13 نکته جالب در مورد هالووین ترسناک

هالووین از جشن‌های سنتی و عجیبی است که در شب ۳۰ اکتبر(نهم آبان) برگزار می‌شود. نگاهی داریم به این مراسم متفاوت و ترسناک خارجی!تما شما هم عکس‌هایی از برنامه‌ها و مراسم هالووین را دیده‌اید. همان‌طور که ما در روزهای ابتدایی سال و شروع بهار برای خودمان لباس جدید می‌خریم و خوش‌پوش می‌شویم، در آن طرف دنیا و آخرین روز ماه اکتبر هم مردم لباس تازه می خرند و با این تفاوت که آن‌ها برای هرچه بیشتر ترسناک شدن تلاش می‌کنند و سعی می‌کنند زشت‌تر و عجیب‌تر به نظر برسند.

جشن هالووین

به هر حال بالا رفتن آدرنالین خون با این قیافه‌ها، ترس از حضور در یک خانه قدیمی و خالی از سکنه، نقاشی قیافه ترسناک روی کدو تنبل و البته خوردن آب‌نبات از سرگرمی‌های آن‌هاست. مثلا همین امسال در جشن‌های شب هالووین در آمریکا، سه نفر در شهر «واشنگتن» مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و زخمی شدند و نفر چهارم نیز در حومه آن منطقه زخمی شده که هنوز جزئیاتی درباره وی منتشر نشده است.جشن هالووین بیشتر در کشورهای آمریکا، ایرلند، اسکاتلند و کانادا مرسوم است. این جشن را مهاجران ایرلندی و اسکاتلندی در سده نوزدهم با خود به قاره آمریکا آوردند. البته نکته‌هایی درباره این جشن وجود دارد که احتمال دارد از آن‌ها بی‌خبر باشید، با ما همراه شوید تا از ‌آن‌ها سر در بیاورید.

۱. روزی روزگاری

باور کنید یا نه، اما هالووین در یک کارخانه قند به وجود آمد. تعطیلات در کشورها از حدود ۶۰۰۰ سل قبل به وجود آمد و کارشناسان باور دارند که ۴۰۰۰ سال قبل در ایرلند تعطیلات هالووین متولد شد.

 ۲.مرده یا زنده

جشن هالووین ریشه اصلی خودش را از جشنواره باستانی سوون گرفته است، در آن زمان و هنگام برداشت محصول مردم معتقد بودند که مرز میان دنیای زنده‌ها و مُرده‌ها از میان می‌روند و این مُرده‌ها هستند که به این دنیا می‌آیند و می‌خواهند انتقام بگیرند. آن‌ها هم تنها راه حل برای ترساندن مُرده‌ها را لباس عجیب و غریب پوشیدن می‌دانستند.

۳.جشن بزرگ

بعد از کریسمس، هالووین دومین جشن بزرگ در غرب محسوب می‌شود و البته امریکایی آن را بیشتر از بقیه دوست دارند، به طوریکه سالانه بیش از ۶ بیلیون دلار برای هالووین، شکلات‌ها، جشن‌ها و لباس‌های‌شان خرج می‌کنند. یک موضوع عجیب دیگر این است که آن‌ها حتی برای حیوانات خانگی‌شان نیز لباس تهیه می‌کنند.

۴.این‌همه شکلات!

از میزان بیش از ۶ بیلیونی که خرج هالووین می‌شود، میزان دو بیلیون دلار آن تنها برای شکلات‌های مخصوص این شب صرف می‌شود که در نهایت نزدیک به ۶۰۰ پوند شکلات می‌شوند.

۵.شکلات خوری!

در امریکا نزدیک به ۴ پوند شکلات خورده می‌شود.

۶.میزان بالای مصرف قند

رپورتاژ

در شب هالووین هر کودک با ترفند گرفتن شکلات از همسایه‌ها در حدود ۷۰۰ کالری می‌خورد که این مقدار کالری برابر با میزان کالری است که با خوردن ۶۶ موز بدست می‌آید.

۷.هووووو

از هالووین می‌ترسید؟؟ این خودش یک بیماری است و به عنوان بیماری ترس از هالووین مورد بررسی قرار می‌گیرد.

۸.کدام جادوگر؟

بر اساس افسانه‌ها اگر در شب هالووین با لباس‌تان عقب عقب راه بروید، حتما یک جادوگر واقعی را ملاقات خواهید کرد.

۹.کدوتنبل

کدو تنبل عضو جدا نشدنی مراسم هالووین است و تاکنون بزرگترین کدوتنبلی که پرورش داده شده، متعلق به یک باغ سوئیسی بوده است که وزنی دو هزار پوندی داشته است، چیزی در حدود یک ماشین فولکس!

۱۰.نقاشی ترسناک

حضور شکلات و کدوتنبل بسیار مهم است و با اینکه طراحی بر روی کدوتنبل بسیار سرگرم کننده است، اما در گذشته اعتقاد داشته‌اند که همین کدو تنبل‌ها می‌توانند ارواح شیطانی را از خانه و خانواده دور نگه دارند.

۱۱.قوانین را دنبال کن

بر اساس قوانینی که وضع شده، اگر کودکان کمتر از ۱۲ سال تقلب کنند و حتی از منطقه‌ای که خانواده برای جمع‌آوری شکلات برایشان مشخص کرده، بیرون بروند حتما جریمه نقدی می‌شوند.

۱۲.از عنکبوت نترسید

اگر در هالووین عنکبوت دیدید، اصلا نگران نباشید، آن‌ها اعتقاد دارند که ارواح کسانی که آن‌ها را بیشتر نگاه می‌کند دوست دارند و عنکبوت بیش از اندازه به هر چیزی خیره می‌شود!

۱۳.غلط املایی فراگیر

شما هم هالووین را (HALLOWEEN) می‌نویسید، در صورتیکه غلط املایی دارد و هالوویئین (HOLLOWE’EN) صحیح آن است.

 

 

نوشته‌های مرتبط