتی مرتکب می‌شویم و مهم آن است که بتوانیم راه حلی پیدا کنیم.

۳۷. خواب شیر مرده

اگر در خواب ببینید شیر مرده‌ای روی زمین جلوی‌تان دراز به دراز افتاده است، یعنی از حمایت و انگیزه‌ی لازم برای دستیابی به آرزوهای‌تان، موفقیت طرح‌ها یا پروژه‌های آینده‌تان برخوردار نیستید.

۳۸. خواب مردن یک زال (آلبینو)

اگر در خواب ببینید شخص یا حیوان زال‌تنی می‌میرد، هشداری است که باید از تمام فعالیت‌های کنونی‌تان در زمینه پروژه‌ای که در دست دارید متوقف کنید یا به خاطر هدفی که سعی دارید به آن برسید از پیشروی بیشتر دست بکشید.

۳۹. خواب ماهی مرده که روی آب شناور است

دیدن ماهی مرده‌ی که روی جریان آب شناور شده است نشانگر ناامیدی زیاد است، و ناتوانی در حل مسائلی که در زندگی‌تان وجود دارد یا ناراحتی درباره‌ی ناتوانی کنترل اوضاعی که در آن هستید.

۴۰. خواب آدم‌های مرده در کل

در کل دیدن آدم‌های مرده در خواب نشانه‌ی درگیر بودن شما در اضطراب مربوط مسائل روزمره، حل مشکلات کم اهمیت، یا واکنش نسبت به چیزهای بی اهمیت یا پیش پا افتاده است.

۴۱. خواب ببینید مرده‌ای به شما سر می‌زند

اینکه در خواب ببینید مرده‌ای یا مردگانی به شما سر می‌زند نشانه‌ی آن است که تمام توجه‌تان را روی چیزی متمرکز کرده‌اید که در گذشته برای این شخص یا اشخاص اتفاق افتاده است، یا می‌تواند نمایانگر اندوه و ماتم مربود به از دست دادن آن فرد یا افراد باشد.

۴۲. خواب گروه کثیری از مرده‌ها

دیدن خیل کثیری از مردگان در خواب یعنی تغییرات مهمی در آب و هوا یا شرایط محیطی اطراف‌تان به وجود خواهد آمد که مانع از تلاش‌های‌تان برای انجام موفقیت آمیز طرح‌ها یا کارها می‌شود.

۴۳. خواب ببینید مرده‌ای شما را فریب می‌دهد

اگر خواب ببینید شخص مرده‌ای شما را فریب می‌دهد تا او را دنبال کنید و به جایی بروید و شما هم با آن موافقت می‌کنید نشانه‌ی خطری در شرف وقوع است، علامت احتمال بیماری شدید یا نزدیک بودن مرگ‌تان.

۴۴. خواب حرف زدن با یک مرده

اینکه خواب ببینید با مرده‌ای صحبت می‌کنید آن هم در مکالمه‌ای رودررو و زنده، نشانه‌ی آن است که عضوی از خانواده یا دوستی نزدیک برای تماس گرفتن با شما جهت شفاف سازی درباره‌ی نگرانی‌ها یا مشکلاتی که در زندگی‌اش تجربه‌ می‌کند آماده می‌شود.

۴۵. خواب ببینید کسی شبیه به مرده‌ها به نظر می‌رسد

اگر در خواب ببینید کسی شبیه مرده‌ها رنگ و روی‌اش پریده است نشانه‌ی مشکلات یا بیماری شدیدی است که قرار است رخ بدهد. همچنین می‌تواند به معنی آن باشد که قرار است با دوستانی که وضعیت بدی را می‌گذرانند ملاقات کنید، یا شاید با بزرگترهایی دیدار کنید که به یاری شما نیاز دارند.

۴۶. خواب ببینید مرده‌ای ایستاده است

اگر در خواب ببینید مرده‌ای صاف روبروی شما ایستاده است و حرکت نمی‌کند نشانه‌ی آن است که احتمالا با مشکل یا مسئله‌ای جدی برای مدتی روبرو خواهید بود یعنی تا زمانی که برای آن راه حلی پیدا کنید.

۴۷. خواب مرده‌ای که در حال پوسیدن و تجزیه شدن است

اگر در خواب ببینید مرده‌ای درست در مقابل چشم‌های‌تان در حال پوسیدن و تجزیه شدن است نشانه‌ی خوبی است. این خواب یعنی ثروت و سعادت زیادی در راه است، یا در آینده‌ی نزدیک اوضاع مالی‌تان افزایش چشمگیری خواهد داشت.

۴۸. خواب ببینید به خاطر مردن کسی به شما تسلیت می‌گویند

اگر در خواب ببینید به خاطر مردن کسی به شما تسلیت می‌گویند که از اقوام شما بوده است یعنی قرار است در خانواده‌تان یک نفر اضافه شود مثلا نوزادی تازه.

۴۹. خواب محاصره شدن توسط مرده‌ها

اگر در خواب ببینید گروهی از مرده‌ها شما را محاصره کرده‌اند، یعنی قرار است یک سری دشمن یا آشنای جدید پیدا کنید که قصد داند موانعی ایجاد کنند و در زندگی‌تان اختلاف بیندازند.

۵۰. خواب حمل کردن یک مرده

اگر خواب ببینید مرده‌ای را خودتان یا دیگران حمل می‌کنید یعنی اندوه ناشی از مشکلات یا دشواری‌هایی که برای مدت زمان طولانی تجربه خواهید کرد.

۵۱. خواب فرشته‌ی مرده

پیدا کردن یک فرشته‌ی مرده در خواب نشانه‌ی بسیار بدی است. این خواب می‌تواند به معنی آن باشد که قرار است به خاطر یک حادثه‌ی بسیار بد بچه‌ای را از دست بدهید. این از دست دادن می‌تواند نتیجه‌ی پیگرد قانونی یا فرایندی دیگر باشد که آن بچه را از زندگی شما بگیرد.

۵۲. خواب مردن نامزدتان (نامزد یک مرد)

اگر (مرد هستید و ) در خواب ببینید نامزدتان مرده یا در حال مردن است نماد شادمانی یا زندگی رضایت‌بخش در واقعیت است. بر خلاف تصویر موجود در خواب، روابط‌تان با کسانی که مرتبا با آن‌ها در تماس هستید «سرشار از سرزندگی» خواهد بود، و فعالیت‌ها و پروژه‌هایی که در حال حاضر تقبل کرده‌اید علائم پیشرفت و پیشروی به سمت موفقیت را نشان می‌دهند. شما هرگز قبلا در زندگی‌تان این اندازه موفقیت تجربه نکرده اید و برای حفظ آن هر کاری خواهید کرد.

۵۳. خواب برادر دوقلوی مرده

اینکه در خواب ببینید برادر دوقلوی‌تان مرده است، چه واقعا برادر دوقلو داشته باشید یا نداشته باشید، نشانه‌ای از زندگی خوب است. این خواب نمایانگر عمری طولانی، سالم و سعادتمندانه است که در پیش رو دارید و نتیجه‌ی ایمان و سازگاری شما با بالاترین استانداردهای زندگی است. اگر در خواب با برادر دوقلوی مرده‌تان صحبت کنید، یعنی قرار است فعالیت یا پروژه‌ی چالش برانگیز و خسته‌کننده‌ای را تجربه کنید که برای آن آمادگی لازم داشته باشید، و ممکن است نیاز باشد بعد از آن استراحتی طولانی بکنید.

۵۴. خواب ناپدری مرده

اگر در خواب ناپدری مرده‌تان را ببینید می‌تواند دو تعبیر متفاوت داشته باشد که به رابطه‌تان در عالم واقعیت بستگی دارد. اگر رابطه‌ی صمیمی و مستحکمی با او داشته‌اید، این تصویر می‌تواند نمایانگر کسب و کار ناتمامی باشد که لازم است انجام دهید یا از نو شروعش کنید، به ویژه اگر در پروژه‌ی بخصوصی شریک شده باشید که موقع زنده بودن ناپدری‌تان در زمان حیاتش در جریان بوده است. در غیر اینصورت می‌تواند نشانگر آن باشد که اخیرا به فکر او بوده‌اید.

۵۵. خواب سوسک مرده

دیدن سوسک مرده در خواب، یعنی طرح‌های کنونی احتمالا قرار است به خاطر عواملی که خارج از کنترل‌تان هستند با شکست روبرو شوند. ممکن است امیدهایی داشته باشید برای ارتقاء گرفتن، بستن یک قرارداد یا گرفتن یک پروژه که متاسفانه این خواب حکایت از شکست گریزناپذیر در آن‌ها دارد.

۵۶. خواب اقوام یا بستگان فوت کرده و مرده

حضور اعضای خانواده‌ای که اخیرا این جهان را ترک کرده‌اند اغب یادآور توجه کردن به آنچیزی است که اطراف‌تان می‌گذرد و به دقت فکر کردن به هر تصمیم یا اقدامی که می‌خواهید انجام بدهید. تفکر و استفاده از خردی که در طی سال‌ها به دست آورده‌اید مطمئنا نتایج بهتری به بار خواهد آورد تا شتابزده عمل کردن.

۵۷. خواب سگ مرده

سگ مرده در خواب اغلب به مسائلی اشاره می‌کند که باید یک بار برای همیشه حل و فصل شوند. اساسا، این خواب به بسته شدن فصلی از زندگی و از میان برداشتن‌ تهدیدهای موجود اشاره دارد.

۵۸. خواب مادر و نوزادی (که حالا مرده اند) در یک مراسم ختم

دیدن دوستان یا آدم‌های مرده در خواب وقتی می‌دانید خواب می‌بینید می‌تواند نشانه‌ی مورد بی احترامی و استهزاء اطرافیان قرار گرفتن باشد، و رفتارهای‌شان بر اعتماد به نفس‌تان اثرات منفی بگذارد و باعث شود درک ضعیفی از خودتان داشته باشید.

۵۹. خواب مادری که مرده است در تابوتی درون عکس

دیدن عکسی از مادر درگذشته‌تان درون خواب تصویری بسیار قدرتمند است. این خواب نشان‌دهنده‌ی امتحانی در زندگی‌تان است، چیزی که بابت آن مجبور به درخواست کمک خواهید شد. اساسا، مادر در گذشته وقتی در خواب ظاهر می‌شود پیامی مثبت است، وعده‌ی دریافت کمک است در شرایطی که در آن به سر می‌برید.

۶۰. خواب نامزد (یک دختر) درون قایق با چشمانی خون آلود

اگر (یک زن یا دختر هستید و ) در خواب ببینید نامزدتان مرده است می‌تواند نشانه‌ی مورد بی‌احترامی یا خیانت قرار گرفتن توسط او باشد، و اعمال یا رفتارتان ممکن است تاثیری منفی بر اعتماد به نفس‌تان بگذارد و باعث شود در این رابطه تجدید نظر کنید. قایقی که از آب نیمه‌پر شده است می‌تواند به معنی احتمال داشتن رابطه‌ی عاشقانه‌ی مخفی یا علاقمندی به شخص دیگری باشد. این تصویر که چشم‌هایش خون آلود است را می‌توان به عنوان نشانه‌ی چیزی غیر منتظره و ناخوشایند تعبیر کرد که توسط این شخص به شما انتقال داده می‌شود.

۶۱. خواب برادر مرده‌ای که درخواست کمک می‌کند

اینکه خواب ببینید برادر مرده‌ی شما دوباره می‌میرد و از شما درخواست کمک می‌کند می‌تواند به معنی آن باشد که در مرگ او احساس گناه می‌کنید و خودتان را مقصر می‌دامنید. یا، این خواب‌تان می‌تواند نشان دهنده‌ی امکان درگیری‌ها یا ناسازگاری‌های محتمل با آدم‌های اطراف‌تان باشد.

۶۲. خواب مردگان و آخرالزمان

اگر در خواب شاهد آخرالزمان باشید می‌تواند به فاجعه یا تجربه‌ای فاجعه‌آمیز تعبیر شود. ممکن است به زودی یاس و درماندگی را تجربه کنید. این احساسات می‌تواند مرگ عزیزان را در پی داشته باشد، طلاقی دشوار یا جدایی از کسی که خیلی به شما نزدیک است. این‌ها می‌توانند تغییر عمده‌ای در زندگی ایجاد کنند، مانند یک تغییر جسمی مشهود.

۶۳. خواب ببینید با مارها می‌جنگید و یک شخص مرده ظاهر می‌شود

دیدن یک مار قهوه‌ای یا برنزی در خواب نماد حسادت است. ممکن است کسانی باشند که می‌دانید به شما یا موفقیت‌تان در زندگی حسادت می‌کنند، احتمالا این حسادت آنقدری هست که در طرح‌ها یا رویاهای‌تان مداخله کند. اگر مارها زیادتر باشند این فرضیه بیشتر تقویت می‌شود، و به تجربه کردن سختی و دسواری ناشی از اقدامات سایر آدم‌ها علیه‌تان اشاره می‌کند. و همچنین دیدن شخصی مرده در این اثنا به معنی آن می‌تواند باشد که رفتار گستاخانه یا عجیب – دست کم از منظر دیگران – از خود نشان داده‌اید. ممکن است لازم باشد در گفتارتان و رفتارتان بازنگری کنید و دقت بیشتری به خرج بدهید.

۶۴. خواب ارتباط برقرار کردن با مرده‌ها

در کل، حتما خوابی دیده‌اید که در آن تبدیل به روح شده یا با آن‌ها را ارتباط برقرار کرده‌اید، که می‌تواند نشانگر آشفتگی عاطفی یا احساسات بی‌قراری باشد که در درون‌تان جریان دارد. این می‌تواند به خاطر مسئله‌ای کوچک یا فقط شرایطی جزئی باشد اما موردی باشد که احتمالا به خاطر مرموز بودن و ماهیت مبهم و معماگونه‌اش بسیار مهم است.

۶۵.  خواب کودکی فوت کرده که نمی‌خواهد بمیرد

اگر کودکی که فوت کرده است را در خواب ببینید، به ویژه درون تابوت، نشان دهنده‌ی آن است که یکی از کودکان نزدیک به شما به شدت بیمار خواهد شد یا در آینده‌ی نزدیک سانحه‌ای برای‌ش رخ می‌دهد. این تصویر که آن کودک ناگهان بیدار می‌شود و می‌خواهد کنار شما بماند ممکن است نشانگر موقعیت‌های جاری زندگی‌ باشد که شما از آن فراری هستید یا بیرون رفتن با نزدیکان‌تان، به ویژه با اعضای خانواده و اقوامی که در گذشته زمان زیادی را با آن‌ها سپری می‌کرده‌اید.

۶۶. در خواب پدرتان که فوت شده است را پیدا کنید

این که در خواب پدر درگذشته‌تان را ببیند می‌توان به عنوان نشانه‌ای از کارهای ناتمام بین شما دو نفر تعبیر کرد. ممکن است چیزی بوده باشد که او آن را آغاز کرده است و از شما انتظار داشته که تمامش بکنید، یا می‌تواند چیزی باشد که با هم روی آن کرده‌اید و از زمانی که او این جهان را ترک کرده‌ است این کار متوقف شده است. پس اگر در خواب به پدر مرده‌ی خود بر بخورید، بیان احساساتی درباره‌ی درگذشت او و پیامی احتمالی از ناخودآگاه‌تان است تا به عقب برگردید و کار نیمه تمامی را که آغاز کرده بودید به سرانجام برسانید.

شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد