11 مکان ممنوعه جهان که آرزو می‌کنید کاش می‌توانستید ببینید!

سیاره‌ی ما پر از مکان‌ها سری است که شاید چیزی درباره‌شان ندانید. از این گذشته، حتی کل جمعیتی که درباره‌ی مکان‌های سری دور و بزرگ فکر می‌کنند متوجه نمی‌شوند در این مکان‌ها اوضاع از چه قرار است؛ مهم‌ترین چیزی که از وجودش مطلع هستیم نام‌شان و اندکی اطلاعات یا فرض و گمان است. مکان‌هایی وجود دارد که هرگز کوچک‌ترین فرصتی برای دیدن‌شان نخواهیدداشت. این شما و این ۱۱ مکان ممنوعه جهان که آرزو می‌کنید کاش می‌توانستید ببینید!

مکان های ممنوعه جهان

۱. جزیره مار سائوپائولو

جزیره مار سائوپائولو

جذاب به نظر می‌رسد، این‌طور نیست؟ اما دست انسان‌ها به آن نرسیده‌است و توریست‌ها از رفتن به آن‌جا منع شده‌اند. چرا؟ چون این جزیره خانه‌ی مار افعی روزن‌دار، نوعی مار بسیاری سمی، است که می‌تواند با نیش خود بدن را ذوب کند. تراکم مار در این جزیره بین ۱ تا ۵ مار در هر متر مربع است. شما هرگز با یک نیش مرگبار بیش از ۱ متر فاصله ندارید.

۲. منطقه ۵۱ صحرای نوادا

منطقه ۵۱

در اینجا خاطیان بدون هیچ رد و نشانی ناپدید خواهندشد. منطقه‌ی ۵۱، که با عنوان گروم لیک نیز شناخته می‌شود، یک پایگاه نظامی و باند فرود است که در جنوب نوادا واقع شده‌است. در طول سال‌ها از این پایگاه برای آزمایش بعضی هواپیماها و سلاح‌ها استفاده شده‌است، هرچند تمرکز اصلی آن در حال حاضر نامشخص است. سازمان سیا بارها نپذیرفته‌است که بگوید در حال حاضر در گروم لیک چه می‌گذرد، و به همین علت، درباره‌ی آن‌چه واقعا در منطقه‌ی ۵۱ در حال رخ دادن است، تئوری‌های توطئه‌ی بسیار زیادی ایجاد شده‌است. مشهورترین تئوری توطئه این است که آن‌ها در حال بررسی یک هواپیمای بیگانه‌ی سقوط‌کرده هستند و سلاح‌های انرژی می‌سازند. با این حال، انجام آزمایش‌های مهم در گروم لیک مانع از آن می‌شود که کسی بتواند از این پایگاه سر در بیاورد. تابلوی ورودی این منطقه تذکر می‌دهد اگر فردی تصمیم بگیرد وارد منطقه‌ی ۵۱ شود، خطر مرگ در پی خواهدداشت.

مرموزترین مکان دنیا: ۱۵ راز منطقه ۵۱ که برق از سرتان می‌پراند

۳. اتاق ۳۹ کره شمالی

اتاق ۳۹ کره شمالی

وارد شدن به کره‌ی شمالی به اندازه‌ی کافی دشوار است. حالا تصور کنید که وارد اتاق ۳۹ شوید، یک مرکز دولتی سری که محل انجام اعمال غیرقانونی مختلف از جمله جعل اسکناس‌های ۱۰۰ دلاری، تولید مواد مخدر (از جمله متامفتامین یا همان شیشه و هروئین) و تقلب بین‌المللی بیمه است. بسیاری از آدم‌ها ادعا می‌کنند اتاق ۳۹ برای قدرت مداوم کیم جونگ ضروری است، که او را قادر می‌سازد حمایت سیاسی بخرد و بودجه‌ی برنامه‌ی سلاح‌های هسته‌ای کره‌ی شمالی را تامین کند.

۲۵ خطرناکترین مکان های جهان که بهتر است از آن‌ها دوری کنید

۴. بنگارفورت هندوستان

بنگارفورت

در هند مکانی تسخیرشده وجود دارد که به‌طور “قانونی” تسخیرشده اعلام شده‌است و رفتن به آن‌جا بعد از غروب خورشید ممنوع است! بنگار تنها مکان در هند است که به‌طور قانونی تسخیرشده شناخته شده‌است و یک فرد باید برای ورود به این منطقه بعد از غروب خورشید یا قبل از طلوع آن، از دولت مجوز بگیرد. افراد محلی اعتقاد دارند هر کس که در تاریکی وارد فورت شده دیگر هرگز پیدا نشده‌است.

۵. جزیره سورت ایسلند

جزیره سورت

رپورتاژ

سورت یک جزیره‌ی آتشفشانی واقع در ساحل جنوبی ایسلند است. این جزیره طی یک فوران آتشفشانی تشکیل شد که در 1963 آغاز و در 1967 تمام شد. هیچ انسانی اجازه‌ی ورود به این جزیره را ندارد – به جز تعداد کمی از دانشمندان – تا امکان توالی اکولوژی طبیعی بدون مداخله‌ی بیرونی فراهم باشد. با این حال، این کار بدون دشواری نبوده‌است. در سال‌های اولیه، در این جزیره یک گیاه گوجه‌فرنگی یافت شد که در حال ریشه دواندن و رشد بود، که نتیجه‌ی قضای حاجت یکی از دانشمندان در محلی بود که نباید این کار را می کرد. دانشمند سر به هوا!

۶. مژگوریه روسیه

مژگوریه یک شهر بسته در جمهوری باشقیرستان، واقع در روسیه است. گفته می‌شود مردمی که در این شهر زندگی می‌کنند در کارهای سری سطح بالا در اطراف کوه یامانتو مشغول به کار هستند، که گمان می‌شود محل یک برنامه‌ی هسته‌ای، گنجینه‌ی روسیه، مخزنی برای زمان جنگ یا انبار عظیمی از زغال‌سنگ باشد. اما واقعا چه کسی می‌داند؟

۷. جزیره سنتینل شمالی

جزیره سنتینل شمالی

این جزیره یکی از جزایر آندمان در خلیج بنگال است، جایی که گروهی از بومیان، سنتینلی‌ها، در آن زندگی می‌کنند. برآورد شده‌است که جمعیت این گروه بین ۵۰ و ۴۰۰ نفر است. سنتینلی‌ها هرگونه ارتباط با آدم‌های دیگر را رد می‌کنند و از جمله آخرین آدم‌های روی زمین هستند که دست تمدن مدرن به آن‌ها نرسیده‌است. تلاش‌های اخیر برای برقراری ارتباط با این قبیله با نیزه و سنگ مواجه شده‌است. از این غم‌انگیزتر، در 26 ژانویه 2006، دو ماهیگیر که آب قایق‌شان را به نزدیکی این جزیره برده‌بود کشته شدند. دولت هند بازدید از این قبیله را ممنوع کرده‌است. با این حال شما می‌توانید این جزیره را از فاصله‌ی ۳ مایلی ببینید.

۸. کوه آتوس یونان

در واقع، حضور مردان در این مکان ممنوع نیست، اما زنان صراحتا از ورود به کوه آتوس منع شده‌اند ( این ممنوعیت رسما آواتون نامیده می‌شود). این منع، که کنستانتین نهم مونوماخوس در 1046 آن را وضع کرده‌است، روشی تحمیلی بود تا راهبان آسان‌تر بتوانند به روشن‌بینی معنوی‌شان دست بیابند، به ویژه راهبان مجرد که این ممنوعیت در اصل به خاطر آن‌ها تحمیل شده‌بود. آن‌ها باور داشتند که حضور زنان حال و هوای اجتماعی آن جمع را آشفته می‌کند. این ممنوعیت هنوز اعمال می‌شود.

۹. معبد ایسه ژاپن

معبد ایسه، که مقدس‌ترین معبد شینتو در ژاپن است، وقف، اماتراسو-آمیکامی، الهه‌ی خورشید، شده‌است. می‌توان این معبد را در شهر ایسه پیدا کرد. نام دیگر این مکان مقدس جینجو است، و در واقع تماما مجموعه‌ای از چند معبد شینتو است، اما تمرکز اصلی روی نایکو و گکو است. نایکو، معبد داخلی، هر ۲۰ سال یک بار تخریب و بازسازی می‌شود تا نماد مرگ و تولد مجدد پرستشگران شینتو باشد که به این موضوع اعتقاد دارند (آخرین بار که این معبد بازسازی شد امسال بود). تنها کسانی که اجازه‌ی ورود به معبد ایسه را دارند اعضای خانواده‌ی سلطنتی ژاپن هستند.

۱۰. باشگاه ۳۳ دیزنی لند آمریکا

اگر تا به حال نمی‌دانستید، یک مکان خیلی سری در دیزنی‌لند وجود دارد. باشگاه 33 یک باشگاه خصوصی است که می‌توانید آن را در قلب بخش نیواورلئان دیزی‌لند پیدا کنید. شما می‌توانید ورودی این باشگاه را با یک لوح زیبا بشناسید که عدد ۳۳ روی آن حکاکی شده و جلوی در قرار گرفته‌است. گفته می‌شود این‌جا تنها مکان در دیزنی‌لند است که در آن الکل سرو می‌شود. یک فرد برای ورود به باشگاه ۳۳ باید در فهرست انتظار ۱۴ ساله قرار بگیرد، و مبلغ 10 هزار دلار بپردازد. وقتی وارد باشگاه شوید، باید برای برخی هزینه‌ها سالانه بین 3500 تا 6000 دلار بپردازید.

۱۱. کوه فیش تیل (ماچوپوچار)

بعضی مکان‌ها در زمین فقط برای حضور خدا مناسب است، نه انسان، و به نظر می‌رسد کوه فیش‌تیل (دم ماهی) یکی از این مکان‌ها باشد. این قله‌ی باشکوه در رشته‌کوه هیمالیا ماچوپوچار نامیده می‌شود، که با عنوان “فیش‌تیل” یا دم ماهی نیز شناخته می‌شود. این کوه با ارتفاع 6993.0264 به‌طور قابل توجهی کم ارتفاع‌تر از کوه اورست است، اما همسایگانی نامی دارد- قله‌هایی افسانه‌ای از قبیل آناپورنا (که در واقع ۳ قله دارد) و ماناسلو، هر دو از گروه “کوه‌های ۸۰۰۰ متری”، خیلی از آن دور نیستند. اگر چند سال مجله‌ی نشنال جیاگرفیک را خوانده‌باشید یا تا به حال به یک سینمای آی‌مکس رفته‌باشید، احتمالا درباره‌ی این کوه‌ها، و نیز اورست و کوه‌های دیگر زیاد شنیده‌اید، چون مکررا فتح می‌شوند. اما احتمالا تا به حال نشنیده‌اید که کسی ماچوپوچار را فتح کرده‌باشد، و این دلیل بسیار خوبی دارد: ممنوع است.

نوشته‌های مرتبط