12 برترین خواص برگه زردآلو در بارداری

بسیاری از زنان باردار خواص برگه زردآلو در بارداری را تجربه کرده‌اند. در واقع این میوه برای حفظ سلامت اکثر زنان باردار مفید و موثر است. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا علاوه بر خواندن برترین خواص برگه زردآلو در بارداری از مواد مغذی موجود در برگه زردآلو و نیز هشدارها و توصیه ها درباره مصرف آن نیز باخبر شوید.
خشک کردن زردآلو و آماده کردن برگه زردآلو در واقع یک روند بسیار ساده است. خیلی ساده یک برش روی زردآلو ایجاد کنید، هسته را خارج کرده و بعد آن را به دو نیم برش بزنید. حالا زردآلوهای برش خورده را می‌توانید در دستگاه میوه خشک‌کن یا در معرض نور آفتاب خشک کنید. در آسیا اغلب برگه‌ی زردآلو به روش طبیعی خشک و آماده می‌شود. بنابراین هم مزه‌ی بهتری دارد و هم به دلیل این‌که در معرض نور آفتاب بوده خواص آن برای سلامتی بسیار بیش‌تر است.
تهیه‌ی این محصول هم کار دشواری نیست چرا که در فروشگاه‌های مواد غذایی و خشکبار به راحتی قابل دسترس است.  برگه‌ی زردآلو نه تنها برای زنان باردار، بلکه برای کودکان و بسیاری از بزرگسالان نیز مفید است. این میوه‌ی خشک کمی شیرین و ترش است و طعم خوبی دارد. در واقع تقاضا برای برگه‌ی زردآلو در بسیاری از کشورها بسیار بالا است.

مواد مغذی موجود در برگه‌ی زردآلو

به طور کلی مواد مغذی زیادی درون این میوه‌ی خشک وجود دارد.  برگه‌ی زردآلو معمولا حاوی مقدار کمی کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر و پتاسیم است. این میوه‌ی خشک همچنین حاوی ۱،۱۷۱ IU ویتامین A و ۱.۴ میلی‌گرم ویتامین E است. علاوه بر این، هر وعده‌ی متعادل از برگه‌ی زردآلو ۳ میلی‌گرم سدیم دارد.
بنابراین، می توان گفت که زردآلوی خشک یک ماده‌ی غذایی کم سدیم در دوران بارداری محسوب می‌شود. برای اطلاع از جزئیات بیش‌تر، در رابطه با خواص برگه زردآلو در بارداری این نوشتار را بخوانید.

خواص برگه زردآلو در بارداری

۱. بیماری صبحگاهی را بهبود می‌دهد

برگه‌ی زردآلو یا زردآلوی خشک کمی طعم ترش دارد. بنابراین، به مبارزه با بیماری صبحگاهی که در زنان باردار بسیار شایع است، کمک خواهد کرد. جای تعجبی ندارد که زنان بارداری که در سه ماهه‌ی اول بارداری قرار دارند، تمایل زیادی به جویدن این میوه‌ی خشک دارند. برگه‌ی زردآلو به کاهش شدت این مشکل کمک می‌کند و سبب می‌شود که دهان‌تان مزه‌ی بهتری داشته باشد.

۲. منبع خوبی از ویتامین C است

برگه‌ی زردآلو منبع مناسبی از ویتامین C است. بنابراین، می تواند سیستم ایمنی بدن را بهبود بدهد و به این ترتیب به پیشگیری از رخ دادن بیماری‌ها کمک می‌کند.

۳. سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند

ویتامین درون میوه‌های خشک برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است و در واقع به طور طبیعی این سیستم را تقویت می‌کند.

۴. از بروز عفونت جلوگیری می‌کند

یکی دیگر از خواص برگه زردآلو در بارداری جلوگیری از باکتری یا ویروس‌هایی است که سبب عفونت می‌شوند. به علاوه، این میوه‌ی خشک می‌تواند التهاب را کاهش دهد و تضمین کند که دوران بارداری سالمی را سپری خواهید کرد.

۵. حاوی فیبر است

میوه‌های خشک حاوی مقدار فراوانی فیبر غذایی هستند که برای گوارش بسیار خوب است. زنان باردار معمولا در سیستم گوارش‌شان مشکلاتی دارند. بنابراین، مصرف میوه‌های خشک باعث می شود که مشکلات سیستم گوارشی تا حد زیادی بهبود بیابند و روند هضم با آسانی بیش‌تری صورت بپذیرد. اگر دوست دارید با روش‌ّهای طبیعی درمان دستگاه گوارش آشنا شوید، خواندن این مقاله خالی از لطف نیست.

۶. سرعت متابولیسم را بهبود می‌دهد

میوه‌های خشک از جمله برگه‌ی زردآلو می‌توانند نرخ متابولیسم بدن را افزایش بدهند. بنابراین، سیستم گوارش زنان باردار با مصرف آن‌ها عملکرد خوبی خواهد داشت و در طول دوران بارداری چربی زیادی را ذخیره نخواهند کرد. زمانی که سرعت متابولیسم بدن مناسب باشد، جنین هم مواد مغذی را به میزان کافی و به طور مطلوب دریافت خواهد کرد.

۷. روند توسعه‌ی استخوان جنین را بهبود می‌دهد

یکی دیگر از خواص برگه زردآلو در بارداری بهبود رشد استخوان جنین است. این تاثیر عمدتا به علت کلسیم و منیزیم موجود در این میوه‌ی خشک است که برای توسعه‌ی استخوان جنین اهمیت بسیار زیادی دارند. بنابراین، فراموش نکنید که زردآلوی خشک در طول بارداری یک میان‌وعده‌ی مفید و سالم است.

۸. به توسعه‌ی مغز جنین کمک میکند

این میوه برای توسعه‌ی مغز جنین نیز بسیار مفید و موثر است. چنین تاثیری به دلیل اسید فولیک فراوان و پتاسیمی است که در این میوه وجود دارد. بنابراین، برگه‌ی زردآلو به سلامت مغز جنین کمک زیادی می‌کند.

۹. مانع از بروز کم‌خونی می‌شود

مصرف این میوه‌ی خشک به مدیریت علائم کم‌خونی هم کمک می‌کند. زردآلوی خشک آهن دارد که برای تولید گلبول‌های قرمز خون بسیار مفید است. مصرف این میوه نه تنها مانع بروز کم‌خونی در زنان باردار می‌شود بلکه گردش خون را نیز بهبود می‌دهد.

۱۰. فرایند زایمان را آسان می‌کند

برگه‌ی زردآلو را مصرف کنید تا فرایند زایمان‌تان با آسانی بیش‌تری انجام شود. با این حال، برای تایید این ادعا مطالعات و تحقیقات بیش‌تری مورد نیاز است.

۱۱. حاوی مواد مغذی مفید برای جنین است

این میوه دارای مواد مغذی مهمی برای جنین است. بنابراین مصرف آن به عنوان یک میان‌وعده در دوران بارداری ایده‌ی بسیار خوبی است. با این حال، در مورد میزان مصرف مناسب برای خودتان حتما با پزشک‌تان مشورت کنید.

۱۲. به درمان مشکلات دفع ادرار کمک می‌کند

بسیاری از زنان باردار با مشکلاتی در رابطه با ادرار دست و پنجه می‌کنند به خصوص هنگامی که بارداری به سه ماهه‌ی سوم رسیده‌است. مصرف این میوه‌ی خشک روشی طبیعی برای بهبود این مشکل است. در واقع مصرف برگه‌ی زردآلو یا زردآلوی خشک به سرعت مشکل را رفع می‌کند و سبب می‌شود که دستگاه ادراری کار خود را به درستی انجام بدهد.

هشدارها و توصیه‌ها در رابطه با مصرف برگه‌ی زردآلو

با وجودی که زردآلوی خشک مزایای زیادی برای زنان باردار دارد، باز هم عوارضی وجود دارند که بهتر است نسبت به آن‌ها آگاهی داشته باشید. نگاهی به نکات زیر داشته باشید:
– در صورتی که  اختلالات آلرژیک مانند خارش و قرمزی پوست را تجربه کردید، از مصرف این میوه پرهیز کنید. البته این واکنش‌های آلرژیک بسیار نادر هستند اما بهتر است نسبت به آن‌ها آگاهی داشته باشید.
– در مصرف برگه‌ی زردآلو زیاده‌روی نکنید. مصرف این میوه‌ی خشک به میزان بیش از حد ممکن است به دیابت منجر شود و در عین حال باعث چاقی و بالا رفتن وزن شود. بنابراین فراموش نکنید که برگه‌ی زردآلو را در حد اعتدال مصرف کنید.
– مصرف بیش از حد زردآلو همچنین ممکن است به بروز اسهال منجر شود. یادتان باشد که این میوه‌ی خشک را با معده‌ی خالی مصرف نکنید. زیرا در این صورت احتمال بروز اسهال بسیار بالاتر خواهد بود.
این هم از خواص برگه زردآلو در بارداری ! یادتان باشد که آن را حتما در حد اعتدال مصرف کنید. گرچه ممکن است خواصی را برای زنان باردار داشته باشد اما نباید از عوارض جانبی مصرف آن هم غافل باشید.
بنابراین، بهترین راه برای مصرف این میوه‌ی خشک خوردن آن به صورت روزانه نیست. در واقع بهتر است به صورت برنامه‌ریزی شده آن را در برنامه‌ی غذایی‌تان قرار بدهید. به این ترتیب هم از مزایای فوق‌العاده‌ی آن بهره‌مند خواهید شد و هم از بروز هر گونه عارضه‌ی جانبی جلوگیری می‌کنید.

دیگر نوشته ها

1 of 512

کسب و کار

1 of 5

پست های اخیر