تعبیر خواب دعوا کردن: ۳۹ تعبیر دیدن بحث و دعوا و کتک کاری در خواب

این تصور وجود دارد که دعوا کردن در خواب معمولا نمادی از چالش های درونی ما است. هنگامی که ما در حال نبرد با احساسات درونی و سختی های زندگی خودمان هستیم احتمال دیدن دعوا کردن در خواب بیشتر می شود. علاوه بر این علت های بسیار زیاد دیگری برای دیدن چنین خوابی وجود دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا تعبیر خواب دعوا کردن را بدانید.

دعوا کردن در خواب بسته به فاکتورها و عوامل متعددی از قبیل محیط و موقعیتی که در خواب دیده شده است و جزئیات بسیار زیاد دیگری که در خواب ظاهر می شود می تواند دربردارنده تعابیری گوناگون باشد. اگر می خواهید خواب خود را به درستی تعبیر کنید، به یاد آوردن تمام جزئیاتی که در خواب مشاهده کرده اید از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این مقاله اطلاعات مرتبط با تعبیر خواب دعوا کردن را در اختیار شما قرار می دهیم. علاوه بر این شما با تعبیر موقعیت های متفاوتی که در این خواب ها می بینید آشنا خواهید شد.

دلایل دیدن دعوا کردن در خواب

رویارویی های احساسی

همانطور که پیش از این نیز گفته شد، چالش های احساسی درونی ما یکی از رایج ترین علت های دیدن چنین خوابی به شمار می رود. اگر زندگی شما آکنده از فشار، چالش و رویارویی های احساسی و هیجانی باشد، احتمالا شما هم تجربه دیدن دعوا کردن در خواب را خواهید داشت.

کار و تلاش و سخت کوشی

اگر شما فردی هستید که به سختی کار می کنید و در طول روز بسیار پرمشغله هستید، پس احتمالا زمانی برای استراحت کردن نخواهید داشت و به این ترتیب احتمالا خواب دعوا کردن را خواهید دید.

مشکلات زندگی

اگر مشکلات بسیار زیادی در زندگی دارید و اگر زندگی بسیار سختی را پشت سر می گذارید، احتمالا دیدن دعوا کردن را در خواب تجربه خواهید کرد.

شکست

اگر شما اخیرا شکستی را به هر شکلی پشت سر گذاشته باشید، احتمال دیدن دعوا کردن در خواب چند برابر می شود.

رابطه نادرست

اگر در رابطه خود مشکلاتی دارید و اگر از رابطه خود با شریک عاطفی تان راضی نیستید، احتمالا خواب دعوا کردن را تجربه می کنید.

بیماری

آیا می دانستید که مبتلا بودن به نوعی بیماری در زندگی بیداری یکی از علت های دیدن دعوا کردن در خواب است؟ اگر از بیماری سرطان یا یک بیماری جدی رنج می برید، درواقع شما در حال مبارزه کردن با بیماری خود هستید و به این ترتیب احتمال دیدن دعوا کردن در خواب بیشتر می شود.

این ها رایج ترین عواملی هستند که منجر به دیدن دعوا کردن در خواب می شوند. علاوه بر این، اگر در بیداری مجبور هستید که از کسی جانبداری کنید یا تصویر ذهنی شما به شکلی است که تمام جهان هستی را در مخالفت با خود و روبروی خودتان می بینید، احتمال دیدن دعوا کردن در خواب چند برابر خواهد شد.

انواع گوناگون خواب دعوا کردن و تعابیر آن ها

۱. تعبیر خواب دعوا کردن برای زنده ماندن

اگر در خواب ببینید که دعوا می کنید تا زنده بمانید، این خواب نشانه ای بسیار ناخوشایند است و تعبیر آن است که شما یا یکی از افراد خانواده تان از یک بیماری جدی رنج می برید.

۲. تعبیر خواب دعوا کردن با مادرتان

اگر در خواب ببینید که در حال دعوا کردن با مادر خود هستید، تعبیر آن است که احتمالا شما در زندگی واقعی با مادر خود مشاجره یا جر و بحثی داشته اید. در این صورت، به شما توصیه می کنیم که با مادر خود گفتگو کنید و مشکلات پیش آمده را برطرف کنید.

علاوه بر این، دعوا کردن با مادر در خواب نشان دهنده آن است که شما دوست دارید به مادر خود نزدیک تر شوید. شاید احساس کمبود توجه و عشق مادرانه را تجربه می کنید و به همین دلیل از او عصبانی و ناراحت هستید.

۳. تعبیر خواب دعوا کردن با دوست دختر یا دوست پسرتان

اگر در خواب خود را در حال دعوا کردن با دوست دختر یا دوست پسرتان ببینید، تعبیر آن است که احتمالا بین شما مشکلاتی وجود دارد. این خواب به معنای آن است که اکنون زمان روبرو شدن با این مشکل و برطرف کردن آن فرا رسیده است.

۴. تعبیر خواب دعوا کردن با دوست

اگر در خواب خود را در حال دعوا کردن با یکی از دوستان صمیمی تان ببینید، این خواب تعبیری بسیار ناخوشایند دارد و به این معناست که در آینده ای نزدیک کسی یا چیزی که دوستش داشتید را از دست می دهید.

۵. تعبیر خواب دعوا کردن با فردی بی اهمیت و بی ارزش

اگر در خواب ببینید که در حال دعوا کردن با فردی هستید که هیچ اهمیتی در زندگی شما ندارد، این خواب می تواند نشانه ای خوب باشد. به زودی خبرهای خوبی در رابطه با خودتان یا شخصی که دوستش دارید را دریافت می کنید.

۶. تعبیر خواب دعوا کردن با زامبی ها

اگر درخواب خود را در حال دعوا کردن با زامبی ها ببینید، تعبیر آن است که شما به شدت از رابطه تان خسته شده اید.

۷. تعبیر خواب دعوا کردن با شیاطین

اگر در خواب خود را در حال دعوا کردن با شیاطین و ارواح خبیث ببینید، تعبیر آن است که شما در تلاش هستید تا تمامی عادات بد و ناخوشایند خود را کنار بگذارید. همچنین این خواب می تواند نشان دهنده آن باشد که شما از دردی طاقت فرسا رنج می برید و تلاش می کنید تا با این درد مبارزه کنید.

۸. تعبیر خواب شاهد دعوایی هستید

اگر در خواب ببیند که شما شاهد دعوایی هستید، این خواب نشانه ای خوب است و تعبیر آن است که شما کاملا آزاد هستید تا مطابق با قوانین خودتان زندگی کنید. بهتر است به نظرات دیگران توجه نکنید و به آن ها اجازه ندهید خالق زندگی شما باشند.

۹. تعبیر خواب دیدن خون در حین دعوا

اگر در خواب ببینید که در حین دعوا شما یا فرد دیگری خونریزی می کنید، تعبیر آن است که نباید بیش از اندازه به دوستان خود اعتماد کنید. افرادی وجود دارند که از هر فرصتی برای آسیب رساندن به شما استفاده می کنند.

۱۰. تعبیر خواب سرباز جنگجو

دیدن یک سرباز و مبارز جنگجو در خواب نشان دهنده آن است که شما سخت کار و تلاش می کنید و کاملا خود را وقف کارتان کرده اید.

۱۱. تعبیر خواب دو حیوان در حال دعوا

اگر در خواب دو حیوان را در حال دعوا با یکدیگر ببینید، تعبیر آن است که شما تلاش می کنید تا مانع از ورود به بحث و جدال بین دو نفر از دوستان خود شوید. شما نمی خواهید که از آن ها جانبداری کنید و رابطه ای که با آن ها دارید را خراب کنید.

۱۲. تعبیر خواب دعوا کردن سگ ها

اگر در خواب چند سگ را در حال دعوا ببینید، تعبیر آن است که شما با یک چالش عاطفی و درونی روبرو هستید. شما نمی توانید تصمیم بگیرید که چه چیزی می خواهید و قادر به شناسایی احساس واقعی خود در بیداری نیستید.

۱۳. تعبیر خواب دعوای دوستان

اگر در خواب ببینید دوستان‌تان با هم در مقابل شما دعوا می‌کنند، چنین خوابی ممکن است به امکان قریب‌الوقوع بودن واسطه‌گری شما بین آن‌ها در عالم بیداری باشد و اینکه باعث بشوید آن‌ها به راه حلی که برای هر دو طرف مفید است دست پیدا کنند.

۱۴. تعبیر خواب دعوا کردن با یک غریبه

اگر خواب ببینید با کسی دعوا می‌کنید که او را نمی‌شناسید، چنین خوابی ممکن است نشانه‌ی تغییراتی در زندگی باشد که احتمالا بستر زندگی‌تان را تغییر خواهد داد. این تغییرات در خانه، کسب و کار، شغل یا روابط شخصی‌تان اتفاق می‌افتند.

۱۵. تعبیر خواب دعوا کردن با یک آشنا

اگر خواب ببینید با یک آشنا می‌جنگید، چنین خوابی ممکن است نشانه‌ی دریافت خبرهای خوبی در آینده‌ای نزدیک باشد.

۱۶. تعبیر خواب شنیدن صدای دعوا

اگر در خواب صدای دعوا را بشنوید، چنین خوابی نشانه‌ی خوبی نیست و ممکن است به اتفاقی بد اشاره داشته باشد که در آینده‌ی نزدیک برای‌تان رخ خواهد داد.

۱۷. تعبیر خواب دعوا بین یک شخص جوان و یک شخص پیر

اگر در خواب شاهد دعوای یک شخص جوان با بزرگتر از خودش باشید، چنین خوابی ممکن است نشانه‌ی درگیری و مشکلات با بعضی از مقامات باشد. طرف دعوا می‌تواند یک موسسه نیز باشد.

رپورتاژ

۱۸. تعبیر خواب دعوا کردن با همسن خود

اگر خواب ببینید با کسی که همسن و سال خودتان است دعوا می‌کنید، چنین خوابی نشانه‌ی خوبی است و نماد آزادی است که برای تنظیم روش زندگی خود از آن برخوردار هستید.

۱۹. تعبیر خواب دعوای زن و شوهر

اگر در خواب ببینید با همسر یا پارتنر خود دعوا می‌کنید یا شاهد دعوای یک زن و شوهر در خواب باشید، چنین خوابی نشانه‌ی خوبی نیست و از خیانت و بی وفایی حکایت دارد.

۲۰. تعبیر خواب دعوا کردن در کنار پارتنرتان با فردی دیگر

اگر در خواب ببینید همراه با شریک عشقی یا شریک زندگی‌تان با یک نفر دعوا می‌کنید چنین خوابی ممکن است نشانه‌ی بدی برای زندگی عاطفی و عاشقانه‌تان باشد. این خواب حتی ممکن است به دوره‌ی جدایی از پارتنرتان اشاره داشته باشد. معمولا این جدایی موقت است اما گاهی به پایان رابطه هم اشاره دارد.

۲۱. تعبیر خواب صدمه و آسیب دیدن در دعوا

اگر خواب ببینید به خاطر دعوا کردن آسیب می‌بینید و زخمی می‌شوید چنین خوابی ممکن است به تمایل‌تان برای سرک کشیدن در کسب و کار مردم اشاره داشته باشد.

شاید بدون آنکه از شما سوال شود به مردم نصیحت می‌کنید. فارغ از اینکه نیات‌تان خوب است، اما اگر می‌خواهید مردم شما را طرد نکنند نباید چنین رفتاری از خود نشان بدهید. رفتار شما خودش مسئله ساز خواهد شد.

۲۲. تعبیر خواب میانجیگری کردن و فیصله دادن دعوا

اگر خواب ببینید سعی دارید مانع دعوای کسی بشوید چنین خوابی ممکن است به آن اشاره داشته باشد که برای داوری کردن آنچه را لازم است در اختیار ندارید.

۲۳. خواب دعوا کردن با فامیل

اگر خواب ببینید با یکی از نزدیکان‌‌تان یا معشوق خود دعوا می‌کنید چنین خوابی ممکن است به ماهیت‌ پرخاشگر شما اشاره داشته باشد.

حتی ممکن است نسبت به همه متخاصمانه برخورد کنید. و رفتارتان مشکلات غیرضروری زیادی برای‌تان به وجود بیاورد و حتی باعث پایان داده به رابطه‌تان با کسانی بشود که خیلی برای‌تان مهم هستند.

۲۴. تعبیر خواب ناتوانی در پایان دادن به یک دعوا

اگر خواب ببینید با گروه کثیری از آدم‌ها می‌جنگید، و نمی‌توانید جلوی دعوا را بگیرید چنین خوابی یک هشدار جدی قلمداد می‌شود.

این خواب به شما هشدار می‌دهد از درگیری با آدم‌هایی که احتمالا در گذشته جنایت کار بوده‌اند یا شخصیتی مشکوک دارند پرهیز کنید، چون ممکن است کار به جاهای باریک بکشد. همچنین احتمال دارد پای‌تان به انجام کارهایی باز شود که در حالت عادی هرگز انجامشان نمی‌دهید.

۲۵. تعبیر خواب تماشای دعوای کسی از فاصله دور

اگر از راه دور مشاهده کنید کسی در حال دعوا کردن است، چنین خوابی هشداری است به شما که قربانی اشتباه کس دیگری نشوید. ممکن است خودتان را در موقعیت یک میانجی ببینید که حسن شهرت‌تان را به خطر بیندازد.

۲۶. تعبیر خواب جنگیدن و دعوا کردن در یک دوئل

اگر در خواب در حال دوئل کردن باشید، چنین خوابی ممکن است نشانه‌ی خوبی نباشد. این خواب احتمالا به مشکلات و دشواری‌هایی در بعضی از حوزه‌های زندگی‌تان اشاره دارد مثل روابط شخصی، کسب و کار یا شغل.

خوشبختانه این مشکلات موقتی هستند و شما خواهید توانست بر آن‌ها به راحتی غلبه کنید.

۲۷. تعبیر خواب تعقیب شدن و دعوا کردن

اینکه خواب ببینید تعقیب‌تان می‌کنند و بین شما و شخص تعقیب کننده عوا رخ می‌دهد، یک هشدار شدید است که اگر اجازه بدهید برای‌تان شاخ و شانه بکشند و گردن کلفتی کنند و از دعوا کردن در راستای مقابله با بی‌عدالتی صورت گرفته علیه‌تان پرهیز کنید، این کار برابر است با انتخاب شر بر خیر، حتی اگر خودتان چنین نیتی نداشته‌اید.

۲۸. تعبیر خواب شکست خوردن موقع دعوا

دیدن چنین خوابی پیش بینی کننده‌ی وقوع شکستی در زندگی‌ واقعی است. ممکن است یک سری اتفاق‌های ناگوار برای‌تان پیش بیاید یا تصمیم‌های بدی گرفته باشید که روی شیوه‌ی پول درآوردن یا کسب و کارتان تاثیر گذاشته باشد.

۲۹. دعوا بر سر یک زن جوان

دیدن چنین خوابی ممکن است از آن حکایت داشته باشد که اطرافیان و نزدیکان آن زن وقتی او حضور ندارد درباره‌اش شایعات بدی را رواج می‌دهند.

۳۰. دعوا کردن با یک تازیانه

اینکه خواب ببینید وسط دعوا برای دفاع از خودتان تازیانه یا شلاق استفاده می‌کنید نماد پیروزی است. در هر کاری که انجام بدهید، رقیب‌تان هر کسی که باشد، می‌توانید همیشه انتظار برتری داشته باشید، و اینکه بر حریفان قدرتمندتان غلبه کنید و شکست‌شان بدهید. در عالم بیداری این خواب را می‌توان به موفقیت در کسب و کار، زندگی‌ خانوادگی‌تان یا هر کار دیگری که در دست دارید تعبیر کرد.

۳۱. تعبیر خواب دعوت به دعوا شدن

اگر خواب ببینید شما را به چالش می‌کشانند تا وارد دغوایی شوید که همه‌ی حاضران می‌دانند شما برنده‌ی قطعی هستید به شک و تردیدهایی اشاره دارد که ممکن است شما را آزار بدهد و مانع پیشرفت پروژه یا کارهایی بشود که در دست دارید.

۳۲. تعبیر خواب جنگ و دعوای حتمی و قریب الوقوع

دیدن چنین خوابی می‌تواند نشانه‌ی کمک‌های خیرخواهانه و خوب از طرف آدم‌ها یا از جاهایی باشد که کمترین انتظار را هم نداشتید کمک‌تان کنند.

۳۳. خواب برنده شدن حین دعوا کردن

برنده شدن در دعوا در خواب تعبیر مثبتی دارد و به مقاومت و پشتکار شما در دل موقعیتی خطرناک در زندگی واقعی اشاره دارد. با تمرکز بر توانایی‌ها و قدرت اراده‌تان به جای فکر کردن به نقاط ضعف و منفی ، می‌توانید خیلی زود متوجه بشوید که بدترین موقعیت‌ها هم به بهترین شکل ممکن برای‌تان رقم خواهد خورد.

۳۴.تعبیر خواب دعوای بین دو مرد

اگر مردی در خواب ببیند که با مرد دیگری دعوا می‌کند نشانه‌ی آن است که احتمالا بین او و یک دوست، عضو خانواده یا آشنای مذکر تنش و رقابت در خواهد گرفت.

۳۵. تعبیر خواب دعوای بین دو زن

اینکه خواب ببینید بین دو یا چند زن دعوا می‌شود نشانه‌ی آن است که یکی از آن زن‌ها در حال حاضر دوره‌ای از بی‌ثباتی عاطفی و آشفتگی را می‌گذراند یا قرار است بگذراند که می‌تواند تاثیری طولانی مدت بر زندگی او داشته باشد.

۳۶. تعبیر خواب دعوای بچه‌ها

اینکه خواب ببینید شاهد دعوای بچه‌ها هستید، چه آن‌ها فرزندان خودتان باشید یا آدم‌های دیگر، علتی برای هیجان است. این خواب می‌تواند به آن اشاره داشته باشد که در حال حاضر از همراهی‌شان لذت می‌برید یا به زودی وقت زیادی را با آن‌ها خواهید گذراند، یعنی با آدم‌هایی که واقعا در زندگی برای‌تان اهمیت دارند مثل اعضای خانواده، دوستان و معشوق‌تان.

۳۷. تعبیر خواب دعوای روباه و گرگ

اینکه در خواب شاهد جنگ و دعوای گرگ و روباه در خواب باشید نماد مواجهه و مبارزه‌ی آشکار است. این می‌تواند اوج اختلاف موجودی باشد که به خاطر خشم کسی برافروخته می‌شود اما سال‌ها در زندگی شما وجود داشته است.

۳۸. تعبیر خواب جنگ و دعوا با یک گرگ

اینکه خواب ببینید با گرگی در افتاده‌اید و می‌جنگید، اگر زن باشید نشانه‌ی آن است که احتمالا نسبت به دوست پسر یا شوهرتان سرد و بی‌تفاوت شده‌اید یا می‌تواند به معنی بحث و دعوای احتمالی با کسی باشد. پس بهتر است در این مدت جانب احتیاط را نگه دارید تا این دوره بگذرد و به سلامت از آن عبور کنید.

۳۹ نگاهی عمیق تر به تعبیر خواب دعوا کردن

برای آنکه خواب دعوا کردن را به درستی تعبیر کنیم، به یاد آوردن احساس واقعی در هنگام خواب بسیار مهم و ضروری است. شاید شما در خواب احساس آشفتگی، گیجی، ترس، خشم، آزردگی، ناراحتی، نگرانی یا عصبانیت را تجربه کرده باشید. احساس خشم به هنگام دیدن چنین خوابی نشان دهنده آن است که کسی شما را در زندگی بیداری تهدید می کند.

اگر در خواب افراد بسیار زیادی را در حال پرخاش و حمله به یکدیگر ببینید، تعبیر آن است که باید در آینده نزدیک محتاط تر باشید. شما نباید خود را در برابر همه ابراز کنید زیرا برخی از اطرافیان شما دوستانی دروغین هستند.

اگر در خواب ببینید که فرد دیگری عصبانی است، تعبیر آن است که شاید شما این فرد را در زندگی واقعی مورد آزار و اذیت قرار داده اید. به یاد بیاورید که ممکن است چه کاری انجام داده باشید که به این فرد یا یکی دیگر از اطرافیان تان آزاری رسانده باشد.

بعلاوه این باور وجود دارد که خواب دعوا کردن خوابی قابل پیش بینی است به این مفهوم که اگر دعوا کردن را در خواب ببینید، به ناچار در زندگی واقعی خود مجبور به دعوا کردن خواهید شد اما این لزوما به آن معنا نیست که شما درگیر یک دعوای فیزیکی می شوید بلکه این دعوا می تواند نوعی جدال احساسی یا شکلی دیگر از جدال درونی باشد.

همانطور که در این مقاله خواندید، درگیری یا مشکلات زندگی واقعی شما منجر به دیدن دعوا کردن در خواب می شوند. اگر شما با چالش های احساسی روبرو هستید، اگر احساس می کنید که هیچ کس شما را درک نمی کند یا اگر وضعیت شغلی بسیار ناخوشایندی دارید، احتمال دیدن خواب دعوا کردن چند برابر می شود. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید. بدون شک، بعد از این قادر هستید تعابیر بهتری از دیدن دعوا کردن در خواب داشته باشید.

منبع dreamingandsleeping
نوشته‌های مرتبط