تعبیر خواب مار: ۶ نکته درباره تعبیر دیدن مار در خواب

دیدن مار در خواب یکی از موضوعات رایج در هنگام خوابیدن است. اگر شما یا یکی از عزیزان‌تان چنین خوابی را در شب ببینید، حتما این سوال برای‌تان پیش می­آید که تعبیر خواب مار چیست. به عنوان بخشی از مجموعه­ ی مقالات سایت بازده در مورد خواب­ ها و تعابیر آن‌ها، ما با بابارا کاندورن اهل ویندی‌ویل میسوری صحبت کردیم تا از او در مورد تعبیر دیدن مار در خواب مشاوره­ی تخصصی بگیریم. کاندورن نویسنده ­ی دوازده جلد کتاب در مورد خواب است، از کتاب­های او می­توان به «فرهنگ ببیندگان خواب» و «هر خوابی در مورد بیننده­ی خواب است» اشاره کرد. در حالی که تحلیل خواب فرایندی به شدت ذهن‌گرایانه و درونزادی است، در این نوشتار دیدگاه­هایی را ارائه می­دهیم که چرا خواب خاصی را می­بینیم و یا چرا فردی یک خواب مشابه را چندین بار می­بیند.

۱. تعبیر خواب مار چیست؟

کاندورن می­گوید: « دیدن خواب مار نشان دهنده­ی انگیزه­ی خلاقانه­ی بیننده نسبت به حکمت و خرد است». او در ادامه توضیح می­دهد که مار نماد بی طرفی است و این به بیننده بستگی دارد که چه نظری در مورد مار داشته باشد. او می­گوید: « نظر فرد اغلب برخاسته از دیدگاه فرهنگی او است، به عنوان مثال، در غرب مارها اغلب موجوداتی ترسناک تلقی می­شوند در حالیکه در شرق مارها مورد احترام هستند. این دیدگاه فرهنگی می­تواند بر تفسیر فرد از خواب تاثیر بگذارد».

۲. اگر در خواب مار را ببینم، در مورد خودم چه چیزی را می­توانم بفهمم؟

به گفته­ی کاندورن، مار در خواب نشان دهنده­ی توجه و تمرکز فرد در چند روز گذشته بر مسائلی خلاقانه­ است. او می­گوید: «آن خواب در واقع تمرکز یادگیری بالقوه در زندگی فرد در بیداری بوده است، جزئیات خواب نشان می­دهد که چه نوع خلاقیتی وجود داشته است؛ معنوی، ذهنی، احساسی و یا فیزیکی و چگونه تصدیق، اعمال و یا رد شده است و بیننده از حکمت آن آگاه بوده یا نبوده است».

۳. آیا ترفندی وجود دارد که بتوان مانع از دیدن خواب مار شد و یا کاری کرد که خواب‌مان در مورد مار باشد؟

رپورتاژ

کاندورن به افرادی که حس آگاهی بیشتری دارند اشاره می­کند و می­گوید شفا دهنده­ها یا روان درمانگران، تمرین‌کنندگان یوگا، مدیتیشن و یا خالقان آثار بسیار بیشتر احتمال دارد خواب مار می­بینند. اگر می­خواهید تصویر مار را در خواب­های خود ببینید، خلاق بودن را تمرین کنید و یا حس آگاهی خود را بهبود ببخشید.

۴. فراتر از روش­های تحلیلی، چه نمادگرایی­هایی در مورد خواب مار وجود دارد؟

کاندورن اشاره می­کند: «فرهنگ­های سراسر جهان این تصویر را به رسمیت می­شناسند و این تصویر در گنجینه­های هنری هر دوره­ی زمانی به وفور یافت می­شود». برای مثال «مار رنگین کمان استرالیا» و «ماری با سرِ زن چینی» که انسان­ها را خلق کرده است نشان دهنده­ی نماد جهانی و پایدار مارها هستند. کاندورن بیان می­کند: «در دنیای مدرن غرب، به خاطر وجود تفسیرهایی از آموزه‌های کتاب مقدس که مار را باعث سقوط و هبوط آدم از بهشت می‌دانند، در فرهنگ آن‌ها مار به موجودی منفور تبدیل شده است».

۵. چه کسی بیشتر احتمال دارد که در مورد مار خواب ببیند؟

کاندورن می­گوید که تقریباً در هر 20 خوابی که می‌بینیم یک بار خواب مار وجود دارد. افرادی که بسیار خلاق هستند و با وجدان و یا آگاهی خود در هارمونی و سازگاری هستند به احتمال زیاد بیشتر خواب مار می­بینند.

۶. آیا به ویژه  دیدن مار سمی  در خواب معنی خاصی  در بر دارد؟

کاندورن می­گوید: « این نوع خواب نشان دهنده­ی نگرش فرد نسبت به خرد است، گاهی اوقات شاید به دلیل ترس از آن باشد که چیزی را از دست بدهیم یا پشت سر جا بگذاریم.»

منبع huffingtonpost
نوشته‌های مرتبط