مهاجرت از طریق استارتاپ در 2024

بهترین کشورهای جهان برای راه اندازی استارتاپ در 2024 کدام اند؟ این سوال از جمله پرسش های متداولی به حساب می آید که علاقه مندان به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری با آن مواجه می شوند. کشور های زیادی هستند که به صاحبان ایده های خلاقانه و جذاب، اقامت دائم می دهند. اگر شما هم توانایی راه اندازی یک شرکت استارتاپی را دارید، می توانید هم اکنون و با خیال راحت نسبت به مهاجرت اقدام نمایید. البته که برای دنبال کردن پروسه مهاجرت از این طریق شما باید چند نکته خاص را به خاطر بسپارید. با ما همراه شوید تا نکات مهم برای بررسی بهترین کشورهای جهان برای راه اندازی استارتاپ در 2024 را زیر ذره بین ببریم.

رپورتاژ

روش گرفتن ویزای استارتاپ از کشورهای مختلف

به نظر شما چرا آشنایی با بهترین کشورهای جهان برای راه اندازی استارتاپ در 2024 اهمیت زیادی پیدا کرده است؟ متقاضیان راه اندازی استارتاپ در ایران با قوانین سختگیرانه متعددی مواجه می شوند. آنها نمی توانند به درستی نسبت به ایجاد کسب و کار اقدام نمایند. صحبت با سفارت کشور های خارجی و استفاده از خدمات آنها به متقاضیان اجازه می دهد تا با سرعت بالایی نسبت به دریافت ویزا اقدام نمایند. به خاطر داشته باشید که کشور های مختلف، فرایند های متنوعی را برای ارائه ویزا در نظر گرفته اند.

ملاک های انتخاب یک کشور برای راه اندازی استارتاپ

به نظر شما بهترین کشورهای جهان برای راه اندازی استارتاپ در 2024 چه ویژگی هایی دارند؟ حمایت از کارآفرینان و ایده های نوین به عنوان مهم ترین ویژگی کلیدی این کشور ها به حساب می آید. آنها باید منابع زیرساختی مورد نیاز برای توسعه را در اختیار صاحبان یک استارتاپ قرار دهند. ارائه ویزا با سرعت بالا و قرار ندادن چالش سر راه متقاضیان از جمله دیگر ویژگی این کشور ها به حساب می آید.

. کانادا،‌ بهترین کشور برای استارتاپ

به عقیده خیلی از کارشناسان، اولین مورد از بهترین کشورهای جهان برای راه اندازی استارتاپ در 2024 کانادا است. این کشور ویزا SUV را برای کاربران در نظر گرفته و همین مسئله هم باعث شده تا خیلی از متقاضیان به مهاجرت به آن علاقه نشان دهند. به خاطر داشته باشید که کانادا همواره از ایده های جدید استقبال نموده و به دنبال افزایش سطح منابع انسانی خود می باشد. در نتیجه، برای مهاجرت از طریق کسب و کار شما می توانید هم اکنون کانادا را به عنوان یکی از مهم ترین مقاصد خود در نظر بگیرید.

. استرالیا

دومین مورد لیست بهترین کشورهای جهان برای راه اندازی استارتاپ در 2024 به استرالیا اشاره دارد. استرالیا خیلی از کسب و کار های نوین حمایت کرده و سرعت پیشرفت شما را افزایش می دهد. همچون کانادا، این کشور هم به افزایش میزان منابع انسانی خود اهمیت زیادی می دهد. با دریافت ویزا استارتاپ استرالیا شما می توانید چهار سال در این کشور اقامت داشته باشید. البته که دریافت ویزا در این کشور، اصلا کار دشواری نیست!

. راه اندازی استارتاپ در انگلستان

سومین مورد از بهترین کشورهای جهان برای راه اندازی استارتاپ در 2024 به انگلستان مربوط است. کشور انگلیس منابع اقتصادی زیادی را در اختیار داشته و به افزایش سرعت پیشرفت شما کمک خواهد کرد. به خاطر داشته باشید که بر اساس گزارش های ثبت شده، انگلستان هشتمین کشور موفق از نظر اقتصادی به حساب می آید. در نتیجه، برای مهاجرت شما می توانید انگلستان را به عنوان یکی از مهم ترین مقاصد خود در نظر بگیرید.

. راه اندازی استارتاپ در قبرس شمالی

راه اندازی استارتاپ در قبرس شمالی کار پیچیده ای به حساب نمی آید. اگر نزدیکی کسب و کار شما به بازارهای اتحادیه اروپا اهمیت زیادی دارد قبرس شمالی برای شما یک گزینه ارزان و ایده ال است، قبرس شمالی هم گزینه مناسبی خواهد بود. برای ورود به قبرس شمالی از طریق کسب و کار و استارتاپ باید در ابتدا اقدام به ثبت شرکت در قبرس شمالی کنید همچنین بی شک اشراف داشتن بر بازار این کشور و کشورهای اطراف انها و همچنین در اختیار داشتن یک بیزینس پلن قوی کمک بسیاری به شما برای موفقیت شرکت استارتاپی تان خواهد کرد .

. راه اندازی استارتاپ در هلند

کارآفرینانی که متقاضی راه اندازی استارتاپ هستند، می توانند هلند را نیز به عنوان یکی از مهم ترین مقاصد خود در نظر بگیرند. با راه اندازی یک شرکت استارتاپی در هلند شما می توانید اقامت 12 ماهه دریافت نمایید. اگر اوضاع خوب باشد و شرکتتان در دسته شرکت های سود ده قرار گیرد، شما می توانید نسبت به دریافت اقامت دائم هم اقدام کنید. در کل هلند و سایر کشور های اروپایی به متقاضیان دریافت ویزا استارتاپی اهمیت زیادی می دهند.

. راه اندازی استارتاپ در فرانسه

فرانسه دیگر موردی است که در لیست بهترین کشورهای جهان برای راه اندازی استارتاپ در 2024 قرار می گیرد. در صورتی که شما یک طرح کسب و کار با کیفیت را ارائه کنید، می توانید ویزای چهارساله کشور فرانسه را دریافت نمایید. اگر دائما در حال پیشرفت باشید و پنج سال در این کشور زندگی کنید، امکان تمدید ویزا برای شما فراهم خواهد شد. به خاطر داشته باشید که فناوری اطلاعات، بیوتکنولوژی، فناوری فضایی و غیره از جمله بهترین حوزه های راه اندازی استارتاپ در فرانسه به حساب می آیند.

. راه اندازی استارتاپ در دانمارک

از جمله بهترین کشورهای جهان برای راه اندازی استارتاپ در 2024 می توان به دانمارک اشاره نمود. به خاطر داشته باشید که دانمارک فقط ویزای 2 ساله را در اختیار متقاضیان راه اندازی کسب و کار یا استارتاپ قرار می دهد. اگر شرکت شما در دسته شرکت های مفید و سود ده قرار گیرد، امکان تمدید آن وجود خواهد داشت.

. راه اندازی استارتاپ در پرتغال

علاقه مندان به راه اندازی ویزا استارتاپی، می تواند به کشور هایی همچون پرتغال هم فکر نمایند. به خاطر داشته باشید که پرتغال میان مهاجران خارجی از محبوبیت زیادی برخوردار است. این کشور به کارآفرینان اجازه می دهد تا با سرعت بالایی نسبت به دریافت ویزا اقدام نمایند. حضور در پرتغال به شما اجازه می دهد تا ابتکار ها و ایده های خود را خیلی راحت تر پیاده سازی کنید.

. راه اندازی استارتاپ در ایتالیا

با اینکه ایتالیا در لیست بهترین کشورهای جهان برای راه اندازی استارتاپ در 2024 قرار می گیرد ولی، قوانین سختگیرانه ای را برای متقاضیان مهاجرت وضع می کند. به عنوان مثال، اگر شما به دنبال راه اندازی شرکت در ایتالیا هستید، در ابتدا باید مطمئن شوید که یک سوم اعضای هیئت مدیره تان مدرک دکترا دارند. جدا از این مسئله، گردش مالی شرکت شما باید 5 میلیون یورو به بالا باشد. اگر شما توانایی راه اندازی چنین استارتاپی را دارید، می توانید هم اکنون درخواست خود را ثبت کنید.

. راه اندازی استارتاپ در سوئد

راه اندازی استارتاپ در سوئد هم می تواند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. سوئد از جمله کشور هایی است که ویزای خود را به راحتی در اختیار همه افراد قرار نمی دهد. برای دریافت ویزا در سوئد، شما باید 3 ماه اقامت اولیه را دریافت نمایید. سپس اقامت شما به صورت دو ساله تمدید می شود تا زمانی که از نظر اقتصادی بازدهی خوبی را به همراه داشته باشد. سوئد به شما اجازه می دهد تا خانواده را نیز به این کشور منتقل نمایید.

. راه اندازی استارتاپ در نیوزلند

در نهایت، آخرین کشور قرار گرفته در لیست بهترین کشورهای جهان برای راه اندازی استارتاپ در 2024 به نیوزلند اشاره دارد. نیوزلند همواره به دنبال جذب سرمایه انسانی و مالی است. این کشور از ایده های خلاقانه ای که پولساز هستند، حمالت می کند. این کشور در ابتدا یک اقامت دو ساله را در اختیار شما قرار داده و پس از این بازه زمانی می تواند اقامت را دائمی کند.

 دانلود فایل رپورتاژ
نوشته‌های مرتبط