8 واقعیت درمورد رحم و اندام تناسلی زنان که شگفت انگیز است

شما معمولا خیلی به رحم خود فکر نمی‌کنید …. مگر این‌که به فکر بارداری بوده یا متوجه شوید که باردار هستید. بخش‌های اندام تناسلی شما، ماهانه به شما هشدار می‌دهند که آمادگی بارداری دارید، به ویژه اگر قاعدگی شما نیز از راه برسد. اما آیا می‌دانستید که دستگاه تناسلی زنانه شما چیزی فراتر از آن چیزی است که می‌بینید؟ رحم، بخشی از دستگاه تناسلی شما است که شامل واژن، تخمدان‌ها و لوله‌های فالوپ می‌شود. این اندام گلابی شکل برای خلق و ادامه زندگی لازم است. ۸ واقعیت درمورد رحم و اندام تناسلی زنان که شگفت انگیز است را در این‌جا آورده‌ایم که احتمالا تا کنون نمی‌دانسته‌اید.

واقعیت درمورد رحم و اندام تناسلی زنان

۱. برخی زنان بیش از یک رحم دارند

در وضعیتی به نام رحم دیدلفیس، برخی زنان دو رحم دارند. یک نفر از هر ۲۰۰۰ نفر، می‌دانند این مشکل را دارند اما برخی دیگر از این مسئله آگاهی ندارند. این زمانی اتفاق می‌افتد که جنین در رحم مادر در حال رشد بوده است: در رشد طبیعی، رحم زن به شکل دو لوله کوچک شروع می‌شود و این لوله‌ها به هم ملحق می‌شوند که یک اندام حفره‌ای بزرگ‌تر بسازند. در رحم دیدلفیس، هر کدام از دو لوله، به یک ساختار جداگانه تبدیل می‌شوند.

در ۲۰۱۲، زنی از بوفالوی نیویورک، دو پسر دو قلو را به دنیا آورد که هر کدام از آن‌ها از یک رحم بودند. چون این نوزادان از دو تخمک بارور شده جداگانه رشد کرده بودند، دو قلوهای غیر همسان بودند. آن‌ها احتمالا در یک زمان بارور شده بودند اگرچه این احتمال وجود دارد که یکی از آن‌ها، چند روز بزرگ‌تر باشد.

۲. برخی اصلا رحم ندارند

این نیز امکان دارد که برخی زنان – ۱ از ۴۵۰۰ نفر – بدون رحم متولد ‌شوند. این زنان، زمانی که در دوران بلوغ، پریود نمی‌شوند، متوجه این ماجرا می‌شوند. این زنان معمولا سالم هستند اما نمی‌توانند پریود یا باردار شوند.

۳. در گذشته این تفکر وجود داشت که رحم، دلیل تمام بیماری‌های زنان است

مصریان و یونانیان باستان معتقد بودند که تمام دردها و رنج‌های زنان، به دلیل رحم آن‌ها بود که در بدن حرکت می‌کرد و بیماری‌های روحی و جسمی را به وجود می‌آورد.

همه چیز، از یک سرماخوردگی ساده گرفته تا گلودرد تا دردهای بدن به دلیل « رحم سرگردان» بود. پدر علم پزشکی، بقراط، معتقد بود که به همین دلیل است که زنان تا این حد با مردان تفاوت دارند.

۴. رحم را مکمل کیسه بیضه در مردان می‌دانستند

یک اعتقاد عجیب دیگر که مردم داشتند – تا اوایل قرن ۱۸ – این بود که قسمت‌های تناسلی زنان، انعکاس قسمت‌های تناسلی مردان هستند – یعنی آن‌ها یک چیز بودند.

رپورتاژ

حدود ۲۰۰۰ سال پیش،  پزشک یونانی، جالینوس معتقد بود که واژن، معادل آلت تناسلی تغییر یافته و معکوس است، تخمدان‌ها بیضه‌های زنان هستند و لب‌های واژن، پوست آلت تناسلی مردانه هستند و رحم؟ کیسه بیضه است.

۵. بسیار کشسان است

جای تعجب نیست، چرا که می‌دانید رحم‌تان، جنین در حال رشدتان را در خود جای می‌دهد. برای یک زنی که باردار نیست، رحم، ۷.۵ سانتی‌متر طول و ۵ سانتی‌متر عرض دارد – حدود یک گلابی کوچک. در دوران بارداری، رحم ۵۰۰ برابر اندازه اصلی خود و به اندازه یک هندوانه بزرگ می‌شود.

۶. احتمالا در تحریک جنسی نقش دارد

بیشتر ما فکر می‌کنیم که به خاطر کلیتوریس، واژن و البته نقطه جی، ارگاسم را تجربه می‌کنیم. اما برای برخی زن‌ها، رسیدن به نقطه اوج تحریک دهانه رحم – جایی که رحم و به واژن می‌رسد – است. با این کار، آن‌ها لذت عمیقی را از رحم خود در زمان ارگاسم تجربه می‌کنند.

لذت رابطه جنسی، با موضع رحم نیز تعیین می‌شود. با این‌که رحم اکثر زنان به صورت مایل رو به جلو است، اما رحم ۲۰ درصد زنان، کمی به عقب متمایل است که به آن رحم رتروورس (رو به عقب) می‌گویند. با این‌که نباید هیچ مشکلی را ایجاد کند اما برخی پوزیشن‌های رابطه جنسی ممکن است به این دلیل، دردناک باشند.

۷. جنین شما در رحم، می‌تواند چیزی که می‌خورید را مزه کند

اگر ویارهای عجیب و زیادی در دوران بارداری دارید، باید بدانید که جنین‌تان این خوراکی‌ها را در رحم مزه می‌کند. بر اساس مطالعات انجام شده، طعم مایع آمینیوتیک در داخل رحم، با غذاهایی که مادر می‌خورد، تغییر می‌کند.

۱۵ تا ۱۶ هفته پس از بارداری، نوزاد شما با بلعیدن مایع آمینیوتیک بیشتر در زمانی که شیرین است و کمتر در زمانی که تلخ است، مزه شیرین‌تر را ترجیح می‌دهد. این تجربه‌های داخل رحمی، ارجحیت‌های غذایی نوزاد را هنگام تولد و زمانی که آن‌ها را از شیر می‌گیرند، شکل می‌دهند

۸. در اولین ارتباط شما با نوزادتان به شما کمک می‌کند

می‌دانید که نوزاد شما در رحم شکل می‌گیرد اما رحم چیزی فراتر از یک محل تغذیه برای نوزاد است. رحم جایی است که جنین برای اولین بار در ۲۰ تا ۲۵ هفتگی صدای شما را می‌شنود و جایی است که صدای ثابت قلب شما را تشخیص می‌دهد – به همین دلیل است که نوزاد دوست دارد روی سینه مادر استراحت کند

جنین درون رحم شما می‌تواند عواطف شما را از طریق بند ناف احساس کند. دچار استرس شدید؟ آدرنالین و کورتیزول به نوزاد شما منتقل می‌شوند خوشحالید؟ جنین خوشحال شما، اندورفین و سروتونین زیادی دریافت خواهد کرد.

نوشته‌های مرتبط